Tahammül edemiyorum artık..

Bayramlarda özel günlerde gitmek istemiyorum..durumu izah ediyorum ama kendi annem bile o büyük sen git görme duyma eşinin hatırı için..bayramda özel günlerde kayınvalidene gitmezsen bize de gelme diyor..

kendi annem bile beni anlamıyor

şaştım kaldım bu işe

ciddi ciddi boşanmak istiyorum dedim eşime az önce

senin eş olarak yapacağın şey beni asla muhatap etmemek

peygamber sabrı yok bende yeter diye bağırdım
Annenz kv ile ayni kafada sanirim veya siz kendinizi ifade edemiyorsunuz.
Kimse kimsenin ruh hastasi anasini çekmek, idare etmek zorunda degil

anneler gününde güzel bir tropikal çiçek siparişi verdim internetten..aradım anneler gününü kutladım

bu bitkinin aynısı bende vardı neyse kenarıya bir yere koyarım artık dedi

kek yaptım götürdüm

limonlu keki kim yer ki neyse köpeklerimize veririm dedi önlerine koydu
Köpek sahibi olanlar çok iyi bilir, şekerli yiyecek asla verilmez köpeğe. Evin tripleks olup olmamasının konuyla ne ilgisi var? Gözümde zengin erkek fakir kız konusu olan uyduruk yaz dizisi canlandı. Bana da konu eğlence amaçlı açılmış gibi geldi. Kadına sonradan görme demişsiniz ama sizde de biraz sezinledim bunu. En sevdiğim vazo deyince antik Çin porseleni falan sandım.

Güvenlik görevlisine yazık değil mi, niye şahsi işiniz için adamı yalan söylemeye mecbur bırakıyorsunuz? Açık açık söyleyin kadına, kapıya haber bıraktım, aramadan kafanıza göre gelmeyin desenize.

2. evliliğim ince eleyip sık dokudum demişsiniz de buradan öyle görünmüyor. Ne kocanızı ne de kocanızın ailesini ölçüp biçmemişsiniz. Bu insanlar nikah defterine imza atana kadar kendilerini tuttular, evlilik sonrası hemen şeytana mı dönüştüler. Kadında evin anahtarı var, bunu bile söylemiyor adam.
Kocanızın "senin yanında ayıp olmasın diye bir şey söylemiyorum, yanlarına gidince konuşuyorum onlarla" lafına sesli güldüm. Evet evet öyledir.

Kimsenin arkasından ölsün demeye hakkınız yok. Görmek görüşmek istemediğiniz biriyle görüşmeye mecbur değilsiniz.
Kocanız kayınvalideniz ve siz aynı ortamda konuşun. İsteklerinizi belirtin ve eşinize de onaylatın. Sınırlar kurallar olsun. Kocanız "ya ben sonra konuşurum söylerim anneme" derse de evliliğinizi gözden geçirin. Çünkü sizi ayrı kadını ayrı idare ediyor. Kadın sıkıntılı arızalı tip orası tamam da iş kocada bitiyor. Oğlum bir şey demiyor sana ne oluyor diyebilir.

Yurtdışında dost hayatı yaşamış demişsiniz de iki taraf bekarsa her ülkede sevgililik deniyor ona.

En sevdiğiniz vazo size özel tek olarak yapılmadıysa gidip alın bir tane daha.

Bayramlarda özel günlerde gitmek istemiyorum..durumu izah ediyorum ama kendi annem bile o büyük sen git görme duyma eşinin hatırı için..bayramda özel günlerde kayınvalidene gitmezsen bize de gelme diyor..

kendi annem bile beni anlamıyor

şaştım kaldım bu işe

ciddi ciddi boşanmak istiyorum dedim eşime az önce

senin eş olarak yapacağın şey beni asla muhatap etmemek

peygamber sabrı yok bende yeter diye bağırdım
Eşiniz ne iş yapıyor aileden mi zenginlerdi yoksa sonradan mı kazandılar sonradan görme oldukları belli oluyır

Şok oldum yazdıklarınızı okuyunca . Normalde aldatılmak çok acı bir durum ama sizinki hayır olmuş resmen. Eşiniz sizi aldatmasa hala bu kadının kahrını çekiyor olacaktınız belkide.
Evet çok haklısınız. Eşimden hic beklemiyordum sok yasadim ama kendimi çok kahretmedim. Affetsem mi acaba ikilemine hic girmedim kv sayesinde :)
Aldatılmak çok zor bir psikoloji neden yaptı niye yaptı dediğin dönem duygularında çok yoğun olduğu bir dönem olduğu icin affetsem unuturmuyum diye düşünüyorsun icten içe iste o dönem benim minicik sürdü kendimi çok kahretmeden Hayatıma devam ettim şükür.

