Tahammülsüzlüğüm

Eşinizin çocuğu olmadığınıza, sizi ilgilendiren bu konuda canınız ne isterse onu yapabileceğinize önce siz ikna olmalısınız bence.

Ona ne sizin nerde duracağınızdan, mevzu bile olmamalı.

Eşinizin çocuğu olmadığınıza, sizi ilgilendiren bu konuda canınız ne isterse onu yapabileceğinize önce siz ikna olmalısınız bence.

Ona ne sizin nerde duracağınızdan, mevzu bile olmamalı.
Yalnız olsan ne yapıyorsan yap hamilesin diyo. Allah korusun şansıma kötü bişey olsa ömür boyu dilinden kurtulamam bu şekilde

İstemiyorum deyin bu kadar basit. Kac yasinda kadınsiniz? Şimdiden başlayın buna ki ileride çocuğunuz sizden gorup öğrenecek nasıl davranacağını. Tahammül ederek insanlara size nasıl davranması gerektiğini öğretiyorsunuz. Kavga mı ediyor dinlemeyin ben bu halimle bi de kavga çekemem deyip gidin odanıza takın kulaklığı. Devam ederse stres yüzünden olacak bak olacak olan deyin gene dinlemeyin. Kuserse de küssün. Gidin evi⁹nize eğer ben evdeyim deyin. Annem falan derse de kafa dinlicem deyin. Kapıya yollarsa anne kusura bakma ama ben biraz yalnız kalicam son aylarim deyin. Bu aydan sonra zaten isteseniz de yıllarca kalamayacaksimiz. Kim kuserse küssün. Bir küser iki küser aman o inat dinlemez biziye döner en sonunda. Siz alistirdiginiz için kusuyorlar

Annen sürekli iş kakaliyor. Erken doğum yapmayacaksam da yapacağım gibi görünüyor.
Kesin lohusalikta da kalır kv:KK43:
Cep telefonunuz hep yanınızda olsun. Kolay aramaya kaydedin. Evde kimse yokken banyoya girmeyin. Doktor riskli doğum yerinden kalkmasın dememiş ki.

Kızlar merhaba. Hamileliğin son 1 ayına girdiğim şu günlerde iyice tahammülsüz ve depresif bir insan haline geldim. Doktorun da eşimin bi tık gözünü korkutmasindan dolayı eşim imkanımız da varken onun işe gittiği zamanlarda evde yalnız kalmami tamamen yasakladı. Oysaki aylarca kaynana ile yaşadıktan sonra iple çektiğim günlerdi bunlar 😞 Ne dedimse kabul etmiyor,ikna olmuyor. Oysa en azından son günlerimi biraz kafa dinleyerek geçirmek çok istemiştim. Bari bu süreçte kendi düzenimde olayım diye düşünerek o zaman sen yokken ben gitmiyim arada annen gelsin arada annem gelsin dedim geçenlerde 2 gün evde olmayacak diye ama çok zorlandigim bi 2 gün oldu. Annesi geldi ve ne yaparsam yapayım( bebeğin kiyafetlerini yıkamaya ve hastane çantamı hazirlamaya başladım)" neden böyle yapmıyorsun da öyle yapıyorsun? Neden şunu önce yapmıyorsun"şeklinde cevap olarak sürekli sanane deme ihtiyacı uyandıran şeylerle dikildi karşıma. Yaptığım herşeyi de bariz denetledi. Bir de o kadar işimin ve arada dinlenme ihtiyacımın arasında kışlık domates yapalım, buzlukta biber az var daha çok doğrayalım,patlıcan getirdim kozleyelim konserve dursun diye gezdi sürekli ve malesef bu kadar detaylı mutfak işleri hiç benlik değil.Sonuç olarak eşim 2 gün daha evde olmayacaktı ve ben aklıma gelen ilk bahaneyle anneme kaçtım. Şansıma annem de grip olmuş gibi ama 2 gün o kadar çok daraldim ki hastada olsa burdayım ve umarım bulaşmaz diye dua ediyorum. Evime gideyim eşime annesine haber vermiyim yalnız kafa dinliyim dedim ama bende bu şans varken evde bişey olur anlaşılır. Eşimin inadını aşabilmek çok istiyorum ama son aydayim diye Nuh diyor peygamber demiyor. Çok ama çok pimpirikli davranıyor. İmkan varken yalnız kalmicaksin diyo. Annemin rahat yapıda olduğunu bildiği için de ağırlıklı olarak kendi anasıyla kalmamı istiyor 😤 ben çözümü bi annesi bi annem şeklinde buldum. İstediğim gibi yalnız olamadigim için annemde de mutlu degilim sadece kafam rahat. Sizce bendeki bu sinir stres ve tahammülsüzlük hamilelik sonrasi geçici midir yoksa daha kötü günler mi beni bekliyor?
Ben olsam kendi kendime takılırım, o yokmuş gibi . Vaktimin çoğunu yatak odam da keyif yaparak geçiririm .O bir şey sorarsa kısa ve net cevaplarım .ortak yapılacak her şeyi zamanı mı diyerek reddederim.

