Sürekli tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorum

üşütüyosun bence bende mesela banyo edeyim o gün mutlaka çok sık tuvalete giderim masaneyi üşütünce bir de ayaklaarı üşütünce oluyor ayağını sıcak tut panduflarla falan gez evde:KK34:

ben tuhaf demedim.sürekli küçük su döküyorum mu demeliydim demişsin.o hoşuma gitti. diğer arkadaşlara kızıp da benden alma hıncını lütfen.yazdığımı bir daha oku istersen.kum döküyor olabilirsin dedim. ne var bunda kızacak şimdi ....
ben sana kızmadım zaten.Ben de sevnidmi hoşuna gttiği için.Kızmadım ki bunu da nereden çıkardın.

biz kadınlar ayağımızdan çok üşürüz. ben de pofuduk ev botu ile geziyorum ama bazen gene de kasıklarım ağrıyo, sık idrar oluyor...

canım, eğer idrar miktarın günlük tükettiğin sıvıdan fazla ise bir sorun var.

mesanemiz küçük olduğundan biz kadınlar daha çok tuvalete gideriz. hani sık gitmek normal duruma göre ama 10 dk da 4-5 kere çok. üşütme harici, şeker de olabilir.

sen ayaklarını sıcak tut ama muhakkak doktora git. şekerine de baksınlar.

biz kadınlar ayağımızdan çok üşürüz. ben de pofuduk ev botu ile geziyorum ama bazen gene de kasıklarım ağrıyo, sık idrar oluyor...

canım, eğer idrar miktarın günlük tükettiğin sıvıdan fazla ise bir sorun var.

mesanemiz küçük olduğundan biz kadınlar daha çok tuvalete gideriz. hani sık gitmek normal duruma göre ama 10 dk da 4-5 kere çok. üşütme harici, şeker de olabilir.

sen ayaklarını sıcak tut ama muhakkak doktora git. şekerine de baksınlar.
Bu haftasonu dedeme gittim.3 gün orada kaldım.dedemin evi sobalı tabi ben incecik çorapla gittim çümkü kalın çorabımı poşete atmayı unutmuşum.Ee öyle olunca ayaklarım üşüdü asıl ayaklarım dönüşte metrodayken üşüdü Allahımo nasıl soğuktu öyle buz tuttum resmen bir an önce gideyim yurda diye dua ettim.Allah insanı soğukta bırkamasın.Soğukta karda,kışta,dışarıda çalışanlara kolaylık ver rabbim.

Bana da çok olur, özellikle kışın. İdrar yolları iltihabı sanırım doktora görün canım.

idrar yolları iltihabı olabilir
böbreklerinde bir sorun olabilir
üşütüyor olmanda mümkün
doktora gitmeden bilemezsin
geçmiş olsun
ihmal etme en yakın zamanda uzmana görün canım

Slm,

turamit'e katiliyorum.

idrarin fazla olmanin bir cok sebebi olabilir. Ister fiziolojik ister bir hastalik veya basit bir soguk alma. Bobreklerde suzgec sorunu olabilir, sekerin yukselmis olabilir, kalbte bir rahatsizlik olabilir, kaslarda geseme olabilir, psikolojik sorun olabilir, vs vs say say bitmez. ama bunlarin olusmasi zaman alir, aniden gelen semptomlar degildir.

Arkadasin dedigi gibi eger tukettigin sividan fazla idrar cikiyorsa bu bir sorun isaretidir ama boyle bir onemli konu icin konu acman bana cok sacma geldi. Burada vakit kaybedecegine, bir doktora gitmende daha buyuk yarar var. Burda herkesten ayri bir sey cikacak, doktor ise sana daha dogru bir cvp verecegi kesin. idrar meselesi basit birsey degil ki burada acik acik anlatasin!

umarim net birsey cvp vermisimdir.

sistit olmuşsun eczaneye bi uğra bunun için bi içecek var şıp diye çözüyor sorunu...

bir uzmana danismadan bu bir sistit diyemezsin!
kendi kafaniza gore de ilaç almayin!

