Lekeler, Çiller ten rengini açmak

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
daha önce başka bir başlık altındada yazmıştım, ama burada da yazma ihtiyacı hissettim.. Bir tıp fakültesi hastanesinde araştırma görevlisiyim, doktor olarak görev yapmıyorum, akademisyen olarak çalışıyorum. Bu konu benim uzmanlık alanım değil, ama konu hakkında tıbbi eğitimim var.

Ciltte beyazlama diye birşey söz konusu olamaz hiç bir zaman, sadece cildin matlığı ve lekeleri giderilebilir ve cilt daha aydınlık bir görüntü alır. Cilde renk veren pigmentlerin çokluğu yada azlığına göre esmer, kumral yada sarışın oluruz, yani bize renk veren, hücre içindeki kromatoforda bulunan melanindir. yani dıştan birşeyler sürerek ten rengini açmak olası değildir.

Cilt renginizi açmak için uygulayacağınız işlemler sizi ancak birkaç gün daha beyaz gösterebilir ve en önemlisi cilt kanserine sebebiyet verir. tedavisi çok zor ve pahalı olan, çok uzun tedaviler sonrası bile hafilemeyen güneş lekeleri oluşturur. beyazlayamadığınız gibi, çok uzun süre hatta ömrünüz boyunca lekeli bir ciltle yaşamak zorunda kalırsınız.

Cildi lekeli olan arkadaşlara önerim, cilt lekeleri için tedavi olmaları ve haftada bir derinlemesine temizlik maskeleriyle ciltlerini temizlemeleri... Çünkü zaten lekeler renk düzensizliği yarattığı için cilde daha koyu bir görüntü verir. Derinlemesine temizlikte cildi daha aydınlık gösterir. Lekeler gidince cildiniz aydınlanacaktır.

yani ne yaparsanız yapın, cildinizi dıştan birşeyler sürerek beyazlatamazsınız. Ağızdan melanin üretimini durdurucu takviyeler almanız gerekirki, bu da doğa kanunlarına terstir ve çok çabuk yaşlanmanıza sebeb olur. Ve bu çirkin yaşlanmanıza neden olur, güzel yaşlanmakta çok önemli. Michael jacksonu hatırlatırım size, beyazlamaya çalışma hevesi ona çok pahalıya patladı!!!!!!!!!!

beyazlamak imkansız dna açısından diyorsunuz özetle. peki bronzluk nasıl oluyor pigment sayısı mı artıyor ve bronzluğun geçmesi nasıl gerçekleşiyor?
birde ben şu sebeple etkili kremlerin işe yarayabileceğini düşünüyorum. ten rengimiz aslında doğduğumuzda çok daha açık veya kafa derimize baktığımızda arada çok fazla ton farkı var. birde mesela benm kollarımın iç kısımları ve kışın ellerim oldukça açık renk yani sadece yazları değil tenimizde sürekli güneşn yaptığı bir etki olduğunu düşünüyorum. bu olabilirmi? yüzüm elimin tonuna gelirse bana yeter.

Son düzenleme:
cnmmmmm ben lazerden dolayı gözümün kenarı yanmıştıı ve ona estetisyennn krem verdiiiii tabi o bölgeye sürerken biras geniş sürdügümdenn o kısımlarda beyazlıyorrrr..yüzümün hepsine yapmadım ama beyazlattıgından eminimm..ha zararı olurmu bilemiyorummm..ama yinede yazayım ismini contractubex 60 tl...ssk yada bagkurun varsa yazdırabiliosunda..

kişi ten renginden daha koyu bir renge güneş ve solaryum gibi yöntemlerle sahip olabilir (ne kadar zararlı olsada) ama bunun pigmentlere etkisi olduğunu sanmıyorum yani bizim bize ait belli bir ten rengimiz var onu daha çok açmamız imkansız ama koyulaştırabilirz sadece deri yüzeysel işlem görüyor yani deri altına inmiyor bu bronzluk işlemi kış gelince kendi rengimizi alıyoruz.beyazlamaya hevesli kişiler beyazlayınca bunun geçici bişey olduğunu ve kendi renklerine döndüklerini görecekler zaten aynı bronzluk olayı gibi. ama renk değişikliklerindeki en önemli etken güneş bencede fazla güneş görmeyeceğimiz biryerde yaşarsak ten rengimizden daha açık bir görünüme kavuşabiliriz bu benim tarafımdan onaylandı :) beyazlamak imkansız değil ama geçici.
handeank beyaz ten çok güzel asil bir renk buna kimse hayır diyemez sadece kullanılan beyazlatıcı kremler zararlı diye düşünüyorum ben.

beyazlamak imkansız dna açısından diyorsunuz özetle. peki bronzluk nasıl oluyor pigment sayısı mı artıyor ve bronzluğun geçmesi nasıl gerçekleşiyor?
birde ben şu sebeple etkili kremlerin işe yarayabileceğini düşünüyorum. ten rengimiz aslında doğduğumuzda çok daha açık veya kafa derimize baktığımızda arada çok fazla ton farkı var. birde mesela benm kollarımın iç kısımları ve kışın ellerim oldukça açık renk yani sadece yazları değil tenimizde sürekli güneşn yaptığı bir etki olduğunu düşünüyorum. bu olabilirmi? yüzüm elimin tonuna gelirse bana yeter.