Bunlar size daha once de soylendi, dogumunuza varmadan bir cinnetle bu sorunu mutlaka cozmeliydiniz. Hala az da olsa vaktiniz var. Aksi takdirde kaynananiz dogumdan sonra sizin evinize bir guzel yerlesecek, bebeginizi de sahiplenecek ve siz sadece sinirden sac bas yolacaksiniz, belki cogu sey icinizde ukde kalacak. Uzgunum ama evliliginizin saglikli hicbir tarafi yok. Yapmaniz gereken sey suan kendi evinize gecip ben boyle uygun gordum, bundan sonra da nasil uygun gorursem oyle olacak deyip gecmek. Kaynananiza ve esinize de biraz sert olun. Hep siz aglayacaginiza sikilacaginiza birakin biraz da onlar sıkılsın ve gercek yuzlerini gorun. Simdi siz taviz veriyorsunuz diye iyisiniz. Tavizi birakirsaniz gercekten sevilip sevilmediginizi, esinizle bir aile olup olmadiginizi anlar yuzlesirsiniz. Kendinizi bir yere kadar kandirabilirsiniz, o esigi de lohusalikta gecmek cok yikici olabiliyor.

Ben olsam kendi kendime takılırım, o yokmuş gibi . Vaktimin çoğunu yatak odam da keyif yaparak geçiririm .O bir şey sorarsa kısa ve net cevaplarım .ortak yapılacak her şeyi zamanı mı diyerek reddederim.
Hicbir sey yapamiyorsa bunu mutlaka yapmali. Zaten onceki konulara da bakinca kaynanaya kocaya sınir cizememe sorunu olaylari bu noktaya getirdi. Boyle devam ederse dogumdan sonraki ilk uc saat icinde acacagi konu da belli. Kimse kendine bu kotulugu yapmamali.

Kızlar merhaba. Hamileliğin son 1 ayına girdiğim şu günlerde iyice tahammülsüz ve depresif bir insan haline geldim. Doktorun da eşimin bi tık gözünü korkutmasindan dolayı eşim imkanımız da varken onun işe gittiği zamanlarda evde yalnız kalmami tamamen yasakladı. Oysaki aylarca kaynana ile yaşadıktan sonra iple çektiğim günlerdi bunlar 😞 Ne dedimse kabul etmiyor,ikna olmuyor. Oysa en azından son günlerimi biraz kafa dinleyerek geçirmek çok istemiştim. Bari bu süreçte kendi düzenimde olayım diye düşünerek o zaman sen yokken ben gitmiyim arada annen gelsin arada annem gelsin dedim geçenlerde 2 gün evde olmayacak diye ama çok zorlandigim bi 2 gün oldu. Annesi geldi ve ne yaparsam yapayım( bebeğin kiyafetlerini yıkamaya ve hastane çantamı hazirlamaya başladım)" neden böyle yapmıyorsun da öyle yapıyorsun? Neden şunu önce yapmıyorsun"şeklinde cevap olarak sürekli sanane deme ihtiyacı uyandıran şeylerle dikildi karşıma. Yaptığım herşeyi de bariz denetledi. Bir de o kadar işimin ve arada dinlenme ihtiyacımın arasında kışlık domates yapalım, buzlukta biber az var daha çok doğrayalım,patlıcan getirdim kozleyelim konserve dursun diye gezdi sürekli ve malesef bu kadar detaylı mutfak işleri hiç benlik değil.Sonuç olarak eşim 2 gün daha evde olmayacaktı ve ben aklıma gelen ilk bahaneyle anneme kaçtım. Şansıma annem de grip olmuş gibi ama 2 gün o kadar çok daraldim ki hastada olsa burdayım ve umarım bulaşmaz diye dua ediyorum. Evime gideyim eşime annesine haber vermiyim yalnız kafa dinliyim dedim ama bende bu şans varken evde bişey olur anlaşılır. Eşimin inadını aşabilmek çok istiyorum ama son aydayim diye Nuh diyor peygamber demiyor. Çok ama çok pimpirikli davranıyor. İmkan varken yalnız kalmicaksin diyo. Annemin rahat yapıda olduğunu bildiği için de ağırlıklı olarak kendi anasıyla kalmamı istiyor 😤 ben çözümü bi annesi bi annem şeklinde buldum. İstediğim gibi yalnız olamadigim için annemde de mutlu degilim sadece kafam rahat. Sizce bendeki bu sinir stres ve tahammülsüzlük hamilelik sonrasi geçici midir yoksa daha kötü günler mi beni bekliyor?
Tam da ayaklarını uzatıp film izlemelik ya da kitap okumalik ya da istediğiniz herhangi bir tembelliği yapma zamanınız şuan. Esinize anlatın durumu bu günleriniz geri gelmeyecek tamamen kendinize vakit ayırın ne istiyorsanız onu yapın. KV yakın ise zaten bi telefona bakar. Tadını çıkarın yani.

