Sünepe tipler

Kesinlikle gerçekçi kriterler olmalı. Benim bir arkadaşım 38 yaşında, iyi işi olan, elit ailesi olan yakışıklı bir adamla evlenmek istiyor. İyi güzel ama kesinlikle boşanma yaşamamalı diyor. 35 artı bu kriterde bir adamı bekar bulmak imkansıza yakın. Gerçekçi olalım, cool, modern, hoş adamlar 30larını çok aşmadan evlenir. 35 artı da bu oran düşer. Kendi arkadaşıma da diyorum kriterlerini böyle tutacaksan eğer çpcuksuz boşanmış adamları elemeyeceksin.
Gerçekçi olmak lazım.
Yada elit ailesi olan modern kariyer sahibi bir adamı çevren bu çevrede değilse bulamazsın. Beğenmediği memurlardan biri olduğu için çevresi de memurlardan oluşuyor elbette.
Konu sahibi baştan gerçekçi değil
Memurları beğenmiyorum mu demiş?

Şimdi eski yorumlarda geleneksellikten bahsedilmiş. Üşendiğim için gidip okumayacağım.
Ama bu önemli bir detay. Geleneksel ama ne kadar geleneksel, muhafazakarlığı da kapsıyor mu?
Eğer böyle biriyim, böyle taleplerim var diyorsanız sizin arama filtresinde sıkıntı var demektir. Geleneksel erkekler öyle çok bireysel takılmıyor. İç içe bir yaşam tarzları var aileleriyle. Evlenince falan her gün herkes birbirinde. Öyle annelerinden falan da kopmazlar.
Aranılan coolluk buradan çıkmaz.
Konu sahibi siz nasıl birini arıyorsunuz tam olarak? Gelenekselliği denklemden çıkarabilecek misiniz?
Valla geleneksellik bu konunun hiçbir yerinde yok. O konu benim eski sevgilimle ilgili. Tutucu bir kafaydı ama kızlarla her türlü sohbeti de yapıyordu. Ben de hayır dedim. Sınırımı koydum. Zaten bitti. İşte bu tarz erkeklerle karşılaşınca hep düşündüm neden sorgulamaya başladım geç oldu belki ama olsun. Diğer arkadaşlar da neden tepkiliydi anlamadım baya ilgi çekti konu 😂

Farkındalık yaratmak için neden örnek bir hayatım olsun ki. Ve neden burda kendimi anlatayım. Burası bir derdim var platformu. Mesela farkındalık şu yönde yani bu kadar bana düşman olmanız mesela. Sizi neden rahatsız etti konu. Size veya kadınlara bişi demedim. Gereksiz bulduysanız geçin yazmayın mesela. Ben sürekli yazan biri değilim aslında bugün ilk defa dikkat çekince güzel de geldi aslında 😂 bu konu dursun burda belki bir gün birileri aydınlanır ne diyim daha fazla yazamıycam kusura bakmayın. Linçler umrumda değil. Çünkü bir yandan da keyifli 🤣
Örnek hayat demedim bir örnek hikayeniz olmalı. Karşınıza sürekli çıkan aynı tip erkekler örnek bir hikaye değildir.
Farkındalık yaratmak istiyorum dediğiniz için ve konu açtığınız için kendinizi anlatmanız gerekiyor olabilir mi acaba 😄 Burası BDV. Kişisel konular açılır, öyle halka hitap gibi konular değil.
Konunuzda kadınların aydınlanabileceği bir nokta yok. Hizmet ediyormuşsunuz gibi aynı şeyleri yazmayın 😄
Neyse size laf anlatamayacağım zira siz haklı çıkmak için anlamadan kafanızdaki neyse onu yazıp duruyorsunuz. Şurada iki yorum okuyup analiz etmekten aciz halinizle cool adam arıyorsunuz:)
Aramaya devam edin aynen bulursunuz

