Süper anne

Bellasimaa

Life is life
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2023
175
27
Olamadım. Olmuyor ben mi boyleyim anlamadim bebegim 9 aya giricek dogdugundan beri istahsiz yemesi sorunlu. Bebege baksam ev isi kaliyor ev isini yapsam bebek iyice ac kalıyor ikisini yapsam vucudum iflas ediyor cokuyorum olan yine bebegime oluyor ilgisiz istahsiz kaliyor oyle.Bulasiklar tezgahtan tasiyor bebegin esyalari yerlerde surekli firlatiyor benim gozumde yerlerde brnde temizlik takisnitisi var ne ev isinden ne bebekten vazgecebiliyorum. Kendimi yedim bitirdim gözüm hep yerde yine saç mi dustu yine tozmu oldu diye mutfakta bir gün yikama ertesi gün yikamak iki saatimi aliyor. Camasirlar birikiyor yikiyorum bu sefer aksama kadar bebek pesinde oldugum icin yorgunluktan asamiyorum. Ne yapicam ben böyle ya ?
Her konuda yetisen iyi olan süper annr var mi siz nasil başa cikiyorsunuz ev isi aksam yemegi ve de brbekle ? ( Ha bu arada açım yemek bile zor yapiyorum sabah yesem aksam yemegi lüks gozukuyor yorgunluktan.)

İstediğiniz ve hayal ettiğiniz şey bence mümkün değil. İnsanız. Yoruluyoruz. Bunu yapabilen insanlar vardır ancak tek başına mümkün değil. Eşiniz olayların neresinde?

Yetersizlik böyle birşey değil. Sevginizi verebiliyor musunuz? İçinizden geldiği gibi ilgilenebiliyor musunuz? O zaman yeterlisinizdir. Kendinize yüklenmeyin, üzülmeyin. Daha iyisi elbet ki var ve yapılabilir ama yapamıyor olmakta bir suç değiş.

Olamadım. Olmuyor ben mi boyleyim anlamadim bebegim 9 aya giricek dogdugundan beri istahsiz yemesi sorunlu. Bebege baksam ev isi kaliyor ev isini yapsam bebek iyice ac kalıyor ikisini yapsam vucudum iflas ediyor cokuyorum olan yine bebegime oluyor ilgisiz istahsiz kaliyor oyle.Bulasiklar tezgahtan tasiyor bebegin esyalari yerlerde surekli firlatiyor benim gozumde yerlerde brnde temizlik takisnitisi var ne ev isinden ne bebekten vazgecebiliyorum. Kendimi yedim bitirdim gözüm hep yerde yine saç mi dustu yine tozmu oldu diye mutfakta bir gün yikama ertesi gün yikamak iki saatimi aliyor. Camasirlar birikiyor yikiyorum bu sefer aksama kadar bebek pesinde oldugum icin yorgunluktan asamiyorum. Ne yapicam ben böyle ya ?
Her konuda yetisen iyi olan süper annr var mi siz nasil başa cikiyorsunuz ev isi aksam yemegi ve de brbekle ? ( Ha bu arada açım yemek bile zor yapiyorum sabah yesem aksam yemegi lüks gozukuyor yorgunluktan.)
Mükemmel olmaya gerek yok yetiştiği kadar birde biriktirmeden makineye atılmalı bulaşık tezgah üstüne koyunca daha zor oluyor

İstediğiniz ve hayal ettiğiniz şey bence mümkün değil. İnsanız. Yoruluyoruz. Bunu yapabilen insanlar vardır ancak tek başına mümkün değil. Eşiniz olayların neresinde?

Yetersizlik böyle birşey değil. Sevginizi verebiliyor musunuz? İçinizden geldiği gibi ilgilenebiliyor musunuz? O zaman yeterlisinizdir. Kendinize yüklenmeyin, üzülmeyin. Daha iyisi elbet ki var ve yapılabilir ama yapamıyor olmakta bir suç değiş.
Iste bebekle ilgilenince diger isleri yapamiyorum bu seferde kendi kendimi yiyorum temiz ortam olmayinca daraliyorum aklim hep temizlikte

Iste bebekle ilgilenince diger isleri yapamiyorum bu seferde kendi kendimi yiyorum temiz ortam olmayinca daraliyorum aklim hep temizlikte
Destek olmadan çok zor. İster aile ister eş ister yardımcı. Varsa imkan değerlendirilebilir yoksa da evladınızın sizinle geçirdiği zaman daha kıymetli. Size de hak veriyorum bir alışmışlık var tertip düzene karşı birden bırakılamaz ancak orta noktada buluşmak gerekir.

2,5 yaşında oğlum hala bi düzen tutturamadım evi b*k götürüyor
Ohh vallahi iyi degil ama rahatladim tek oldgumu saniyordum birde bir komsum var surekli gelmek istiyor yasitim degil kocaman kadin ya zamaninda brbek bakmadimi yasim kadar cocugu var arada diyorum bebekten oturu ev daginik anlamiyor illada gidip gelelim diyor brnde takinti var kendim bile rahat degilken yabanciya evin o halini nasil gosteriyim

Kanguru ile yapıyorum ha herşeye yetişmek mümkün değil ama günlük ev süpürme yemek yapıyroum çamaşır da akşam onlar 9 da uyuyunca yapıyorum tek çocuk daha kolay benim brii biri 29 aylık digeri 9 ay 2 tane öyle daha zor ilk oglumda da kanguru hayat kurtarıyordu evi süpürürken çocuk kanguru da Bi yandan ev temizleniyor çocuk da uykusu gelince uyuyor onu yatırınca hemen yemek işini sabahtan hallediyorum sonra uyanınca makine boşaltma doldurma gibi şeyleri yine çocukla beraber yapıyrpum çamaşır katlarken yanımda oturuyor falan ama tabi herşey bir günde 4 4 lük olması imkansız bazen çamaşır katlanmak için bekliyor 2 gün bazen makineler iyice birikiyor yemek varsa o 1 gün boyunca onunla ugraşıyorum bu şekilde idare ediyorum çocuk varken temizlik takıntısı zor yani yapamazsın illaki dagınık olacak ev illaki bişey eksik olacak önce bunu kabullenin ve süper anne olamayacağınızı kabul edin evi tastamam yapsan çocuk eksik kalır çocuga baksan ev öncelik mutlu olmanız bebeginiz olsun hava güzelse evi bırakırım yemek de yapmam çıkarım çocuklar ile parka giderim önce onlar akşam da ya börek gibi pratik bişey yada paket döner alırım ekmek arası yeriz Bi gün böyle yemeksiz olsa ne olur ev temiz olmasa ne olur

Bebeğin iştahını düşünme sakın yediği kadar yemediği kader 🥹
Bazı bebek yemiyor.
Valla doğdu zar zor memeyi tutturdum. 2.5 aylığa kadar kavga kıyamet emzirdim. 2.5 aylık emmeyi bıraktı sağdım durdum. Felaket günlerdi.
8. Aya kadar süt sağdım.
2 yaş olacak çiğnemeyi yeni öğrendi.
Geçen köfte çiğnedi de evde kutlama falan yaptık.
Bazı çocuk böyle. Senle ilgisi yok.
Elinden geleni yapıyorsundır kendini suçlama.
Yeni dünya düzeni.
Çok yalnızız. Annelerimiz kardeşlerimiz yanımızda değil. Bir başımız 4 duvar arasında çocuk bakmaya çalışıyoruz. Eskiden annem anlatıyor seni büyütürken evde 4 yaşlı vardı ben geziyordum onlar sana bakıyordu diyor. Şimdi öyle mi hayatlarımız?
💕

X