Saç Rengi ve Saç Boyama Saçımı küllü kumral yapmak istiyorum

Lilith-Sama

Şirin mi Şirin bir Patates..
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2014
198
86
Arkadaşlar ilk 4 aydır saçımı boyamıyordum siyah boyalı saçım kahverengiye dönmüştü sonra 6.0 ateş kızılı neva color 6.20 orkide moru karıştırıp magenta rengi elde etmeye çalıştım tabi saçımdan aktı fakat diplerim kendi saç rengim olduğundan kaynaklı kızıllar baya bi oturmuştu 1 aya yakın bir süre sonra yani 1-2 gün önce palette altın parıltılı toffe boyadım. Çok zor karar verdiğim için malesef numaralarındaki renklere bakmaya unuttum gittim paketteki görüntüye aldandım yansımalar aslında kızıl akaju yansımaları olarak gözüküyor ama internette sonuç alanlarda güzel renkler çıkıyordu e haliyle boyayıncada boya esnasında diplerimdeki pembe renkli kızıllarda boyayı sürmemle birlikte fırçaya çıkmaya başladı rengi 1 ay beklediğim içinde kendi diplerim gelmişti kendi dimlerim 1 cm kadardı oralar bakırımsı sarımsı birşeyler oldu üstleri kızıl oldu geri kalan saç rengimde kahvemsi değişik minik yansımalar oldu ama ışığa tutunca kızılımsı yansımalar gördüm bende hiç beklemediğim sonuç ve numarası 7.65 kumral.kızıl,akaju gibi gittiği için yansıması kafam karıştı birde loreal için daha iyi olduğu ve kıvamı daha fazla olduğu söyleniliyor.Maliyetleri aslında pahalıya geliyor loreal ve palette biri 20 ye birinide 16 dan aşağıya indiirmlerde buluyorum neredeyse kafamada 3 kutu gittiği için kuaför parası bile çıkıyor kuaförde boyatmak istemiyorum güvenemiyorum evde boyamak istiyorum kısacası 7.1 loreal boyamayı düşündüm küllü kızılı kapatır dedikleri için bir o konuda ümitlendim birde mavi renkli bir boya varmış nohut tanesi kadar koyuluyormuş kızılı nötrleştiriyormuş diyorlar ama tam olarak anlayamadım.Önerdiğiniz bir boya markası var mı ? yada nasıl yapabilirim çok açık bir kumral istemiyorum 7.1 tarzında ve kesinlikle küllü istiyorum birde şimdi daha öncelerde benim saçım yıpranmıştı palette kullandım 7.65 bidakine loreal 7.1 kullanırsam renk değişikliğinden kaynaklı yıpranma olur mu ? aslında ana renk 7 yani kumral olduğu için ben pek olmaz diye düşünüyorum ama siz nedersiniz :bicak:
:mad: Kızıl pişmanlıktır..Acil yardım edin bana kızlarr

O kadar uzun ve karmaşık yazmışsın ki...
Kızıllık, bakırlıktan kurtulmak istiyosun kısa ve net.
Tavsiyem loreal 7.11 kullanman (7 numara istiyomuşsun). 7.11 çok yoğun küllü olduğu için daha iyi kapatır. Ve içine igora turuncu azaltıcı, 0.22 nolu mavi pigment boyadan kat.
3 kutu boya kullanıyomuşsun ona göre mavi boyanın miktarını ayarla ve iyice karıştır.
Bir de saçını boyadıktan sonra saçlarına cila yap sıcak su+boya ile. Hem kusurlar düzelir hem de küllülük oturur.
Tüm bunlardan sonra yine hala gözüne kızıllık geliyorsa loreal silver şampuan kullan. Ben kullanmadım ama kullananlar memnun.
Bi kere de istediğine ulaşamazsan bile düzenli boyama ile saçların küllü olur diye düşünüyorum. Naçizane tavsiyelerim bunlar :KK200:

O kadar uzun ve karmaşık yazmışsın ki...
Kızıllık, bakırlıktan kurtulmak istiyosun kısa ve net.
Tavsiyem loreal 7.11 kullanman (7 numara istiyomuşsun). 7.11 çok yoğun küllü olduğu için daha iyi kapatır. Ve içine igora turuncu azaltıcı, 0.22 nolu mavi pigment boyadan kat.
3 kutu boya kullanıyomuşsun ona göre mavi boyanın miktarını ayarla ve iyice karıştır.
Bir de saçını boyadıktan sonra saçlarına cila yap sıcak su+boya ile. Hem kusurlar düzelir hem de küllülük oturur.
Tüm bunlardan sonra yine hala gözüne kızıllık geliyorsa loreal silver şampuan kullan. Ben kullanmadım ama kullananlar memnun.
Bi kere de istediğine ulaşamazsan bile düzenli boyama ile saçların küllü olur diye düşünüyorum. Naçizane tavsiyelerim bunlar :KK200:
Çok teşekkür ederim canım malesef karışık anlatmışım tam bilgi vermeye çalışırken :KK48: kusurabakmayın.

Tüm yazdıklarınızı okudum ve sanırım aynı durumları yasadıgımız icin sizi anladım :)
Bence cok ugrastım kızıldan kurtulmak icin ve en son pazar günü Syoss markasının 'Küllü Kumral 6-55'
boyasını aldım. Amonyaksız diye üstünde belirtmisler zaten.
Ve kesinlikle cook memnun kaldım. Tabi akınca durum ne olur bilmiyorum ama, diğer boyalar gibi çok fazla akacağını düsünmüyorum cünkü ilk yıkamam da bile doğru düzgün akmadı. Şuan kızıllıktan eser yok saçlarımda.

O dediğiniz mavi boyayı da biliyorum ama onu genelde platin sarı olan saçları da kullanıyorlar. Grilik vermesi için.

Birde şöyle bir tiyo vereyim belki biliyorsunuzdur ama.. Saçınızı boyadıktan sonra ilk yıkama kesinlikle şampuan kullanmayın. Boyanın içinden çıkan kendi şampuanı ile yıkayın bir kez.
Ve havlu ile temas ettirmeyin, yani öyle suyunu almaya calısmadan direk kurutma makinasi ile halledin.
Kesinlike farkediyor.

Tüm yazdıklarınızı okudum ve sanırım aynı durumları yasadıgımız icin sizi anladım :)
Bence cok ugrastım kızıldan kurtulmak icin ve en son pazar günü Syoss markasının 'Küllü Kumral 6-55'
boyasını aldım. Amonyaksız diye üstünde belirtmisler zaten.
Ve kesinlikle cook memnun kaldım. Tabi akınca durum ne olur bilmiyorum ama, diğer boyalar gibi çok fazla akacağını düsünmüyorum cünkü ilk yıkamam da bile doğru düzgün akmadı. Şuan kızıllıktan eser yok saçlarımda.

O dediğiniz mavi boyayı da biliyorum ama onu genelde platin sarı olan saçları da kullanıyorlar. Grilik vermesi için.

Birde şöyle bir tiyo vereyim belki biliyorsunuzdur ama.. Saçınızı boyadıktan sonra ilk yıkama kesinlikle şampuan kullanmayın. Boyanın içinden çıkan kendi şampuanı ile yıkayın bir kez.
Ve havlu ile temas ettirmeyin, yani öyle suyunu almaya calısmadan direk kurutma makinasi ile halledin.
Kesinlike farkediyor.
Çok ama çok teşekkür ederim canım fikirlerin için ilginç bir tüyo muş açıkcası ilk defa duydum :KK48: 4-5 ay gibi bir müddet boya yapmamıştım ondan önceki yanıklarım var saçımda malesef bazı kısımlarım kısa kaldı özellikle arka taraflarımda :işsiz: farkettim mi ki açık bir renk boyarsam onlar daha çok ele vericek kendini kahve tonlarında bir arayışa geçtim senin dediğin markayı yani syossu hiç denemedim canım görüyordum da nasıl amonyaklımı amonyaksız mı bilmiyordum :KK57: birde her boyada değişiyor ama numaralarından korkuyorum mesela 6-55 boya aslında 5 numarası akaju gibi bir ton yansıma olarak ama boyadan boyayada fark ediyor :işsiz:

Çok ama çok teşekkür ederim canım fikirlerin için ilginç bir tüyo muş açıkcası ilk defa duydum :KK48: 4-5 ay gibi bir müddet boya yapmamıştım ondan önceki yanıklarım var saçımda malesef bazı kısımlarım kısa kaldı özellikle arka taraflarımda :işsiz: farkettim mi ki açık bir renk boyarsam onlar daha çok ele vericek kendini kahve tonlarında bir arayışa geçtim senin dediğin markayı yani syossu hiç denemedim canım görüyordum da nasıl amonyaklımı amonyaksız mı bilmiyordum :KK57: birde her boyada değişiyor ama numaralarından korkuyorum mesela 6-55 boya aslında 5 numarası akaju gibi bir ton yansıma olarak ama boyadan boyayada fark ediyor :işsiz:
Evet bende öyle düşünmüştüm hatta tereddüt etmiştim alırken.
Çünkü numaraların sonuna, bi numara daha eklenince yani; '6-55 , 5-55' gibi olunca o boyalar da kızıllık, iki renklilik oluyor diye duymuştum. Ama mağazada ki bayan da yardımcı oldu sağolsun amonyaksız olduğu için kesinlikle olmaz kızıllık dedi. Eski saçımın rengi resmen tam olarak 4 renkti :KK70:
Bide kuaförde boyatıp 200 lira bayılmıştım üstelik.
Gratisten almıştım her yerde denk gelmedim ben o markanın boyasına. Fiyatı da uygundu.
İstediğin renk tam olarak nasıl bilemiyorum ama ben baya kendi saçıma kavuştum diyebilirim :)
Çok acık kumral değil hatta ilk gün hafif bi yeşillik bile vardı saçımda.
Sonra ki yıkamam da tam oturdu. Tabi saçtan saça değişir mi onu bilemiyorum :işsiz:
Sorumluluk almak istemem :KK70:

Evet bende öyle düşünmüştüm hatta tereddüt etmiştim alırken.
Çünkü numaraların sonuna, bi numara daha eklenince yani; '6-55 , 5-55' gibi olunca o boyalar da kızıllık, iki renklilik oluyor diye duymuştum. Ama mağazada ki bayan da yardımcı oldu sağolsun amonyaksız olduğu için kesinlikle olmaz kızıllık dedi. Eski saçımın rengi resmen tam olarak 4 renkti :KK70:
Bide kuaförde boyatıp 200 lira bayılmıştım üstelik.
Gratisten almıştım her yerde denk gelmedim ben o markanın boyasına. Fiyatı da uygundu.
İstediğin renk tam olarak nasıl bilemiyorum ama ben baya kendi saçıma kavuştum diyebilirim :)
Çok acık kumral değil hatta ilk gün hafif bi yeşillik bile vardı saçımda.
Sonra ki yıkamam da tam oturdu. Tabi saçtan saça değişir mi onu bilemiyorum :işsiz:
Sorumluluk almak istemem :KK70:
Anladım canım bakınıyım o saç markasına vallah annem saçımı boyuyor kuaföre en son boyattıgımda saçlarım elimde kalmıştı :KK70: :KK70: o yüzden sürekli farklı boya markası getirmekten çıldıracak bir gün :KK70: vallah 2 ayda bir boyamayı düşünüyorum o yüzden az koyu olursa benim için iyi saçımıda uzatmam gerek yandığı için kısa kestirdim yormasın istiyorum saçımı boyamadan da edemiyorum vallahi işim zor :KK70:

Anladım canım bakınıyım o saç markasına vallah annem saçımı boyuyor kuaföre en son boyattıgımda saçlarım elimde kalmıştı :KK70: :KK70: o yüzden sürekli farklı boya markası getirmekten çıldıracak bir gün :KK70: vallah 2 ayda bir boyamayı düşünüyorum o yüzden az koyu olursa benim için iyi saçımıda uzatmam gerek yandığı için kısa kestirdim yormasın istiyorum saçımı boyamadan da edemiyorum vallahi işim zor :KK70:
Ne çektik bu saçlardan :))
Siyah kadar değil ama en azından dip rengini belli etmicek şekilde koyu. Yani benim saçıma göre tabi.
Neyse denemekte fayda vardır zaten boyayı görünce dışından da anlarsın rengini canım :)

X