Farkındalık yaratmak istiyorsanız sizin örnek gösterebileceğiniz bir hikayeniz olmalı.
Size fazla sakin bile davranmış kk kadınları. Siz insanları modern değil, sünepe, şöyle böyle diye ayrıştırırken başkasının sizi kötülememesini bekleyemezsiniz. Haliyle sorarlar insana sen kimsin diye.
Yalnız yaşayıp, çalışmanız dışında ortalama bir insandan farkınız nedir de (çoğunluk böyle dediğiniz için öyle yazıyorum) ortalama üstü bir erkek arıyorsunuz?
Çalışmak bir meziyet değil zorunluluk. Cidden merak ediyorum kendinizi ne alanlarda geliştirdiniz ve öne çıktınız? Bunları yaparken belli bir çevrede olmalı insan o çevrede denginiz neden yoktu. Yoksa bir yanılsama mı yaşıyorsunuz?
Kaliteli biri kişi olmak için illa dünyaca ünlü biri ya da bilimsel bir icat yapan kişi olmak zorunda değiliz ki.ki dünyaca ünlü kişiler senden benden de kalitesiz oluyor genelde.kalite içten gelir yani.kişi kendi kalitesini hisseder zaten.yoksa niye dertlensin ki takar önüne ilk gelen kişiyi koluna mutlu mesut yaşar gider.uyum sağlayamıyorsan bir denksizlik var demek ki.herkes kendine uygun olan kişiyi otomatikman beğeniyor zaten.haa çok kibirli insanlar da var orası artık istisna.her insan da hakkettiği alabiliyor mu bu hayatta sanki.tam tersi daha çok oluyor hatta.

Valla geleneksellik bu konunun hiçbir yerinde yok. O konu benim eski sevgilimle ilgili. Tutucu bir kafaydı ama kızlarla her türlü sohbeti de yapıyordu. Ben de hayır dedim. Sınırımı koydum. Zaten bitti. İşte bu tarz erkeklerle karşılaşınca hep düşündüm neden sorgulamaya başladım geç oldu belki ama olsun. Diğer arkadaşlar da neden tepkiliydi anlamadım baya ilgi çekti konu 😂
Tamam ama siz de geleneksel biri misiniz? Mesela aradığınız kişi eski sevgiliniz gibi tutucu olsa ama kızlarla o tür muhabbetler yapmasa sizin için oluru var mı?
Yoksa geleneksel olmayan kişiler de olur mu diyorsunuz?
Aslında bu konu çok önemli. Hatta niye beni bu tipler buluyor sorunuzun direkt cevabı bile olabilir.

Kaliteli biri kişi olmak için illa dünyaca ünlü biri ya da bilimsel bir icat yapan kişi olmak zorunda değiliz ki.ki dünyaca ünlü kişiler senden benden de kalitesiz oluyor genelde.kalite içten gelir yani.kişi kendi kalitesini hisseder zaten.yoksa niye dertlensin ki takar önüne ilk gelen kişiyi koluna mutlu mesut yaşar gider.uyum sağlayamıyorsan bir denksizlik var demek ki.herkes kendine uygun olan kişiyi otomatikman beğeniyor zaten.haa çok kibirli insanlar da var orası artık istisna.
Yani farklı bir yorum. İşte bu ya. Farklı fikirlerle gelin. Benimle aynı düşünmek zorunda değilsiniz ne güzel bir fikriniz var. Teşekkürler ☺️

Tamam ama siz de geleneksel biri misiniz? Mesela aradığınız kişi eski sevgiliniz gibi tutucu olsa ama kızlarla o tür muhabbetler yapmasa sizin için oluru var mı?
Yoksa geleneksel olmayan kişiler de olur mu diyorsunuz?
Aslında bu konu çok önemli. Hatta niye beni bu tipler buluyor sorunuzun direkt cevabı bile olabilir.
Hayır geleneksel değilim. Bazı çizgilerim var elbet. Hiçbi şekilde Tutucu kişilerle yapamıyorum zaten bunu demek istedim bir yandan da. Çoğu da öyle denk geldi. Bundan dert yandım alt tarafı yahu. 😊

