Sürekli tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorum

Allah allah niye ki bayanım merak etmeyin:) tuvaletim var desem büyük küçük hanigisi olduğu anlaşılmaz ki ben de ''sürekli küçük su döküyorum'' diye mi konu açsaydım.

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: ölecem gülmekten :KK9:

üşütmüşsündür yada hamilemisin yoksa?

Herkese merhaba;
Sürekli çişim geliyor niye böyle oluyor anlamıyorum.10 dk içinde 4-5 defa tuvalete gidiyorum ve her defasında işiyorum.Kusura bkamayın böle bi konu açmak zorunda kaldım ama gerçekten durumum böyle.Hani böyle çişin varmış gibi olur tuvalete gidersin bişey yoktur.Benim öyle değil gidiyorum ve her defasında işiyorum.Okuldayken olmuyor bu durum.Yurttayken oluyor.Doktora gitmeyi düşünüyorum.

hakikaten sevimsiz bir başlık olmuş :KK37: tarkan bi kere dedi,pişman ettiler kaç sene sürdü polemiği...keşke daha uygun kelimeler kullansaydın...benim kızlara bile ilk öğrettiğim şeylerden birisiydi bu,ulu orta anne ç........m geldiiiii deme diye...kızacaksın ama gerçekten hoşlanmadım :KK19:

Merhabalar mutluolmak,

Ayağını sıcak tutmak zorundasın. Ben de üşüttüğümde 10.dk.da bir küçük su dökmeye giderim senin tabirinle.. Ayağını devamlı sıcak tut, belin açık gezme, birkaç güne düzelirsin..

Yurttaki durumlar nasıl? Musluklar rahatsız ediyor mu? Oda arkadaşınla aran iyi mi? Canının sıkıntısı devam ediyor mu? Bungun ruh halinden sıyrıldın mı?

Kendine dikkat et.. Selamlar..

Son düzenleme:
Merhabalar mutluolmak,

Ayağını sıcak tutmak zorundasın. Ben de üşüttüğümde 10.dk.da bir küçük su dökmeye giderim senin tabirinle.. Ayağını devamlı sıcak tut, belin açık gezme, birkaç güne düzelirsin..

Yurttaki durumlar nasıl? Musluklar rahatsız ediyor mu? Oda arkadaşınla aran iyi mi? Canının sıkıntısı devam ediyor mu? Bungun ruh halinden sıyrıldın mı?

Kendine dikkat et.. Selamlar..
Bu küçük su dökme tabirini sürekli çişim geliyor diye konu açtığıma kızanlar için kullandım ne yapayım aklıma başka bişey gelmedi.Yurtta durumlar daha iyi.Oda arkadaşımla aram iyi.İyi bir kız bi fenalığını görmedim.Can sıkıntım azaldı.Bungun ruh halimden sıyrıldım az da olsa.

Zaten sistit tedavisine antibiyotik gerekir, o da doktor yazmadan alinacak bir ilac degilir ... sizi kaygilandiracak bir durum yok. Biz olasiliklari ve olabilecekleri soyluyoruz .... kesin olDun demiyoruz.

sen bunlari bilerek soyledin, ama karsinda bilmeye bilir ve senin dusundugun kadar dusunmeyerek hareket de edebilir. Senin annen hemsire bende laborantim oyuzden oyle tepki verdim, bildigim için. Kendi vucudun iyi biliyor ve semptolarina gore hareket edip bir ilaca saglikli bir sekilde ulasabiliyorsan ne mutlu sana ama bu konuyu açan kisiyi bir dusun... herkes sen ben degil ve bizde herkes degiliz.

sen bunlari bilerek soyledin, ama karsinda bilmeye bilir ve senin dusundugun kadar dusunmeyerek hareket de edebilir. Senin annen hemsire bende laborantim oyuzden oyle tepki verdim, bildigim için. Kendi vucudun iyi biliyor ve semptolarina gore hareket edip bir ilaca saglikli bir sekilde ulasabiliyorsan ne mutlu sana ama bu konuyu açan kisiyi bir dusun... herkes sen ben degil ve bizde herkes degiliz.

