Saç Rengi ve Saç Boyama Tavsiye:Loreal casting color amonyaksız saç boyası

kızlar ben sıcak çikolataya boyamıştım saçımı artık baya bi açıldı artık rengi
bugün tekrar boyamayı düşünüyorum
aslında ben 60 kere falan yıkamışımdır öyle tamamen akmadı :)))
özellikle çok maske yapıyorum saçıma ve yıkamak zorunda kalıyorum
ama açıldı rengi alttan röfleler belli olmaya başladı farkediliyor
bakalım bugün boyamaya cesaret edebilecek miyim tekrar

Merhaba kızlar,

Saçlarım çok önceden platin sarısı idi. Sonra sarı kapansın diye 3 kez kuaförde kumrala boyattım. Şimdi daçlarımın yarısı koyu (üst kısım), yarısı (alt kısım) açık kumral. Ben 28 yıkamada çıkan boyayla boyasam saçım yine iki renk gibi görünür mü yoksa her yeri eşit mi boyar?

Örneğin ben kızıl renge boyasam saçlarımı, 28 yıkama sonrasında bir önceki saç rengime (kumrala) kesin döner mi? Çünkü kuaförde saçlarını kızıla boyatan arkadaşlarım kızıldan zor kurtulunuyo demişti.

Aslında ben şampuan şeklinde Hande Yener' in de kullandığı boyalardan aramıştım, sizin yazılarınız gördüm. Şampuan şeklindeki saç boyalarından haberiniz var mı? İlk yıkamada çıkıyomuş sanırım.

Çok teşekkürler.a.s.

kızıl çabuk akan bir renk ama en eski haline dönermi bilemem..benim sadece uçlarım kızıldı ama aana saç rengimin üstüne boyatmıştım o 1 1.5 ay sonra resmen platin sarısı oldu..onu üstüne saçlarımı turuncu yaptım sonra çikolata kahwe şimdide kızıl yaptım akıyor saç ama o kumral haline çok döneceğini zannetmiyorum en azından çift renk olmaz...birde zaten boyadığında üstler koyu alltlar açıksa dikkatli boyaman lazım çnkü boyadığın saçta üstler koyu kızıl altlar açık kızıl olur bnde öyle olmuştu kaydirigubbakcemile

Arkadaşlar, özellikle de bu boyanın koyu tonları arasında seçim yapamayan arkadaşlara fikir olması için şunu söyleyim..

dün saçlarımı 300 numara koyu kestaneye boyadım...bildiğiniz mavi siyah gibi oldu...
yani koyu kahve saç isteyenlere göre bir boya değil.....yumuşak tonda ve parlak bir siyah istiyorsanız yapabilirsiniz...

kızlar saçlarımı kestaneye boyamıştım ama siyah olmuştu daha sonra rengi biraz açıldı kestane tonlarına geldi bende loreal casting color amonyaksız saç boyasından aldım açık kestane rengi açılsın die ama sonuç tam bi hüsran oldu rengini açıyım derken tekrar simsiyah oldu boyayalı 1.5 ay oluyo bu aralar yine eskisi gibi açıldı koyu kestane tonlarında bana bi fikir verin kızlar tekrar boyasam açık kestaneye tutarmı lorealden başka bi marka denemek istemiyorum ne dersiniz bu sefer açık kestaneyi tutturabilirmiyim

bende böyle yaptım canım tutmadı benimki bence akmasını bekle yada baska acma yolları deneyip açıp öyle boya . ben öyle yapmak zorunda kaldım baska boyalarla actım cok yıprandı ama saclarım benim acık kestane saclarım kestane boyandı lreal amonyaksız ile sonuc kömür gibiş birde akmadı sonra acıcı filan denedim bi haylı kırıldı rengi bu arada ilk önce acıcıdan önce kestane sekeri vede karamel denedim 1 ton bile acmadı

bende 400 kestaneye boyadım 1 ay kadar önce. benmde siyah olmuştu .şimdi rengi baya aktı ışıkta bundan önceki rengi yer yer görüyorum...bende kalıcı bi etki olmadı :))

belki alttaki renkte farkedebilir benim zaten acık kestaneye boyalıdı . üstüne kestane boyanınca kalıcı olmus olabilir

evet cnm belkide o yüzden... inş. seninkide açılmaya başlar... :))

ben 300 kullandım çok memnunum..böyle çok parlak , net ve tatlı bir siyah yaptı...biraz da maviye çalıyor..
tıpkı kendi doğal saç rengim gibi....ve ben bunu mavi siyahtan daha çok sevdim çünkü mavi siyah gibi boz değil...yani böyle boğuk durmuyor..küllü küllü durmuyor...daha net ve berrak bir renk...

kızlar mrba benim sacımda suan boya var fındık kabugu kendi sac rengim koyu kestaneydi bu sac rengide oldu ama dipler gelmeye basladı bahsettiginiz boyanın çikolata kahvesini düsünüyrm tutarmı acaba bide iki farklı renkmi olur diplerim koyu oldugu için?

