Sürpriz küçük misafir ve yatılı bakıcı

Çocuğum haliyle bakıcım yok :) fakat çok yakın arkadaşımın şirketi var haliyle biraz detay öğrendim.
1. Özbekistan , Türkmenistan vs 2-2.500 TL
2. Thailandlilar $la çalışıyor
3. Türkler 3-3.500 TL
4. Pasaportlarını almanız gerekiyor yoksa kaçıp gidiyorlar haber vermeden ya da sevimsiz olayları baştan engellemek için hırsızlık gibi...
5.mumkunse haftalık iş planı hazırlayın. Salı banyo, Perşembe mutfak dolapları temizlenicek cuma ütü gibi...
6. Sabah siz uyanmadan kahvaltı hazırlayarak ise başlatıp akşam 8 gibi işinin bitip odasına çekilmesine izin vermelisiniz.
7. Asla arkadaş gibi davranmayin, evin hanımı olduğunuzu unutmasını izin vermeyin.
8. Ayarliya bilirseniz ogleden sonra 1 saatlik odasına çekilmesine izin verin ( mola gibi) hem dinleniyorlar hemde akıllarında resmi bi iş veren yaratıp çekiliyorlar.
İş başlangıç mola iş bitiş saatleri netlestirdikden sonra iş saatlerinde kaytarmasina asla izin vermeyin iş verensiniz , teyze kızı değil...

İnşallah bebislerin 3nude gönlünüze göre sağlıkla buyutursunuz

Çocuğum haliyle bakıcım yok :) fakat çok yakın arkadaşımın şirketi var haliyle biraz detay öğrendim.
1. Özbekistan , Türkmenistan vs 2-2.500 TL
2. Thailandlilar $la çalışıyor
3. Türkler 3-3.500 TL
4. Pasaportlarını almanız gerekiyor yoksa kaçıp gidiyorlar haber vermeden ya da sevimsiz olayları baştan engellemek için hırsızlık gibi...
5.mumkunse haftalık iş planı hazırlayın. Salı banyo, Perşembe mutfak dolapları temizlenicek cuma ütü gibi...
6. Sabah siz uyanmadan kahvaltı hazırlayarak ise başlatıp akşam 8 gibi işinin bitip odasına çekilmesine izin vermelisiniz.
7. Asla arkadaş gibi davranmayin, evin hanımı olduğunuzu unutmasını izin vermeyin.
8. Ayarliya bilirseniz ogleden sonra 1 saatlik odasına çekilmesine izin verin ( mola gibi) hem dinleniyorlar hemde akıllarında resmi bi iş veren yaratıp çekiliyorlar.
İş başlangıç mola iş bitiş saatleri netlestirdikden sonra iş saatlerinde kaytarmasina asla izin vermeyin iş verensiniz , teyze kızı değil...

İnşallah bebislerin 3nude gönlünüze göre sağlıkla buyutursunuz
Sabah kahvalti ile baslayip aksam 8 de mi isini bitirecek!!!!

Sabah kahvalti ile baslayip aksam 8 de mi isini bitirecek!!!!
Bende çalışıyorum mesaim 8:00-18:00 ve evden 07-00 de çıkıp akşam 19:00 da eve dönüyorum ve benim iş verenim aaaa sabah 7 de iş için güne başlayıp akşam 19:00 da mı evde oluyorsun demiyor. Biz bu şartlarda çalışırken evde yatılı çalışan bayanın aynı şartlarda çalışması neden sizi hayrete düşürüyor?

Demek istediğinizi şimdi anladım ama ben kendi şartlarımı ve çevremin davranışlarını anlattım.
Evet, türk türkü beğenmiyor çünkü millet olarak gerçekten çok yüzsüzüz.
Bunu kabul etmek lazım.
Çat kapı misafirlik bizde var, birinin evine çocuk çöbelek hurra doluşmak bizde var.
Bir restorana gitti mi garsonu sanki uşağı gibi kullanmak, çocukların kırıp dökmesine izin vermek bizde var.
Bunlar tamamıyle yüzsüzlük.
Benim evime dahi görüşmeye gelen bakıcı, bugün köyden ablam geldi onunla geleceğim, yok çocuğum durmadı onu da getirdim diyem var türk olarak.
Kaldı ki bir bakıcım çocuğu okula gitmediği günlerde çat kapı oğlunu da getirirdi.
Benim evde zaten 2 bebek, bir de 8 yaşında çocuk olacak iş mi?
Fıtığı vardır çocuğu kaldıramaz, migreni tutar yatar aşağı.
Yahu hepsi bende de var, çoğumuzda var zaten.
Ev işlerinde çalışmayan hangi kadın fıtığım var, ay tansiyonum düştü diye patronundan izin alabiliyor ki?

