Sütüm yetiyor mu ?

Symskrci

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2023
12
5
28
3.5 aylık kızım ve elleri sürekli ağzında besini 4-5 kere ıslatıyor ama ilk zamanlardaki gibi kakasını bazen 1 kere bazen hiç yapmıyor arada takviye olarak mama da veriyorum. Uyku konusunda gündüzleri bölük uyuyor ama huzursuz da değil memeyi kendisi bırakıyor. Bugün emzirdim ve daha sonrasında aciktiginda mama verdim ama hiç kakasını yapmadı sütüm yetmiyor mu acaba

3.5 aylık kızım ve elleri sürekli ağzında besini 4-5 kere ıslatıyor ama ilk zamanlardaki gibi kakasını bazen 1 kere bazen hiç yapmıyor arada takviye olarak mama da veriyorum. Uyku konusunda gündüzleri bölük uyuyor ama huzursuz da değil memeyi kendisi bırakıyor. Bugün emzirdim ve daha sonrasında aciktiginda mama verdim ama hiç kakasını yapmadı sütüm yetmiyor mu acaba
4-5 kere bezini ıslatıyorsa ve bez doluyorsa sıkıntı yok. Şöyle düşünün biz yetişkinler bile bazen 3 bazen 1 bazen hiç çıkmadığımız durumlar oluyor. Metabolizmamız bebeklere göre epey geliştiği halde ama gelişmesi demek sindirim sisteminin sürekli hızlı veya yavaş olcağı anlamına gelmez. Sizin yediğiniz bi besin direkt ona geçtiği için onunda metabolizma hızında farklılkk oluşturur. Eğer bebeğiniz bi açlık ağlaması çekerse bunu zaten anlarsınız o ağlama normale göre daha farklı oluyor. Mama takviyede alıyor,annelik sesinizi dinleyin rutin kontrollerle takip edin kilo va boy ne durumda ona göre takviye yaparsınız nacizane fikrim . Sağlıkla büyüsün inşallah ☘️

Aslında bı oğlum var ama sanki herşeyi unutmuş gibiyim anne olmak gerçekten çok farklı birsey

X