Örnek hayat demedim bir örnek hikayeniz olmalı. Karşınıza sürekli çıkan aynı tip erkekler örnek bir hikaye değildir.
Farkındalık yaratmak istiyorum dediğiniz için ve konu açtığınız için kendinizi anlatmanız gerekiyor olabilir mi acaba 😄 Burası BDV. Kişisel konular açılır, öyle halka hitap gibi konular değil.
Konunuzda kadınların aydınlanabileceği bir nokta yok. Hizmet ediyormuşsunuz gibi aynı şeyleri yazmayın 😄
Neyse size laf anlatamayacağım zira siz haklı çıkmak için anlamadan kafanızdaki neyse onu yazıp duruyorsunuz. Şurada iki yorum okuyup analiz etmekten aciz halinizle cool adam arıyorsunuz:)
Aramaya devam edin aynen bulursunuz
Farkındalık yaratmak konusunda haklısın ama gerçekten nedense bu tarz konular açan kişilere sürekli sen kimsin de iyisini arıyorsun tarzı cevaplar veriliyor.eee ne biliyorsunuz iyi belki.dengi olduğu kişiler gelse niye yalnız kalsın kadınlar.akıllarından zorları mi var? Sanki herkes hakettiğibşeyleri elde edebiliyor da.ben okudum hiç de öyle kendini ölecek şeyler yazmamış.erkeklere sallamış sadece.bizimkilere ne oluyor onu anlamıyorum.şu forumdaki kıskanç insanlardan biriyimdir halbuki.

Hayır geleneksel değilim. Bazı çizgilerim var elbet. Hiçbi şekilde Tutucu kişilerle yapamıyorum zaten bunu demek istedim bir yandan da. Çoğu da öyle denk geldi. Bundan dert yandım alt tarafı yahu. 😊
Hanımefendi bir sakin olun "ya hu". Sizi ilk kez görüyorum, soru sorarak az çok tanımaya anlamaya çalışıyorum. Başka türlü şansımız yok malum yalnızca yazışarak anlaşıyoruz.
Neyse benim yorumum şu şekilde olacak. Bazı kadınlar ister istemez belli türde erkeklere yöneliyorlar. Mesela bir arkadaşım vardı, ilişkilerinden şikayet ederdi. Aşırı maskülen, herhangi bir inceliği olmayan hırt adamlara gider gider yapışırdı. Adamın baskın olması hoşuna giderdi ama bir yandan da kısıtlamalardan şikayet ederdi. Kıskanırken "birazcık" kısıtlasın, sevdiğini böyle hissedeyim de diyordu. Ama işte muz yiyeyim çilek tadı gelsin gibi bir şey bu.
Şimdi siz de neden hep tutucu ya da sizin tabirinizle sünepe tiplere denk geliyorsunuz, bir düşünün. Hepsinin bir ortak noktası olmalı size çekici gelen. Bununla beraber bonus olarak sünepelik nasıl geliyor, orayı çözmek lazım.

Son düzenleme:
Memurları beğenmiyorum mu demiş?
Bence konu sahibi yanlış anlaşıldı ya da kendini ifade edemedi ama ben anladım, demek istiyor ki vizyon sahibi erkek yok hepsi klasik anama layık gelin , evimde işimi hizmetimi yapan, maaşını da elime verecek kadın arayan anacı ve bağımlı tipler, bence bunu kastetti ama olayı başka yerlere çekti herkes...

Farkındalık yaratmak konusunda haklısın ama gerçekten nedense bu tarz konular açan kişilere sürekli sen kimsin de iyisini arıyorsun tarzı cevaplar veriliyor.eee ne biliyorsunuz iyi belki.dengi olduğu kişiler gelse niye yalnız kalsın kadınlar.akıllarından zorları mi var? Sanki herkes hakettiğibşeyleri elde edebiliyor da.ben okudum hiç de öyle kendini ölecek şeyler yazmamış.erkeklere sallamış sadece.bizimkilere ne oluyor onu anlamıyorum.şu forumdaki kıskanç insanlardan biriyimdir halbuki.
Bu tarz yorumlar yapıp konu açan kadınlar kendi özelliklerini söylemeyip hiçbir şekilde kendinde en ufak sorun görmeyip bütün sorunu karşıda gören kadınlar oluyor genelde.
Ben şu ana kadar iletişimi iyi, donanımlı, ne istediğini bilen, kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadının kendi dengi dışında biriyle olamadığını görmedim.

