Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Dün 7 tekrara geçtim
Dişim apse yaptı
Artık ne kadar alakalı bilmiyorum
Ama ne zaman tekrar başlasam aynı şeyler oluyor
Yinede bırakmak yok
Genelde 13 tekrarda bıraktım hep
Bu sefer daha da ilerlemek istiyorum.
Çünkü çok etkililer ben çok faydalandım zamanında.herkesede tavsiye ediyorum
Özellikle adet düzensizliği yaşayanlara ve hamile kalmak isteyenlere
En son bir yakınım pko yüzünden aylarca adet olmadığını ve hamile kalamadığını söyledi hareketleri yapmasını söyledim
Sadece 1 hafta yaptıktan sonra gününde adet oldu.inşallah en kısa zamanda gebelik haberini de alırım
Yapmak isteyen üşenen arkadaşlara motivasyon olur belki diye yazayım dedim
Ah 21 lerde yapip yapip biraktim cok useniyorum cok bende daha oncede yazdigim gibi sinuslerde bosalma (anormal burun akintisi )birde bir donem kabus gorme olmustu bas boyun haraketi cok malum o etkiledi birseyleri acti kan akisi degisti onla baglantili diye dusunmustum yapmak lazim ama nasil tembelim anlatamam birak 3 saat yol yururum o bes harakete geldimi istikrar yok saka gibi sizin adiniza sevindim

Ah 21 lerde yapip yapip biraktim cok useniyorum cok bende daha oncede yazdigim gibi sinuslerde bosalma (anormal burun akintisi )birde bir donem kabus gorme olmustu bas boyun haraketi cok malum o etkiledi birseyleri acti kan akisi degisti onla baglantili diye dusunmustum yapmak lazim ama nasil tembelim anlatamam birak 3 saat yol yururum o bes harakete geldimi istikrar yok saka gibi sizin adiniza sevindim

Ayy aynı ben
Bende ha şimdi ha şimdi diye diye bazen akşamı buluyor yapmam
Halbuki hem kolay hemde faydalı
Galiba beynimizin bir oyunu bu faydalı yapma bunu diyor:KK70:

Akşamdan beri el bileğim ağrıyor incittim galiba 4.hareketin alternatifini yaptım zorlamamak adına

13 tekrar:halay:

Kaç kere başladım bıraktım 13 ten yukarı çıkamadım hiç.inşallah bu sefer 21 e tamamlıcam.:KK76:

Yuru be aslansin kaplansin 21 bekliyorum senden
Not:Kendi totosunu kaldirmaya usenip gaz veren model :bicak:

Olsun canım oda çok önemli:))
İnşallah canım bende çok istiyorum 21 hedefine ulaşmayı.ama olacak bu sefer:KK66:
Etkilerine gelirsek sağ elimde egzama var dahada arttı.göbek toparlandı 3 cm de inceldi.kalça toparlandı birazo_Ogöğüsler dolgunlaştı:21:.veee canım sürekli uyumak istiyor:uykucu:
Bakalım daha neler olacakk:KK6:

Olsun canım oda çok önemli:))
İnşallah canım bende çok istiyorum 21 hedefine ulaşmayı.ama olacak bu sefer:KK66:
Etkilerine gelirsek sağ elimde egzama var dahada arttı.göbek toparlandı 3 cm de inceldi.kalça toparlandı birazo_Ogöğüsler dolgunlaştı:21:.veee canım sürekli uyumak istiyor:uykucu:
Bakalım daha neler olacakk:KK6:
Aa Egzama neden arttiki avuc icinde falanmi (surtunmeden kaynaklimi)olmamasi lazim aslinda azalan oldugunu yazan olmustu gecmis sayfalarda belki artip sonra hafifleyecektir beden toparlanmasi guzel olmus sevindim adina
Uyku degisik oluyor ben ilk zamanlar hemen uyaniyordum ve ruyalar cok acik full hd oluyordu kimide uykuya dusuyormus zamanla oturuyor (bas boyun kan akisi hizlaniyor haraketlerde ona baglamistim ben)hadi bakalim hayirlisi egzersiz olarak bile cok iyi birde ben hade hop diyebilirsem guzel olacak:bicak:

Aa Egzama neden arttiki avuc icinde falanmi (surtunmeden kaynaklimi)olmamasi lazim aslinda azalan oldugunu yazan olmustu gecmis sayfalarda belki artip sonra hafifleyecektir beden toparlanmasi guzel olmus sevindim adina
Uyku degisik oluyor ben ilk zamanlar hemen uyaniyordum ve ruyalar cok acik full hd oluyordu kimide uykuya dusuyormus zamanla oturuyor (bas boyun kan akisi hizlaniyor haraketlerde ona baglamistim ben)hadi bakalim hayirlisi egzersiz olarak bile cok iyi birde ben hade hop diyebilirsem guzel olacak:bicak:

Egzama genelde parmak aralarımda vardı.ama avcumun içine doğru yayılmaya başladı.bende çooook eskiden vardı sonra bi ara kayboldu bikaç sene olmadı.son hamilelikte yeniden hortladı.biraz bağışıklığın zayıflamasıylada alakalı.
Bende senin gibi önce artıp sonra geçeceğine inanıyorum inşallah
Rüyalar kısmıda aynen dediğin gibi.rüya görmüyorda sanki film izliyorum.ama senaryolar çok saçma:))
Hadi beni yalnız bırakma arkadaş ol bana sende başla
Ben çarşamba günü başlamayı tercih ettim.çarşamba başlanılan işler daha istikrarlı olur diye okumuştum.umarım bendeki etkiside aynı olur:))

Hem sen bana yetişirsin ben bir sayıda 2 hafta kalıyorum sadece 11 den 13e hızlı geçiş yaptım.ama haftaya 15 e geçermiyim bilmiyorum.2.hareket zorluyor baya.4.hareketinde alternatifini yapıyorum çünkü bi ara bileğim incindi onu yaparken hem 5 .harekettede zorlanmıyorum bu sayede .biraz kuvvetlendikten sonra aslını yapıcam.zaten hep bu sayıda zorlanmıştım.baktım olmuyor 3 hafta yaparım bende yeterki bırakmayımbirde 5 harekette topuklarım yere değmiyordu şimdi baya esnedim iyice yapışıyor ayağım .karın kaslarını çok güzel çalıştırıyır son hareket

Merhaba arkadaşlar, 4. ve 5. hareketlerin alternatiflerinin fotoğrafını ya da yapımını yükleyebilirseniz çok sevinirim :KK36: iki kolumdaki ağrı yüzünden orjinallerini yapmakta zorlanıyorum. Şimdiden teşekkürler :KK25:

Ayy aynı ben
Bende ha şimdi ha şimdi diye diye bazen akşamı buluyor yapmam
Halbuki hem kolay hemde faydalı
Galiba beynimizin bir oyunu bu faydalı yapma bunu diyor:KK70:

Akşamdan beri el bileğim ağrıyor incittim galiba 4.hareketin alternatifini yaptım zorlamamak adına
4. ve 5. Hareketerin alternatifi nasıl yapılıyor dünde sordum ama cvp alamadım kimseden :mad:

Screenshot_2017-12-18-06-48-54-1.png
]

Bacaklarınız öne doğru uzatılmış bir şekilde yere uzanın ve dirseklerinize dayanarak başınız ile omuzlarınızı yukarıda tutun. Kollarınızın dirsek ile bilek arasında kalan kısımları yerde düz olarak dursun ve avuç
içleriniz yere baksın.

Her iki bacağınızı da yerden 15 cm. kadar kaldırırken soluk alın. Bacaklarınızın mümkün olduğu kadar düz olmasına gayret ederek eğer yapabilirseniz onları 10 ile 20 saniye arasında havada tutun. Bunum yaparken normal şekilde soluk alıp verin. Gözleriniz açık olsun ve ayaklarınızın parmak uçlarına bakın.

Bacaklarınızı yere indirip başlangıç pozisyonuna getirirken soluğunuzu verin. Dinlenin.

Regl döneminde 4. hareket yerine yapabileceğiniz hareket. Tabii bu hareket sadece regl dönemine özel değil. Başka rahatsızlığı olanlarda bu şekilde yapabilir.

4. hareket’e alternatif

Köprü hareketi

Kollarınız iki yanınızda olacak şekilde sırtüstü yere uzanın, avuç içleriniz yere baksın. Bacaklarınızı dizlerinizden bükün ve ayaklarınızı yerde poponuza yakın bir şekilde yerleştirin.

Leğen kemiğinizi yavaşça yerden 10-15 cm. Kaldırırken soluk alın.

Kendinizi yavaşça bırakıp, leğen kemiğinizi başlangıçtaki pozisyonuna getirirken soluğunuzu verin.

5. hareket’e alternatif

Eğilen Köpek

Eğilen köpek hareketi 5.ayin için iyi bir hazırlıktır ve eğer gerekirse onun yerine yapılabilir.

– Masa pozisyonunda başlayın.

-Ayak parmaklarınızı içe doğru kıvırın, kalçalarınızı büküp kaldırırken soluk alın. Beşinci Ayinde olduğu gibi bedeniniz ters dönmüş bir V şeklini alacaktır. Dizleriniz yerden kalkacak, bacaklarınız dümdüz olacaktır.
İleri doğru uzatılmış kollarınız sırtınızla birlikte aynı çizgide bulunacaktır. Yavaş ve derin bir şekilde soluk alıp verirken 15 saniye kadar bu pozisyonda kalın.

– Masa pozisyonuna dönerken soluğunuzu verin

Eki Görüntüle 2080820 ]

Bacaklarınız öne doğru uzatılmış bir şekilde yere uzanın ve dirseklerinize dayanarak başınız ile omuzlarınızı yukarıda tutun. Kollarınızın dirsek ile bilek arasında kalan kısımları yerde düz olarak dursun ve avuç
içleriniz yere baksın.

