Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

:KK71: Namaste,

Lütfen dikkat et kedicim kilona.. böyle 1-2-3 derken gümbürdemesin.. :KK34:
Senin bu koku şikayetini hatırlıyorum. Ben soğuk havalarda başlamıştım ve yaz gelince ne olacak diye korkuyordum açıkçası.. Neyseki korktuğum olmadı, bende ter kokusu yok.

Belki o beyaz eskiden beri vardır..
evet evet öyle olmalı..
ben buna inanmak istiyorum.. :emir_bebek: Hatta inandım gitti.. :KK53:

Ya evet! Kurtulalım hepimiz şu beyazlardan! :KK55:

Var ya.. Ben bu konuda tam sabite bağladım..
Varsa yoksa Patricia..
Arada aklıma geldikçe tekrar tekrar izliyor ve hareketlerime ayar çekiyorum.. :KK6:

:KK19:

Daha öncede 50 kiloyu hiç geçmedim, 50 kiloya fazla gelmem aslında ama aşırı yiyince böyle oldu, yaşımız ilerliyor onun için daha dikkatli olmak gerekiyor. Gerçi tibetle ilerlemiyor geriye gidiyor. :KK1: O beyaz ön kısımda çıktı, önceden farketmemem zor, annem gibiymiş anneminde öyle önlerden çıkmaya başlamış. Zaten saçımı boyatalı 3 yıl olmuştur. Her tarafını gözlemliyor, aynı kuaför ama olsun benim umudum var, çok önemli değil bir beyaz çıksın nasıl olsa tibet egzersizlerimiz var ilerleyen zamanlarda koyulaşır.
Evet Patricia gibi doğru yapan pek yok. Dr. Öz'ü paylaşmamın sebebi onunda bu hareketleri önermesine, programında paylaşmasına sevindim. :KK1: Hareketlerle ilgili daha önce bulamadığım sayfalar görünce mutlu oluyorum. :KK1::KK1::KK1:

günaydın :KK16::KK16:

tibet yogamın ilk günü ve ilk ayini yaptım sabah :KK66: :KK66:

kedicim emeklerin ve teşvikin için çok teşekkür ederim :KK16:Allah gönlündekileri hakkında hayır eylesin :KK54::KK54:

yalnız 5.hareket zorladı beni. belim ağrıyor şuan biraz.. bir de 3. hareketi tam hakkıyla yapamadım halbuki 4.den korkuyordum :KK53:

kedicim emeklerin ve teşvikin için çok teşekkür ederim :KK16:Allah gönlündekileri hakkında hayır eylesin :KK54::KK54:

yalnız 5.hareket zorladı beni. belim ağrıyor şuan biraz.. bir de 3. hareketi tam hakkıyla yapamadım halbuki 4.den korkuyordum :KK53:

merhaba :KK3:
aramıza hoşgeldin. umarım en kısa zamanda fayda görürsün.
ben de 5. hareketi yapamıyordum. ama onun yerine geçen alternatif hareket var, eğilen köpek duruşu. ben onu yapıyorum.

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum size:
son 2-3 haftadır önce sağ dizimden başlayıp zaman zaman da tüm bacağımı saran bir ağrı yaşıyorum. acaba tibetle ilgisi olabilir mi?
doktora görünemedim bir türlü ya izinde ya da ameliyatına denk geldim hep. başka doktora da görünmek istemediğim için erteledim açıkçası. pazartesi bir aksilik olmazsa görüneceğim ama bir sorayım dedim. belki benzer durumu yaşayan olmuştur. :26:

Teşekkür ederim. Amin. :KK16: 5. harekette benim en rahat yaptığım hareketti. Yaptıkça alışırsın. Kitapta ısınma hareketleri bölümündeki alternatif hareketi de deneyebilirsin.

aramıza hoşgeldin. umarım en kısa zamanda fayda görürsün.
ben de 5. hareketi yapamıyordum. ama onun yerine geçen alternatif hareket var, eğilen köpek duruşu. ben onu yapıyorum.