Yok kaynı arar erken çıkacağım, kv bize gelecekmiş gidip hazırlık yapayım, yok kocam hasta işe gelemem vs.
Daha söylemediğim benim evimden saçını başını yapıp benim makyaj malzemelerimle süslenip çıkanı anlatmıyorum.
Yüz buldu mu, iyi niyet gördü mü biz cılkını çıkarana kadar peşini bırakmayan milletiz.
O sebeple böyle hassas bir konuda kendi milletm son tercihtir.
Yemınle okuyorm okuyorm sorun göremiyorm.
8 yasında çocuk eve gelse nolur ya?
Hepimiz benzer sebeplerle iş yerlerimizden izin alıyorz.
Makyaj malzemesi hijyenik acıdan tabıkı kimseye kullandırmam.
Ama temizliğe gelen ablanın kızına kullanmadıklarımı yollarım hep.
Ben is yerimden ne bekliyorsam onu yaparım,saolsun o da suiistimal etmez.
temizlik gününden 1 gece önce kek,poğaca yaparım,bırakırım.
Yapamazsam kuruyemiş koyarım ortaya.Atıstır derim.
İnsan bu ınsas.
Bakıcı da insan diyenler var yukarda.Ordaki da bıle benı rahatsız eder.

ya yazmayacaktım ama tutamadım kendimi. ilk önce hayırlı olsun Allah sağlıkla vaktinde kucağına almayı nasip etsin inşaAllah.
beni rahatsız eden ne biliyormusun konu başlığın. misafir nedir ya? misafir gelir gider bunu nasıl onunla kıyaslarsınız? açıkcası benim gücüme gitti tuhafıma gitti. kalp atışlarını bile dinlemişsiniz böyle misafir demeniz bence hoş değil. başlığı okuyunca hayvan sandım kedi köpek gibi.

Bende çalışıyorum mesaim 8:00-18:00 ve evden 07-00 de çıkıp akşam 19:00 da eve dönüyorum ve benim iş verenim aaaa sabah 7 de iş için güne başlayıp akşam 19:00 da mı evde oluyorsun demiyor. Biz bu şartlarda çalışırken evde yatılı çalışan bayanın aynı şartlarda çalışması neden sizi hayrete düşürüyor?
Yabancılarda kurallr başka ama,Sabah 8-aksam 18.00 tamamen bizim ezikliğimiz.
Fabrikalar sabah 8-aksam 16.00 .Yasalı bu.

ya yazmayacaktım ama tutamadım kendimi. ilk önce hayırlı olsun Allah sağlıkla vaktinde kucağına almayı nasip etsin inşaAllah.
beni rahatsız eden ne biliyormusun konu başlığın. misafir nedir ya? misafir gelir gider bunu nasıl onunla kıyaslarsınız? açıkcası benim gücüme gitti tuhafıma gitti. kalp atışlarını bile dinlemişsiniz böyle misafir demeniz bence hoş değil. başlığı okuyunca hayvan sandım kedi köpek gibi.
Bir kelimeye herkes farkli anlamlar yükleyebilir, ben annemle babamın evinden 19 yaşımda ayrıldım, çocuklar belli bir yaştan sonra ailelerinden bagismiz hayatlar kuruyorlar, bence bizim hayatımızda misafirler, kıymetsiz oldukları için degil, bize ait olmadıklarından öyle görüyorum. Özellikle çocukluk dönemleri için bize emanet edilmiş kıymetli misafirler çocuklar bizim hayatımızda..

