Aile Planlaması Spiral-Rahim içi Araç (RIA) Genel Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
4cm mı? Dr birsey demiyor mu hem kist büyük . Bende de vardı ama 2 mm bebek olunca gitmiş nereye gittiyse :)
Spiral i neden çıkarmıyor Yada adet sokturucu
istemeden bir gebelik yasamazsın umarım...

hastalığım yeni bitti tekrar doktora gidicem bayramdan sonra bakalım nolmuş kist ne durumda hastalandıktan sonra küçülmüş olma ihtimali var tahlil falan ister bir kaç tane sonra bakıcaz duruma belkide spirali çıkarttırabilirim duruma göre.

merhaba arkadaşlar bende taktıralı 15 gün oldu ilk hafta pembe kahve renginde akıntı vardı kontrole gittiğimde akıntı var diye fitil verdi. kutuda 2 tane oluyor ilkinde akıntı kanlı değildi ama ikinciyi kullandıktan sonra hafif kanamalarım var.bir kaç gündür yoğun değildi sanki fazlalaştı gibi:26::26: aranızda bunu yaşayan var mı normal mi acaba?

ben takıldığından beri kanamma vardı ara ara tabiii sonra bi kesildi düzene girerkenmi böyle oluyor

bende doğum kontrol hapını bıraktım bu ay şimdi adetim bitmek üzere bugün doktora gittim spiral için ama enfeksiyon var dedi takmadı bide ben ilacı bırakınca 3 ay falan bekleniyo diyebiliyodum yumurtalıklar düzelsin diye ama doktor öyle bişey yok kim dedi sana dedi ben bu süre içinde spiralle zaman geçer korunurum diye düşündüm ama doktorum da gerek yok niye kendine bu kötülüğü yapıyosun dedi bebek düşündüğüm için gerek yok dedi ilaç yazdı önümüzdeki ay geri gidecem kasıklarım çok ağrıyo ilaç bırakılınca mı oluyo acaba :KK43: anlamadım

özel hastaneler spiral için ayrıca paramı alıyor zaten hastaneye girerken ödüyoruz yaa bilgisi olan var mı:KK53:

merhaba arkadaslar ben spiral taktıralı 4 ay oldu ilk 3 ay cok kanamam oldu doktor 3aydan sonra düzene girer demişte üstelemedim 3ay dolduktan sonra caok az kahverengi gibi akıntım oldu simdi adet günüm oldugu halde ki 2gün gecti hala kanamam yok ne yapagımı sasırdım böle bişey hakkında bilgisi olan varmı ben neyapmalıyım simdi

merhaba arkadaslar ben spiral taktıralı 4 ay oldu ilk 3 ay cok kanamam oldu doktor 3aydan sonra düzene girer demişte üstelemedim 3ay dolduktan sonra caok az kahverengi gibi akıntım oldu simdi adet günüm oldugu halde ki 2gün gecti hala kanamam yok ne yapagımı sasırdım böle bişey hakkında bilgisi olan varmı ben neyapmalıyım simdi

2GÜNDEN BİŞEY OLMAZ CANIM AMA spiral taktırmadım hiç fakat düzensizlikler olabiliyo bazı bünyelerde hamilelilk istemiyosun galiba hayırlısı olsun umarım sadece gecikmiştir bi sağlık ocagına git gebelik testi yaptır ebelere için rahat olsun spirali sağlık ocagında mı taktırmıştın bende taktıracam ama özele gidiyorum orda da ücretli mi kafam karıştı 300 lira falan yazmış burda kızlar kimse bilmiyomu ya

ben takıldığından beri kanamma vardı ara ara tabiii sonra bi kesildi düzene girerkenmi böyle oluyor

Takilinca ilk günler kanama oldu (lekelenme diyeyim adet gibi yogun degildi)en fazla 5 gün sürdü . Emzirdigim icin 6-7 ay olmadim.Diger ay adet döngüsü düzenli devam etti. İnşallah emzirdigin için adet olmuyorsundur:)

kızlar ben 3 ay önce doğum yaptım 1 ay sonra falan taktırmayı düşünüyorum acıyomu sonra ağrısı oluyomu taktıranlar biraz bilgi vrebilirlermi acaba :KK1:

arkadaşım git taktırma ben 2 ay durdu çıkarttırcam çok iğrenç birşey

bence yasaklanmalı :KK20::KK20::KK20:
Bencede.
Onceleri %99.0 korurken şimdilerde %70.0
Şimdi niye boyle kalitesizlesti bilemem.
Onceleri sadece saglık ocağı ,hastane takardi şimdi heryer takiyor.
Yalnız çıkarılırken bu kadar kolay olacağını bilseydim yaz bası cikarttirirdim.

