Tam 3 sene önce 3 Haziranda bir melek indi yeryüzüne

E

EU1

Ziyaretçi
tam 3 sene öncesi 13 gün önceydi sabah babanı işe kaldırmak için kalktım.bianda tuvalete koştum yetişemedim.tuvalete gitttiğimde nişanın geldiğini fark ettim.hemen babana bağırdım
denizzzz koooşşş bişey geldiiii.
baban yataktan fırladı nişanın nişan olduğunu bilmiyoruz tabi:))
sakın ağlama ağlarsan öyle devam eder dedi
benim sesim ve elim ayağım titriyo bu ne şimdi ya bişey olursa daha var diyorum.
doğum serüvenimiz başlıyor.minibüse atlıyoruz pendiğe devlet hastanesine gidicez.
minibüste yer veren yok ayakta gidiyorum bu arada aşşada bi ıslanma var.
hastaneye varıyoruz.burası değil diğer hastaneye gidiceksiniz diyor drlar.atlıyoruz bu defa taksiye
5 dakika sonra diğer binadayız.nstye bağlanıyorum doğum başlamış diyor dr.gelen nişanmış diyor
ama doğumu burada yaptıramayız tam teşekküllü bir hastanede olması gerekiyor diyor bu arada 34 haftalığız.hemen babanın iş yeri aranıyor ve adem amca imdadımıza koşuyor aceleyle bir ton eksikten sadece bir kaçını alıyoruz markete giriliyor göğüs pedi bebek bezi ıslak mendil vs
hastaneye giderken bebek çantası ve ana kucağınıda alıyoruz arabanın arkasına atılıyor ve doğru haydarpaşa numuneye bizden önce babanın patronu gelmiş.adam 9 doğuruyor doğum yapıcak olan sanki ben değilim onlar 3ü birden benden önde gidiyolar:))))
doğumhaneye alınıyorum babanlar dışarıda nstye bağlanıyorum tekrar lokur lokur gurup gurup kalp seslerin tak tekme sesleriyle karışıyor.
10 dakika geçti yok içeride bir kadın doğuruyor çığlık attıkça sende tekme atıyosun.ben gülüyorum 20 dakika ne gelen var ne giden tam 45 dakika yattım sedyede.sonra dr geldi ve aa ben seni unuttum burada dedi.malesef doğumu buradada yaptıramayız bütün küvezler dolu sizi zeynep kamile yönlendiriyorum dedi
atla arabaya git zeynep kamile hastanenin önünde arabalar değiştirilir iş yerinden biri daha gelir ettimi 4 kişi 2 kişi geri gidiyor baban ve patronu ali dedenle kalıyoruz.zeynep kamildede aynı işlemler muayene artı nst usg bir sürü işlem ve sonuç aynı küvezler dolu alamayız ali deden patlıyor ne yani bu kız doğuramıycakmı 9 ay karnında taşıyor ya bişey olsa imza atarlarsa alırız doğuma bebeği başka hastaneye göndeririz küvez için diyolar.o anda bamteline basılıyor ali dedenin.bu arada babanın patronu olan ali dedenin hiç çocuğu olamamış babanı evladı gibi severdi:))
barıp çağırıyor.yukarı küvezlere bakmaya gidiyolar gerçektende 3 bebiş birden yatıyormuş
başlıyoruz sonra istanbul turu atmaya devlet hastanelerini bitirdik özellere geçtik umut hayır sema hayır pendik hospital hayır en son internatioınalı öneriyolar orasıda çok pahalı diyor ali deden değil arabayı fabrikayı bıraksak çıkamayız diyor.hemen koca ananen aranıyor bursadaki zübeyde hanıma gidip küvez varmı diye bakılması isteniyor 20 dakika sonra cevap evet olarak geri dönülüyor.
hemen atlıyoruz gemiye doğru yalovaya yalovadan otobüse tamgaz ileri bursa.5 gün hastanede yatırılıyorum hala tık yok doğuma almıyolar 5. gün sonunda çıkışımı istiyorum bağlasalar durmam hergün zırıl zırıl ağlıyorum baban aşşağıda ben 5. katta adamın boynu kopuyordu balkona bakmaktan bende gelcemm diye ağlıyodum çocuk gibi:)))
aslında büyükte sayılmazdım en küçük hasta bendim hastanede o zaman:))))
