Takılan takı hakkında

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.381
1.408
37
Ya kızlar size bir şey soracağım . Dert değil de yanlış mı düşünüyorum acaba .
Benim bebeğim 5 aylık . Abimler memlekette oldukları için doğuma gelememişlerdi yakın zamanda geldiler . İşte halam yengem abim 2 yeğenim falan . ( halam bekar sbimlerde kalıyor maddi olarak yardım ettiği için)
Abim pek takı işlerinden anlamaz o işlere evde yengem bakar işte bi yere gidilecek ne alınır ne edilir ne takılır takılmaz vs yengemde .
Neyse yengem bebeğime takı olarak çeyrek getirmiş sağolsun ama eski tarihli baya hemde yani 2012 tarihliydi ilk taktığında dikkat etmedim bi sonra bi baktım ğzerinde 2012 yazıyor ve baya rengi sarıdan ziyade eski olduğu belli babaannem zamanından duran çeyrekler bende de var . “Babannem ölürken vermişti bana da bi kaç tane olurda göremem düğününü çocuğunu diye”
Yengemle bi sorunum yok olmadı hiç aynı apartmandaydık . Ama o direk o şekilde eski çeyrek getirmesi garibime gitti . Bir de kıyafet getirmiş belli böyle rastgele bi mağazadan alınma soluk bi kıyafet etiketi falan yok . Yıkanmış deterjan kokuyor belki kendi yıkamıştır bilemem de giyilmişmi anlamadım o kadar da getirmez herhlde diye düşündüm .
Ya yanlış düşünüyor olabilirim bilmiyorum 🤷 ama yada aman alt tarafı bi çeyrek sende amma taktın diyebilirsiniz . Taktım evet çünkü ben 2 yeğenime de hem iyilerini yenilerini aldım taktım … yanlış mı düşünüyorum

Benim bebeğim 5 aylık . Abimler memlekette oldukları için doğuma gelememişlerdi yakın zamanda geldiler . İşte halam yengem abim 2 yeğenim falan . ( halam bekar sbimlerde kalıyor maddi olarak yardım ettiği için)
Abim pek takı işlerinden anlamaz o işlere evde yengem bakar işte bi yere gidilecek ne alınır ne edilir ne takılır takılmaz vs yengemde .
Neyse yengem bebeğime takı olarak çeyrek getirmiş sağolsun ama eski tarihli baya hemde yani 2012 tarihliydi ilk taktığında dikkat etmedim bi sonra bi baktım ğzerinde 2012 yazıyor ve baya rengi sarıdan ziyade eski olduğu belli babaannem zamanından duran çeyrekler bende de var . “Babannem ölürken vermişti bana da bi kaç tane olurda göremem düğününü çocuğunu diye”
Yengemle bi sorunum yok olmadı hiç aynı apartmandaydık . Ama o direk o şekilde eski çeyrek getirmesi garibime gitti . Bir de kıyafet getirmiş belli böyle rastgele bi mağazadan alınma soluk bi kıyafet etiketi falan yok . Yıkanmış deterjan kokuyor belki kendi yıkamıştır bilemem de giyilmişmi anlamadım o kadar da getirmez herhlde diye düşündüm .
Ya yanlış düşünüyor olabilirim bilmiyorum 🤷 ama yada aman alt tarafı bi çeyrek sende amma taktın diyebilirsiniz . Taktım evet çünkü ben 2 yeğenime de hem iyilerini yenilerini aldım taktım … yanlış mı düşünüyorum
Evet

Üstünde etiket vs olmayan bir kıyafeti nasıl hediye edebilirsin ki? Değişim kartı konmuş muydu peki? Bana kullanılmış bir şey gibi geldi açıkçası

Çeyreğin en iyisi olmaz ki, yani kuyumcudan aldığımız çeyrekler de çoğu zaman eski tarihli olabiliyor. Bu değerinden bir şey kaybettirmez. Kıyafeti de, ince düşünüp aldıktan sonra temiz olsun diye yıkayıp getirmiş muhtemelen. Ki bence çok güzel bi hareket yebi doğan bi bebek hediyesi için. Sanki biraz alınmaya yer aramışsınız gibi olmuş.

Altının eskisi yenisi olmaz. İkincisi halanızda onlarla kalıyor maddi yardım ediyor diyorsunuz buda demek oluyorki maddi olarak zor durumda. Evet yeğene 9 Ayda para biriktirip altın alınabilir ama hiç getirmemiş değiller. Kıyafet konusu biraz kötü olmuş kendi yıkamazdı belkide çocuklarına gelen ve kenarda kalan birşey olabilir

Yanı kıyafetı anlamadım ama gıyılmıs bırsey getırecegını sanmıyorum.
Ceyregınde eskısı yenısı ne alaka
Bazı bolgelerde eskı yenı arasında bıkac lıra fark koyuyorlardı ama sacmalıyorlardı
Yanı ceyrek ceyrektır
Kadın 2012 den berı ceyrek bırıktırıp hedıye gıdeceklere ıcınden verıyorsa bu sızene
İlla gidip 2024 te 3 bin küsüremi alması gerekıyor
Onceden almıs saklamıs nevar bunda

Bence durduk yere kendınıze bir bahane aramayın !!