Evet çok haklısınız. Eşimden hic beklemiyordum sok yasadim ama kendimi çok kahretmedim. Affetsem mi acaba ikilemine hic girmedim kv sayesinde :)
Aldatılmak çok zor bir psikoloji neden yaptı niye yaptı dediğin dönem duygularında çok yoğun olduğu bir dönem olduğu icin affetsem unuturmuyum diye düşünüyorsun icten içe iste o dönem benim minicik sürdü kendimi çok kahretmeden Hayatıma devam ettim şükür.
Anladım kim aldatmış konu değişti mi

Bu kadar kısa sürede bir sürü olay yaşamışsınız ama güvenliğe tembih etmişsiniz gelemez, evin anahtarı da değişecek. Eşiniz annesini tanıyor zorla görüştüremez. Mesafe ile bu evlilik devam eder diye düşünüyorum.

Yaşadıklarınıza çok şaşırmadım çünkü ben de zamanında kv ile birçok sıkıntı yaşadım. En son uzun süre görüşmeyerek hallettim.

muhattap olmayın işte, zorla değil ya, resti çekin sınırınızı koyun. böyle çile çekmektense bekar kalmak evlâdır bu nedir ya.. Cennetin içinde mini cehennem hergün hergün öfff ben bile bunaldım ya bi de bunlarda garip bi enerji oluyo nasıl oluyosa 71 yaşında kadın yok poğaça yap yok süpürge yap bi otur kıçının üstüne ne bi şeye elle ne zırla razıyız yani anneannem de böyle aynı kuduruyolar yaşlanınca.

Aynen sizin söylediklerinizi eşime sakince güzel bir dille söyledim..

Eşim bana, kayınpederimin de 12 yıl önce Avustralya'ya işini bahane ederek gittiğini, kayınvalidemle aynı yatakta yatmadıklarını hatta eşimin de tahammül edemeyip kanada'ya gittiğini..dahası görümcemin de kayınvalideme dayanamayıp anadolu yakasına taşındığını anlattı

Madem annenin psikolojik problemleri vardı..ne için yakınında oturuyoruz neden anahtarı veriyorsun dediğimde o benim annem ne yapayım atsam atamam diyip duruyor

kayınvalidemin ölmesi için totem yapıyorum cidden ben de iyi değilim yani

boşanmama ramak kaldı..
Bu kadın şizofren falan mı acaba .Kimse tahammül edemeyip kaçmış yanından.Doktora götürmemiş mi kimse.
Siz de eşinize " annesinin bu davranışlarının hiç normal olmadığını onun deyimi ile herkesin yanından kaçtığını durum böyle iken sizi onunla görüşmeye zorlayamayacağını ve bu durumun açık ve net olarak ortada olduğunu,annesini elbette atmasını istemediğinizi net anlatın. Onunla ilişkisine karışamayacağınızı sadece tek yapılması gerekenin onu evliliğinizden ve ailenizden uzak tutması gerektiğini ve annesi ile bayram vb dışında görüşmek istemediğinizi tekrar konuşun.Bunu sağlamadığı takdirde bu evliliğin devam edemeyeceğini de söylemeyi unutmayın bence

Aslinda bende güçlü bir kadın izlenimi olusturdunuz ama neden bu kadar sessiz kaldınız anlamadim duzelir diye mi beklediniz ?
Okurken ben sinir oldum kayinvalideye

Tahammül edemiyorum artık.

Sinirden yeni aldığım ve en sevdiğim pahalı vazoyu kırdım az önce.

