SoullessPrincess'in Cicileri :)

Neee iyi ki yazmisin sana, cok haklisin 70 derecede yamuluyorsa:KK53: ne yazarak arastiracagimi da bilmiyorum valla firin, buzdolabi diye arayinca cok cevap cikiyor ama tam ne onu bile kestiremiyorum.
teflon kepce, plastikimsi spatula, yamulmaya servis kasigi:9

:KK9::KK9::KK9:
Ben de ne alacağımı şaşırdım valla :KK14: Sanırım en iyisi çelik ve bambu/tahta olanlardan şaşmamak :KK1:
Teflon tencereye bambu kullanmak zarar verir mi bilemiyorum ama :KK1:

Kaldığımız yerden devam :KK31:

Biev Luka Çatal-Kaşık-Bıçak Takımı
Her ne kadar herkes sandıklı/kutulu bir set almam gerektiğini söyleyip dursa da ben kimseyi dinlemeyerek Biev'e gittim ve bu seti oluşturdum :KK9: Seçimimden de gayet memnunum :21:

$çatall.jpg

Silikon Pilav ve Tatlı Kalıbı
Ben TEDİ'den almıştım ama internette de pek çok sitede rastladım.

$495_12062013225555.jpg $FB,595,61,2-adet-pilav-ve-tatli-kalibi-ev-dekorasyon.jpg

SİLİKON CUPCAKE ŞEKİLLİ KUPA KAPAĞI 11CM
Yine TEDİ'den. Ancak Tantitoni ve Paşabahçe'de de gördüm.

$12316_buyuk_zoom.jpg

Mini Seramik Tencere
Sosluk niyetine kullanmayı planlıyorum. Markafoni'de sık sık indirimde görüyorum.

$MN606012.jpg

Hem fırın kabı olarak kullanmayı düşündüğüm hem de sunumlarıma renk katması için aldığım rengarenk cicilerim. Pel çok renk ve modelde (yuvarlak, kuplu/kupsuz, kapaklı/kapaksız vs) aldığım cicilerim.
Markafoni'de zaman zaman görüyorum.

$royal-windsor-royal-windsor-porselen-puantiyeli-4amp39lu-mini-tencere-seti_8836322.jpg $kw11112222781_0_304x424_1.jpg
$19062013263.jpg $seramik_firin_kabi.jpg

İkea Peçetelik ve Hello Kitty World Peçetelerim :KK16:

Eki Görüntüle 1169876 $116561890_tn24_0.jpg

:KK9::KK9::KK9:
Ben de ne alacağımı şaşırdım valla :KK14: Sanırım en iyisi çelik ve bambu/tahta olanlardan şaşmamak :KK1:
Teflon tencereye bambu kullanmak zarar verir mi bilemiyorum ama :KK1:

Celik tabii ki tartisilmaz ama tahta kasiklari dr.lar falan bulasik makinesinde yikamanin zararli oldugunu soyluyorlar ciziklerine yuksek isida deterjan isliyormus durulanmiyormus falan diyorlar, makinede yikanmayan seyleri de pek kullanmak istemiyorum. Teflon tepsi ve tencere icin deneye yanila bulacagiz artik set degil de tek tek alip atmak lazim makineye:KK9:

bu arada internetten kirilacak sey almaya korkuyorum, sen epeyce net alisverisi yapiyorsun sanirim sorun yasadin mi ya da nereleri onerirsin?

Kaldığımız yerden devam :KK31:

Her ne kadar herkes sandıklı/kutulu bir set almam gerektiğini söyleyip dursa da ben kimseyi dinlemeyerek Biev'e gittim ve bu seti oluşturdum :KK9: Seçimimden de gayet memnunum :21:

Eki Görüntüle 1169853

Eki Görüntüle 1169856 Eki Görüntüle 1169857

Eki Görüntüle 1169860

Mini Seramik Tencere
Sosluk niyetine kullanmayı planlıyorum. Markafoni'de sık sık indirimde görüyorum.