Aslında bizler bronzlaşırken, hücrelerimiz korunma amaçlı melanin üretimini arttırıyor. Yani vücudumuz bizi ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için melanin üretir. Dolayısıyla melanin üretimi artınca ten rengimiz koyulaşır. yani aslında bronzlaşmaya tıpta bir cilt hastalığı bile diyebiliriz, ama dozu çok çok önemli, yani güneşte biraz renk almanın zarardan çok yararı vardır vucudumuz için.

beslenme şeklimizde çok önemli bu konuda. Mesela betakaroten içeren gıdalardan çok tükettiğimizde hücrelerimizde melanin artşından dolayı cilt rengimiz çok az koyulaşabilir. özellikle havuç tüketimini arttırarak kendi üzerinizde test edebilirsiniz:) ben çok merak etmiştim, kendimi denek yaptım ve test ettim, hergün yarım kilo havuç yedim, 1 hafta sonra resmen turuncu olmuştum, avuç içlerim bile turuncu oldu :):)geçici bir durum bu tabii, 1 hafta sonra kendi rengime döndüm hemen:) sizde bol bol havuç yiyin, solaryuma girmenize gerek kalmaz.
ama bununda iyi yanı var, buda saçlarımızın daha geç beyazlaması demektir:)

o beyazlatıcı kremlerinin içeriğinin leke giderici ağırlıklı olduğunu düşünüyorum ben, başka türlü nasıl beyazlatılabilirler ki? lekeler gidince cilt daha aydınlık bir görüntü alıyor, bizlerde beyazladık sanıyoruz.
mesela kojik asit, cilt rengini açar, kojik asit cildin yenileme sürecini hızlandırır, cilt yenilenirken lekeler gider, kısa sürede beyaz ve lekesiz bir cilt elde edilir. Kojik asit fazla melanin üretimini geciktirip, melanini parçalayarak lekelerin giderilmesine yardımcı olur.
doğal yollardan gidersek kojik asit=pirinç suyu demek. pirinç suyu beyazlatır evet, lekeleri alır çünkü. bi pamuğa batırın pirinç suyunu koyun alnınızın ortasına, 2 dakika sonra pamuğu alın görün nasıl bembeyaz olmuş o bölge. ama pirinç kıl tüy çıkarıyo diyolar onu bilemem. opuyorumnanaktan

cnmmmmm ben lazerden dolayı gözümün kenarı yanmıştıı ve ona estetisyennn krem verdiiiii tabi o bölgeye sürerken biras geniş sürdügümdenn o kısımlarda beyazlıyorrrr..yüzümün hepsine yapmadım ama beyazlattıgından eminimm..ha zararı olurmu bilemiyorummm..ama yinede yazayım ismini contractubex 60 tl...ssk yada bagkurun varsa yazdırabiliosunda..

contractubex eski yara,yanık ameliyat zlerinde kullanılıyor sırf beyazlamak adınaa cilde sürülmesi zararlı olur ayrıca cildii inceltiyor yüzümdeki birkac yerde cukurluklar var bu yüzden kullanmıstım ama bikac gün dayanabildim hassas ciltleri tahris ediyor cildinizde problem yoksa sırf beyazlamak adına sakın kullanmayın arkaadslar yasakkelime

Aslında bizler bronzlaşırken, hücrelerimiz korunma amaçlı melanin üretimini arttırıyor. Yani vücudumuz bizi ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için melanin üretir. Dolayısıyla melanin üretimi artınca ten rengimiz koyulaşır. yani aslında bronzlaşmaya tıpta bir cilt hastalığı bile diyebiliriz, ama dozu çok çok önemli, yani güneşte biraz renk almanın zarardan çok yararı vardır vucudumuz için.

beslenme şeklimizde çok önemli bu konuda. Mesela betakaroten içeren gıdalardan çok tükettiğimizde hücrelerimizde melanin artşından dolayı cilt rengimiz çok az koyulaşabilir. özellikle havuç tüketimini arttırarak kendi üzerinizde test edebilirsiniz:) ben çok merak etmiştim, kendimi denek yaptım ve test ettim, hergün yarım kilo havuç yedim, 1 hafta sonra resmen turuncu olmuştum, avuç içlerim bile turuncu oldu :):)geçici bir durum bu tabii, 1 hafta sonra kendi rengime döndüm hemen:) sizde bol bol havuç yiyin, solaryuma girmenize gerek kalmaz.

