TEFAL Actifry Fritöz kullananlar...

eşim anneler günü hediyesi olarak internetten almış.bgün elime ulaştı ama henüz kullanmadım.şimdilik yorumları okuyorum ve tefalin sitesinden yemek tariflerine bakıyorum.patates kızartması dışında bir çok yemek yapılyormuş onu öğrenmiş oldum.bakalım deneyip düşüncelerimi yazıcam.

bugün patataes kızartması yaptım ve gayette çıtır oldu.çok memenun kaldım az yağlı insan yedikten sonra bir ağırlık hissetmiyor.artık yaz aylarında da bolca kızartma yapma vaktidir:)))

bende bugün tavuk kanadı yaptım ilk kez denedim açıkçası ve harika oldu çok çıtır ve yarım saatte kızardı başka şeylerde denemek lazım

bende bugün tavuk kanadı yaptım ilk kez denedim açıkçası ve harika oldu çok çıtır ve yarım saatte kızardı başka şeylerde denemek lazım

tefalin videolu yemek tariflerinin anlatıldığı site var oraya bak derim çok fazla tarif var.bende deniycem..

CADIARZUArkadaşlar biz ailece kızartmayı çok seviyoruz malum kızartmanın yanık yağından dolayı zararlarını biliyorum.Sizlere sormak istediğim TEFAL Actifry Fritöz- alan kullanan var mı bana olumlu veya olumsuzluklarını yazar mısınızCADIARZU

ben kullanıyorum çok faydalı sadece patates değil nerdeyse herşeyi yapıyor çok memnunum tavsiye ederim ama biraz büyük yer kaplıyor

En Büyük TÜRKİYE
Kızlar benim arkadaşlarım aldılar.Öve öve bitiremediler.Bir türlü Tefal magazasına gidip kızartmasını görüp yiyememiştim.O nedenle kafamda acaba haşlama gibi olur mu şüphesi kaldı.Ama aldım anneler gününde.Ve kaç değişik yemek yaptım.Kızlar gerçekten çok memnunum.Allah motoruna zeval vermesin :) Patatesleri yarım cm kalınlığında doğruyorum boyu farketmiyor uzun ya da kısa. 1 kaşık yağı 2 dk ısıtıyorum ve yıkanıp suyu kurutulmuş(salata kurutucusunda iyice kurutup) patateslerimi atıyorum.30 dk da gayet çıtır ve eşit şekilde yanmadan yapışmadan çıtır çıtır pişiriyor.O fast foodlardaki vıcık vıcık yağlı ağır patatesler gibi de olmuyor.İçi de çiğ kalmıyor.Hatta 1 kaşık yağı bile karıştırırken tüm patateslere sürüyor o yağ bile fazla geliyor.Memnun kalmayan arkadaşlar kesin kalın kalın doğramışlar ya da suyunu süzmeden atmışlardır.Kaç kez denedim tık demedi.Yalnız ilk denememde bir hata yaptım.Maksimum çizgisinden fazla(1 kg dan fazla)patates koydum sonra birazını geri aldım.2-3 dk sonra aynı patatesleri 2. kez çalıştırmayım diye yine ekledim.Onlar biraz yumuşak kaldı.Eğer ilk turda patates attıysanız o pişerken benim gibi üstüne eklemeyin.Bir de önceden sağlıklı olsun diye alüminyum folyoyu tepsiye serip fırına atıyordum.uçları yanıyordu ve fırının her tarafı sıçrayan yağlarla kirleniyordu.Hasret kalmıştım.Şimdi haftada bir yapıyorum.Tüm kalbimle söyleyebilirim çıtır çıtır olacak.Kalın kalın doğramayın ama.Ben strogonof,mantarlı tavuk,menemen,biber kızartması,tavuk kanat ve pekmezli but da yaptım.10 üzerinden 10 verdim.Tüm parçaların makineye girmesi süper ama Tek sıkıntı çarkının içinde tırtıklı yerde ufak tefek yemek artıkları birikiyor.Makineye atmadan kürdanla temizleyin.Bir de dakika başı yemek yandı mı derdi,karıştırma derdi yok.Çarkına sağlık :))) Tefalin hangi ürününü aldımsa memnun kaldım.Ben kurallara genelde uymayan bir müşteriyim bana rağmen sonuç iyi.Mesela mantarlı tavuk yaptım 150 gr mantar diyordu yarım kilo koydum :))) baya sulandı.motoruna kaçacak diye korktum birazını aldım kaçmamış valla :)))Bana rağmen ürün kaliteli