Eki Görüntüle 1169866

Hem fırın kabı olarak kullanmayı düşündüğüm hem de sunumlarıma renk katması için aldığım rengarenk cicilerim. Pel çok renk ve modelde (yuvarlak, kuplu/kupsuz, kapaklı/kapaksız vs) aldığım cicilerim.

Eki Görüntüle 1169870 Eki Görüntüle 1169871
Eki Görüntüle 1169873 Eki Görüntüle 1169874

Eki Görüntüle 1169876 Eki Görüntüle 1169877
Renkli turuncu yesilli kaplara bayildim:KK16:seramik mi porselen mi icleri?

Celik tabii ki tartisilmaz ama tahta kasiklari dr.lar falan bulasik makinesinde yikamanin zararli oldugunu soyluyorlar ciziklerine yuksek isida deterjan isliyormus durulanmiyormus falan diyorlar, makinede yikanmayan seyleri de pek kullanmak istemiyorum. Teflon tepsi ve tencere icin deneye yanila bulacagiz artik set degil de tek tek alip atmak lazim makineye:KK9:

bu arada internetten kirilacak sey almaya korkuyorum, sen epeyce net alisverisi yapiyorsun sanirim sorun yasadin mi ya da nereleri onerirsin?

Evet tahta kaşıklar makinede yıkanmıyor (yıkamamak öneriliyor) ama sorun oluşmaması için yağ içerisinde dinlendirilme falan öneriliyor. Benim elde yıkamam gereken bir sürü ıvır zıvırım olduğu için ha bir eksik ha bir fazla diyorum :KK9:
İnternet alışverişlerim konusuna gelecek olursan kırılacak ya da kırılmayacak diye bir ayrım yaptığımı hatırlamıyorum bugüne kadar. Sadece taksitli alışveriş yapmayı tercih etmiyorum; iade olduğu zaman parayı da taksit taksit ödüyorlar.
Markafoni paketleme konusunda çok zayıf, genelde yapılan alışverişler kırık geliyor. Biraz şans meselesi sanırım, ben hiç sorun yaşamadım ama sorun yaşayan çok. Tek iyi yanı kırık geldiği anda iade alıyorlar ve hiçbir şekilde sorun çıkmıyor.
Tantitoni, English Home, Evim Net alışveriş yaptığım diğer internet siteleri ve kesinlikle paketleme konusunda çok iyiler. Ayrıca Dekoreko ve Evmanya da çok sık alışveriş yapmasam da paketleme konusunda çok iyi siteler :KK9:

Bir süre ara verdiğim çeyiz paylaşımlarına yine devam ediyorum :21:

İmaj 3'lü Yapışmaz Kek Kalıbı
Ben internetten aldım ama Migros gibi büyük marketlerde de görmüştüm.

$imaj.jpg

Schafer Helfer Soyucu
Sizi bilmem ama ben klasik patates soyacaklarını kullanamayanlardanım. Bıçakla da pek başarılı olduğum söyleyenemez. Bu nedenle kabak oyacağı tarzında soyacaklar çok daha kolayıma geliyor. Sanırım bunlardan çeyizimde 2-3 tane var (yedeklemeyi severim) :KK9:

$45-324749-big.jpg

Tantitoni Silikon Kalp Şekilli Spatula
Benzer şekillerde 2 tane daha spatulam olmasına rağmen karşı koyamadım.

$69-412876-big.jpg

Muffin / Cupcake kaplarım :)
Migros'tan almıştım ancak arada bir Markafoni'de de görüyorum.