daha sonra istla geri dönüyoruz bir hafta sonra tekrar bursaya düşüyor yolumuz bu arada nasıl bir su varsa habire geliyor.baban istda kalıyor ananenle birlikte gidiyoruz bursaya baban doğum olacağı zaman gelicek.bursaya varıyoruz günlerden cuma saat 5i geçiyordu acildeki dr inat etti sana bakan dra geliceksin pazartesi ben alamam diyor.diyorum 13 gündür suyum geliyor adam inanamıyor gidiyorum bahçede havuzun mermerine oturuyorum bunu gören dr çağırın şu deliyi nabıyor orda diyor içeri giriyorum hemen turnusol kağıdı koyuyorlar bahçede volta atıyorum yok inat etti gelmiyor
en sonunda turnusolun rengi değişiyor hemen başhekim iniyor aşşağıya çatala alınıyorum hafif bi ıslaklık hıh geliyor diyorum meğer yer ıslanmış bayağı.başhekim dra kızıyor sen bu kızamı inanmıyorsun vs basıyor fırçayı:))usgde suya bakılıyor su sınırda hemen alıyoruz diyorlar eşi gelsin imza atsın aha şimdi yandık eşmi.babamız istda arayın gelsin imza olmadan alamayız annem atsa hayır o sayılmıyor eşin olucakkk.babanı arıyoruz hemen gel saat 21de arıyoruz sevgili babacığın gece saat 3te bursada oluyor pendik feribotu yerine topçular eskihisarı tercih edince kalıyor öyle sıralarda.sağ salim geldiya olsun.dr odaya alıyor bizi 14 gündür suyu geliyor ağır bi enfeksiyon kapmışlar.bebek dönmüş ama normal doğum mümkün değil.bu arada 36+1iz...sezeryanda ikisinide kaybetme riskimiz çok yüksek %3 yaşama şansı var demesinmi başlıyoruz ağlamaya baban kapıyı yumrukluyor ananen koca ananen perişan.ağlaya ağlaya ayrılıyoruz babanla asansörün kapısında.
doğumhaneye iniyoruz lavman yapılıcak sırada bekliyorum içeri giren çığlık çığlığa bağırıyor sıra bana geliyor surat ekşiyor hastabakıcı bayana soruyorum çok acıycakmı hayır diyor.poşedi dolduruyor işlem başlıyor aa ben bunu hatırlıyorum küçükken çok yapıyodu ananem bana diyorum gülüyoruz:)))
başlıyoruz yürümeye 3 defa çıkılcak diyor 2den sonra tık yok gelmiyor bişey sonra çıktım diyorum nabayım gelmiyor gelip bakıcak halleri yok diyorum.sonra yatmak istiyorum saat 5 oldu artık yerler sallanıyo tansiyonum düştü sürekli bi sağ bi sol yürü hasta bakıcılar o ara keşke bütün hastalarda böyle olsa sessiz ne güzel duruyo diyorlar.sabah ilk beni alıcaklar acil hasta gelmezse cam kenarında nstye bağlanıyorum hemşire geliyor kelebek takıcak bi türlü damar bulunamıyor canım acayip yanıyor...onun ardından hasta bakıcı elinde lavman poşedi aç bakalım bacaklarını diyor ben sağımda solumda sancı çeken kadınların çığlıklarından bişey anlamıyorum acıycakmı diyorum hayır siyo lavmanı tık diye takıyo ama ben buna yapamamki diyorum torbayı kaldırıyo çiş dolmuş bile utanıyorum o an ne alakaysa:)))karılar doğuramadı hala yanımda zayıf bi laz uşağı vardı kocasına uyyyy allah belacını versin heriff diye basıyor çığlığı gülüyorum keyfim yerinde sen takır takır tekmeleri saydırıyosun ne o korktunmu yoksa vazmı geçtin içerisi rahattı çıkmak istemiyorum der gibi tekmeliyosun.ayak ucumda şişman ötesi bir abla normal doğum yapıcak tam 120 kilo.hemşireler bu kadar yersen çıkaramazsın diyolar o bağırdıkça.gelen elliyo giden elliyo ablaya üzülüyorum haline.sonunda doğuruyo ve sıra bana geliyo sexio hadi alalım seni diyolar çizgi film karakterli simli geceliğimle giriyorum ameliyathaneye.herkes elini yüzünü yıkıyor yeni uyanmışlar sesizce kuzu gibi yatıyorum..epidural istememe rağmen genel yaptılar.uyudum saat 7:30da hastanenin doğum tvsinde ayşe yorgan canlı kız yazmış babanlar sevinmişler.hemen yukarı çıkmışlar o aralar drlar benimle uğraşıyordu.hadi bitanem hadi canım nefes al bak çok güzel ebeğin oldu sesleri net duyuyorum ama nefes veremiyorum .kollarımı sallamak istiyorum ben burdayım demek istiyorum yapamıyorum drlar bağırıyor suni nefes borusu diyolar o anda öksürüyorum ama müthiş bir acı o an anlıyorum ki seni benden