o beyazlatıcı kremlerinin içeriğinin leke giderici ağırlıklı olduğunu düşünüyorum ben, başka türlü nasıl beyazlatılabilirler ki? lekeler gidince cilt daha aydınlık bir görüntü alıyor, bizlerde beyazladık sanıyoruz.
mesela kojik asit, cilt rengini açar, kojik asit cildin yenileme sürecini hızlandırır, cilt yenilenirken lekeler gider, kısa sürede beyaz ve lekesiz bir cilt elde edilir. Kojik asit fazla melanin üretimini geciktirip, melanini parçalayarak lekelerin giderilmesine yardımcı olur.
doğal yollardan gidersek kojik asit=pirinç suyu demek. pirinç suyu beyazlatır evet, lekeleri alır çünkü. bi pamuğa batırın pirinç suyunu koyun alnınızın ortasına, 2 dakika sonra pamuğu alın görün nasıl bembeyaz olmuş o bölge. ama pirinç kıl tüy çıkarıyo diyolar onu bilemem. opuyorumnanaktan

deniyen var mi bu pirinc suyunu gercekten tüy mü cikario?????????ßß:uhm:

sevinctas
pirinç suyunun etkisi kalıcı mı geçici mi aceba
:uhm:

öyle duydum bende, dökülen saçlar içinde kullanılıyormuş, dökülen saçı çıkarıyorsa yüzde tüylenme yapmasıda normal, ama çok uzun vadede çıkarıyordur heralde, öyle bir kaç günde kıl tüy üzerinde etkili olacağını düşünmüyorum.
ama kojik asit bir kaç kullanımda lekeler üzerinde etkili oluyor, aralıklı ve düzenli kullanımda lekeleri tamamen geçiriyor. lekeler gidince cildin rengi homojenleşiyor ve aydınlık bir görüntü kazanıyor.lekeler gidince pamuk gibi oluyor. bizim farketmediğimiz hafif lekelerde gidiyor, güneşte bronzlaşmış cildimizinde rengi açılıyor vb.

pirinc suyu ve benzeri seyler gecici yöntemler.günes kremi kullan cilt bakımı ihmal etme en azından kendi cilt rengini muhafaza edebilirsin bu sekilde

sevinctas arkadaşım çok teşekkür ederim bilimsel yönden yaptığın açıklamaların için..

TreeTea ve deniz yosunu sabunu da cildin rengini aciyormus arkadaslar. Buyuk alis veris merkezlerinde sabuncular oluyor ya, oradan bulabilirsiniz bunu

hindistanda kadınlar yüzünü pirinç suyula yıkıyorlarmış, ciltleri oyüzden güzelmiş ama hepsi esmer kafam karıştı şimdi, birde pirinci suda pekletip mi yapıyoruz? uygulayan varmı

Cilt Lekeleri ıçin Blue Ocean Leke Önleyici Krem

bu ürünü kullanan oldumu acaba olumlu yorumlar var ama sanki hepsini tek kişi yazmış gibi ve bu yorumu yapanlar nerede yapmış çözemedim yorum alanı yok

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar karşılıklı tartışmalardan uzak duralım lütfen...
herkes fikrini yazmakta özgür,sınırları aşmayalım...
güzel ve faydalı paylaşımlar diliyorum...
sevgiler...

Arkadaşlar ben Biojavu Kullanım hemde 3 kutu hiç dedikleri gibi çıkmadı bende................Kullanmaya başlayalı henüz 26 gün oldu ve gerçekten dedikleri gibi hem bitkisel hemde leklerim uçtu Bembeyaz Süt gibiyim kızlar... :)

Son düzenleyen: Moderatör:
vitiligo tedavisi almak gibi bir seçeneği vardı, ama o tamamen beyazlamayı seçti. yani neyi zevk için yaptığı tartışılır. bununla ilgili başka bir arkadasa yazmış olduğum bir önceki cevabımıda okuyabilirsin.

ama ben sadece cildi beyazlatma çabaları hakkında bilimsel bir şey yazmıştım, yani yardımcı olmak istemiştim. bunu araştırmadan bu kadar uzatmanızda yersiz.
konumuz cilt beyazlatma, michael jackson değil. michael jackson hakkında görüşmek istersen, özelden mesaj atabilirsin, oradan her soruna cevap verebilirim. burada laf kalabalığı yapmayalım, konuyu amacından saptırmayalım.

pardon ama michael jackson ın askerlik arkadasımısınız?

Son düzenleme:
pardon ama michael jackson ın askerlik arkadasımısınız?

yok tatlım değilim:)
bi derste konu olmuştu, ordan biliyorum, konuyuda araştırmıştım ayrıntılı olarak.
vitiligo cidden çok zor bir hastalık, allah kimsenin başına vermesin...
bu arada kendisinin hayranıydım/hayranıyım. ölümü hepimiz için büyük bir kayıp oldu :gitme: allah rahmet eylesin.

bende yoğurt-karbonat maskesi yapıyorum ve pirinç suyu sürüyorum yüzüme, kısacık zamanda bile etkisini gösterdi.

merhaba.ben kumralım.ama cildimin rengi sarıya kaçıyor hiç sevmiyorum.oldum olası beyazlar ilgimi çekmiştir.bende süt gibi bembeyaz olmak isterdim pürüzssüz hemde.

erkekler beyaz tenli ,uzun saçlı, dolgun dudaklı, kadınlara bayılıyormuş...zemuszemus:teytey:

X