Her sene 1-2 kez sistit olurum. Nami diger urinary infection... Tuvalete gidince yanma oluyor cok sik tuvalete gidiyorsan ve surekli su icme istegi geliyorsa ... evet sistit olmussun cok fenadir acayip yakar tuvalette insani inletir. Neyse doktor ilac yazacaktir simdilik kurtulabilirsin ama belirli periyodlarla tekrarlama olasiligi gayet yuksektir.

Her sene 1-2 kez sistit olurum. Nami diger urinary infection... Tuvalete gidince yanma oluyor cok sik tuvalete gidiyorsan ve surekli su icme istegi geliyorsa ... evet sistit olmussun cok fenadir acayip yakar tuvalette insani inletir. Neyse doktor ilac yazacaktir simdilik kurtulabilirsin ama belirli periyodlarla tekrarlama olasiligi gayet yuksektir.

sizin sistit sandığınız şey sistit olmayabilir
her aynı semptomu veren aynı hastalık çıkmıyo
maşallah herkes doktor olmuş ilaç bile veriyolar

evet, bende bunu demek istiyorum, idrar fazla geldi diye millet basliyor uzman olmaya. uzmana danismadan neye guvenerek birbirinize ilac yaziyorsunuz ki.

bendede bi ara oldu tam 2 gün sürdü 5 dk aralıklarla wc gidiyordum. Ayak üşütmekten olabilir idrar yollarnda sorun olabilir böbrekte taş olabilir vs vs... bende taş var ondan sanırm sizin doktora görünmenizde fayda var burdan çare bulabilceğinizi sanmıoyrum

geçmiş olsun canım,öncelikle kafana göre ilaç almamanı tavsiye ederim.ilk fırsatta doktora git ve lütfen açlık kan şekerine baktır..
şeker hastalığında sık idrara çıkma olur.inşallah basit bir üşütmedir ama yinede test yaptırıp tedbir almakta fayda var

Kusura bakmayinda bilmesek durduk yere yazmam herhalde. Doktor olmayabiliriz ama insanin kendi vucudunu dinlemesi diye birsey vardir. Yillar sonra az cok tekrarlayan hastaliklar gibi sistit, alerjiler, goz iltihabi, goz tansiyonu gibi belirtileri ve gecmis hastaliklari doktorunuza soylersiniz ve boylelikle tedaviye baslanir. Kimse evet ben sistit oldum deyip eczaneden ilac istemiyor ki. Zaten sistit tedavisine antibiyotik gerekir. Annem 30 yillik hemsire durduk yere atip tutacak insanlar degiliz. Ben sistit oldugumda doktora gidip siraya girmem bile. Cunku az cok biliyorum ne oldugunu tek yapacagim giderim bir idrar tahlili yaptiririm annemin calistigi klinige tek sordugum laborant arkadasa galiba ben sistit oldum lutfen benim icin bir bakar misin sorusu olur. Genellikle pozitif cikar o tahlil sonra gider Klinikteki doktorun kapisini tiklatir karnemi uzatir ilac isterim. Hepi topu budur yani.. Niye bilindik birsey icin milletin zamanini alayim. Zaten negatif gelirse sonuc o zaman baska tahliller yapilir sorun arastirilir. Ama BILINDIK birseyse ki sistit tekrarlar alti ustu tahlilini almak 10 dakika birsey neden yuksek olasiliktan baslanilmasin ki sorgulanmaya?

Son düzenleme:
evet, bende bunu demek istiyorum, idrar fazla geldi diye millet basliyor uzman olmaya. uzmana danismadan neye guvenerek birbirinize ilac yaziyorsunuz ki.

Zaten sistit tedavisine antibiyotik gerekir, o da doktor yazmadan alinacak bir ilac degilir ... sizi kaygilandiracak bir durum yok. Biz olasiliklari ve olabilecekleri soyluyoruz .... kesin olDun demiyoruz.

küçük su hahaha cok hosuma gitti.

bencede üsütmüssündür burda neler yapman gerektıgını yazmıslar bır dene o zaman sonuc alabılecekmısın.

X