Bir kelimeye herkes farkli anlamlar yükleyebilir, ben annemle babamın evinden 19 yaşımda ayrıldım, çocuklar belli bir yaştan sonra ailelerinden bagismiz hayatlar kuruyorlar, bence bizim hayatımızda misafirler, kıymetsiz oldukları için degil, bize ait olmadıklarından öyle görüyorum. Özellikle çocukluk dönemleri için bize emanet edilmiş kıymetli misafirler çocuklar bizim hayatımızda..
ciddi misin? çok enteresan, evet herkesin görüş açısı farklı ama ben öyle bakmıyorum. evet Rabbim bize emanet etti evlatlatımızı ama misafir bambaşka benim için. benim iki kızım var ve evlendikten sonra misafir geldi mi diyeceğim? Allah uzun ömürler versin tüm evlatlarımıza ve bize ama son nefesime kadar benim canlarım herşeyim onlar. misafir benim için yabancıdır. anne babam geldiğinde de misafir demem. ben aynı kefeye koyamam misafiri ve evlatlarımı.

ciddi misin? çok enteresan, evet herkesin görüş açısı farklı ama ben öyle bakmıyorum. evet Rabbim bize emanet etti evlatlatımızı ama misafir bambaşka benim için. benim iki kızım var ve evlendikten sonra misafir geldi mi diyeceğim? Allah uzun ömürler versin tüm evlatlarımıza ve bize ama son nefesime kadar benim canlarım herşeyim onlar. misafir benim için yabancıdır. anne babam geldiğinde de misafir demem. ben aynı kefeye koyamam misafiri ve evlatlarımı.
Elbette ki misafir olarak gelmeyecekler vurgulamak istediğim o değil aslında, bize ait değiller ve emanetler, hayatlarında sahip olma gibi bir yetkimiz yok.
Siz misafir derken eve gelen misafir olarak görüyorsunuz, ben zaten bu dünyaya misafir olduğumuzu düşündüğüm icin, cocuklarıda kendi hayatımda misafir olarak görüyorum. Misafir; kelime anlamıyla sefer eden, gezen ,yolcu anlamına da gelir, biz misafir deyince sadece evimizi ziyerete gelen kişiler olarak biliyorsak, bu o kelimenin suçu mu? :)

Allah aşkına nasıl da ufak bir şeye takılmışsınız. Konu sahibi de naif bir şekilde anlatmış.

Elbette ki misafir olarak gelmeyecekler vurgulamak istediğim o değil aslında, bize ait değiller ve emanetler, hayatlarında sahip olma gibi bir yetkimiz yok.
Siz misafir derken eve gelen misafir olarak görüyorsunuz, ben zaten bu dünyaya misafir olduğumuzu düşündüğüm icin, cocuklarıda kendi hayatımda misafir olarak görüyorum. Misafir; kelime anlamıyla sefer eden, gezen ,yolcu anlamına da gelir, biz misafir deyince sadece evimizi ziyerete gelen kişiler olarak biliyorsak, bu o kelimenin suçu mu? :)
nerden nereye çekiyorsun. tamam kardeş sen misafirsin =)

Merhaba Hanımlar

3 yaşında ve 7 aylık olan iki evladım var ve bugün aramıza katılacak olan küçük bir misafirin daha kalp atışlarını duyduk... Daha önce kalp atışlarını duymadan bir düşük yaşadığından benim için hamilelik kalp atışıyla başlıyor.

Günlerdir bir güler bir ağlar vaziyetteyim, doğacak bebeğimi bir dert olarak görmüyorum ama oğlum henüz küçük olduğu için ,onu yeterince emzirmeyecek olmak en büyük üzüntü sebebim. Korunma konusuna ciddi hassasiyet göstermemize rağmen hamile kalınca, kadere inanan da bir insan olarak ,rıza gösterip şuan ki duruma adapte olmaya çalışıyorum. Aslında biz eşimle üçüncü çocuğu düşünüyorduk ama 3-4 yıl sonrası içindi bu düşüncemiz.

İki küçük çocuklu hayatı tecrübe etmis bir anne olarak 3 küçük çocukla yaşayacağım " eğlenceli" günleri düşündükce tansiyonum yükselir gibi olsa da :) şimdiden o günlerin derdini çekmeyeyim diyorum ama tabi bu o kadar kolay olmayacak biliyorum.