En Büyük TÜRKİYE
Kızlar benim arkadaşlarım aldılar.Öve öve bitiremediler.Bir türlü Tefal magazasına gidip kızartmasını görüp yiyememiştim.O nedenle kafamda acaba haşlama gibi olur mu şüphesi kaldı.Ama aldım anneler gününde.Ve kaç değişik yemek yaptım.Kızlar gerçekten çok memnunum.Allah motoruna zeval vermesin :) Patatesleri yarım cm kalınlığında doğruyorum boyu farketmiyor uzun ya da kısa. 1 kaşık yağı 2 dk ısıtıyorum ve yıkanıp suyu kurutulmuş(salata kurutucusunda iyice kurutup) patateslerimi atıyorum.30 dk da gayet çıtır ve eşit şekilde yanmadan yapışmadan çıtır çıtır pişiriyor.O fast foodlardaki vıcık vıcık yağlı ağır patatesler gibi de olmuyor.İçi de çiğ kalmıyor.Hatta 1 kaşık yağı bile karıştırırken tüm patateslere sürüyor o yağ bile fazla geliyor.Memnun kalmayan arkadaşlar kesin kalın kalın doğramışlar ya da suyunu süzmeden atmışlardır.Kaç kez denedim tık demedi.Yalnız ilk denememde bir hata yaptım.Maksimum çizgisinden fazla(1 kg dan fazla)patates koydum sonra birazını geri aldım.2-3 dk sonra aynı patatesleri 2. kez çalıştırmayım diye yine ekledim.Onlar biraz yumuşak kaldı.Eğer ilk turda patates attıysanız o pişerken benim gibi üstüne eklemeyin.Bir de önceden sağlıklı olsun diye alüminyum folyoyu tepsiye serip fırına atıyordum.uçları yanıyordu ve fırının her tarafı sıçrayan yağlarla kirleniyordu.Hasret kalmıştım.Şimdi haftada bir yapıyorum.Tüm kalbimle söyleyebilirim çıtır çıtır olacak.Kalın kalın doğramayın ama.Ben strogonof,mantarlı tavuk,menemen,biber kızartması,tavuk kanat ve pekmezli but da yaptım.10 üzerinden 10 verdim.Tüm parçaların makineye girmesi süper ama Tek sıkıntı çarkının içinde tırtıklı yerde ufak tefek yemek artıkları birikiyor.Makineye atmadan kürdanla temizleyin.Bir de dakika başı yemek yandı mı derdi,karıştırma derdi yok.Çarkına sağlık :))) Tefalin hangi ürününü aldımsa memnun kaldım.Ben kurallara genelde uymayan bir müşteriyim bana rağmen sonuç iyi.Mesela mantarlı tavuk yaptım 150 gr mantar diyordu yarım kilo koydum :))) baya sulandı.motoruna kaçacak diye korktum birazını aldım kaçmamış valla :)))Bana rağmen ürün kaliteli

bende senin gibi haftada 2 kez patates kızartıyorum.tavuk kanat denedim geçen hafta enfes oldu.sürekli başında durup karıştırma derdi yok.önceden kızartma yediğimde üztüme ağırlık çökerdi şimdi acayip hafif hissediyorum.birde bugün domates kızarttım kullanma kılavuzunda nasıl yapılacağını yazmış.tarife göre yaptım güzel oldu.1 yaşındaki kızım 2 dilim domates yedi hemde severk eee bende tefali daha çok sevdim bugün:KK62:

Ben yeni aldım kullandıkca yazarım şu an ankara ikea daki tefal den 350 lira ya aldım

bende internetten aldım.308 tl ye.yeni 1,2 kg çıkmış.onun fiyatı yüksek olunca bunun fiyatını düşürmüş.

Kızlar peki sizce hangisini almak mantıklı olur 1 lt olanı mı 1,2 lt olanı mı.. şuan karar aşamasındayım :KK31:

Kalabalık bir aile iseniz 1,2 olanı olabilir ama yok bizim gibi iki kişi iseniz 1lt olan yeter bence. Ben ikinci sene içindeyim kullanıyorum çokta memnunum et tavuk herşeyi yapıyor patatesleride çok güzel oluyor.... Mutfağımda vazgeçmediğim tek şey tefal actfry im :KK52:

Ya kızlar electroworld de 1 lt lik olanı 400 tl ve diğer mağazalardada aynı şekildeyken internette bu denli ucuz olmasının sebebi nedir acaba

2 hafta kadar önce aldık. Patates kızartması, kestane ve tavuk denedik şimdiye dek. Hepsi de harika oldu. Bu kadarını beklemiyordum açıkçası.

5 gune önce hediye geldi bıber kızarması ve tavuk kızartım tavugu 20 dakıka yeterlı oldu çok lezzetlı oldu memnun kaldım zaten yemek pişince senı uyarıyor başında beklemene gerek yok bugunde patates kızartacagım bakalım nasıl olacak

bende bugün aldım. inşAllah memnun kalırım. daha hiç denemedim. denedikce yazarım. ayrıca o ortasındaki karıştırma aparatı her yemekte duruyormu ve temizlemesi nasıl? güzel temizleniyormu. hijyen açısından nasıl ? bu konuya cevap yazarsanız memnun olurum.

X