Ya gözüm kararirsaymis ya düşer kalırsam telefona ulasamazsammış. Açıklaması çok ve her dediğime cevabı var. Konserveleri de annesi sorsan yardım istemiyor bizim için yapıyor ama her hareket ettiğinde oram buram ağrıyor diye inliyor. Gel de umursamadan takıl.
annen beni iyice bunaltiyor ve yoruyor benim kendimi dinlenmeme kafa dinlemeye yalniz kalmaya ihtiyacim var diye sitem edin

Ay ben eşime bırakmaz kendim gelme derdim.
Senide kolundan tutup zorla götürecek değil.

annen beni iyice bunaltiyor ve yoruyor benim kendimi dinlenmeme kafa dinlemeye yalniz kalmaya ihtiyacim var diye sitem edin
Annesinin bunaltıcı tarafının oda farkında ama ne olursa olsun ne dedimse kabul etmiyor. Odada uzan,uyu ama evde yalnız olmicaksin diyo başka şey demiyor. Yoruldum artık bunla ilgili kavga etmekten. Yarın kendi anneme gidicem ve yürüyerek 10 dk bile değil aramızdaki mesafe. Tek başıma yurumemi bile asla kabul etmedi. Ya tansiyonum falan duserseymis. Israr edince rahatlıkla suçluyor kavga ediyoruz. Dogursam da rahatlasam dicem o da olmayacak biliyorum...

Annesinin bunaltıcı tarafının oda farkında ama ne olursa olsun ne dedimse kabul etmiyor. Odada uzan,uyu ama evde yalnız olmicaksin diyo başka şey demiyor. Yoruldum artık bunla ilgili kavga etmekten. Yarın kendi anneme gidicem ve yürüyerek 10 dk bile değil aramızdaki mesafe. Tek başıma yurumemi bile asla kabul etmedi. Ya tansiyonum falan duserseymis. Israr edince rahatlıkla suçluyor kavga ediyoruz. Dogursam da rahatlasam dicem o da olmayacak biliyorum...
bir insaninda üzerine bu kadar gidilmezki korkarim dogurduktan sonrada yakandan düsmeyecek kv ve esinin diretmeleri bebege sen daha iyi bakamazsin annem gün görmüs gecirmis kadin vs gibi gibi onun icin simdideden önlemini al ben kendi kendime bebegimede kendimede yeterim bizlerde hamile kaldik dogurduk tek basimiza büyüttük hic kimsenin bir faydasini vs görmeden iste o zaman zor olmuyor bebek bakimi vs is gücler

