sürekli düşünüyorum nasıl durdurabilirim

doktor ve ilac tavsiyesi disinda dusunmeyi nasil durdurabilirim diye sordum. zaten doktora gidicem tekrar
Beynin bir on off tusu yok. Bazi sinirsel durumlardan ve psikolojik kaygilardan kaynaklo dürtü ya da kaygi bozukluklarini doktor ve ilac disinda bizimle cozemezsin.
Tek çare kendi kendine bu carpik dusunceleri gormezden gelmeyi deneyebilirdin ama gorunen o ki olmuyor. Destek sart

merhaba bende sanırım aşırı düşünme gibi bir rahatsızlık var. derdim kimseden doktor ya da ilaç önerisi almak değil sadece benim gibi birileri var mı bilmek istiyorum. bende inanılmaz bir ciddi hastalık geçirme korkusu var. ailemden birini ani bir şekilde kaybedince bu korkum daha çok tetiklendi ama küçüklükten beri vardı. 18 yaşındayım bu arada. bu korku hayatımı ele geçiriyor, yeme içmemi, uykumu, her şeyimi etkiliyor. psikiyatra önceden gitmiştim, anksiyet teşhisi konulmuştu ama ilaç almadım hiç o zaman daha küçüktüm. İnternette gezerken karşıma hastalık haberleri çıksa bile direkt modum düşüyor hemen. Allah göstermesin gerçekten kendimi yakalanmış gibi düşünüp ailemin halini falan hayal ediyorum.
Düşünmemek için hobi bulmaya çalışıyorum mesela resimle falan uğraşıyorum ama aklımın bir yerinde hala duruyor. Bir de işin batıl inanç kısmı var sürekli yazıp yazıp kendime çekmekten korkuyorum. Mesela 2 ay önce kanımı aldırmıştım demir eksikliği ve kansızlık çıktı hap kullandım ama pek düzelmedi hala eksik. İnternetten bir daha baktım altında ciddi sebepler yatabilir falan yazıyodu. Şimdide kafamın sağ arka tarafına sızı girdi geçti ama yine de birkaç dakika devam edip tekrarladı. Ya bunlar hakkında yazanları okuyunca çok korkuyorum çok kötü oluyorum.
Allah aşkına bu durumları benim kadar ağır yaşamasa da atlatan var mı? Yardım edin bana
Youtubada izzet gullu diye bir psikolog var tavsiye ederim

2 gündür baş ağrım var ara ara sızlıyo acaba demir eksikliğim var ondan mı umarım ondandır yaa:KK43:(

Uğraşcak sağlam biseyiniz yoksa hep kötüye odaklı düsünüyor olabilirsiniz. Evham cok agır bir yüktür. Bunun en büyük caresi zihni devamlı mesgul tutmaktır. Tabii ciddi bir rahatsızlık söz konusu ise önce ilaç ve terapi katkısı lazım.

Bence bu devirde kaygılı olmak çok normal fakat fazla kaygı sağlığa zararlı, psikologlar kaygı üreten salgının bazı insanlar fazla ve anlamsız olduğunu düşündükleri için ilaç veriyorlar ve uzun süre hatta yıllarca kullanmaları gerektiğini söylüyorlar. öncelikle terapi lazım, ailene birşey olacaksa bunu engelleyemezsin ama durduk yerede birşey olmaz. kendi kendini telkin etmelisin kaygılandığın şeye asla mani olamazsın, eğer koronadan korkuyorsan dışarı çok çıkma dikkat et. Ve şöyle yap eğitim durumun ne bulmiyorum ama eğitim hayatının neresinde olursan ol kpssye şimdiden çalışmaya başla en azından onlar hastalandığında özel doktora götürürsün öyle düşün hemdi kaygıların azalır sürekli konu videosu izle izle çöz, deneme yap 90 alana kadar pes etme. Ailelerimiz elbet bir gün yaşlanacak yada hastalanabilir ama biz o zamana kadar ayakları üstünde durmuş kadınlerdan olalımki onlara en iyu doktorları onlar yaşlanmedan güzel restorantlara götürelim tatillere götürelim.

ondan da korkuyorum iste ya:KK43:(haklisiniz evet..boyle durumlarda konustugum insanlar vardi hayatimda hep beni anlarlardi ama simdi onlarla aram bozuldu ve asiri yalnizim

Bu çekim yasası olayı daha çok psikoloji bozuyor. Tanıdığım bir psikiyatr ve takip ettiğim psikiyatri uzmanları hep diyor bunu. Bende katılıyorum. Yani korkmaktan korkar oluyoruz bir nevi. Neye inanırsak o olur mantığıyla hareket ettiğimizde aklımıza kötü bir şey geldiğinde hemen o düşünceyi kovmaya çalışıyoruz ki etkilemesin diye halbuki bu çok yanlış. Takıntılı kişilikleri daha çok etkiliyor bu durum. Pozitif düşünmenin önemi açısından güzel ama fark etmeden başka psikolojik sorunlara yol açabiliyor böyle işte. Düşüncelerimizi asla durduramayız. Aklımıza iyi bir şey de gelebilir, kötü de. Bu beynimizin gayet normal çalıştığını gösterir. Size pembe fili düşünme kitabını tavsiye ederim eğer okumadıysanız. Bir şeyi düşünmemeye çalıştıkça o şey daha çok aklımıza gelir. Sürekli kendinizi kontrol etmeyin, bırakın aklınıza ne geliyorsa gelsin korkmayın salın kendinizi :) Mesela şuan pandemi var evet kendimizi koruyoruz ama sonuçta gözümüzde virüslerin olduğu yerleri tespit eden bir gözlük mü var, hayır. Yani kontrolümüzde olan şeyler vardır birde kontrolümüz dışında olan şeyler vardır. Siz sadece tedbirinizi alırsınız ama virüsü yok edemezsiniz...