Hadi sakinleşeyim dedim. Papatya çayı aldım elime. Elimdeki bardağı da pat diye düşürdüm. Elim ayağım titriyor sinirden.

5 aylık evliyim. 2.evliliğim. 2.kez evlenirken 2.5 sene eşimle görüşerek evlendim. 2.kez hata yapma şansım yok dedim. İnce eledim, sık dokudum. Bu arada iki evliliğimden de çocuğum yok. Bilerek çocuk yapmadım.

İstanbul'un en nezih ve en güvenilir semtinde tripleks evde oturuyorum. Evden yoğun çalışıyorum.

Eşimin ailesinin apartmanı ile bizim ev arasında işlek bir cadde ve bir apartman var. Onlar sitede oturuyor.

Nişanlandığım günden beri aşağılanıyorum. Nişanı attım. Eşim yalvardı. Ailem baskı yaptı, bir kez boşandın üstüne bir kere de nişan atacaksın olmaz artık v.s v.s dediler.

Eşim olanları görüyor. Ancak zamanında ve yerinde tepki vermiyor, veremiyor pasif.

Eşimin ailesi sonradan görme insanlar. Görümcem ve kayınvalidem defalarca beni kendi akrabalarının yanında aşağıladı. Hiç cevap vermedim. Eşim de hiç cevap vermedi. Eşimin teyzeleri ve yengeleri bile eşime tepki gösterdiler. Eşim de senin yanın yanında tartışmam uyarmam, anamla bacımla yalnızken konuşuyorum uyarıyorum zaten diyor.

Uyarsaydın böyle olmazdı diyorum.

Görümcem 39 yaşında ve çocuğu olmuyor. Evlenmeden önce çocuğunun hiçbir zaman olmayacağına eşine söylemediği için eşi tepkili ve de evliliği sallantıda. Hatta eşinin gözü de dışarıda. Görümcem kendi hayatına odaklanmak yerine bana saldırıyor. Kendisi huzursuz mutsuz umutsuz..Yeni evlisiniz çocuk yapmayın..evliliğinizin devam edeceğine inanmıyorum gibi söylemlerde bulunuyor.

Kayınvalidem zorla evine çağırıyor. Oğluna 15 sene önce layık gördüğü kızların resimlerini onları överek ve beni yererek gösteriyor.

Gözümde yaş kalmadı.

Gerizekalı eşim, kayınvalideme anahtarı vermiş. Evimizin yedek anahtarı.

Bundan 1 ay kadar önce duştan çıktım. Kurulanıyorum..saçlarımı kurutacağım. Alt kattan gürültüler geldiğini fark ettim..müthiş korktum.
Havlumu yere atıp üzerime tişört pantolon geçirdim ve o esnada merdivenlerde düştüm kaydım..belim hala acıyor. Bir baktım ki mutfakta kayınvalidem !!! kafasına göre girmiş..neden şaşırdın ki biz bir eviz artık alış artık oğluma poğaça yapmaya geldim hamur makinesini de getirdim demez mi !!

Yetmedi..yatak odamıza girdi. Fantazi geceliklerimi karıştırdı. Bunların modası geçti dedi. Aldı eline çöp torbası. Annemin dantellerini de geceliklerimi de mavi büyük çöp torbasının içine koydu. Bu dantellerin modası geçti annene geri götür dedi. Kendi sararmış solmuş beze dantel diktirdiği örtüleri yaydı.

Eşime yazdım whatsuptan..durum bu dedim. Sen niye yedek anahtarı verdin..

Evin içinde kullandığım elektrikli süpürgemle dışarısını daire kapısı önünü süpürmeye kalktı. Binbir rica ve kalp sıkışmasıyla elinden alabildim ama çok bozuldu.

Süpürgeyi neden gömme dolaba koyuyorsun diyerek 5 parçaya böldü, antredeki uzun dar küçük dolabın içine koydu.

Ben sadece sandalyeye oturdum eşime yazıyorum, ayağa kalkacak gücüm yok başım fır fır dönüyordu.

Evde kullandığım çaydanlıktan, çeyizimdeki havlulara, tepsilere kadar yerini değiştirdi. Benim eşyalarımı merdivenin altına tozlu yere çöp torbasıyla koydu.