bir insaninda üzerine bu kadar gidilmezki korkarim dogurduktan sonrada yakandan düsmeyecek kv ve esinin diretmeleri bebege sen daha iyi bakamazsin annem gün görmüs gecirmis kadin vs gibi gibi onun icin simdideden önlemini al ben kendi kendime bebegimede kendimede yeterim bizlerde hamile kaldik dogurduk tek basimiza büyüttük hic kimsenin bir faydasini vs görmeden iste o zaman zor olmuyor bebek bakimi vs is gücler
İşin trajikomik tarafı kv eşimi dogurdugunda hep yalnız olduğunu,hastaneden eve gelip çamaşır yıkayıp astigini anlatıp duruyor. E bak işte yalnız kaliniyormus sende kalmışsın dediğimde benim imkanım yoktu ailem uzaktaydı senin var biz varız diyo benimde kafamı duvarlara vurasim geliyor

İşin trajikomik tarafı kv eşimi dogurdugunda hep yalnız olduğunu,hastaneden eve gelip çamaşır yıkayıp astigini anlatıp duruyor. E bak işte yalnız kaliniyormus sende kalmışsın dediğimde benim imkanım yoktu ailem uzaktaydı senin var biz varız diyo benimde kafamı duvarlara vurasim geliyor
bende kendim kendime yeterim beni benle birakin Allaha sükür elim ayagim tutuyor tesekkür ederim kalp kirmakta istemem lakin benim kalbimi kiriliyor bu tutumunuzla bi ihtiyacim olursa zaten haber ederim diye söyleyin aksi takdiede bu dayatmalarinizdan biktim usandim deyin ancak böyle anlarlar herhalde

bende kendim kendime yeterim beni benle birakin Allaha sükür elim ayagim tutuyor tesekkür ederim kalp kirmakta istemem lakin benim kalbimi kiriliyor bu tutumunuzla bi ihtiyacim olursa zaten haber ederim diye söyleyin aksi takdiede bu dayatmalarinizdan biktim usandim deyin ancak böyle anlarlar herhalde
O zaman eşimle çok kavga ediyoruz ve kavgaya hiç katlanamiyorum. Çok zor gerçekten.

O zaman eşimle çok kavga ediyoruz ve kavgaya hiç katlanamiyorum. Çok zor gerçekten.
Kavga etme arkadaşım.

İstemiyorsan kayınvalideyi eve alma.

Kocan da konuşmaktan anlamıyor demek ki… Kocanla da konuşma.

Allahım nasip ederse doğum,lohusalık,bebek büyütme süreçlerinde sana hiç rahat vermezler bak söyleyeyim.

Eşin de senin düşüncelerine saygı duymuyorsa gidip annesiyle birlikte yaşasın.

Gelişimi 2 hafta önden gidiyor o yüzden doğum beklediğimizden erken olabilir,su gelebilir,kanama olabilir olursa hastaneye bi gelin bakalım dedi benim koca için orda konu kapandı zaten😬 tüm bunları yaşayacak olan benim ben o kadar stres yapmıyorum
Benim çocukların gelişimi de hep 2-3 hafta önden giderdi. Doktorum hiç su gelebilir, kanama olabilir falan demedi. Önden gitme olayı öyle bir şey değil ki. Boyu, kilosu vs. daha fazla demek. 2700 gram olması gereken haftada 2850 gram olan, 49 yerine 51 cm olan bebek erken geleyim diye zorlamaz anneyi. Başka faktörler işin içine girerse olur. Ben de sorunlu bir gebelik yaşıyorsunuz sandım. Eşinize bahane olmuş bence bu. Zaten daha önce de kalıyordunuz. O zaman da hayır diyemiyordunuz adama.

Tavizi birakirsaniz gercekten sevilip sevilmediginizi, esinizle bir aile olup olmadiginizi anlar yuzlesirsiniz.
Bakalım konu sahibi böyle bir yüzleşme istiyor mu? Pisliği halının altına süpürüp duruyor habire. 🥹

Bu ne böyle içim şişti. Alıp kocan taşısaymış keşke, siz de korkmayın bu kadar siz kocanızı dinlemediğiniz için mi bir şey olacak? Olacağı varsa zaten olur isterse yanınızda Çin ordusu olsun. Kararımı bu şekilde verdim diyeceksiniz bitecek, ikna edemiyorum da ne demek? Sırf kavga olmasına gelemiyorsunuz diye kocanız ne derse boyun eğmek zorunda kaldığınızın farkındasınızdır umarım.

X