Lekeler, Çiller ten rengini açmak

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
başka bi başlık altında yine yazmıştım ben domates ve un karışımını kullandım çillere lekelere iyi geliyo yüzün rengi de açılıyo ama kalıcı bi çözüm diil tabiki haftada 1 2 kez uygulamak gerek..gözaltı morluğu kıl tüy leke bıktım bıktım :)

ben bir internet sitesinde fair and lovely cilt beyazlaştırıcı krem diye bir ürün gördüm ürünün videosuda vardı izledim çok etkilendim tam bana göre bir ürün dedim kendi kendime daha önce kullanan olup olmadığını işe yarayıp yaramadığını formda sordum ama cevap alamadım şansa dedim ürünü geçen ay aldım kullandım tecrübelerimi paylaşayım istedim. benim yüz rengim oldukça koyu sarıya kaçıyor hiçte sevmiyorum vede lekeler vardı en çok bu yüzden kullanmak istedim ürünü 1 ayda yüzümün rengini 2 ton açtı bile lekeleride o kadar küçültüki gözlerime inanamadım ben 2 kutu almıştum hergün sabah akşam sürüyorum 1 kutusunu bitirdim yüzümde çok iyi sonuç aldım koltuk altımda ve bikini bölgemdede ağdadan dolayı kararmalar vardı oralarada uygulamaya başladım geçen hafta o bölgelkeride bir miktar açtı tavsiye ederim bu ürünü bakimli ol mak c om diye bir siteden almıştım

ben zaten beyazım ama yanaklarım hafif pembe olduğundan süt beyazı gibi görünmüyorum.Bebek pudrası ve maden suyunu karıştırıp yüzüme sürüyorum.15 dk sonra yıkıyorum bu hep yüzümü bembeyaz yapıyor hem de sivilceleri önlüyor

daha önce başka bir başlık altındada yazmıştım, ama burada da yazma ihtiyacı hissettim.. Bir tıp fakültesi hastanesinde araştırma görevlisiyim, doktor olarak görev yapmıyorum, akademisyen olarak çalışıyorum. Bu konu benim uzmanlık alanım değil, ama konu hakkında tıbbi eğitimim var.

Ciltte beyazlama diye birşey söz konusu olamaz hiç bir zaman, sadece cildin matlığı ve lekeleri giderilebilir ve cilt daha aydınlık bir görüntü alır. Cilde renk veren pigmentlerin çokluğu yada azlığına göre esmer, kumral yada sarışın oluruz, yani bize renk veren, hücre içindeki kromatoforda bulunan melanindir. yani dıştan birşeyler sürerek ten rengini açmak olası değildir.

Cilt renginizi açmak için uygulayacağınız işlemler sizi ancak birkaç gün daha beyaz gösterebilir ve en önemlisi cilt kanserine sebebiyet verir. tedavisi çok zor ve pahalı olan, çok uzun tedaviler sonrası bile hafilemeyen güneş lekeleri oluşturur. beyazlayamadığınız gibi, çok uzun süre hatta ömrünüz boyunca lekeli bir ciltle yaşamak zorunda kalırsınız.

Cildi lekeli olan arkadaşlara önerim, cilt lekeleri için tedavi olmaları ve haftada bir derinlemesine temizlik maskeleriyle ciltlerini temizlemeleri... Çünkü zaten lekeler renk düzensizliği yarattığı için cilde daha koyu bir görüntü verir. Derinlemesine temizlikte cildi daha aydınlık gösterir. Lekeler gidince cildiniz aydınlanacaktır.

