Sperm sayısı ve kalitesini artırıcı formül

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.bende hiçbir sorun yok tüplerim açık.

eşime 1 ay önce test yaptık sperm sayısı 3 milyon -hızlı hareketli %0 - yerinde hareketli %0 -yavaş hareketli %10-hareketsiz %90-morfoloji normal %80-anormal &20 doktor 2.testi yapalım ama tüp bebek dedi.

2.test bugün verdi sonuç: sperm sayısı 12.8 milyon - hızlı hareketli %0 - yerinde hareketli %20 - yavaş hareketli %40 - hareketsiz %40 morfoloji normal %75-anormal %25 daha doktora görünmedik randevumuzu bekliyoruz.

Bu değerlerle yine de tüp bebek mi der sizce? Derse hemen tedaviye başlamalı mıyım sizce?Yaşım 25. 2 yıllık evliyim 1 yıldır olmuyor.doktor herhangi bir ilaç vermedi neden vermiyor anlamıyorum?

Canım hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız seninle. Bizim de durum aynen sizinkine benziyor. 1 yıldır gitmediğimiz doktor kullanmadığımız ilaç kür vb kalmadı, ne duyduysak denedik, ne bulduysa içti eşim ama bana mısın demedi. Özellikle çok methedilen ilaçlar kürler bizde hiçbir işe yaramadı. 6 ay proxeed bile kullandık. En sonunda pes ettik artık ve tüp bebeğe karar verdik. 1 Yıldır yaptığımız masrafla, harcadığımız emekle aslında tüp bebek yaptırırdık belki de şimdi kucağımda bir bebişim olurdu. Neyse, fazla uzattım galiba, Mayıs ayında ilk tüp bebek denememizi yaptık ama kimyasalla sonuçlandı ne yazık ki. Şimdi heyecanla Ağustos ayını bekliyorum, dondurulmuşlarla tekrar başlayacağız. Benim tecrübelerimden çıkardığım şu ki, doktor ilk teşhisi koyduğunda başlamalıymışız aslında biz. Tüp bebeği kabullenmeyip kendi yöntemlerimize başvurunca hem zaman kaybettik hem de bir sürü masraf yapmış olduk. eşimin içtiği türlü ilaçlar da cabası. Elimizde de koca bir sıfır var. Zararın neresinden dönülse kardır. Bana sorarsan eğer imkanınız iyiyse tüp bebeğe başlayın derim. Ben hep diyorum keşke geçen yıl hiç tereddüt etmeden başlasaymışım diye.

Canım hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız seninle. Bizim de durum aynen sizinkine benziyor. 1 yıldır gitmediğimiz doktor kullanmadığımız ilaç kür vb kalmadı, ne duyduysak denedik, ne bulduysa içti eşim ama bana mısın demedi. Özellikle çok methedilen ilaçlar kürler bizde hiçbir işe yaramadı. 6 ay proxeed bile kullandık. En sonunda pes ettik artık ve tüp bebeğe karar verdik. 1 Yıldır yaptığımız masrafla, harcadığımız emekle aslında tüp bebek yaptırırdık belki de şimdi kucağımda bir bebişim olurdu. Neyse, fazla uzattım galiba, Mayıs ayında ilk tüp bebek denememizi yaptık ama kimyasalla sonuçlandı ne yazık ki. Şimdi heyecanla Ağustos ayını bekliyorum, dondurulmuşlarla tekrar başlayacağız. Benim tecrübelerimden çıkardığım şu ki, doktor ilk teşhisi koyduğunda başlamalıymışız aslında biz. Tüp bebeği kabullenmeyip kendi yöntemlerimize başvurunca hem zaman kaybettik hem de bir sürü masraf yapmış olduk. eşimin içtiği türlü ilaçlar da cabası. Elimizde de koca bir sıfır var. Zararın neresinden dönülse kardır. Bana sorarsan eğer imkanınız iyiyse tüp bebeğe başlayın derim. Ben hep diyorum keşke geçen yıl hiç tereddüt etmeden başlasaymışım diye.

Canım ssk da yaptırıyorum testlerimi zaten.tüp bebeğide orda yaptıracağım.evliliğim 3 yıl olmadığı için ilaçlar hariç 1200 tl ödemem gerekiyormuş.ilaçlar iğneler de 1000 civarı tutuyor sanırım.hem tüp bebek e başlayıp hemde havuç suyu felan devam etmeyi düşünüyorum en azından tedaviye faydası olur.yada bu arada tüp bebekle olmazsa normal yolla olur belki kim bilir :KK49:

Canım ssk da yaptırıyorum testlerimi zaten.tüp bebeğide orda yaptıracağım.evliliğim 3 yıl olmadığı için ilaçlar hariç 1200 tl ödemem gerekiyormuş.ilaçlar iğneler de 1000 civarı tutuyor sanırım.hem tüp bebek e başlayıp hemde havuç suyu felan devam etmeyi düşünüyorum en azından tedaviye faydası olur.yada bu arada tüp bebekle olmazsa normal yolla olur belki kim bilir :KK49:

İnşallah canım, allah yardımcısı olsun hepimizin inşallah. Geçen gün başlığın birisinde okumuştum, arısütü, bal polen karışımı da yumurta kalitesini artırıyormuş, onu kullanırken tüp bebeğe başlayanlar yumurtalarının büyük çoğunluğunun kaliteli olduğunu ve 5. güne gittiğini yazmışlar. Eşinle birlikte kullanabilirsiniz bak onu da.

Arkadaslar oncelikle paylasimlariniz icin cok saolun bnde 4 yillik ewliyim 3 yildir bebek sahibi olamiyoruz esimin sperm hareketi % 0 3 aydir emodex kullaniyoruz fakat cok fayda saglanmadi l argine ve klomen i de kullansak olurmu aca yardimlariniz icin tesekkuler...

Arkadaslar oncelikle paylasimlariniz icin cok saolun bnde 4 yillik ewliyim 3 yildir bebek sahibi olamiyoruz esimin sperm hareketi % 0 3 aydir emodex kullaniyoruz fakat cok fayda saglanmadi l argine ve klomen i de kullansak olurmu aca yardimlariniz icin tesekkuler...

Cnm biz proxeed kullandk tawan yapti masallah birde keci boynuzu kuru tabiki

larginin ve klomeni sadece tahlilden bir hafta önce kullanmaya başladı. Mucize gibi biliyorum ama asıl etkiyi sanırım bu iki ilac yarattı. Okuduğum araştırmada da zaten ikisinin birlikte kullanılması halinde etkili olduğu yazıyordu.Daha önce largininin tozunu ve trentali, ayrıca vitamin hapını kullanıyordu. Klomen 10 tablet 8 YTL, 30 tablet 19 YTL idi sanırım. Larginin 50 kapsül 18 YTL.
Merhaba bu klomen dediğiniz kadınlara verilenle aynı ilaç mı iğnemi anlayamadım

benim eşimin ilk spermogram sonucu 4 milyondu.daha sonra evicap diye bir vitamin kullandı 11 milyon oldu.ondan sonrada hem vitamini hemde hergün büyük bardak havuçsuyu içti sonuç 37 milyondu.birde çamaşırlarının bol olması gerekiyo hamam ve saunadanda uzak duruyo.bilmiyorum belkide benim eşimin inişli çıkışlı olabilir ama ben havuçsuyuna çok güveniyorum
Havuç suyunu nasıl sıktınız makineniz mi var

X