Bu boya ile saçımı 2,5-3 ay önce koyu kumrala boyadım.Doğal saç rengim koyu kestane,esmer tenliyim.Fakat bu boyadan önce de saçımda sürekli koyu kumral,küllü kumral tonlarında( 3-4 yıldır)boyuyordum.Saçta yıpranma vs.yapmıyor.kestane ve koyu kestane saçlılara tavsiyem kumral ile boyamaları(6 no)üstelik dipler çıktığında o kadar sırıtmıyor .Ama renk tutması için sürekli aynı rengi en az 3-4 kez yinelemek gerekir.
Birde şu var ki,saçlarda beyaz telleriniz varsa bu boya kesinlikle kapatmıyor,onun dışında herkes gönül rahatlığıyla kullanabilir.mis gibi kokuyor,yumuşacık saçlarınız oluyor.
Köklü değişimlere uygun değildir bence doğal renkler yaratır ancak....

canım 4 5 kere yıkamıs oyle sık ta yıkamıo saçları suanda o kop koyu sıyah deıl kahve ve saclarında dıpler acıktı kendı rengı acık oldugu ıcın orda alttakı renkler cıkmıs tutam tutam ama hıc ole cırkın durmuyor cok gusel de bı tonu var ama her yıkayıısında ınanılmaz bır mavı boya akmıs bırde sunu eklıyım yalnız sarı saclar ıcın olan urunlerle yıkıyor..

canım bu mavi boya akıyor dediğin renk hangi renk acaba ? 200 mü.. 300 mü ?

canım bu boyanın küllü kumral rengş warmı ?? ( suan saçlarım açık sarı) 28 yıkamada çıkıyor demişsin kesinlikle 28 yıkamada çıkıyormu bu boya 28 yıkamadan sonra saçlarım yeniden birebir eski saçım gibi olur mu ??

kızlar benim saçım platin sarı röfleliydi ve çok yıpranmıştı beyazlamıştı artık saçım bende bal köpüğü istiyordum arkadaşımla loreal casting aldık ve boyadık sonuç mükemmel tam istediğim gibi oldu boyanın içi simli gibiydi sanki boyarken bile hoşumuza gitti ve benim saçımın dipleri koyu kumraldı tam renk verdi ilk boyamada çok şaşırdım ama çokda mutlu oldum 2 hafta oldu boyayalı dediğiniz kadar akmadı saçım yani 28 yıkamada değişecek gibi değil ancak biraz röflelerim açıldı o da çok normal kesinlikle tavsiye ederim. bu arada bana normal boyalar alerji yapıyordu yüzüm gözüm sararıyodu bu boyada hiç rahatsız olmadım saçlarım pamuk gibi çooookkk memnunum.....kaydirigubbakcemile2hihoyyyt

kızlar benim saçım platin sarı röfleliydi ve çok yıpranmıştı beyazlamıştı artık saçım bende bal köpüğü istiyordum arkadaşımla loreal casting aldık ve boyadık sonuç mükemmel tam istediğim gibi oldu boyanın içi simli gibiydi sanki boyarken bile hoşumuza gitti ve benim saçımın dipleri koyu kumraldı tam renk verdi ilk boyamada çok şaşırdım ama çokda mutlu oldum 2 hafta oldu boyayalı dediğiniz kadar akmadı saçım yani 28 yıkamada değişecek gibi değil ancak biraz röflelerim açıldı o da çok normal kesinlikle tavsiye ederim. bu arada bana normal boyalar alerji yapıyordu yüzüm gözüm sararıyodu bu boyada hiç rahatsız olmadım saçlarım pamuk gibi çooookkk memnunum.....kaydirigubbakcemile2hihoyyyt

cnm resmini koyman mümkünmü bende esmer tenliyim bu boyayla boyuycam ama renge karar veremedim :uhm:

X