Benim için işin dert olan kısmı bakıcı olayı. Diğer hamileliğimden son 3 aya kadar evde bir bakıcımız vardı bazi sebeplerden anlaşamadığımız için işten ayrıldı. Ben hamileliğimi ve doğum sonrasını da düşünerek yatılı bakıcı düşünüyorum ama bu konuda daha önce tecrübem olmadığı ve etrafımda da fikir alacağım kimse olmadığı için ne yapacağımı hiç bilmiyorum. İnternetten biraz araştırdım ama firmalar aracılığıyla yatılı bakıcı çalıstırmak çok da güven vermiyor bana diğer türlü de nasıl olacak bilmiyorum.

Yatılı bakıcı konusunda tecrübeli arkadaşlar vardır aramızda diye düşünüyorum, bana biraz fikir verin :)
Kendimi okudum sizinle aynı durum dayım 3,5 yaşında ve sekiz aylık evlatlarım var ben de korunmamıza rağmen ki bence çok güvenli kesin bişey olmaz dediğiniz halde tekrar hamile ögrendim ilk gün çok ağladım. Ama sonradan anladım ki nasibi var sa dünya ya bi şekilde oluyo zaten istiyorduk biz de ilerde üçüncü çocuğu ama biraz hızlı oldu sağlıkla gelsin bebişler ben yatılıdan ziyade günlük bi yardımcı almayı düşünüyorum zaten oğlum seneye kreşe başlıcak çok şükür uyku düzeni yerinde eşim de akşamları yardım cı olur evde yabancı birini istemem şahsen zor günler bizi bekliyor Allahım yardımcımız olsun

Kendimi okudum sizinle aynı durum dayım 3,5 yaşında ve sekiz aylık evlatlarım var ben de korunmamıza rağmen ki bence çok güvenli kesin bişey olmaz dediğiniz halde tekrar hamile ögrendim ilk gün çok ağladım. Ama sonradan anladım ki nasibi var sa dünya ya bi şekilde oluyo zaten istiyorduk biz de ilerde üçüncü çocuğu ama biraz hızlı oldu sağlıkla gelsin bebişler ben yatılıdan ziyade günlük bi yardımcı almayı düşünüyorum zaten oğlum seneye kreşe başlıcak çok şükür uyku düzeni yerinde eşim de akşamları yardım cı olur evde yabancı birini istemem şahsen zor günler bizi bekliyor Allahım yardımcımız olsun
Sizinde hayırlı olsun yeni bebeğiniz :) günlük yardımcıda olabilir aslında, benim kızımda Eylül Ayı'nda kreşe başlayacak. Ben iyice araştırıp kafama göre birini bulursam yatılıyı düşünüyorum ama olmazsa gündüz gelip gidecek şekilde olur bizimde. Zor ama geçici zamanlar diye teskin edelim kendimizi: )

Sevde hayirli olsun deneye geldim. Onun disinda yatili biriyle ben yapamazdim o yuzden birsey diyemeyecegim. Tekrar tebrik ederim.

Ama konu sahibinin sorunu ya da sorusu bu değil. Konu dışı yorum yapıyorsunuz. Misafir deyince sanki yeni doğacak bebeğine baş belası demiş gibi yazmışsınız
öyle bir şey yazmadım! herkesin kelime algılaması farklı demek ki demi! ayrıca konu dışı değil konu başlığı hatırlatırım! neyse konu sahibi umarım gönlüne göre bir bakıcı bulur Allah evlatlarını bağışlasın.

Bu işi yapan şirketler var,isteklerinize göre birini yönlendiriyorlar evinize. 1 hafta deneme süresi,karşılıklı olarak deniyorsunuz anlaşırsanız ne ala..
Yıllardır yatılı bakıcıyla uğraşan ve çevresinde birçok arkadaşı yatılı bakıcı mağduru olan biri olarak diyorum ki en önemlisi evinizin durumu. Ev küçükse o iş olmuyor. Gece uyanıp mutfağa su içmeye giderken bile giyinmek zorundaysan o iş olmuyor. Ben iki kere ev değiştirerek rahata erdim diyebilirim. Enazından gece alanlarımızı tamamen ayıracak bir ev bulduktan sonra oh dedim. Bundan önceki evimde dublex olmasına rağmen yatak odalarımız farklı katkarda olmasına rağmen olmadı yapamadık. Şimdi ev olayını biraz daha abartıp onların yaşam alanını tamamen ayırdıktan sonra rahata erdik. Ne olursa olsun biriyle yaşamak zor,artı yönlerini görüp keyfine bakacaksın.

X