Sünepe tipler

Önceki açılan konulardan önyargı olabilir evet.ben de hatirliyorum.
Allah aşkına benim mi bu saatte yazmamdan dolayı bir eksikliğim var yoksa insanlar mı ne okuduğunu anlamıyorlar?
Önceki konularını bilmiyorum konu sahibinin. Konu sahibine özel yazmadım mesajımın başında bu tarz konular açıp, yorumlar yazan kadınlardan bahsettim. Genel bir eleştiri yani.

Eski konularımı dile getirmişler onu yazayım madem. Eski sevgilim mesela efendi böyle ailesine bağlı, genelde onların dediği olsun, ne diyim işte ağırlığını koyamayan, ailesini üzmemek için beni üzmeyi tercih eden biriydi . Ben böyle tipleri sünepe olarak nitelendirdim kendimce. Ve böyleleri genelde denk geliyor dedim bana. Bir dert yanmadır dimi. Üzerine sorgulamak düşünmek istedim aynı şeyleri yaşayan varsa. 😊
Bu ülkenin en büyük sorunu zaten sünepe erkekler ve aileleri 😅

Ailesi baskıcı mıydı, ne oldu ki sizi üzdü? Sünepe dersiniz linç modu açılır ortalık fight club a döner...
Neden ki sünepe deyince öyle oluyo😅 kadınlara söylenen hakaretlere bu kadar takılmıyorlar ya. Yani genelde yük benim üzerimde olacaktı evlenseydik. Evliliğimi tüm sorumluluğu bende olacaktı. Maddi manevi.evliliğin getirdiği yükü beraber sırtlanacağım biri değildi onu anlayınca üzdü tabi

Ailesi baskıcı mıydı, ne oldu ki sizi üzdü? Sünepe dersiniz linç modu açılır ortalık fight club a döner...
Yorumların hepsini okumadım sünepe dediği için mi linç yedi konu sahibi? Erkekler Türk kadınları için her gün neler neler yazıyorlar. Anneleri de bir Türk kadını olduğu halde. Kadınlardan uber özellikler bekliyorlar kendilerine bakmadan. Çok güzel olsun, yatakta çok iyi olsun, evi çekip çevirsin, maaşlı olsun..... Böyle gidiyor liste.
Kadın sadece daha nitelikli birini istemiş. İstesin en doğal hakkı bence. İnşallah da bulur.
Ayrıca evet bir çoğu sünepe ashshsj.

Neden ki sünepe deyince öyle oluyo😅 kadınlara söylenen hakaretlere bu kadar takılmıyorlar ya. Yani genelde yük benim üzerimde olacaktı evlenseydik. Evliliğimi tüm sorumluluğu bende olacaktı. Maddi manevi.evliliğin getirdiği yükü beraber sırtlanacağım biri değildi onu anlayınca üzdü tabi
Sunepeymis ki ozaman başka nasıl tabir edicez bilemedim... söyle bir başlık nasıl olurdu peki "adam gibi adamlar" ?

Yorumların hepsini okumadım sünepe dediği için mi linç yedi konu sahibi? Erkekler Türk kadınları için her gün neler neler yazıyorlar. Anneleri de bir Türk kadını olduğu halde. Kadınlardan uber özellikler bekliyorlar kendilerine bakmadan. Çok güzel olsun, yatakta çok iyi olsun, evi çekip çevirsin, maaşlı olsun..... Böyle gidiyor liste.
Kadın sadece daha nitelikli birini istemiş. İstesin en doğal hakkı bence. İnşallah da bulur.
Alternatif başlık yazdım ben duzelticez 🧿

Algılama konusunda sıkıntı oluştu buralarda. Neyse ki hala zehir gibi algılayanlar var. Teşekkür ederim 🤩

Hanımefendi bir sakin olun "ya hu". Sizi ilk kez görüyorum, soru sorarak az çok tanımaya anlamaya çalışıyorum. Başka türlü şansımız yok malum yalnızca yazışarak anlaşıyoruz.
Neyse benim yorumum şu şekilde olacak. Bazı kadınlar ister istemez belli türde erkeklere yöneliyorlar. Mesela bir arkadaşım vardı, ilişkilerinden şikayet ederdi. Aşırı maskülen, herhangi bir inceliği olmayan hırt adamlara gider gider yapışırdı. Adamın baskın olması hoşuna giderdi ama bir yandan da kısıtlamalardan şikayet ederdi. Kıskanırken "birazcık" kısıtlasın, sevdiğini böyle hissedeyim de diyordu. Ama işte muz yiyeyim çilek tadı gelsin gibi bir şey bu.
Şimdi siz de neden hep tutucu ya da sizin tabirinizle sünepe tiplere denk geliyorsunuz, bir düşünün. Hepsinin bir ortak noktası olmalı size çekici gelen. Bununla beraber bonus olarak sünepelik nasıl geliyor, orayı çözmek lazım.
Sakinim ya hu😂 sadece algı sorunu oldu da arkadaşlarda bi serzeniş oldu sana denk geldi karıştı buralar 😂 işte zaten ben de onu çözemedim. Yani ben tutucu veya hırt adamlardan hoşlanmıyorum zaten. Ama baktığımda biraz aşırı efendi, sesi çıkmayan ben de sünepe dedim kendimce,böyle denk gelmesi sürekli sorgulamama neden oldu. Nerde yanlış yapıyorum belki de onu bulmak istedim. Kızlardan fikir alayım ki belki değişmesi gereken şeyler vardır bende de.