$8691212075256_0.jpg $8691212075256_1.jpg

Çeyizlerin olmazsa olmazı güveç kapları :KK1:

$rw11112222070_0.jpg

Mini El (Mutfak ve Banyo) Havluları
Havlu işini abartman tek kişi ben miyim acaba diye düşünüyorum :KK1: Şuan 30 küsür mutfak -15 banyo havlum var. (misafir için küçük havlular koymayı düşünüyorum, günlük olarak büyük havlularım da var) :KK9::KK9:

$cats.jpg

Evet tahta kaşıklar makinede yıkanmıyor (yıkamamak öneriliyor) ama sorun oluşmaması için yağ içerisinde dinlendirilme falan öneriliyor. Benim elde yıkamam gereken bir sürü ıvır zıvırım olduğu için ha bir eksik ha bir fazla diyorum :KK9:
İnternet alışverişlerim konusuna gelecek olursan kırılacak ya da kırılmayacak diye bir ayrım yaptığımı hatırlamıyorum bugüne kadar. Sadece taksitli alışveriş yapmayı tercih etmiyorum; iade olduğu zaman parayı da taksit taksit ödüyorlar.
Markafoni paketleme konusunda çok zayıf, genelde yapılan alışverişler kırık geliyor. Biraz şans meselesi sanırım, ben hiç sorun yaşamadım ama sorun yaşayan çok. Tek iyi yanı kırık geldiği anda iade alıyorlar ve hiçbir şekilde sorun çıkmıyor.
Tantitoni, English Home, Evim Net alışveriş yaptığım diğer internet siteleri ve kesinlikle paketleme konusunda çok iyiler. Ayrıca Dekoreko ve Evmanya da çok sık alışveriş yapmasam da paketleme konusunda çok iyi siteler :KK9:

Ben koşturmaktan cevabini gormemisim, gecikmeli de olsa cook tesekkur ederim detayli bilgiler icin. Bu arada annem durmamis almis bir tane metalltex spatula teflonlar icin makinede yikamis bak bir şey olmadi da diye gozume sokuyordu gecen gun:) ablan baskaq marka mi almisti acaba bilemedim ki, ben bu spatulayi baz alarak kepce, patataes ezici vb tamamlayacagim ileride daha guzelini bulana kadar:)

Son ekledigin kelepceli kek kalliplari da iyi duruyor ileride alirim belki ben su anda en acilleri aliyorum, maddi olarak ve evde sigdiracak yerim olmadigindan evlendikten sonra devam edecek benim alisveris. Sen epey yer ayiriyorsun sanirim:)
Süslü seylerin cok, elde yikamaya usenmiyorsun gercekten tebrik ederim:)

Ben koşturmaktan cevabini gormemisim, gecikmeli de olsa cook tesekkur ederim detayli bilgiler icin. Bu arada annem durmamis almis bir tane metalltex spatula teflonlar icin makinede yikamis bak bir şey olmadi da diye gozume sokuyordu gecen gun:) ablan baskaq marka mi almisti acaba bilemedim ki, ben bu spatulayi baz alarak kepce, patataes ezici vb tamamlayacagim ileride daha guzelini bulana kadar:)

Son ekledigin kelepceli kek kalliplari da iyi duruyor ileride alirim belki ben su anda en acilleri aliyorum, maddi olarak ve evde sigdiracak yerim olmadigindan evlendikten sonra devam edecek benim alisveris. Sen epey yer ayiriyorsun sanirim:)
Süslü seylerin cok, elde yikamaya usenmiyorsun gercekten tebrik ederim:)

Valla şans işidir belki bilemedim :26:
Madem öyle ben de 1-2 şey alıp denemiş olayım, belki ablamın aldığında sorun vardı :26:

Kelepçeli kek kalıbını aslında sevdiceğim almış :KK16: İkimizde kek manyağı olunca :KK9: Okuduğum yorumlardan anladığım kadarıyla kullananlar memnun, denemeden bir şey diyemem tabi ki. Aslında benim de pek yerim yok, annem bir an önce evlen de kocaman bir ohh çekicem diyor arada :KK9::KK9:

İnşallah evlendikten sonra bu işler gözümde büyümez. Resmini bulamadığım daha bir sürü ıvır zıvır dolu çeyizim :KK9:

Neee iyi ki yazmisin sana, cok haklisin 70 derecede yamuluyorsa:KK53: ne yazarak arastiracagimi da bilmiyorum valla firin, buzdolabi diye arayinca cok cevap cikiyor ama tam ne onu bile kestiremiyorum.
teflon kepce, plastikimsi spatula, yamulmaya servis kasigi:9

kızlar bende arastırdım kasık konusunda silikon en mantıklısı geldı hem tencereyi cizmiyor hem de makine de yıkanabiliyormus tahta kasık konusunda bambu ise alınmalı felan diye okudum ucuz olanlar hem cabuk bozulup kırılıp çiziomus felan silikonda cam karışımı felan gibi yazılar okumustunn bilginiz olsunn...:KK1::KK1:

DÜZENLEME 26.06.2014

Kızlar çeyizim için aldığım tüm cicileri burada sizlerle paylaşacağım. :KK16:
Hatırladıklarımı nereden aldığımı yazarım, belki hala içlerinden bulabilecekleriniz olur. :21:
NOT : Fotoğraflar alıntıdır !

KRC FINE BONE YEMEK TAKIMI (Square Bone Collection 9003) :KK16:
Çok beğenerek aldım. Misafirlerime güzel güzel yemekler servis edeceğim.

Eki Görüntüle 1156935

Karaca Combine Collection 38 Prç. Kahvaltı Takımı
Eski bir model, hala bulunabilir mi bilmiyorum. Çeyizimin ilk parçalarından biridir. 6 kişilik olduğu için 2 set alıp 12 kişilik bir takım oluşturmuştum. Gündelik kahvaltı takımlarımdan birisi.

Eki Görüntüle 1168560 Eki Görüntüle 1168562 Eki Görüntüle 1168563

KRC FINE BONE KAHVALTI TAKIMI
İlk çıktığı zamanlarda almıştım. Şimdi farklı modellerde olanları da var.

Eki Görüntüle 1156902

TANTİTONİ PUANTİYE DESENLİ TATLI ÇATALI/KAŞIĞI/BIÇAĞI
Kahvaltı takımımla çok iyi uyum sağlayacağını düşündüğüm için aldım.

Eki Görüntüle 1156904 Eki Görüntüle 1156905 Eki Görüntüle 1156906

Eki Görüntüle 1169853

TANTİTONİ Seramik Kaplamalı Wok Tava
Wok tava arayışım rengine vurulmamla beraber Tantitoni ile sonlanmış bulunuyor.

Eki Görüntüle 1156918

Mini Seramik Tencere

Eki Görüntüle 1169866

Eki Görüntüle 1169870 Eki Görüntüle 1169871
Eki Görüntüle 1169873 Eki Görüntüle 1169874

TANTİTONİ DELİKLİ 3LÜ PEYNİR BIÇAĞI SETİ
Sadece görselliği için bile alınabilir.

Eki Görüntüle 1156916

JOIE SPUD DUDE PATATES DALGALI BIÇAK
Gündelik olarak belki uğraşılmaz ama misafir geldiğinde şık sunumlar oluşturmak için birebir.

Eki Görüntüle 1156919 Eki Görüntüle 1156922

Emsan Dilan 4 Parça Paslanmaz Çelik Cezve Seti Kırmızı
3 Adet Cezve + 1 Adet Kaşık

Eki Görüntüle 1156927

Eki Görüntüle 1169876 Eki Görüntüle 1169877

ENGLİSH HOME Peçetelik

Eki Görüntüle 1156917

ENGLİSH HOME Cupcake Cafe Baskılı Kapı Önü Paspası 45x75 Pembe
Hala sitede mevcut. Farklı desenleri de var fakat ben buna aşık olup aldım. İnşallah mutfağımda kullanacağım.