yani ne yaparsanız yapın, cildinizi dıştan birşeyler sürerek beyazlatamazsınız. Ağızdan melanin üretimini durdurucu takviyeler almanız gerekirki, bu da doğa kanunlarına terstir ve çok çabuk yaşlanmanıza sebeb olur. Ve bu çirkin yaşlanmanıza neden olur, güzel yaşlanmakta çok önemli. Michael jacksonu hatırlatırım size, beyazlamaya çalışma hevesi ona çok pahalıya patladı!!!!!!!!!!
Bu mesaja kesinlikle katılmıyorum. Nasıl melanin üretimini artırarak bronzlaşmaya neden olan faktörler varsa, melanin üretimini sınırlayarak cilt rengini açan faktörler de var, siz araştırmanızı eksik yapmışsınız sanırım. (Ayrıca kendini araştırma görevlisi olarak tanıtan birinin böyle bir imla kullanarak yazması hayret uyandırıcı gerçekten de. ) Sebeb-sebep , gerekirki - gerekir ki vs daha bir sürü yazım yanlışı :/ )
Mesela g-glutathione isimli antioksidan desteğinin yan etkisi cildi beyazlatmaktır. C vitamini ile birlikte ( normalde vücutta emilip kana karışmıyor bu bileşen, c vitamini emilimini artırıyor) kullanılırsa birkaç hafta içinde cilt rengi açılmaya başlar. Hatta Asyalılar direk damarlarına enjekte ettirirler bu bileşeni. Zararlı değildir, bilakis antioksidan olduğu için yararı vardır vücuda. Ülkemizde düşük dozları var, en az 500-1000 mg dozu 2 katı miktarda c vitamini ile kullanmak gerekli.
Tek başına c vitamini de (serum vs) cilt rengini açar.
Bunun dışında kojik asit,arbutin, papaya enzimi gibi doğal renk açıcıları hammadde olarak temin edip kullandığınız kremlere eklerseniz en az 4-5 ton açılır cildiniz. Zenciler ve asyalılar bu yöntemleri kullanıyor ve onlar bile cilt rengini açabiliyor ( beyazlama manasında demiyorum, sadece ton açma).
Yine bunların dışında doğal olmayan bileşenleri kullanarak cilt rengini etkin biçimde açan, içinde steroid , civa gibi zararlı maddeleri bulunduran ürünler var, sanırım yaşlı gösterir sizi diye bahsettiğiniz ürünler bunlar.

Cilt rengini açmak isteyenlere tavsiyem öncelikli olarak peeling yapmaya başlamaları. Peeling yapmadan hiçbir krem işe yaramaz deri tarafından etkin biçimde emilmediği için. Peelingten kastım hafifletilmiş kimyasal peeling. Yüzde 10 laktik asit veya glikolik asitle başlayabilirsiniz.
Beyazlatıcı losyon, krem vs tavsiyesi isterseniz özel mesaj atabilirsiniz. Satıcı değilim, kozmetiğe tamamen ters düşen bir mesleğim var. Zamanında bu konuyu çok araştırdım yabancı kaynaklardan, şu an ne nasıl kullanılır uzman sayabilirim kendimi :) O yüzden bu dertten muzdariplere yardımcı olabilirim. Zaten ismini vereceğim kremler ebay vs gibi sitelerde satılıyor, maalesef ülkemizde bulmak mümkün değil. O yüzden reklam yaptığımı düşünmeyin.
2 sene boyunca saf kojik asit satan bir hammaddeci aradım mesela ama bulamadım :/ Yurtdışından aldım mecburen.

layali sana ozel msj gondermeyi denedim fakat ozel msj yazma hakkim yokmus henuz :KK53:
neyse.. :KK76:
ozel ve hassas bolgede renk acmak icin herhangi bir krem onerin var mi? :KK9: :26: :KK23: (bayildim smillere) :KK1:

merhaba,
ben beyaz tenliyim ama annem hafif esmerdir ve o rengini acmak için niyaderma diye bir krem var onu kullanıyor...gercekten etkili oldugunu düşünüyorum.cünkü annem iki gün üstüste bu kremi sürse hemen rengi açılıyor..bu krem aslında sivilceler için yapılmış bir krem..erkek kuzenim hatta su anda o kremi sivilceleri için kullanıyor svilcelerine etkili oldu gibi renginide inanılmaz actı...tabi o sivilceleri için kullandıgından düzenli kullandı...annemlerin aldıgı niyaderma-gece kreminormalde eczanelerde 8.5 ytl falan olmalı...ama daha ucuza almak istersen ulus saman pazarının orda derman eczanesi var o kremi gercekte bulan üreten eczane orda bırkac ytl daha ucuzdur...
sivillce problemin varsa onun cilt temizleme suyu var onunla birilkte kullanmanı da tavsiye ederim...niya dermanın zararını hiç görmedim duymadım da ama sonucta dogal değil kullanırsan beyazlamak için çok uzun süre devam etme ara ara kullanmanın daha iyi olcagını düşünüyorum..

ben esmer tenliyim yüzümde güneş lekeleri var kullansam faydası olur mu acaba

X