Nikah günü demez mi senin annenin taktığı bilezik sahte gibi duruyor diye..

Sapanca tarafında evleri var. Oraya gittiğimizde bana dedi ki '' evet size ayrı odada ayrı yatak yaptım bir akşam da oğlum rahat etsin'' demez mi? Pazartesi sabahtan dönecektik zorla tutturdu hayır gidemezsiniz çarşamba dönersiniz.

Hastaneye gidiyoruz, ben de geleceğim diye tutturuyor. Büyükadaya gittik balayına çıktık defalarca aradı neden bana söylemediniz diye.

Başka olaylar da var ama bugunkü olay beni delirtti..

Güvenliğe tembihledim. Hiçbirşekilde içeriye almayacaksın bana bilgi vermeden. Daha önceden alıyordunuz ama artık almayacaksınız diye.

Güvenlik aradı 2 saat kadar önce. İçeriye asla almıyorsunuz, ama benim almadığımı söylemiyorsunuz. Bana ulaşamadığınızı söyleyin dedim.

Eşimi aradım. Artık dayanacak gücüm kalmadı. İstiyorsan bitirelim, 2.kez boşanmaktan korkmuyorum vicdanım rahat..sen annenle evlisin öncelik her zaman senin annen ve annenin 5.dereceden akrabaları..

Eşimin amcasının kızı Polonya'da üniv.okudu..bize geldi 2 gün kaldı..kızcağızı çağırdım diye kayınvalidem niye çağırıyorsun diye kıyameti kopardı. Meğerse eşinin tarafıyla da konuşmuyormuş. Ayrıca bayramda niye ailemin yaşadığı şehre gidiyormuşuz oğlu yorulurmuş direksiyon tepesinde. Kendisi oğlunu şöför gibi kullanıyor.

Eşimle birlikte çalışıyoruz. Neymiş ne gerek varmış zaten eşimin mali müşaviri varmış. Bana orada ihtiyaç yokmuş kendime iş aramalıymışım.

Neden ehliyetim yokmuş, bilmem kimin gelinin ehliyeti ve X model arabası varmış. Kayınvalidesini gezdiriyormuş. Ben kadınsı giyinmiyormuşum .Neden saçlarım erkek gibi kısaymış..çevresine rezil ediyormuşum utandırıyormuşum..

Ne şeytanı gör ne salavat getir minvalinde ne arıyorum ne gidiyorum. Hayatımdan tamamen sildim. Bayramda bile gitmem artık işine geliyorsa dedim eşime.

Yüzlerine bir kelime olumsuz laf etmedim. Acı acı gülümsedim yüzlerine. Sadece baktım.

Eşim ofisten ayrılmış..kayınvalideme gitmiş. Müthiş bir kavgaya tutuşmuş rahat bırak artık bizi diye.

Kayınvalidem sinir hapları kullanan kıskanç bir kadın. Kendi kızkardeşleri bile kendisiyle görüşmüyor. Eşimin teyzeleri defalarca beni uyardı uzak dur kızım diye.

Kayınvalidem 71 yaşında...65 yaşındayım diye yalan söylüyor sürekli beni küçümsüyor..eşimle aramda 13 yaş fark var lakin beni yaşlı buluyor, genç kadın her zaman iyiymiş..kayınpederim kayınvalidemden 15 yaş genç duruyor. Bunu da takıntı yapıyor her şey gibi.

Annem de beni aradı. Niçin kayınvalideni üzüyorsun zaten yaşlı kadın gönlünü al diye..izah ediyorum durumu..ne yapsın o onun anası atamaz satamaz..iyi de bana ne ?! ben mutlu huzurlu olmak için evlendim...kendi annem beni haksız buluyor..

Sizlerin dışında konuşabileceğim kimse yok.

Evlilik danışmanına gittik. Eşim terapiste benim sonuna kadar haklı olduğumu ve annesinin psikolojik olarak son derece sorunlu olduğunu, herkes ile didişip aşağılayıp hor gördüğü için kimsenin annesiyle görüşmediğini belirtti.

