Temizlik Hastaları Fan Club

Hastalık boyutunda olan titizlerin %90 i ev hanımı. Bence evde oturmaktan kendilerini temizliğe vermişler. Çalışanlarda böyle bişey nadir görünüyor.
Titizim diyen kadınlarıda gördüm bakınız benim kayınvalidem; 2 lafından biri titizliğidir ama onu tanısanız normal derecede bir kadın olduğunu görürsünüz, öyleki mutfak lavabosunun su gider yerine düşen peyniri bile alıp yıkayıp kullanır söyleyin bana bu titizlikmidir?
Başkasını kınarlar ama kendilerine hiç bakmazlar. Temizsen kendine temizssindir başkasına ne anlatıp duruyorsun tilt oluyorum öyle insanlara.
Ben hayatımı eşyalara endekslemedim, ben eşyalara değil onlar bana hizmet etsin diye satın aldım onları.Allah öyle bir beden vermişki bize, mikroptan ölmeyiz. Asıl kimyasallardan ölürüz, dünyaca ünlü biri kanser olmuş, sormuşlar kanser olduğunuzda yaptığınız ilk şey neydi diye " evimdeki bütün kimyasalları çöpe attım ve kanseri yendim" demiş.
vucudumuzun mikroba bağışıklık kazanması gerekiyor, türkiyeye gelen turistlerimiz ellerinde hem şişe su bulundurur, hatta 1-2 taneside ölmüştü çeşme suyunda, rehberleri onları uyarır asla çeşme suyu içmeyin der, türkiyede kaç kişi suyu satın alıyor? Allah bizi öyle bir yaratmışki şaşıp kalmamak mümkün değil.

Yukarıda sebze meyveyi detarjanlı suyla yıkayan arkadaşa şaştım kaldım, böyle giderse mikroptan değil kanserden gideceksiniz.
Geçen doktor tv de anlatıyordu, şimdiki kimyasallar o kadar güçlüki ek ürün kullanmaya gerek yok diyordu, bulaşık deterjanları yeterli bence yada çamaşır için kullanılanlar, fazlasına gerek yok, hem doğaya hemde kendimize zararları saymakla bitmez, çamaşır suyunun soluduğumuz havanının bizlere mithiş derecede zararı var, baş ağrısı yapmıyormu sizde?
Mikroptan ölseydi insanlar eski insanlarımız ölürdü ama maşallah hepsi bizden uzun yaşadılar, kanser vakaları aldı başını gidiyor.
Allah yardım etsin hepimize....

İşte topiğimi buldum:lepi:
Ben geldim kızlaaar
:dance:
(Acaba yarın nereyi temizlesem:uhm:CADIARZUCADIARZU

Kızlar siz de benim gibi temizlik titizlik hastasıysanız, evinizde oturup dinlenip güzel güzel vakit geçirmek yerine her bulduğunuz boş zamanda elinize alıp süpürgeyi toz bezini temizlik peşindeyseniz, her tuvalete girdiğinizde tuvaleti çamaşır suyuyla bir güzel yıkamadan çıkamıyorsanız Temizlik Hastaları Fan Club a HOŞGELDİNİZZZZZZ!!!!!:teytey::teytey::teytey:

ayyy aynı ben.hoşbulduk canım.kendim gibi birilerini buldum sonunda.

valla pelincana katılıyorum.bugüne kadar hiç ortalıkta temizim titizim diye dolanmadım.öyle diyenlerinde maşallah pislikten evine girilmiyo.yani benim tanıdıklarım öyle.yalnız karşı apartmandaki komşularım yeter artık camları eskittin silmekten diye bağırıyorlar.elimde değil haftada 2 kere cam silmeden duramıyorum.lavoba tuvalet banyo onlar hergün çamaşır suyuyla yıkanıyo.elde bulaşık yıkadığım zamanlarda çamaşır suyu koymadan duramıyorum.aslında çok hasta değilim bence ama eşime sorcak olursak tam tedavilik oluğum kanısında.bir de düzen takıntım var.evet takıntılı olduğumu kabul ediyorum.eşyaların koyduğum yer dışında başkası tarafında değiştirilmesine katlanamıyorum.(tv kumandasının bile)bu hasta olduğumu göstermez herhalde değilmi

tamaaaam benim basligim acilmista benim haberim yokmus. Bende cok seviyorum temizligi. cok hosuma gidiyor heryerin temiz kokmasi. o yuzden evde kizartma gibi seyler nadir yaparim. heryerde mum yakarim kokulu :)))) Oda parfumu turu seyleri her alisveriste mutlaka alirim. camasir suyu tek dostum :)))) her derde deva, camasira bulasiga banyoya tuvalete heryerde kullanabilirim :))))