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum size:
son 2-3 haftadır önce sağ dizimden başlayıp zaman zaman da tüm bacağımı saran bir ağrı yaşıyorum. acaba tibetle ilgisi olabilir mi?
doktora görünemedim bir türlü ya izinde ya da ameliyatına denk geldim hep. başka doktora da görünmek istemediğim için erteledim açıkçası. pazartesi bir aksilik olmazsa görüneceğim ama bir sorayım dedim. belki benzer durumu yaşayan olmuştur. :26:

Bende de ağrı oluyor ama tam hangi bacağımda hatırlayamıyorum. Çok oturmaktan veya çok yürümektende olabilir benimki. Çünkü varisli damarlarım var, çok belirgin. Çok yürüdüğümde dizlerim ağrırdı gece, galiba bunlardan kaynaklanıyor olabilir. Ama hareketlerden sonra aşırı yürüdüğümde bu ağrı artık olmuyor. Hareketlerin varisli damarlarda yararı oluyormuş, inşallah banada bir gün etkisi olur, yani görüntünün azalması açısından. :KK1: Bence doktora gitmelisin bir an önce.

Teşekkür ederim. Amin. :KK16: 5. harekette benim en rahat yaptığım hareketti. Yaptıkça alışırsın. Kitapta ısınma hareketleri bölümündeki alternatif hareketi de deneyebilirsin.

Bende de ağrı oluyor ama tam hangi bacağımda hatırlayamıyorum. Çok oturmaktan veya çok yürümektende olabilir benimki. Çünkü varisli damarlarım var, çok belirgin. Çok yürüdüğümde dizlerim ağrırdı gece, galiba bunlardan kaynaklanıyor olabilir. Ama hareketlerden sonra aşırı yürüdüğümde bu ağrı artık olmuyor. Hareketlerin varisli damarlarda yararı oluyormuş, inşallah banada bir gün etkisi olur, yani görüntünün azalması açısından. :KK1: Bence doktora gitmelisin bir an önce.

bence de gitmeliyim :KK1:

slm kızlar baya oldu ben yazmayalı. 21 de devam ettım 1 ay kadar. ama son zamanlarda 21 zor gelmeye baslamıstı 17den sonra,yapıyordum ama belımın sağ tarafı ve bacagımı agrıtmaya basladı. üç gun ara verdım arkasından 17 den tekrar basladım ama bu sefer 2 ve 4. hareketler gercekten cok zor geldı halbukı 3 gun yapmamıstım sadece. neyse ben boyle bır hafta flan devam ettım bır gun oturdugum yerden kalkarken belımın agrıyan yerıne bısey oldu kakıldım kaldım:KK52::KK52::KK52: üç gun zor oturdum kalktım hiç eğilemedim ama çok korktum bir şey oldu dıye bacagım falan cok agrıdı ayagıma dogru. doktora da gıtmedım bekledım bıraz 3-4 gun sonra gectı ama koktugum ıcın tekrar baslamadım. bugun 3 ten baslıcam ve maksımum 15 e kadar falan yapmayı dusunuyorum. bırakmak ıstemıyorum, on gunu gectı bile bırakalı,gecekten cok yararını gordum ve yapmadıgım gunlerde rahatsızlık hıssettım. konunun baslarında denıyordu ya bır gun bıle bırakmamak lazım evet bencede, bır gun bıle bıraksan vucut alısmakta zorluk cekıyo. en azından bnm ıcın oyle.. of ne çok yazdım. donukpudra da bugün baslamıs. ben de tekrar baslıyorum bakalım. birbirimizi de takip ederiz. öpüyorum herkesi:KK54::KK54::KK54:

kedicim.. Dediğin gibi beyaz çıkarsa çıksın nasıl olsa koyulaşır.. :emir_bebek:
Haklısın, hak etsin ya da etmesin bir şekilde otorite olmuş insanların desteklediğini görmek moral veriyor insana..
Dilerim yoga varislerine de iyi gelir.. Yaşam kalitesini etkileyen bir hastalık ne yazık ki..

donukpudra.. 5.harekette tam ters V oluyor musun, ona dikkat eder misin lütfen.. Eğer bel kavisin içe biraz bile kaysa poponun ağırlığı beline zarar verir. Ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım..

soslusarma ve lamar..
İkinizde de benzer şikayetler olması düşündürüyor insanı..
Bende tam ters etki yapmıştı.. Daha önce yazmıştım, her akşam illaki bir yeri ağrıyan bir insandım ben.. Yogaya başlayınca bu ağrılar bitti. Ameliyat nedeniyle 40 gün ara verdiğim dönem omuz, sırt, bacak, ayak ağrılarım aynen geri dönmüştü.. Şimdi şükür yine hızla azalmaya başladılar.. O nedenle çok eminim yoganın pozitif etkisinden.. Ama demek ki insandan insana değişebiliyor..