Eki Görüntüle 1156907

ŞOK Market - Nihale

Eki Görüntüle 1156929

Eki Görüntüle 1169856 Eki Görüntüle 1169857

Eki Görüntüle 1169860

A101 Cupcake Pasta Standı/Bardak Altlığı/Peçete Halkası
Zaman zaman internette de görüyorum bu modelleri.

Eki Görüntüle 1156931 Eki Görüntüle 1156932 Eki Görüntüle 1156933

PAMUJAMA Pijama Takımı

Eki Görüntüle 1156913

Markafoni Şortlu Pijama Takımlarım
Siteye sık sık ekleniyor. Birkaç model daha almayı düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1160459 Eki Görüntüle 1160460

TAÇ Disney Mickey & Minnie Çift Kişilik Nevresim Takımı :KK16:
Disney aşığı biri olarak almasam olmazdı.

Eki Görüntüle 1156920 Eki Görüntüle 1156921

Karaca Örgü Battaniye Takımı (Çift Kişilik)

Eki Görüntüle 1168573

Dormina Çift Kişilik Lüks Desenli Battaniye - Siyah

Eki Görüntüle 1168600

28 Parças-Box Saklama Kabı

Eki Görüntüle 1156937 Eki Görüntüle 1156938

MUDO KUŞ TUZLUK BİBERLİK SETİ
İnternet sitesinde hala bulabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1156939

Baharatlık
Markafoni indiriminde denk gelip almıştım. Oldukça pratik bir ürün olacak benim için.

Eki Görüntüle 1156944

Kadife Askı
İnternette birçok sitede bulabileceğiniz gibi Mudo vb mağazalarda da satılan bu askılara aşık olduğum doğrudur. İki modelinden de renk renk birkaç set aldım.

Eki Görüntüle 1156940 Eki Görüntüle 1156941

Lüx Funny Basmalı 3lü Kurabiye Kalıbı

Eki Görüntüle 1157474 Eki Görüntüle 1157475

Güllü Silikon Kek Kalıbı

Eki Görüntüle 1157476

Omlet ve Krep Şekil Verici Silikon Kalıp

Eki Görüntüle 1157477 Eki Görüntüle 1157478

MUDO KEK FORMLU SPATULA

Eki Görüntüle 1157571

KANCA 6 LI KIRMIZI PASTA TATLI ÇATALI

Eki Görüntüle 1157542

KANCA DONDURMA KAŞIK SETİ 6 LI KORNET

Eki Görüntüle 1157547

Kanca Ev Pasta Servis Seti, Çilek-Böğürtlen

Eki Görüntüle 1157559

Kanca Ev Terayağ Bıçak Seti Tost Ekmeği

Eki Görüntüle 1157560

Bernardo Cupcake Desenli Kupa

Eki Görüntüle 1157561 Eki Görüntüle 1157562

NEHİR Can & Canan Çay Kaşığı

Eki Görüntüle 1157563

Migros 4'lü Cupcake Kavanoz

Eki Görüntüle 1157565

İmaj Seramik 3 Lü Zar Tuzluk

Eki Görüntüle 1157572

15'li Tükenmez Buz

Eki Görüntüle 1157573 Eki Görüntüle 1157574

Aldığım ve almayı düşündüğüm Tupperware ürünlerim. :KK16:

5'Lİ ANTARTİKA SET
Eki Görüntüle 1157590

ANTARTİKA 600 ML
Eki Görüntüle 1157593

MODERN PERİ SİLİKON SPATULA
Eki Görüntüle 1157600

HÜNERLİ KULE
Eki Görüntüle 1157602

ZEYTİNYAĞLIK
Eki Görüntüle 1157613

OVAL SET (KIRMIZI)
Eki Görüntüle 1157615

ALMAYI DÜŞÜNDÜKLERİM...... :26:

SÜPER ŞEF
Eki Görüntüle 1157616

MİKRO STAR 1.5 LT.
Eki Görüntüle 1157617

ANTARTIKA 1.3 LT
Eki Görüntüle 1157618

Markafoni ve benzer sitelerde bulabileceğiniz sunum tabakları vs

Eki Görüntüle 1160462 Eki Görüntüle 1160463 Eki Görüntüle 1160464 Eki Görüntüle 1160465

Bardaklarımın bir kısmı (Migros, Carrefour vb marketlerden...)