Bende çok güzel temizlik yaparımm :1rolleyes: Elime süpürge paspas ne bulursam köşe bucak demem, alis harikalar diyarına dalarım sırnaşık şey

Ama gerçekten çok güzel birşey. İnsanı ferahlatıyor rahatlatıyor. Heleki bulaşık yıkamak..
Arada bir mutfağa geçip elimle bulaşık yıkarım. Benim sitresimi alıyor sengözlerimebaksanab

merhaba ben herkesin olması gereken kadar temizim.ençok dikkat ettiklerim mutfaktaki bezi asla mutfak tezgahı dışında kullanmam .ortalıkta sürekli ben çok temizim, çok işyaptım,cam sildim vs diye gezenlerede ayrıca gıcık oluyorum herkes evinde işini temizliğini zaten yapıyor bide dile getirmenin ne alemi var .kimileri bunu övgü haline getiriyor .bazende ben çok temizim diye söyleyenlere bakıyorsun aslında temizliğin T sinden anladıkları yok ama ağızları iyi laf yapıyor.size kolay gelsin

senı tanımıyorum arkadaşım ama cok doğru söledınnn

bence temizlik hastası olmanın en kötü yanı hem temizlik hastası olup hemde çalışan bir bayan olmak :1no2: yani eve geliyorum hemen mutfağa koşuyorum sonra süpürge aç toz al banyoyu temizle. eşin gelsin yemek ye yine mutfağa çamaşırları makinaya at kuruyanları topla ütü yap falan derken bi bakıyorum saat 12 olmuş. bir dakika oturmamışım. yani hafta sonu evde kalmak istemiyorum yoksa temizlik yapmaktan canım çıkıyo kafamçokkarıştı eşim diyor bazen yeter biraz otur dinlen ama yok nerdeee içim rahat edermi hiçç :dance: temizlik temizlik temizlikkkk :sm_cool:

Kızlar yaa ben açıkcası viledayla yapılan yer temizliğini pek sağlıklı bulmuyorum yaaa....

evet canım öyle ama bazen mecbur kalıyoruz. ben sıcak su ile ve mutlaka az da olsa çamaşır suyu dökerek siliyorum. ama arada bir yine elimle siliyorum çünkü paspas ile kenar köşe tertemiz olmuyo yerimseniben

DÜN GÖRÜMCEM GELDİ (gelmez olaydı) İKİ TANE ÇOCUK TER TARAFI PİSLETTİLER
ŞÜKÜR Kİ ÇOK KALMADILAR ONLAR GİTTİ
KOŞA KOŞA MARKETE 3 KİLO ÇAMAŞIR SUYU ALDIM İLK ÖNCE MUTFAKTAN BAŞALDIM BÜTÜN TABAK BARDAK NE VARSA YIKAYIP MAKİNAYA YERLEŞTİRDİM
SONRA WC SONRA BANYO SONRA EVİN HER KÖŞESİNİ ÇAMAŞIR SUYU İLE TEMİZLEDİM
EVİMİ DEZENFEKTE ETMEM GEREKİYORDU ÇOK YORULDUM AMA DEĞDİ
İÇİM RAHATLADI OHHHHHHHHHHHHHHHHHH BİR KEZ DAHA KURTULDUM ONLARDAN BİR DAHAKİNE RABBİM YARDIM ETSİN

