Sperm testi sonucu lütfen bakın 😥

Ay Allah korusun niye kalamayasiniz

Ama ben sizin yerinizde olsam ilişki oncesi bitter çikolata Türk kahvesi iciririm esime

Günlük 1 avuç kabak çekirdeği yedirieim

Bol bol nohut yediririm

Keciboynuzi kaynatir sabah akşam iciririm
Keçiboynuzu kürü ve çakşır suyu duymuştum suan bunları içiyorum söylediğiniz diğer seyleride uygulayacağım cok tesekkür ederim

Ama ben sizin yerinizde olsam ilişki oncesi bitter çikolata Türk kahvesi iciririm esime

Bol bol nohut yediririm

℅70 hareketsiz yinede hamile kalma ihtimalim varmıdır

Usttekiler sizin için de geçerli

Ama Sizin sayı da biraz sinirda

Kati meyve sikacafi varsa günde 1 bardak havuç suyu icsin esiniz

İnşallah düzelir eşiniz sigara kullanıyor mu o da çok fazla etkliyormus
Evet ama birakcak insallh az azda olsa birakir diye dusunuyrum birakmali bence

Bol bol nohut yediririm

Bizim test daha kotu dimi nirmal yolla sanirim hic olmaz cocukken inmemis testis vakasiymis snradan ogrendik bunu 😥 igne yapmislar cocukken smdi ogrendim 😪 ne yapcagimizi bilmiyrum testi birdaha tekrarlasak yine bolemi cikar hicbirsey belli degil sayi zaten berbat umut yok gibi

Bizim test daha kotu dimi nirmal yolla sanirim hic olmaz cocukken inmemis testis vakasiymis snradan ogrendik bunu 😥 igne yapmislar cocukken smdi ogrendim 😪 ne yapcagimizi bilmiyrum testi birdaha tekrarlasak yine bolemi cikar hicbirsey belli degil sayi zaten berbat umut yok gibi

Valla ben olsam tekrarlardim testi
Doktor ne diyor

Iste sperm az inceleyememislerki doktor tekrar baktirin dedi labodakilerde sperm var ama yeterli sayida olmadigindan dolayi inceleyemedik diyr

Canim yaptrcaz 1ay snra takviye falan kullanalim diyruz ama surda morfoloji bolumunde 4 yaziyor o nedemek acaba referans degerimi yoksa odami belli degil
Morfoloji anormal olmayan sperm yüzdesi normalde %3 ve yukarısı olması gerekiyor seninki yüzdelik olarak kötü değil ama sayı olarak düşük . Ama ben de bunu yaşadım inan labaratuvar kaynaklı da olabilir başka yerde yaptır için rahatlasın bende bı kere başka yerde yaptım şok oldum çok ağladım bide üstüne eşimi hemen test yapmaya ikna edemedim bı kaç ay sonra yaptirdi baktık 40milyon çıkmıştı oncekinde 6milyon çıkmıştı ve sayılarını değerlendirmemisler canlı bı kaç tane var diye not etmişlerdi

Sizin kötü değil bu arada ah şu ileri hareket de az bir şeyler ciksaydi inşallah en kısa zamanda hamile kalırsınız inşallah
Benim zamanım yok eşim asker 1 ay sonra göreve gidecek ve aylarca gelmeyecek o göreve gitmeden cocugum olsun istiyordum bunu görünce cok üzüldüm ileri hareket bu durumdayken olmuyor cocuk diyolar 😢

Sizin test yenilenmesi lazım

Durun umitsizlige kapilmayin
Belki de yeni test güzel gelecek

Bir şeye bakamamislar ki
Evet takviyeye basliycak maxigo diye bir sase belki yeniden yukselir 1milyon sperm oldugundan inceleyememisler bjle allahim duy sesimi rabbim vallhi elim ayagim titriyor anı yasayamadim biran şok ustune şok umarim gebe kalirim diye umudum vardi oda azaldi
Negatif düşünme hemen testinizi tekrar edin doktor takviye falan vermedi mi
Maxigo sase verdi cnm diger teste yukselme ihtimali olur insallh

Canım sakin ol.. şimdi eşinin testisleri yukarıda mi halen. Tek taraflı mi çift taraflı mi. Ameliyat olmuş mu olduysa kaç yaşında oldu onlarla ilgili bilgin var mi

Valla ben olsam tekrarlardim testi
Doktor ne diyor
Tamam tekrarlayalim ay basi yada ortasi tekrrlariz sanirim doktr sayi az belli bile degil dedi var birseyler dedi vitamin takviyesionedr maxigo diye kulln tekrarla dedi bakalim ezana vakti rabbim merhamet etsin 😔
Morfoloji anormal olmayan sperm yüzdesi normalde %3 ve yukarısı olması gerekiyor seninki yüzdelik olarak kötü değil ama sayı olarak düşük . Ama ben de bunu yaşadım inan labaratuvar kaynaklı da olabilir başka yerde yaptır için rahatlasın bende bı kere başka yerde yaptım şok oldum çok ağladım bide üstüne eşimi hemen test yapmaya ikna edemedim bı kaç ay sonra yaptirdi baktık 40milyon çıkmıştı oncekinde 6milyon çıkmıştı ve sayılarını değerlendirmemisler canlı bı kaç tane var diye not etmişlerdi
%,4yazan acaba referans degerimi benm onuda sncu belli degil sanirim sperm bulunmadigindan o degerde belli degil herhalde labaratuvar da bize sperm sayisi az oldugundan incelemeyedik diyor telefondan mikroskopla spermler goruldu harekrtli halindelrr ama oranlar yetmedi sanirim peki sizin yukseldimi oranlar

Canım sakin ol.. şimdi eşinin testisleri yukarıda mi halen. Tek taraflı mi çift taraflı mi. Ameliyat olmuş mu olduysa kaç yaşında oldu onlarla ilgili bilgin var mi
Yok canm 5 yasindaymis sanirim inmemis sonra hirmon ignesi basmislar doktr inmis ama hic birdaha ergenlikte bile bakilmamis amelyta falan yok smdi ogreniyrum bunlarida keske baksalardi nebilim takip etselerdi diye cok uzuldum olcagimi varmis diycem yoksa ihmalsizlik sonucumu bole oldu cidden zor saun durumumuz umarim duzelir umudum yeserir belki tekrar

Tamam tekrarlayalim ay basi yada ortasi tekrrlariz sanirim doktr sayi az belli bile degil dedi var birseyler dedi vitamin takviyesionedr maxigo diye kulln tekrarla dedi bakalim ezana vakti rabbim merhamet etsin 😔

%,4yazan acaba referans degerimi benm onuda sncu belli degil sanirim sperm bulunmadigindan o degerde belli degil herhalde labaratuvar da bize sperm sayisi az oldugundan incelemeyedik diyor telefondan mikroskopla spermler goruldu harekrtli halindelrr ama oranlar yetmedi sanirim peki sizin yukseldimi oranlar
%4 iyi bir oran, morfoloji %1 çıkanlar bile hamile kalabiliyor. Sayı ve hareketlilik önemli, onlar iyiyse doktorlar morfolojiyi çok sıkıntı olarak görmüyorlar.

X