Daha pek çok hadise var yazmaya enerjim yok.

Bir an için kendi kendime dedim ki..yemyeşillik bir yerde cenneti yaşıyorum. Eşimle çalışıyorum. Evim harika. Hobilerim var. Sanal ortam da olsa sizlerle iletişim halindeyim..yorumlarımı ister beğenin ister beğenmeyin malzeme bu işte..

Yaptığım imla hataları, devrik cümleler, anlam bozuklukları için affola

Ağlamaktan başım çatladı

Eve gelen misafirime (ki gelen misafirler eşimin amcasının kızları ve yengeleri) , evime gelen temizlikçiye, kıyafetime, banyoda neden kese ve onun istediği çeşit banyo terliği kullanmadığıma kadar laf söyleyen bir insan..

Sabırla okuyanlara teşekkür ederim
Görüşme evine sokma olan pahalı vazona oluyo

Sadece durup baktım demişsiniz ya neden? Niye bu kadar pasif kaldınız? Eşiniz anne babası kardeşi diye sadece eşinizin uyarması bans göre saçma. Karışılan benim hayatımsa eşimin savunmasını beklemem, ben kendimi en güzel şekilde savunurum. Bence siz de öyle yapın. Çünkü karşıdan "naparsak yapalım gıkı çıkmıyor anca oğlum uyarıyor o da bana bir şey diyemez" diye düşünüp bu davranışlar artarak gelir. Sizr karıştıklarında olay çıkartmazsanız, o bardağı taşırmazsanız kusura bakmayın hiç bir şey düzelmez. Eşiniz de bıkar zamanla sizin şunu söyle bunu söyle demenizden, beni karıştırma der.

Hadi sakinleşeyim dedim. Papatya çayı aldım elime. Elimdeki bardağı da pat diye düşürdüm. Elim ayağım titriyor sinirden.

5 aylık evliyim. 2.evliliğim. 2.kez evlenirken 2.5 sene eşimle görüşerek evlendim. 2.kez hata yapma şansım yok dedim. İnce eledim, sık dokudum. Bu arada iki evliliğimden de çocuğum yok. Bilerek çocuk yapmadım.

İstanbul'un en nezih ve en güvenilir semtinde tripleks evde oturuyorum. Evden yoğun çalışıyorum.

Eşimin ailesinin apartmanı ile bizim ev arasında işlek bir cadde ve bir apartman var. Onlar sitede oturuyor.

Nişanlandığım günden beri aşağılanıyorum. Nişanı attım. Eşim yalvardı. Ailem baskı yaptı, bir kez boşandın üstüne bir kere de nişan atacaksın olmaz artık v.s v.s dediler.

Eşim olanları görüyor. Ancak zamanında ve yerinde tepki vermiyor, veremiyor pasif.

Eşimin ailesi sonradan görme insanlar. Görümcem ve kayınvalidem defalarca beni kendi akrabalarının yanında aşağıladı. Hiç cevap vermedim. Eşim de hiç cevap vermedi. Eşimin teyzeleri ve yengeleri bile eşime tepki gösterdiler. Eşim de senin yanın yanında tartışmam uyarmam, anamla bacımla yalnızken konuşuyorum uyarıyorum zaten diyor.

Görümcem 39 yaşında ve çocuğu olmuyor. Evlenmeden önce çocuğunun hiçbir zaman olmayacağına eşine söylemediği için eşi tepkili ve de evliliği sallantıda. Hatta eşinin gözü de dışarıda. Görümcem kendi hayatına odaklanmak yerine bana saldırıyor. Kendisi huzursuz mutsuz umutsuz..Yeni evlisiniz çocuk yapmayın..evliliğinizin devam edeceğine inanmıyorum gibi söylemlerde bulunuyor.

Kayınvalidem zorla evine çağırıyor. Oğluna 15 sene önce layık gördüğü kızların resimlerini onları överek ve beni yererek gösteriyor.

Gözümde yaş kalmadı.

