Sosyal Medya Kullanıyor Musunuz?

kullanıyorum Twitter Instagram LinkedIn Facebook. neden kullanmayayım ki? insanların hayatında olan güncellemelere şahit oluyorum. fotoğraf çekinmeyi seviyorum fotoğraf atıyorum. yakın arkadaşlara bir sürü hikâye atıyorum. kreş arkadaşlarım bile ekli. küçükken Facebook msn falan vardı orda toplu konuşmalar açardık. ortaokul lise zamanı Tumblr kullanırdık. tiktok nile de kullanıyorum 🤣 ama video paylaşmıyorum

Kullanıyor musunuz , kullanmıyorsanız neden? Bu konu hakkında düşünüyorum birkaç gündür. Eskiden akıllı telefonlar olmadan önce herşey daha güzeldi o yüzden sosyal medya kullanmak istemiyorum ama çağdan geri kalmakta istemiyorum
32 yaşındayım ortaokulda msn vardı kız lisede Facebook keşfetmiştm senin yaşadığın zamanlarda nasıl yoktu anlamadım 😅😅 gerçi şimdi ben birkaç sayfa takip ediyorum Instagram im var sadece sen hangi çağda yaşadın merak ettim 😅😅

Kullanıyor musunuz , kullanmıyorsanız neden? Bu konu hakkında düşünüyorum birkaç gündür. Eskiden akıllı telefonlar olmadan önce herşey daha güzeldi o yüzden sosyal medya kullanmak istemiyorum ama çağdan geri kalmakta istemiyorum
Birtek wp kullanıyorum hiçte çağdan geri kalmıyorum bu tamamen insanın kendi tercihi

sosyal medyanın çağı yakalamakla ne ilgisi var :)
çamaşır bulaşık makinesi kullanmamak çağın gerisinde kalmak olabilir
akıllı telefon kullanmamakta çağın gerisinde kalmaktır çünkü hayatı kolaylaştıran bir sürü özelliği var telefonların
ama çağ sosyal medyadan yakalanmıyor
işim gücüm gereği daima kullanmak zorundayım ben sosyal medya
ama kişisel hesabımda pek paylaşım yapmam senede 1-2 post atarım
haftada 1 falanda story atarım düzgün kullanabilmeye önem veriyorum
öyle saatlerimi de harcamıyorum yani reels bağımlısı insanlar var çok gülüyorum onlara
youtube u daha çok kullanıyorumdur ben
sosyal medya kullanmamakta cool bişi değil ne alaka yani

Sosyal medya kullanmıyorum ama çağdan geri kaldığımida düşünmüyorum.

Ay gecen gun eski tuşlu telefonjm gecti elime, su kayar kapaklı Nokialardan. Evirdim cevirdim nasil mesajlasiyormusuz, nasil fıtı fıtı yaziyormusuz o kucucuk tuslarla ya. Bir de mesela c harfi icin uc kere basiyorduk falan.

Foruma tuşlu telefondan girsek kavgalar yari yariya azalirdi bence ahshdh
Kayar kapak Nokia lardan benim de vardı su müzik dinleme odaklı çıkarmıştı Nokia o seriyi. 😍 kırmızı beyaz ya da lacivert beyaz. Hala özlüyorum o telefonumu . muhteşem bir şey di

Kayar kapak Nokia lardan benim de vardı su müzik dinleme odaklı çıkarmıştı Nokia o seriyi. 😍 kırmızı beyaz ya da lacivert beyaz. Hala özlüyorum o telefonumu . muhteşem bir şey di
Ben 3310umu saklıyorum. Nukleer bomba atilsa hatta dunyaya meteor carpsa bile 3310 saglam kalir, gerekirse kullanirim :KK70:

images - 2023-12-14T141925.372.jpeg

Eskiden face,insta,snapchat,twitter her alanda vardım şimdi yaş oldu 29 sadece insta kullanıyorum. Hatta eşimle ilk tanıştığımızda instası yoktu nasıl ya falan olmuştum🤣 Durur muyum açtırdım bir de🤣
Şu an instayı sadece güncel şeyler takip edeyim diye bakıyorum. Eskiyi bazen ben de özlüyorum. Ortaokulda her evde internet yoktu mesela. Mahallede bilgi evi vardı oraya gider ödevi ordaki pclerden yapardık. Ah ah…

merhabalar, bizde aynı süreçlerden geçtik. önerebileceğim çok iyi bir doktor var arkadşlar. yardımcı olmak isterim bana mesaj atabilirsiniz.

merhabalar, bizde aynı süreçlerden geçtik. önerebileceğim çok iyi bir doktor var arkadşlar. yardımcı olmak isterim bana mesaj atabilirsiniz.

Bu konuyu Kişisel Gelişim kategorisine 3 kere açmışsınız, size ilk konunuzun linkini verip oradan devam etmenizi yazmışım.

Tekrar aynı konuyu üstelik bdvye uygun olmadığı halde neden açtınız?
Rica ediyorum aynı içerikle sürekli konu açmayın, her konuyu da her bölüme açmayın.

Ay aklıma zamanında kırdığım facebook hesapları geldi djdjdjdj
100 ü aşkın hesabı hacklemiştim. Şimdi yap deseler hiiç uğraşmam. Ama eğer insta hesabı kırcak sağlam bi hacker bulsam parası neyse veririm :KK53:

Instagram vardı onu dondurup fake hesap açtım. Takipçim yok. Sadece siyasi sayfalar, haber, yemek, mizah sayfaları falan var takip ettiğim. Halamın gorumcesinin bile içtiği kahveyi görmektense kapattım gitti :) Kötü günlerimde en yakınlarım bile gezip yiyip içtiklerini paylaştı ve bunlar bana ağır geldi. Görmek istemedim bu insanları ve vaktimin bu kadar değersiz olmadığını düşündüm. Şimdi faydalı şekilde kullanıyorum instayi. İsteyen istediği gibi paylaşsın tabi, ama artık bana çok gereksiz geliyor hayatımı oraya sermek.

Ne biliyim orta okul zamanları falan böyle gelmismis akıllı telefonlar yoktu iletişimler daha güzeldi arkadaşliklar , birşeyden aldığın verim ve keyif . Şimdi herşey bı başka ya bılmıyorum eskisi gibi değil
33 yaşımdayım benim zamanımda vardı da senin zamanında nasıl yoktu akıllı telefonlar merak ettim? Sosyal medya da vardı.

Kullanıyorum, mutluyum. Slm diyene dönmüyorum, birkaç sevdiğim kuzenim dışında hiç bri akrabam ekli değil, rahatça paylaşım yapıyorum. fazla görüşmediğim arkadaşlarım hakkında bilgi sahibi oluyorum. Bak bugün ne zamandır görmediğim biri istanbuldan story atmış, hemen gördüm,yazdım. Buluşucaz bu hafta 😇😇😇
IMG_20231216_224053.jpg

Ya da ben gittigim yerlerden paylasim yapıyorum, gitmeyi düşünen arkadaşlarım yazıyorlar yardımcı oluyorum vs.
bazen komik paylaşımlar görüyorum arkadaşlarıma gönderiyorum, sehrime gelen çoğu etkinliği - festivali falan Instagramdan takip ediyorum.
Bana bir zararı yok yani sosyal medyanın.

X