Bu arada genelde konu dönüp dolaşıp konu sahibinin aşırı kibar ve insanlara hayır diyemeyen bir yapısı olmasına bağlanıyor...öyle misiniz?
Ben mi? Gayet hayır diyebilen biriyim. Evetim azdır aslında☺️sorunum olmayan insanlara da nezaketli davranırım evet.

Bence konu sahibi yanlış anlaşıldı ya da kendini ifade edemedi ama ben anladım, demek istiyor ki vizyon sahibi erkek yok hepsi klasik anama layık gelin , evimde işimi hizmetimi yapan, maaşını da elime verecek kadın arayan anacı ve bağımlı tipler, bence bunu kastetti ama olayı başka yerlere çekti herkes...
Olur öyle arada ama ben anladım seni , bu ülkedeki erkeklerden çok şey bekleme en iyisi bile sıkıntılıdır, sebebi ise ataerkil sistem ve eğitim...
Tarif ettiğin tipler malesef o kadar da pişkin şekilde bekliyor ki piyasada. Çünkü şöyle bir algı oluşmuş. Erkek kişisi kendini havada karada kapılacak olarak görüyor ve hiç bir çabası yok, kendini geliştirme isteği yok. Donanımlı, girişimci, yetkin olamıyor. Uğraşmıyor. Kadın da kendimi beğendireyim derdinde öyle uğraşıyor. Sonra ne oluyor. Beyimiz şımarıyor ve artık kadını beğenmez hale geliyor. Malesef bunu biz kadınlar yapıyoruz.

Tarif ettiğin tipler malesef o kadar da pişkin şekilde bekliyor ki piyasada. Çünkü şöyle bir algı oluşmuş. Erkek kişisi kendini havada karada kapılacak olarak görüyor ve hiç bir çabası yok, kendini geliştirme isteği yok. Donanımlı, girişimci, yetkin olamıyor. Uğraşmıyor. Kadın da kendimi beğendireyim derdinde öyle uğraşıyor. Sonra ne oluyor. Beyimiz şımarıyor ve artık kadını beğenmez hale geliyor. Malesef bunu biz kadınlar yapıyoruz.
Ya çok enteresan hayvanlarda tam tersi , tavus kuslarinin erkekleri renkli oluyor , arslanlarda erkekler yeleli falan... insanlarda nedense kadınlar daha bakımlı. Evrimsel süreçte nasıl kaptırdık paspalligi erkeklere hayret ediyorum

Biz niye kendimizi kapılacak biri olarak görmüyoruz da onlar görüyor peki onu anlamadım? Ben hayatımda hiçbir erkeğe adım atmadım mesela.çevremde de atan görmedim.haa bir de sadece karşı cins bulmak için mi kendimizi geliştiriyoruz yani?

Son düzenleme:
Ya çok enteresan hayvanlarda tam tersi , tavus kuslarinin erkekleri renkli oluyor , arslanlarda erkekler yeleli falan... insanlarda nedense kadınlar daha bakımlı. Evrimsel süreçte nasıl kaptırdık paspalligi erkeklere hayret ediyorum
Öyle olmuş evet. Kadınlar artık avcı konumunda, forumda çokça bahsediliyor mesela erkeklerin peşinden koşmak geçer akçe olmuş (yersen)

Bence aslında bizde de erkekler daha güzel.biz kendi cinsimiz olduğu için yanılsama içindeyiz bence.erkekler bizden daha uzun, daha kaslı, kolları bacakları daha uzun.sakal, bıyık çok gösterişli.hele bir de spor yapsalar yunan heykeline dönüyorlar.aslında bence estetik olarak da hayvanlar gibi bizden üstünler.nasil hayvanın erkeği kendini daha güzel bulmuyorsa biz de erkekleri bizden daha güzel bulmuyoruz.ama teknik açıdan daha güzeller.

acilen erkeklerle tanıştığın ortamı değiştirmen lazım
memur değilim ama memur çevreden çok parlak bi aday çıkacağını ben pek sanmıyorum açıkçası
hele ki küçük bir yerse
bu konuda özel sektör, büyük şirketlerin olduğu alanlar falan daha iyi sanki
neyse sen tanıştığın ortamı değiştir. önce nasıl bi adam istiyorsun buna karar ver
bütün özelliklerini yaz tek tek bi kağıda
sonra da bu tarz adamlar nerelerde takılır hangi çevrelerden bulabilirsin
hangi bahanelerle onların olduğu ortamlara dahil olabilirsin bunlara bakman lazım

Ayrıştırmak istemiyorum ama ben öyle biri değilim gayet özgüvenli, ayakları üstünde duran bir kadınım. Yıllardır yalnız yaşıyorum ama bana denk gelen erkekler kendi işlerini bile beceremeyen, işte küçük yerde büyüyüp kendi anası gibi kadın isteyen, ailesini ön plana almaya çalışan bireyler oluyor. Ailesi de eski kafalı oluyor genelde. Kimseyi küçük görmek değil amacım ama herkesin bi dengi vardır diye düşünüyorum ama dengim olduklarını asla düşünmüyorum
Vallahi size diyeceğim tek şey anacı olmasın ve sahiden sünepe olmasın..atıyorum mesela bi araba alacak elli kişiye sormasın korkudan titremesin alsam mı acaba diye ..bi malı olsa falan kişi satsın ben beceremem demesin
.sonra eril-dişil enerji dengeniz bozuluyor siz eril olmak zorunda kalıyorsunuz

X