Bundan 1 ay kadar önce duştan çıktım. Kurulanıyorum..saçlarımı kurutacağım. Alt kattan gürültüler geldiğini fark ettim..müthiş korktum.
Havlumu yere atıp üzerime tişört pantolon geçirdim ve o esnada merdivenlerde düştüm kaydım..belim hala acıyor. Bir baktım ki mutfakta kayınvalidem !!! kafasına göre girmiş..neden şaşırdın ki biz bir eviz artık alış artık oğluma poğaça yapmaya geldim hamur makinesini de getirdim demez mi !!

Yetmedi..yatak odamıza girdi. Fantazi geceliklerimi karıştırdı. Bunların modası geçti dedi. Aldı eline çöp torbası. Annemin dantellerini de geceliklerimi de mavi büyük çöp torbasının içine koydu. Bu dantellerin modası geçti annene geri götür dedi. Kendi sararmış solmuş beze dantel diktirdiği örtüleri yaydı.

Evin içinde kullandığım elektrikli süpürgemle dışarısını daire kapısı önünü süpürmeye kalktı. Binbir rica ve kalp sıkışmasıyla elinden alabildim ama çok bozuldu.

Süpürgeyi neden gömme dolaba koyuyorsun diyerek 5 parçaya böldü, antredeki uzun dar küçük dolabın içine koydu.

Ben sadece sandalyeye oturdum eşime yazıyorum, ayağa kalkacak gücüm yok başım fır fır dönüyordu.

Evde kullandığım çaydanlıktan, çeyizimdeki havlulara, tepsilere kadar yerini değiştirdi. Benim eşyalarımı merdivenin altına tozlu yere çöp torbasıyla koydu.

Sapanca tarafında evleri var. Oraya gittiğimizde bana dedi ki '' evet size ayrı odada ayrı yatak yaptım bir akşam da oğlum rahat etsin'' demez mi? Pazartesi sabahtan dönecektik zorla tutturdu hayır gidemezsiniz çarşamba dönersiniz.

Hastaneye gidiyoruz, ben de geleceğim diye tutturuyor. Büyükadaya gittik balayına çıktık defalarca aradı neden bana söylemediniz diye.

Güvenliğe tembihledim. Hiçbirşekilde içeriye almayacaksın bana bilgi vermeden. Daha önceden alıyordunuz ama artık almayacaksınız diye.

Güvenlik aradı 2 saat kadar önce. İçeriye asla almıyorsunuz, ama benim almadığımı söylemiyorsunuz. Bana ulaşamadığınızı söyleyin dedim.

Eşimi aradım. Artık dayanacak gücüm kalmadı. İstiyorsan bitirelim, 2.kez boşanmaktan korkmuyorum vicdanım rahat..sen annenle evlisin öncelik her zaman senin annen ve annenin 5.dereceden akrabaları..

Eşimin amcasının kızı Polonya'da üniv.okudu..bize geldi 2 gün kaldı..kızcağızı çağırdım diye kayınvalidem niye çağırıyorsun diye kıyameti kopardı. Meğerse eşinin tarafıyla da konuşmuyormuş. Ayrıca bayramda niye ailemin yaşadığı şehre gidiyormuşuz oğlu yorulurmuş direksiyon tepesinde. Kendisi oğlunu şöför gibi kullanıyor.

Eşimle birlikte çalışıyoruz. Neymiş ne gerek varmış zaten eşimin mali müşaviri varmış. Bana orada ihtiyaç yokmuş kendime iş aramalıymışım.

Neden ehliyetim yokmuş, bilmem kimin gelinin ehliyeti ve X model arabası varmış. Kayınvalidesini gezdiriyormuş. Ben kadınsı giyinmiyormuşum .Neden saçlarım erkek gibi kısaymış..çevresine rezil ediyormuşum utandırıyormuşum..

Ne şeytanı gör ne salavat getir minvalinde ne arıyorum ne gidiyorum. Hayatımdan tamamen sildim. Bayramda bile gitmem artık işine geliyorsa dedim eşime.

Yüzlerine bir kelime olumsuz laf etmedim. Acı acı gülümsedim yüzlerine. Sadece baktım.

Eşim ofisten ayrılmış..kayınvalideme gitmiş. Müthiş bir kavgaya tutuşmuş rahat bırak artık bizi diye.