Öksüz kaldı yetim kaldı benim sorum 🥀
Eski konularımı dile getirmişler onu yazayım madem. Eski sevgilim mesela efendi böyle ailesine bağlı, genelde onların dediği olsun, ne diyim işte ağırlığını koyamayan, ailesini üzmemek için beni üzmeyi tercih eden biriydi . Ben böyle tipleri sünepe olarak nitelendirdim kendimce. Ve böyleleri genelde denk geliyor dedim bana. Bir dert yanmadır dimi. Üzerine sorgulamak düşünmek istedim aynı şeyleri yaşayan varsa. 😊

Bence konu sahibi yanlış anlaşıldı ya da kendini ifade edemedi ama ben anladım, demek istiyor ki vizyon sahibi erkek yok hepsi klasik anama layık gelin , evimde işimi hizmetimi yapan, maaşını da elime verecek kadın arayan anacı ve bağımlı tipler, bence bunu kastetti ama olayı başka yerlere çekti herkes...
Herkes herşeyi yanlış anlayıp konu sahibinin üstüne gitmiş.şu an kimse huzurlu bir zamanında değil anlaşılan.

Bu tarz yorumlar yapıp konu açan kadınlar kendi özelliklerini söylemeyip hiçbir şekilde kendinde en ufak sorun görmeyip bütün sorunu karşıda gören kadınlar oluyor genelde.
Ben şu ana kadar iletişimi iyi, donanımlı, ne istediğini bilen, kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadının kendi dengi dışında biriyle olamadığını görmedim.
Önceki açılan konulardan önyargı olabilir evet.ben de hatirliyorum.

Aynen öyle ama yanlış anlaşılmadım bence işine gelmeyen anlamak istemedi. Çünkü her yorumu okuduysanız gayet açık sürekli sürekli yazdım ne demek istediğimi. Bazıları farklı yerlere çekip herkesi bana karşı yönlendirdi algı oluşturdular. Yapsınlar sıkıntı yok😊 doğru söyleyeni kovarlar misali

Eski konularımı dile getirmişler onu yazayım madem. Eski sevgilim mesela efendi böyle ailesine bağlı, genelde onların dediği olsun, ne diyim işte ağırlığını koyamayan, ailesini üzmemek için beni üzmeyi tercih eden biriydi . Ben böyle tipleri sünepe olarak nitelendirdim kendimce. Ve böyleleri genelde denk geliyor dedim bana. Bir dert yanmadır dimi. Üzerine sorgulamak düşünmek istedim aynı şeyleri yaşayan varsa. 😊
Ülkenin geneli öyle evet.konuların yarısından fazlası bu profil erkekler için açılıyor zaten.sana da birkaç tane denk gelmesi normal aslında.

Ailesi baskıcı mıydı, ne oldu ki sizi üzdü? Sünepe dersiniz linç modu açılır ortalık fight club a döner...

Aynen öyle ama yanlış anlaşılmadım bence işine gelmeyen anlamak istemedi. Çünkü her yorumu okuduysanız gayet açık sürekli sürekli yazdım ne demek istediğimi. Bazıları farklı yerlere çekip herkesi bana karşı yönlendirdi algı oluşturdular. Yapsınlar sıkıntı yok😊 doğru söyleyeni kovarlar misali
Olur öyle arada ama ben anladım seni , bu ülkedeki erkeklerden çok şey bekleme en iyisi bile sıkıntılıdır, sebebi ise ataerkil sistem ve eğitim...

X