Üstünde etiket vs olmayan bir kıyafeti nasıl hediye edebilirsin ki? Değişim kartı konmuş muydu peki? Bana kullanılmış bir şey gibi geldi açıkçası
Yok ya etiket yoktu değişim kartı da yok . Zaten öyle alınmış olsa da değişim kartı koyulacak bi yerden alındığını sanmıyorum

Altın konusunu gereksiz takmışsınız. Elbise meselesinde de, diyelim dediğinizi gibi hatta giyilmiş bi şey getirdi, ne yapacaksınız? O kadar takmayın bence. Siz yeğenlerinize karşılık beklemeden hediyeler verdiğinizi düşünüyorum.
Ya tabiki karşılık beklemedim yıllar geçmiş gitmiş üstünden neler aldığımı bile hatırlamam . Kıyafetler oyuncaklar vs

Altının eskisi yenisi olmaz. İkincisi halanızda onlarla kalıyor maddi yardım ediyor diyorsunuz buda demek oluyorki maddi olarak zor durumda. Evet yeğene 9 Ayda para biriktirip altın alınabilir ama hiç getirmemiş değiller. Kıyafet konusu biraz kötü olmuş kendi yıkamazdı belkide çocuklarına gelen ve kenarda kalan birşey olabilir
Maddi olarak zor durumda değiller çok şükür . Abim çalışır , emekli .. 2 ev kirası geliyor ayıretten. Oturdukları evde kira değil .

Ben hiç sevmiyorum şu altın para takma mevzularını ya! Sırf bu yüzden gelemeyen insanlar var. Kaç kere diyorum bakın ben altın takı para şu bu istemiyorum çocuklarıma Allah aşkına getirirseniz konuşmam diye. Durumları yok biliyorum. Nefret ediyorum bu muhabbetten ya.
Niye her şey karşılıklı olmak zorunda ki? Alışveriş yapmıyoruz. Ben herkese gittim ama durumu yoksa bir insanın niye takı taksın bazı adetlerimizi ciddi hiç sevmiyorum.
Altın takmış kadın ha 2012 ha 2024. Bu zamanda kim kolay kolay çeyrek alabiliyor ki? Tuhaf geldi bana konunuz. Altının rengi falan da kaçmaz.
Kıyafeti de yıkayıp getirmiştir ya da yoktur. Sonuçta bebeğin giydiği haram, yediği helal demişler. Niye yeni kıyafet alsın ki eğer varsa bence dönüşümlü kullanılmalı. Biz hep ablamlarla öyle yapıyoruz çocuk kıyafetlerini.

Çeyreğin tarihi önemli değil ki 1992 de getirse 2012 de getirse aynı altın ha 2024 alsa o da 30 lira fark var bi şey değil siz de bozdurmazsanız yine eski tarihli olmuş oluyor 🤷‍♀️ Kıyafete gelince kendi çocuklarına giydirmeyecekleri kalitedeki şeylerin getirilmesine ben de sinir oluyorum ortalama bi mağazafan değişim fişiyle verilmelidir böyle şeyler

Arkasından böyle konu açtığınızı görse o kadın nasıl üzülür hiç düşündünüz mü? Boşuna altın çamura batsa bile altındır dememişler. Varsın 10,11 yıllık altın olsun ne olacak? Kadın o zamanlar ne olur olmaz diye yastık altını yapmıştır ne güzel sizin bebeğe nasip olmuş. Bu sitede torununa hiçbir şey almayan anne,babalar var. En azından yengeniz eski olsa bile bir altın getirmiş. Buna rağmen memnuniyetsiz davranıyorsunuz. Sizin gibi insanlar asla memnun edilmezler. Kıyafetleri de iyi inceleseydiniz belki o da milattan önce kalmıştır. Kadın daha önceden alıp ne olur ne olmaz diye köşeye koymuştur. O da size nasip olmuş işte ne bu dram? Beğenmiyorsanız başkasına verin. Sizin beğenmediklerinize bayılan bir sürü insan olacaktır.

Çocukların temiz kıyafetleri var giydirir misin diye sorup getirmek ayrı, yeni alınmış gibi getirmek ayrı. İlki olabilir ama ikincisi şık değil. Şayet dediğiniz gibi eski kıyafeti yıkadıysa bunu söyleyebilirdi.

Yine de sözü edilecek bir konu değil bence. Beğenmiyorsanız giydirmezsiniz, olur biter.

Çeyreğe takılmanıza da anlam veremedim. Hiç çeyrek tarihine bakmak aklıma gelmemişti. Ne kadar fiyat farkı olabilir ki? İnsanlar ellerinde çeyrek varken gidip yeniden mi alsınlar?

X