Her iki bacağınızı da yerden 15 cm. kadar kaldırırken soluk alın. Bacaklarınızın mümkün olduğu kadar düz olmasına gayret ederek eğer yapabilirseniz onları 10 ile 20 saniye arasında havada tutun. Bunum yaparken normal şekilde soluk alıp verin. Gözleriniz açık olsun ve ayaklarınızın parmak uçlarına bakın.

Bacaklarınızı yere indirip başlangıç pozisyonuna getirirken soluğunuzu verin. Dinlenin.

Regl döneminde 4. hareket yerine yapabileceğiniz hareket. Tabii bu hareket sadece regl dönemine özel değil. Başka rahatsızlığı olanlarda bu şekilde yapabilir.

4. hareket’e alternatif

Köprü hareketi

Kollarınız iki yanınızda olacak şekilde sırtüstü yere uzanın, avuç içleriniz yere baksın. Bacaklarınızı dizlerinizden bükün ve ayaklarınızı yerde poponuza yakın bir şekilde yerleştirin.

Kendinizi yavaşça bırakıp, leğen kemiğinizi başlangıçtaki pozisyonuna getirirken soluğunuzu verin.

5. hareket’e alternatif

Eğilen Köpek

Eğilen köpek hareketi 5.ayin için iyi bir hazırlıktır ve eğer gerekirse onun yerine yapılabilir.

-Ayak parmaklarınızı içe doğru kıvırın, kalçalarınızı büküp kaldırırken soluk alın. Beşinci Ayinde olduğu gibi bedeniniz ters dönmüş bir V şeklini alacaktır. Dizleriniz yerden kalkacak, bacaklarınız dümdüz olacaktır.
İleri doğru uzatılmış kollarınız sırtınızla birlikte aynı çizgide bulunacaktır. Yavaş ve derin bir şekilde soluk alıp verirken 15 saniye kadar bu pozisyonda kalın.

Eki Görüntüle 2080820 ]

içleriniz yere baksın.

4. hareket’e alternatif

Köprü hareketi

5. hareket’e alternatif

Eğilen Köpek

Çok teşekkür ederim. Kollarimdaki ağrı yüzünden alternatifleri istemiştim. 5. Harekette de kollara yukleniliyormus ama..

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim. Kollarimdaki ağrı yüzünden alternatifleri istemiştim. 5. Harekette de kollara yukleniliyormus ama..

Merhaba
Nasıl bir şikayetiniz var bilmiyorum ama diğerine bakarak çok daha az zorlanıyor.baktınız olmuyor 5.hareketi yapmayabilirsiniz bildiğim kadarıyla.

Benim ilk zamanlar bileklerim çok ağrıyordu.4.hareketin alternatifini yaptım ama 5.hareketin aynısını yaptım şu an gayet iyiyim gittikçe kuvvetleniyor.adet dönemini atlattıktan sonra 4ünde orjinalini yapmayı denicem
Hepimize kolay gelsin şifa olsun...

[QUOTE="ha_mim, post: 53926871, member:
Benim ilk zamanlar bileklerim çok ağrıyordu.4.hareketin alternatifini yaptım ama 5.hareketin aynısını yaptım şu an gayet iyiyim gittikçe kuvvetleniyor.adet dönemini atlattıktan sonra 4ünde orjinalini yapmayı denicem
Hepimize kolay gelsin şifa olsun...[/QUOTE]
Merhaba ilginize teşekkür ederim. Omuz başlarımın hemen altında üst baldirlarda ve kollarimi yukarı ve yana açtığımda da omuz başlarımda ağrım oluyor.

Son düzenleme:
Merhaba
Nasıl bir şikayetiniz var bilmiyorum ama diğerine bakarak çok daha az zorlanıyor.baktınız olmuyor 5.hareketi yapmayabilirsiniz bildiğim kadarıyla.

Teşekkür ederim ilginize. Kollarimi yana ve yukarı kaldirdigim zaman omuz başlarımda ve ust baldirlarda ağrı oluyor. Zorlamamak için 5. Hareketi yapmamak en iyisi sanırım.

[QUOTE="ha_mim, post: 53926871, member:
Merhaba ilginize teşekkür ederim. Omuz başlarımın hemen altında üst baldirlarda ve kollarimi yukarı ve yana açtığımda da omuz başlarımda ağrım oluyor.[/QUOTE]

Merhaba
Boyun fitigim var
Bu hareketleri yapsam zarari olurmu acaba

Eğer herhangi bir sağlık sorunu varsa hareketlerin doktora danışılmadan yapılmaması gerektiğini düşünüyorum.hareketler basit gibi gözüksede özellikle belli bir sayıdan sonra vücudu baya zorlayan hareketler.dikkatli olmakta fayda var...

X