koparmışlar.diyorum bitti.36 haftalık macera sona erdi.uyandırma odasına götürülüyorum sedyeden yatağa geçmek ölüm bir iki üç hopp yatırdık yatırdınızda acıyı çeken benim.hemşire soruyor yaşı kaç 18 diyor hasta bakıcı eyvah bu yıkar burayı uyanırken diyor.hiçte bile gıkım çıkmıyor ilk sorduum kelimeleri toparlayamadığım için böbeğim nerde oluyor yukarda diyo hemşire neyim oldu diyorum kızın oldu diyor kararsız drların bir kız bir erkek demeleri en sonunda bıktırmıştı bizi süpriz oldun tamamen bize.saat 12de yukarı alınıyorum özel odalar dolu boşalan yok normal odaya yatıyorlar yataklar alçak sedyeden yatağa geçmek yine ölüm.ananen uykusuzluğa dayanamamış gitmiş uyumuş bi odada refakatçi arıyoruz koca ananen senin yanındaymış.baban geliyor sonra korkuyor bu ne hal diyor çok hızlı nefes alıp veriyormuşum bişey olucak sanmış.bebeğiim nerde diyorum neden getirmiyolar diyorum küvezde diyor.aynı sana benziyor saçlar gözler burun tıpkı sen diyor sonra teyzen geliyor babanı çağırıyor kapının orada bişeyler fısıldaşıyolar ben ağlıyorum hıçkırdıkça dikişlerim acıyor sana bişey oldu diye çok korkuyorum teyzen geliyor ve seni başka hastaneye götürdüklerini söylüyor küvez doluymuş burada diyor yalan söylüyosunuz küvezler boştu diyorum.yarım saat sonra özel odaya geçiriliyorum.akşam 12de sonda çıkarılıyor ilk yürüme yapılıyor karşı yataktaki arkadaş bebeğiyle emişiyor ben yanlız o duyguyu yaşayamadım ilk kucağa veriliş.kucağıma alamadan seni göremeden başka hastanye götürmüşler seni.ertesi günü dr geliyor tuvalete çıktınızmı diyor karşı yataktaki arkadaşta bende çıktık diyoruzz.yanımızda büyüklerin olmadığı ana denk geliyor meğer gaz çıkardınızmı demek istemiş dr bize.bizde parça düşürdük diye çıktık dedik.o gün taburcu edildik cumartesi doğum pazar taburcu.seni görmek için sürekli yiyim dedim yürüyebilirim dedim.hastaneden çıkar çıkmaz yanına geldik.odanın kapısını görene kadar babanla ananenin ellerini tuttum taki senin kaldığın odayı görene kadar ikisininde ellerini bıraktım sanki hiç ağrım yok gibi koşar adımlarla kapıya yöneldim.koca ananen gülüyor.gelin diyor.oan duruyorum başlıyorum ağlamaya ama nasıl bir ağlamak seni görüyorum minicik kedi yavrusu gibi bişey simsiyah saçlı aynı ben:))))daha sonra ellerine bakıyorum iki elinlede hareket yapmışsın baban diyor bak sana nabıyor.o halini görünce bu sefer gülmeye başlıyorum.daha sonrası malum 2. gün ameliyata alınman 17 gün ızdırap dolu günler ağlıyorsun susturamıyorum altını açmak haricinde dokunamıyorum.17.gün kucağıma alıyorum sonunda seni emzirmeye çalışıyorum ama bu emme maceramız uzun sürmüyor.sonrasında peş peşe gelen hastalık haberleri kalp deliklerin reflün 2 sene boyunca sürekli hastaneye yatıp çıkmalar işte böyle canım kızım maceralarla dolu çoğu hüzünlü iyi kötü günleri geride bıraktık çoğu kişi senin için bu bebek yaşamaz ölür demişti.6 aylıktın zatürre artı kalp yetmezliğinden 41 derece ateşle seni yoğun bakıma aldıklarında bütün dr ve hemşireler senden ümitlerini kesmişlerdi ama sen onlara inat hayata sımsıkı sarıldın annenle babanı hayal kırıklığına uğratmadın. her gece yaşıyormu acaba diye dudaklarını okşamam nefesini dinlemem ya bişey olursa korkusuyla yüreğim ağzımda yaşadım ama şükürler olsun rabbime seni bize bağışladı bugün sabah 7:30da dolu dolu 3 yaşında oluyorsun güzel meleğim sana hep böyle sesleniyorum böylede devam edicem annesinin meleğisin sen ilk göz ağrım bitanemsin rabbim seni başımızdan eksik etmesin.nice uzuuuunnnnn senelere hepbirlikte sağlık huzur mutlulukla girmen temennisiyle