Kayınvalidem sinir hapları kullanan kıskanç bir kadın. Kendi kızkardeşleri bile kendisiyle görüşmüyor. Eşimin teyzeleri defalarca beni uyardı uzak dur kızım diye.

Kayınvalidem 71 yaşında...65 yaşındayım diye yalan söylüyor sürekli beni küçümsüyor..eşimle aramda 13 yaş fark var lakin beni yaşlı buluyor, genç kadın her zaman iyiymiş..kayınpederim kayınvalidemden 15 yaş genç duruyor. Bunu da takıntı yapıyor her şey gibi.

Annem de beni aradı. Niçin kayınvalideni üzüyorsun zaten yaşlı kadın gönlünü al diye..izah ediyorum durumu..ne yapsın o onun anası atamaz satamaz..iyi de bana ne ?! ben mutlu huzurlu olmak için evlendim...kendi annem beni haksız buluyor..

Evlilik danışmanına gittik. Eşim terapiste benim sonuna kadar haklı olduğumu ve annesinin psikolojik olarak son derece sorunlu olduğunu, herkes ile didişip aşağılayıp hor gördüğü için kimsenin annesiyle görüşmediğini belirtti.

Bir an için kendi kendime dedim ki..yemyeşillik bir yerde cenneti yaşıyorum. Eşimle çalışıyorum. Evim harika. Hobilerim var. Sanal ortam da olsa sizlerle iletişim halindeyim..yorumlarımı ister beğenin ister beğenmeyin malzeme bu işte..

Ağlamaktan başım çatladı

Eve gelen misafirime (ki gelen misafirler eşimin amcasının kızları ve yengeleri) , evime gelen temizlikçiye, kıyafetime, banyoda neden kese ve onun istediği çeşit banyo terliği kullanmadığıma kadar laf söyleyen bir insan..

Sanki birebir benim kaynanamı anlatmışsın. kaynanam hayatta kimse ama kimse çocuklarını benim kadar sevemez kimse benim kadar düşünemez kimse benim kadar dua edemez der. Hayatını maddi manevi ona adamak zorundasın evine eli boş gidemez<sin evime geldiğinde ağzını açamazsın hizmette kusur edemezsin çünkü o çok çok özel ayrıcalıklı biri. kocam anasının ağzının içine bakar kur'an ayetleri sorgulanabilir anasının dedikleri sorgulanamaz çünkü her şeyi ama her şeyi o bilir kimse onun kadar becerikli çalışkan misafirperver değildir. eşim kulağına gözüne değil anasının ağzından çıkana inanır. gelinlerle rekabet halindedir ayyy yazarken içim daraldı bu kadar beddua nereye gidiyor.

Konu sahibi acik adres vermeyin derim. Herkesin ulasabildigi bir platform burasi. Siz gitmissiniz evinizi tarif etmissiniz.

Konuy gelince, vallahi insanlar sizin biraz da esprili yazim dilinizden dolayi fake diye dusunuyor olabilir cunku okurken biraz dalga gecer hissi de olusuyor :)

Kocanizin pasifligi sadece annesi soz konusu oldugunda mi, yoksa genel olarak pasif biri mi?

Zaten bize girmeyecek..

Bayramlarda bile aşağılıyor sürekli ama sürekli..bunu bir tek bana yapmıyor yalnız.

Geçtiğimiz kurban bayramında kayınpederime mutfak bezini attı tartıştı. Şoklara giriyorum..bu tarz durumlara alışkın değilim. Elim ayağım birbirine karışıyor..nasıl bir aileye denk düşmüşüm ben ? ne günahım vardı bu benim 2.evliliğim ??
eşine daha fazla çıkışma bence,
eşin aypacağını yapmıiş sana da sonuna kadar hak veriyor,
yapacağın tek şey kv le asla ama asla görüşmemek,
eşinle evinle hayatınla keyfine bak,
eşinle didişme napsın 70 küsür yaşındaki kadını nasıl değiştrsin ,
eşine düşen şey annesini sana bulaştırmamak seni annesi ile görüşmeye zorlamamak
kadın senin evini talan ederken eşne mesaj atacağına kadını evden defetmen gerekiyor

Hayır işim gücüm yok senaryo uyduruyorum.