Son düzenleme:
Bencede.
Onceleri %99.0 korurken şimdilerde %70.0
Şimdi niye boyle kalitesizlesti bilemem.
Onceleri sadece saglık ocağı ,hastane takardi şimdi heryer takiyor.
Yalnız çıkarılırken bu kadar kolay olacağını bilseydim yaz bası cikarttirirdim.

canım evet de kolay çıkıyormu yarın çıkarttırcam biliyrosun 15 gündür adet olmuyor adetliyken kolay diyorlar

canım evet de kolay çıkıyormu yarın çıkarttırcam biliyrosun 15 gündür adet olmuyor adetliyken kolay diyorlar

Yok hayatım benimki hamileyken çekildi adet falan yoktu.
Sadece ipi görünüyor mu diye baktı.gorunuyordu sanki hani pamuktan tampon koyarsın çekersin ancak o his.
Bileydim boyle kolay olduğunu :KK43:rahatlıyorsun bile.
Bağırmaya hazırlanmıştım :KK37: kadın tuttu sallayarak gösterdi bak burda dedi.
Cok pişman oldum vücuduma öyle birsey koydurduguma :KK43:
İnan bana cok kolay :KK12:

Yok hayatım benimki hamileyken çekildi adet falan yoktu.
Sadece ipi görünüyor mu diye baktı.gorunuyordu sanki hani pamuktan tampon koyarsın çekersin ancak o his.
Bileydim boyle kolay olduğunu :KK43:rahatlıyorsun bile.
Bağırmaya hazırlanmıştım :KK37: kadın tuttu sallayarak gösterdi bak burda dedi.
Cok pişman oldum vücuduma öyle birsey koydurduguma :KK43:
İnan bana cok kolay :KK12:

ben de taktırmak istiyorum ama yorumlar biraz kafamı karıştırdı siz takılıyken mi hamile kaldınız ?? bir de ben daha önce bir rahim ameliyatı geçirdim, rahimde perde vardı histeroskopi ile o alındı. benim durumumda olup da spiral taktıranlar var mı yada geçirdiğim ameliyattan dolayı taktırmanın bir sakıncası olabilir mi bilgisi olan ???

ben de taktırmak istiyorum ama yorumlar biraz kafamı karıştırdı siz takılıyken mi hamile kaldınız ?? bir de ben daha önce bir rahim ameliyatı geçirdim, rahimde perde vardı histeroskopi ile o alındı. benim durumumda olup da spiral taktıranlar var mı yada geçirdiğim ameliyattan dolayı taktırmanın bir sakıncası olabilir mi bilgisi olan ???

canım bence bunu doktoruna sormalısın.Bünyeden bünyeye çok fazaa değişiyor ben doğumdan sonra taktırdım hiç kanamam durmadı 6 ay idare edebildim zar zor.Benim rahim duvarlarımda tahrişe neden olmuş çıkarttım rahata kavuştum çok kötüydü gerçekten.:KK19:

TaktirAli 8 ay oldu oyle pismanim oyle pismanim ki. 1,5 aydir kanamam hic durmuyo. Oyle boyle degil bacaklarimn arasindan cesmeden akar gibi. Doktor kizim nolmus sana oyle kanaman varki sanki icini jiletlemisler dedi. Ciktigim kontrol koltugundan indigimde baktim ki yer kan golu olmus. Sana spiral yaramamis icin temiz dedi. 1 ay dogum kontrol hapi kullan bitince gel cikaricam simdi cikarirsam hamile kalma riskin cok yuksek bir muddet kanamslarin duzelenekadar hap kullan dedi. İyy hapta mide bulantisi yapiyor. Sonunda esime ipleri eline al ben artik korunmuyorum sen napiyosan yap dedim kabul etti. Bide zaten spiralle hem cok sik adet oluyodum Hemde uzun suruyodu yani temiz oldugum gun cok azdi . Esimde bu durumdan hoslanmiyodu surekli bekleme modunda. Bu persembe hapim bitiyo cikartmaya gidicem Allahim insallah biter bu kanamalarim ne yatak kaldi neesofman disari cikmaya korkar oldum . Her bunyeye yaramiyomus yarasa bile kisa donemler arasi uzun suren adet yan etkisiymis.

bende anlatim başımdan geçenleri adetli deildim gittigimde 3 aylıktı bebegim kanama yokken takıldı ölüyodum acıdan berbattı neyse bi kere canım yandı sonrası rahat dedim özel hastanede taktırdım baayyaaa bi ücret karşılıgı ilk 3 ay rahattım ama sonrasııııı adetim tam 20 gün sürdü parça parça şeklinde bişeyler geldi okadar canım yanmıştıki dr gitmeye bile korktum sonra bir sonraki ay adet başladı bu sefer bitmedi tam 30 gün aşırı kanamam oldu artık kansızlıktan ölmek üzereyken dr gittim takan dr a bana bi ilaç verdi kanaman durucak tekrar adetin başlayınca 5 ci günü gel dedi ama dr gittim kapıda beklerken resmen ellerin ayaklarım titrio dr a sadece ultrasonla bakıcaksınız dimi canım çok yanar diorum tek tekrarladıgım buydu sonrasında o dr a gidemedim erkekti dr um başka bi hastaneye gittim bursada yaşıyorum evrim hanıma bin taklayla randevu aldım nolur canım yanmasın diyorum saolsun çok rahatlattı beni ve müthiş özenliydi hiçç ama hiçç canımı yakmadı hala ALLAH bin kere ragzı olsun diyorum kurtardı beni spiral kayıp rahmime saplanmış alalım dedi ve ben daha ah demeden çıkartıp bana gösterdi bi dahamı kesinlikle kimse spiral demesin bana öldüm agrıdan acıdan sıkıntıdan taktırmayı düşünenler herkezin bünyesi farklı ama ben bunları yaşadım

X