DÜN GÖRÜMCEM GELDİ (gelmez olaydı) İKİ TANE ÇOCUK TER TARAFI PİSLETTİLER
ŞÜKÜR Kİ ÇOK KALMADILAR ONLAR GİTTİ
KOŞA KOŞA MARKETE 3 KİLO ÇAMAŞIR SUYU ALDIM İLK ÖNCE MUTFAKTAN BAŞALDIM BÜTÜN TABAK BARDAK NE VARSA YIKAYIP MAKİNAYA YERLEŞTİRDİM
SONRA WC SONRA BANYO SONRA EVİN HER KÖŞESİNİ ÇAMAŞIR SUYU İLE TEMİZLEDİM
EVİMİ DEZENFEKTE ETMEM GEREKİYORDU ÇOK YORULDUM AMA DEĞDİ
İÇİM RAHATLADI OHHHHHHHHHHHHHHHHHH BİR KEZ DAHA KURTULDUM ONLARDAN BİR DAHAKİNE RABBİM YARDIM ETSİN

ya arkadaşım bende bu misafir çocuklarına fena kızıyorum :bbo: benimde eltimin oğlu gelince yandım yani. halılarım krem renk her geldiğinde arkasından halı siliyorum. heryere bişeyler döküyo hele o oyun hamurları falan heryere yapışıyo Allahım o gittikten sonra temizlik yapmaktan pestilim çıkıyor. eltimde sağolsun hiç dikkat etmez çocuğuna :kızgın:

ya arkadaşım bende bu misafir çocuklarına fena kızıyorum :bbo: benimde eltimin oğlu gelince yandım yani. halılarım krem renk her geldiğinde arkasından halı siliyorum. heryere bişeyler döküyo hele o oyun hamurları falan heryere yapışıyo Allahım o gittikten sonra temizlik yapmaktan pestilim çıkıyor. eltimde sağolsun hiç dikkat etmez çocuğuna :kızgın:

AY SORMA CNM BEN ÇOCUKLARA KIZMIYORUM ONLARA EĞİTİM VERMEYN ANNE BABAYA KIZIYORUM:eek:klava:
BİZ ÇOCUKKEN KORKARDIK EVE NASIL GİDECEĞİZ ANNEMİZ BİZE KIZACAKMI
ACAB YANLIŞ BİR HAREKET ETTİKMİ DİYEgamyoncuiremsu
ŞİMDİ Kİ ÇOCUKLAR ŞUURSUZ HEPSİ HİPERAKTİF:tomato:
ALLAHIM YARDIM ETSİN HEPİMİZE
A.e.o

aminnnnn canımmmm a.s.

bi de kızlar bişey sormak istiyorum. benim eşim kızartma sevdiği için çok fazla kızartma yapıyorum. dolayısıyla dolaplarım falan hemen yağ oluyo. hergün sıcak su çamaşırsuyu karıştırıp silemiyorum. kolay temizleme yöntemi bilen var mı? ya da dolapların hemen yağlanmaması için bir yöntem?

aminnnnn canımmmm a.s.

bi de kızlar bişey sormak istiyorum. benim eşim kızartma sevdiği için çok fazla kızartma yapıyorum. dolayısıyla dolaplarım falan hemen yağ oluyo. hergün sıcak su çamaşırsuyu karıştırıp silemiyorum. kolay temizleme yöntemi bilen var mı? ya da dolapların hemen yağlanmaması için bir yöntem?

valla bızım gıbı çalışanların bu konudakı en buyuk kurtarıcısı okundugu gıbı yazıyorum :eek: mr masın mutfak süper veya marc mutfak fıssıflı hemen kızartmandan sonra fısfısla ıslak besle al super bişey kalmazzzz

sağoll canımmm a.s. bende hep sıcak suya çamaşırsuyu ve bulaşık deterjanı koyup onunla silip durulayıp bi de kuruluyorum :bbo: çok vakit alıyor yahu.

Canım kızartma yaparken ağzını tavanın ne ile kapatıyorsun?

Aşırı temizlik yapmak nedeni ile tedavi gören bir insan olarak herşeyin aşırısı zararlı kızlar... Bu durumunuz ileride takıntıya - obsesif konfulsif bozukluğa- varabilir haberiniz olsun.

Herşey kararında güzel... Elbette temiz, tertipli olacağız ama abartmamak lazım.

aminnnnn canımmmm a.s.

Canım Güldal marka yağ çözücü var onu kullanabilirsin; ama en temiz yöntem fritözde balkonda yapmak yerimseniben

X