Eki Görüntüle 1160467 Eki Görüntüle 1160468 Eki Görüntüle 1160469

Mutfak ıvır zıvırları :KK9:

Eki Görüntüle 1160470 Eki Görüntüle 1160471 Eki Görüntüle 1160472 Eki Görüntüle 1160473

Belki de listedeki en gerekli şeyler arasında yer alan borcamlar benim hiç mi hiç ilgimi çekmese de çeyizimde fazlasıyla mevcut :KK9:

Paşabahçe 59124
Eki Görüntüle 1164024
Paşabahçe 59204
Eki Görüntüle 1164026
Paşabahçe 59003
Eki Görüntüle 1164029
Paşabahçe 59010
Eki Görüntüle 1164034
Paşabahçe 159028
Eki Görüntüle 1164035
Paşabahçe 159033
Eki Görüntüle 1164038
Paşabahçe 59244
Eki Görüntüle 1164039
Paşabahçe 59294
Eki Görüntüle 1164042

Doğum günümde hediye geçen kupalardan biri :KK9:
Aslında benzer bir modeli daha var ama resmini bulamadım.

Eki Görüntüle 1164050

Çilek Desenli Meyve-Fondü Çatalı (Hediye)

Eki Görüntüle 1164051

Limon Sıkacağı
İndirim sitelerinin birinden almıştım.

Eki Görüntüle 1164061

7 Parça Teflon Kepçe Takımı
Markafoni'den almıştım ama kesinlikle tavsiye etmiyorum......!
Çok kötü duruyor, basit bir plastikten farkı yok, boşu boşuna para verdim :KK47:

Eki Görüntüle 1164062

TANTİTONİ CUPCAKE DESENLİ YASTIKLI KEYİF TEPSİSİ
Başka bir modelini ben daha önce almıştım ama resmini bulamadım.
Bunu sevdiceğim almış :KK17: :nazar:

Eki Görüntüle 1164063

TANTİTONİ JOIE SPUD DUDE PATATES SOYUCU 17.5CM

Eki Görüntüle 1164119

Yumurta Dilimleyici
Tantitoni'de yumurta şeklinde olanları var.
Ben bunu aldıktan sonra fark ettim..

Eki Görüntüle 1164120

Patates Dilimleyici
Büyük marketlerde, İkea - Koçtaş gibi yerlerde bulabilirsiniz.
Ben Koçtaş'tan almıştım. Yalnız bastırılan yerinin plastik olmamasına dikkat edin, iki günde elinizde kalır :KK9:
Bir de maalesef bunlar büyük boy patates dilimlemiyor. Annem yıllar önce kendisine yurtdışından almış bir tane; çok güzel, en büyük patatesler bile rahatlıkla sığıyor içerisine. Keşke ben de bulup kendime bir tane alabilsem.

Eki Görüntüle 1164121

Hepsine çok çok özenmişsiniz güle güle kullanın hepsi harika :KK16:

kızlar bende arastırdım kasık konusunda silikon en mantıklısı geldı hem tencereyi cizmiyor hem de makine de yıkanabiliyormus tahta kasık konusunda bambu ise alınmalı felan diye okudum ucuz olanlar hem cabuk bozulup kırılıp çiziomus felan silikonda cam karışımı felan gibi yazılar okumustunn bilginiz olsunn...:KK1::KK1:

Sanırım ısıyla temas edecek her ürünün kalitelisi en makbulü :KK1:
Azıcık pahalı olsun ama sağlıklı olsun diyenlerdenim ben. Silikon kullanımı konusunda iyi araştırmak gerekiyor. Tahta kaşık konusunda katılıyorum en güzeli ve sağlıklısı bambu. Zaten tahta kaşık kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken çok şey var; verniksiz olmalı, elde yıkanmalı, belirli aralıklarla zeytinyağ içerisinde bekletilmeli falan. Zor iş zooorrr :KK9:

Azıcık pahalı olsun ama sağlıklı olsun diyenlerdenim ben. Silikon kullanımı konusunda iyi araştırmak gerekiyor. Tahta kaşık konusunda katılıyorum en güzeli ve sağlıklısı bambu. Zaten tahta kaşık kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken çok şey var; verniksiz olmalı, elde yıkanmalı, belirli aralıklarla zeytinyağ içerisinde bekletilmeli falan. Zor iş zooorrr :KK9:
Bayan olmak zor iş herşeyi düşünmek zorunda kalıyoruz ki ben silikon kasıklari arastirayim bi aklıma en çok yatan onlar suan

Bayan olmak zor iş herşeyi düşünmek zorunda kalıyoruz ki ben silikon kasıklari arastirayim bi aklıma en çok yatan onlar suan

Kizlar silikonlara basta ben alisamamistim ama annem tantitoni ler ciktigindan beri puding yaparken ocakta cirpicisini teflonda kofte yaparken masasini epeydir kullaniyor, makinede yikiyor hic sorun olmadi.
Softbowl diye bir markanin spatulasini aldik internette yorumlari iyiydi makinede yikadik bir sey olmadi ama ates uzerinde denemedik henuz.

Tahta kasik olarak sadece simsir kasik aldim ben annemin israriyla cilali degil ama puruzsuz resmen yikamasi ve elde biraktig his cok farkli. Birz daha pahali ama az olsuj simsir olsun dedik:) elde yikamayimsevmedigimmicin silikonlara kayacagim sanirim:)

Kesinlikle erkeklerin umurunda bile değil, uğraşan biziz :KK19:
Aynen onlara kalsa her sey teferruat. Dun koltuklar gelecekti evde hala ayakkabiyla geziliyor ustalar gelip gidiyor diye, viledayoa odalari bir sileyim dedim, aman ne gereknvarmis da bosuna ypruyormusum da kendimi baska islerinhalledeymisiz de, veee koltuklar koridordan gecemedigi icin parcalayip getirdiler yerde monte ettiler eger silmeseydim kim bilir ne hale gelecekti cunku 2 kova simsiyah su cikmisti:)

Kizlar silikonlara basta ben alisamamistim ama annem tantitoni ler ciktigindan beri puding yaparken ocakta cirpicisini teflonda kofte yaparken masasini epeydir kullaniyor, makinede yikiyor hic sorun olmadi.
Softbowl diye bir markanin spatulasini aldik internette yorumlari iyiydi makinede yikadik bir sey olmadi ama ates uzerinde denemedik henuz.

Tahta kasik olarak sadece simsir kasik aldim ben annemin israriyla cilali degil ama puruzsuz resmen yikamasi ve elde biraktig his cok farkli. Birz daha pahali ama az olsuj simsir olsun dedik:) elde yikamayimsevmedigimmicin silikonlara kayacagim sanirim:)

Aynen onlara kalsa her sey teferruat. Dun koltuklar gelecekti evde hala ayakkabiyla geziliyor ustalar gelip gidiyor diye, viledayoa odalari bir sileyim dedim, aman ne gereknvarmis da bosuna ypruyormusum da kendimi baska islerinhalledeymisiz de, veee koltuklar koridordan gecemedigi icin parcalayip getirdiler yerde monte ettiler eger silmeseydim kim bilir ne hale gelecekti cunku 2 kova simsiyah su cikmisti:)
bunları duymak ıyı oldu ya markayyı arastırıp almak lazım canım :KK9::KK9: bende silikon kaşık almayı düşünüyorum en mantıklısı o geliyor
simsir dediğin marka mı netten baktım bulamadım canımm :KK1::KK1:

X