SENı ÇOK SEVEN ANNEN!!!

şimdi iki kızımla birlikte çok mutluyum yağmur ve damal su onlar benim herşeyim.yağmur çok güzel bir abla oldu.hayatınız boyunca birbirinize kenetlenmeniz dileğiyle cnm kızlarım

Son düzenleyen: Moderatör:
allahım onu senınn yanından hıc ayırmasın sensız hıc kalmasın omur boyu anası babasıyla mutlu olsun nısan bebek nıce mutlu senelere

rabbim analı babalı büyütsün...
sağlıkla büyüsün a.s.

Allahım neler gelmiş başına neler çekmişsin en güzelide sonunda kızına kavuşman Allah analı babalı büyütsün işallah Daha nice mürvetlerini görmeyi nasip etsin sizlere :Saruboceq:

canım allah analı babalı büyütsün allah nice uzun ömürler versin

allah analı babalı büyütsün canım.koşu maratonunu ardından ,ve bir çok badireler atlatmış bir bebek.çook gecmiş olsun.birdaha yaşamaz inşallah hastalık.:Saruboceq:
allah hiç ayırmasın canım sizlere bağışlasın opuyorumnanaktan
yeni yaşı kutlu olsun.nice senelereeee :1hug:

allah analı babalı büyütsün canım.koşu maratonunu ardından ,ve bir çok badireler atlatmış bir bebek.çook gecmiş olsun.birdaha yaşamaz inşallah hastalık.:Saruboceq:
allah hiç ayırmasın canım sizlere bağışlasın opuyorumnanaktan
yeni yaşı kutlu olsun.nice senelereeee :1hug:

güzel dileklerin için çok teşekkür ediyoruz irnacığım amin inş bir daha yaşamaz rabbim kimseyi evlatlarıyla sınamasın dün yeni doğan bebeğimde kalça çıkıklığı olduğunu öğrendik:KK43:( ama geçicek inş.

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyoruz iyi ve güzel dilekleriniz için.hepinizi öpüyoruz.

canım yaa roman gbi valla neler de gelmiş başına Allah bağışlamış yavrunu maşallah..

kah gülerek kah üzüleek yazdıklarınızı okudum anne olmak çok zormuş diyilmi ama bu kadar sıkıntı sonunda yaşadığınız mutluluğunuzu allah hiç bozmasın ailenizi her zaman ayakta tutsun çoçuklarınızn sağlığı sıhati hiç bir zaman eksik olmasın inşallah

X