Not: 15 tekrar haftasına geldim.. Öyle gıcık oluyorum ki anlatamam.. Kaptırmış giderken 21 i oturtmuş ve adım adım meditasyona hazırlanırken sil baştan olması çok sinirimi bozuyor.. Neyse.. 21 tekrara 3 hafta kaldı.

Son düzenleme:
donukpudra.. 5.harekette tam ters V oluyor musun, ona dikkat eder misin lütfen.. Eğer bel kavisin içe biraz bile kaysa poponun ağırlığı beline zarar verir. Ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım..

.
yarına daha iyi gözlemleyeceğim kendimi teşekkür ederim :KK16:

günaydın arkadaşlar..

yine ben yine sorular :KK53:

sanırım cumartesi günü 3. hareketten kaynaklı ses tellerimde bir zedelenme hissediyorum ve hala da boğazlarım pütür pütür.:KK25::KK25:

bir de alt karın kaslarım taş gibi acıyor :KK9:

bir yerde yanlışlık yapıyorum sanırım :44:

günaydın arkadaşlar..

yine ben yine sorular :KK53:

sanırım cumartesi günü 3. hareketten kaynaklı ses tellerimde bir zedelenme hissediyorum ve hala da boğazlarım pütür pütür.:KK25::KK25:

bir de alt karın kaslarım taş gibi acıyor :KK9:

bir yerde yanlışlık yapıyorum sanırım :44:

3. harekette ağzı kapalı tutmamak gerektiğini yazmışlardı. Sebebini tam olarak hatırlayamıyorum. Bu hareketlerden önce başka hareketler yapıyormuydun, spor yapıyormusun başka. Belki daha önce hareketsiz kalıp yeni spora başladığın için olabilir ama karın kaslarının acıması hareketlerin karın kaslarını çalıştırdığını gösteriyor. Nefese çok dikkat et, diyafram nefesi. Kitapta nerede alıp nerede verebileceğin yazıyor. Püsküüt sporla daha ilgili olduğu için o daha iyi yardımcı olur. :KK1:
Dün hareketlerimi yapmayı unutmuşum. :KK50::KK17: 1 gün sorun olmayacağı için rahatım.

3. harekette ağzı kapalı tutmamak gerektiğini yazmışlardı. Sebebini tam olarak hatırlayamıyorum. Bu hareketlerden önce başka hareketler yapıyormuydun, spor yapıyormusun başka. Belki daha önce hareketsiz kalıp yeni spora başladığın için olabilir ama karın kaslarının acıması hareketlerin karın kaslarını çalıştırdığını gösteriyor. Nefese çok dikkat et, diyafram nefesi. Kitapta nerede alıp nerede verebileceğin yazıyor. Püsküüt sporla daha ilgili olduğu için o daha iyi yardımcı olur. :KK1:
Dün hareketlerimi yapmayı unutmuşum. :KK50::KK17: 1 gün sorun olmayacağı için rahatım.

ağzımı dediğin gibi aralık bırakmıstım ama :KK53: anlamadım.
callanetics yapıyordum ama şu sıralar yapmıyorum tabi :26:

merhaba kızlarr,

bende 3. günüm bugün hareketlere başlayalı bugünü akşam eve gidince yapıcam yemek öncesii

hareketleri doğru yaptığımı düşünüyorum umarım nefes alış verişlerimde doğrudur

bakalım kendimde değişiklikler görürsem bende burdan paylaşırım

merhaba kızlarr,

bende 3. günüm bugün hareketlere başlayalı bugünü akşam eve gidince yapıcam yemek öncesii

hareketleri doğru yaptığımı düşünüyorum umarım nefes alış verişlerimde doğrudur

bakalım kendimde değişiklikler görürsem bende burdan paylaşırım

Hoşgeldin, merakla bekliyoruz değişiklikleri. :)))

Hoşgeldin, merakla bekliyoruz değişiklikleri. :)))

hoşbuldumm , çok ilgimi çekti bu konu en baştan okumaya başladım konuyu

ama sizde gördüğünüz faydaları kısaca yazsanıız sabırsızlandım direk sonunu da okumak istemiyorum :KK1:

ben ve izlenimlerim geri döndük :KK8: diz ağrımdan bahsetmiştim daha önce nihayet bugün doktorumu bulabildim. önemli bir şey olmadığını ve biraz incittiğimi, bir süre koşu bandından uzak durmam gerektiğini söyledi. koşu bandı dize fazla ağırlık bindiriyormuş çünkü.