Polonya ile alakası var çünkü eşim 7 yıldır amcasının kızını yani kuzenini görmüyordu. Bizim nikahımıza gelemedi sınavları vardı kızcağızın iki gece kaldı gitti..

Evet en sevdiğim pahalı vazo çünkü gerçekten bu ekonomik krizde bu vazoya neden bu kadar çok ödeme yaptığıma hala inanamıyorum

Tripleks evle de alakası var çünkü oğluna karşı oedipus kompleksine sahip kaynanam nasılsa evimiz büyük diye bize yerleşmeye kalktı 3 kez

ve ben daha 5 aylık evliyim..kendimi 10 senelik evli ve savaştan çıkmış gibi hissediyorum

Kayınvalidemi görünce ağzıma paslı metal tadı geliyor ishal oluyorum bağırsaklarım hareketleniyor boynum geriliyor kulaklarım çınlıyor kalbim ağzımdan çıkacak gibi oluyor
görüşmeyeceksin ailesi ile
eşin de pasif değil,
eşini büyük bir hatası var ama o da şu: anahtarı annesine senden habersiz vermek

anneler gününde güzel bir tropikal çiçek siparişi verdim internetten..aradım anneler gününü kutladım

bu bitkinin aynısı bende vardı neyse kenarıya bir yere koyarım artık dedi

kek yaptım götürdüm

limonlu keki kim yer ki neyse köpeklerimize veririm dedi önlerine koydu
🙄🙄

Konu sahibi acik adres vermeyin derim. Herkesin ulasabildigi bir platform burasi. Siz gitmissiniz evinizi tarif etmissiniz.

Konuy gelince, vallahi insanlar sizin biraz da esprili yazim dilinizden dolayi fake diye dusunuyor olabilir cunku okurken biraz dalga gecer hissi de olusuyor :)

Kocanizin pasifligi sadece annesi soz konusu oldugunda mi, yoksa genel olarak pasif biri mi?
Konu sahibi ile özelden arkadaş oldum ben. 😍
Evinin triblex olması dolayısıyla fake olduğunu yazdıkları için açıklama gereği hissetti. Ne konu, ne de yaşadığı hayat sahte değil. Ama yazılanlar dolayısıyla forumdan soğudu tahminimce. Artık geri gelir mi bilmiyorum. 🤷🏻‍♀️

Gözümde yaş kalmadı.

Ağlamaktan başım çatladı

Vallahi sabırla okudum ilk başlarda yazıklarınızı bende yaşadım benim de kaynanam elitlerim görümcem hep beni aşsağılıyorlardı ben küçük yaşta evlenmiştim hatta bi seferinde kaynanam oğlumu bu gece mutlu gelin kontrole gelcem dediğini hatırlıyorum benimki de annesine anahtarı vermişti ve gerçekten biz uyurken gelirdi oğlunun üstü açık mı diye kontrol ederdi manyak karı 😂😂 bende en son dayanamadım oğlumu aldım eşime boşanma davası açtım 1.5 sene ayrı kaldık boşanmaya 1 hafta kala barıştık şuanlık bi sıkıntı yok ama ne yaptılarsa şimdi aynı şeyi ben yapıyorum onlara bak sende daha önce ayrılmışsın ve iyi yada kötü tecrübeli bi kadınsın ilk önce kaynanana burası onun evi olmadığını ve oğlunun evlendiğini bu kadar karışmasın ayıp valla okurken kaynananı dövmek istedim kapı kilidini değiştir gelsin uğraşsın uğraşsın gitsin eşine açık açık ya annen ya ben de bune yaaa kaynananı it o senin düştüğün merdivenlerden çekilir dert değil vallahi allah yardımcın olsun yada sen kaynananı dövmek istediğin zaman çağır beni acayip ayar oldum şuan çok iyi anlıyorum seni gerçekten bende bunlara benzer şeyler yaşadım çok zor 1 boşandın diye 2. Kez boşanmakdan asla korkma yazdıklarından anladığım kadarıyla sen çok güçlü bi kadınsın güçlü olmaya devam et ve göster şeytan kaynanana kendini

X