Her depremde olmadi nedense ama bu depremde oldu.Kurtarilan Ayda ve Elif bebegi dusununce hep Allah‘a bagliligim daha cok artiyor.Cansizlara can veren Allah‘im bizlere yasam hakki vermisse yerin altindan bile cikarir.O yuzden akliniza hep guzel seyleri getirin.Mesela ben namazlarima ,dualarima ve sukur,erime daha cok agirlik verdim.Sen yaslarindan biraz daha buyukken namaza ve duaalar baslamistim.Ettigim butun dualar kabu olmustu.Hayatta ve Allah‘tan umut kesme.Guzel seyler dusun ..Zira hastalikla ilgili en ufak bir sey okuyayim,haber alayim ayni senin moduna dusuyorum.Hemen dusuncelerini iyi seyler odakla..

Meditasyon yapın ve alkali beslenin. İşe yarıyor. Tabii doktor şart onlar bu işin uzmanı.

Bende de yakınlarımı bıcaklar mıyım kendimi balkondan atar mıyım gibi şeyler var cıldırcam artık ilaç kullanırsam cesaret verir diye içemiyorum da

Bende de yakınlarımı bıcaklar mıyım kendimi balkondan atar mıyım gibi şeyler var cıldırcam artık ilaç kullanırsam cesaret verir diye içemiyorum da
evet bu da anksiyete çeşitlerinden birisi ama bence ilaç daha çok sakinleştirir cesaret vermektense

evet bu da anksiyete çeşitlerinden birisi ama bence ilaç daha çok sakinleştirir cesaret vermektense
Evet anksiyete teşhisi kondu 1.5 yıldır kendi kendime uğraşıyorum ama hala aynı yerdeyim sanırım ilaca başlamak zorundayım geçmez mi bu hastalık ya hayattan bıktım sürekli ortada seri katil gibi dolaşıyorum ya

Evet anksiyete teşhisi kondu 1.5 yıldır kendi kendime uğraşıyorum ama hala aynı yerdeyim sanırım ilaca başlamak zorundayım geçmez mi bu hastalık ya hayattan bıktım sürekli ortada seri katil gibi dolaşıyorum ya
bu düşünceler ben de dönemsel çok artıyo eğer her an böyle hissedecek noktaya gelirsem naparım bilmiyorum

bu düşünceler ben de dönemsel çok artıyo eğer her an böyle hissedecek noktaya gelirsem naparım bilmiyorum
Anneme şu bıçakları kaldırsak diyorum inatla hayır bunla mücadele edeceksin diyor katil olursam diyorum yok diyor bisey olmaz sen öyle biri değilsin diyor çektiğim azabın farkında değil
Sizin kaç yıldır var bu

Anneme şu bıçakları kaldırsak diyorum inatla hayır bunla mücadele edeceksin diyor katil olursam diyorum yok diyor bisey olmaz sen öyle biri değilsin diyor çektiğim azabın farkında değil
Sizin kaç yıldır var bu
ben de anksiyete 8 yaşından beri falan var ama hep kisilik ozelligi sanmistim bu sene fark ettim
yüksek yerlerden özellikle acayip korkuyorum kardeşim benden habersiz balkona çıksa kıyameti kopariyorum

merhaba bende sanırım aşırı düşünme gibi bir rahatsızlık var. derdim kimseden doktor ya da ilaç önerisi almak değil sadece benim gibi birileri var mı bilmek istiyorum. bende inanılmaz bir ciddi hastalık geçirme korkusu var. ailemden birini ani bir şekilde kaybedince bu korkum daha çok tetiklendi ama küçüklükten beri vardı. 18 yaşındayım bu arada. bu korku hayatımı ele geçiriyor, yeme içmemi, uykumu, her şeyimi etkiliyor. psikiyatra önceden gitmiştim, anksiyet teşhisi konulmuştu ama ilaç almadım hiç o zaman daha küçüktüm. İnternette gezerken karşıma hastalık haberleri çıksa bile direkt modum düşüyor hemen. Allah göstermesin gerçekten kendimi yakalanmış gibi düşünüp ailemin halini falan hayal ediyorum.
Düşünmemek için hobi bulmaya çalışıyorum mesela resimle falan uğraşıyorum ama aklımın bir yerinde hala duruyor. Bir de işin batıl inanç kısmı var sürekli yazıp yazıp kendime çekmekten korkuyorum. Mesela 2 ay önce kanımı aldırmıştım demir eksikliği ve kansızlık çıktı hap kullandım ama pek düzelmedi hala eksik. İnternetten bir daha baktım altında ciddi sebepler yatabilir falan yazıyodu. Şimdide kafamın sağ arka tarafına sızı girdi geçti ama yine de birkaç dakika devam edip tekrarladı. Ya bunlar hakkında yazanları okuyunca çok korkuyorum çok kötü oluyorum.
Allah aşkına bu durumları benim kadar ağır yaşamasa da atlatan var mı? Yardım edin bana
İnternetten hastalık araştırmayı bırakınca hepsi bitiyor İnternete elma yazsan yine olumsuz çıkar

X