Herkesin ben olmadigini iyi biliyorum o yuzden ilac al veya hastaligin kesin sudur demedim. Ama bilirsinki sistit gecmisi varsa ve ve belirtiler ortusuyorsa olma ihtimali yuksektir. Burada konu acmis bir insanada ancak tahmini cvp verebiliriz. Zaten kendisi gidip ilac alamaz. Mutlaka recete gerekir. Insan bazen supheleniyor ve doktora gitmeye korkuyor esine dostuna soruyor demek degilki etrafindaki insanlar yuzde yuz dogru veya yanlis. BENDE doktora gitmekten korkan bir insanim etrafimdaki tanidiklarima sorarim benzer sikayetleri olmus doktor gitmis saglik mensubu veya paylasmak istersem herhangi bir arkadasim.Sonra zaten doktora gidilir. Insanlar doktora gitmeden bazen panik oluyor ve etrafindan duyduklariyla en azindan olabilecek secenekleri duymus oluyor. Hic birimiz su ilaci al fln demedik diyemeyizde zaten. Ben artik doktorun hemsirenin bosa vaktini almayayim diye hemen gidip tahlillerimi direk laboranta kendim teslim ediyordum sonuca gore doktora goturuyordum.Herkesin benim gibi yapma sansi olmayabilir. Ben sakinca oldugunu dusunmedim.

Son düzenleme:
evet diğer söyleneler tam anlamı karşılamıyor.

Kucuk su daha komik valla. Kucuk su DOKEMEDIM diyen biri olunca aklima direk bir insan elinde bir kucuk fincan dolusu su ve bir turlu dokemeyisi geliyor... zavalli dokmek istiyor ama dokemiyor :KK70:DD ya illa herseyi beynim benim boyle resmeder.... niyese hemde alakasiz seylerle:KK70: hayal gucumudur nedir.Niyese bir kac kelime var iste boyle... direk aklima sacma sacan seyler gelir anlamsizca. Pencere deyince illa tencere gelir... Kocis diyen biri olunca illa aklimda pembe tuylu terlikli sabahlikli kadin gelir. gelir de gelir... Oynatmaya az kaldi:KK70:

canim diger konularinida okudum ciddi psikolojik sorunlarin var senin,kendine bir iyilik yap ve lutfen psikolaga falan git ,yanlis anlama olur mu ,belli ki ciddi sorunlarin var kendinle barisik degilsin bunlar depresyon belirtileri seni uzmek istemem ama en iyisi doktora git:26:

Kucuk su daha komik valla. Kucuk su DOKEMEDIM diyen biri olunca aklima direk bir insan elinde bir kucuk fincan dolusu su ve bir turlu dokemeyisi geliyor... zavalli dokmek istiyor ama dokemiyor :KK70:DD ya illa herseyi beynim benim boyle resmeder.... niyese hemde alakasiz seylerle:KK70: hayal gucumudur nedir.Niyese bir kac kelime var iste boyle... direk aklima sacma sacan seyler gelir anlamsizca. Pencere deyince illa tencere gelir... Kocis diyen biri olunca illa aklimda pembe tuylu terlikli sabahlikli kadin gelir. gelir de gelir... Oynatmaya az kaldi:KK70:

:KK70: bayılırım çağrışımlarla çalışan özgür beyinlere, pembe tüylü terlikli kadını aklımdan atamıyorum yalnız şu an :KK70:

Canım kardeşim idrara sık çıkmanın bir sürü nedeni olabilir. Ama en basitinden üşütmüş olabilirsin, hafif bir enfeksiyon olabilir vs. Elbette eğer imkanın varsa öncelikle bir doktor gör. Durumun sıkışıksa acil dr göremiyorsa ayaklarını ve belini sıcak tut, mesela gece yatarken beline kaşkol sar, çorapla yat. Bol su iç. Geçmişler olsun

:KK70: bayılırım çağrışımlarla çalışan özgür beyinlere, pembe tüylü terlikli kadını aklımdan atamıyorum yalnız şu an :KK70:

Valla arkadasim cok sorun oluyor bu bana bazen... Mesela biri birsey diyor sonra beynimde basliyor faaliyete baska seylerle iliskilendirmeye:KK70:DD Mesela arkadasim kocisim geldi aksam uzun zamandir gorevdeydi cok mutluyum desin... Artik evet evet haa haa derim ama hep aklima pembe terlik gelir sabahlikli kadin gelir:KK70:DD Kadincazigi agiz tadiyla dinleyemem. Bu durumun bana tek faydasi okul yillarinda olmustu ders calisirken hatirlama sorunum olmadi masallah:KK70:

canim diger konularinida okudum ciddi psikolojik sorunlarin var senin,kendine bir iyilik yap ve lutfen psikolaga falan git ,yanlis anlama olur mu ,belli ki ciddi sorunlarin var kendinle barisik degilsin bunlar depresyon belirtileri seni uzmek istemem ama en iyisi doktora git:26:
yok yanlış anlamıyorum teşekkür ederim düşünüp söylediğin için gideceğim zaten geçmiş konularıma bakma ben sıkıldıkça,kendimi kötü hissettikçe birileriyle paylaşmak için konu açtım çünkü başka böyle açıkça anlatabileceğim bi kişi kişiler.Beni dinleyecek insan yok.Hoş buradakiler de bana kızmaya bşaladılar ama olsun napalım.Şimdi daha iyiyim ama gideceğim psikoloğa randevumu aldım psikatra da gididyorum.

idrar yollarında bir problem vardır canım, sarkma falanda olabilir. ya da şeker başlangıcı olabilir gizli şlekerine falan baktır glikoz yüklemesi yaptır.
en son ihtimal ise psikolojik olabilir , farkında değilsindir ama bilinçaltı denilen bir durum var ve bu tekrar ediyor olabilir. ve her defasında işeme gerçekleşir. bu olay psikolojik olmamasının garantisi değildir.

yok yanlış anlamıyorum teşekkür ederim düşünüp söylediğin için gideceğim zaten geçmiş konularıma bakma ben sıkıldıkça,kendimi kötü hissettikçe birileriyle paylaşmak için konu açtım çünkü başka böyle açıkça anlatabileceğim bi kişi kişiler.Beni dinleyecek insan yok.Hoş buradakiler de bana kızmaya bşaladılar ama olsun napalım.Şimdi daha iyiyim ama gideceğim psikoloğa randevumu aldım psikatra da gididyorum.

Görüyorum ki herkes kendini psikolog ilan etmiş ahkam kesiyor. MAdem psikolojik olduğundan bu kadar şüpheleniyorsunuz ben psikolog olarak fikrimi söyleyeyim bu konuda. Birincisi bu problemi ben de yaşıyorum hatta benim 15 kere olsa yatıp kalkıp dua ederim günde en az 50-60 kere tuvalete gidiyorum, bazen sayı daha da çoğalıyor. Nerdeyse günümün yarısı orada geçiyor. Uzun yola sürekli giden bir insanım ve inanılmaz işkence çekiyorum. Tuvaletim geldiğinde beyin fonksiyonlarım resmen durma noktasına geliyor. Doktora gittim idrar testi vs. yaptılar hiçbir enfeksiyon, mikrop falan çıkmadı. Organlarımda bir problem yokmuş. Psikolojik olabilir diye düşündüm ama bu problem yaklaşık 6-7 senedir devam ediyor. Gece uyumadan önce 10 kere kalkıyorum ve uykum kaçıyor zaten, uyku düzenim de bozuk bu yüzden.
Psikolojik olabilmesi için öncelikle pskolojinizi bozabilecek birşey var mı onu düşünmek lazım. Yani tamam varsa da tuvalet düzenini etkileyecek kadar kuvvetli, fiziksel olarak da sizi etkileyecek duruma gelmiş olması gerekir. Lütfen psikiyatra gitmeden önce psikoloğa gidin, her yerde ilaç kullanınca düzelirim diye bir anlayış var ama bu yanlış. Size tanı koyacak olan kişi psikologtur. Önce psikiyatra sonra psikoloğa gitmeyin. Tabi bu durumda öncelikle bir doktora gitmenizde fayda var, çeşitli testler yapacaklar. Onlar temiz çıkarsa psikoloğa gidin. Ama ben bu tarz şeylerde psikolojik bozuklukların bu kadar fazla etkileyeceğini düşünmüyorum. Ve herkesen bir ricada bulunuyorum, lütfen psikolog değilseniz bu tarz sitelerde ahkam kesmeyin. İnsanları yanlış yönlendirip, psikolojilerinin bozulmasına yol açabilirsiniz. "Ben anormalmişim, herkes böyle düşünüyor" tarzında bir fikre kapılıp psikolojileri gerçekten de bozulabilir. Umarım sorununuza çözüm bulmuşlardır.

X