benim de sorum şu: geçen cuma 17 ye başladım ama dizimi zorlamak istemediğim için sadece ilk hareketi yaptım bir yerlerde öyle yazıyordu çünkü, sanırım kopmamak adına. şimdi bu cuma 19 a mı geçeyim yoksa 17 yi tüm hareketlerle mi yapayım? ben 17 de bir hafta daha kalmayı düşündüm ama siz ne dersiniz? :26:

sonunda 194 syfayıda okudum şükür, kedi ve püsküüt azminize hayran kaldımm ,

bugün 4. günüm ama ben dün biraz hatalı davrandım sanırım , özellikle 2. hareketi doğru yapmadığımı düşünüyodum birde nefes alışverişlerimi, dün akşam normal 3 er tekrar hareketleirm yaptım , ilerleyen saatlerde bu yapamadıklarımı yapabilmek için sürekli hareketleri tekrarladım ve fazla geldi sanırım , bugün çok zor kalktım yatakten hala heryerim ağrıyorr ,

birde hiç sivilce çıkmayan yüzümde dün farkedilen 2-3 sivilce var birde ter olayı tabii

ben ve izlenimlerim geri döndük :KK8: diz ağrımdan bahsetmiştim daha önce nihayet bugün doktorumu bulabildim. önemli bir şey olmadığını ve biraz incittiğimi, bir süre koşu bandından uzak durmam gerektiğini söyledi. koşu bandı dize fazla ağırlık bindiriyormuş çünkü.

benim de sorum şu: geçen cuma 17 ye başladım ama dizimi zorlamak istemediğim için sadece ilk hareketi yaptım bir yerlerde öyle yazıyordu çünkü, sanırım kopmamak adına. şimdi bu cuma 19 a mı geçeyim yoksa 17 yi tüm hareketlerle mi yapayım? ben 17 de bir hafta daha kalmayı düşündüm ama siz ne dersiniz? :26:

17 ile devam edebilirsin 1 hafta daha. Söylediğin gibi tüm hareketleri yaparak. :)

bugün 4. günüm ama ben dün biraz hatalı davrandım sanırım , özellikle 2. hareketi doğru yapmadığımı düşünüyodum birde nefes alışverişlerimi, dün akşam normal 3 er tekrar hareketleirm yaptım , ilerleyen saatlerde bu yapamadıklarımı yapabilmek için sürekli hareketleri tekrarladım ve fazla geldi sanırım , bugün çok zor kalktım yatakten hala heryerim ağrıyorr ,

birde hiç sivilce çıkmayan yüzümde dün farkedilen 2-3 sivilce var birde ter olayı tabii

İkincide bacaklarını ve başını kaldırırken nefes alıyorsun, indirirken veriyorsun.
Üçüncüde arkaya doğru giderken nefes alıyorsun. Geri dönüşte nefes veriyorsun.
Dördüncüde kendini yukarı kaldırırken (masa pozisyonu) nefes alıyorsun. Geri dönüşte veriyorsun.
Beşte de yukarı bakar pozisyonla başlayıp ters v pozisyonuna gelirken nefesi alıyorsun, tekrar geri dönüşte yukarı bakar pozisyona gelirken nefesi veriyorsun.
Yani harekete başlarken nefes alıyoruz, dönüşlerde nefes veriyoruz.
Diyafram nefesi kullanıyorsun. Burundan nefes alıp, ağızdan veriyorsun. :)

Kendini hiç zorlama, yavaş yavaş oturacak hareketler. Patricia'nın videosunu görmüşsündür paylaşımlarda, hareketlerin en doğru yapıldığı video o. Kitabı sende varmı, yoksa diye önceki sayfalarda yazdığım mesajımı paylaştım, üst mesajda. :) Sivilce ve ter etkisi okuduysan diğer arkadaşlarda da oldu. Ter etkisi mesela geçen yıl bende oldu, ilk başladığım zamanlarda. :)

Son düzenleme:
Kendini hiç zorlama, yavaş yavaş oturacak hareketler. Patricia'nın videosunu görmüşsündür paylaşımlarda, hareketlerin en doğru yapıldığı video o. Kitabı sende varmı, yoksa diye önceki sayfalarda yazdığım mesajımı paylaştım, üst mesajda. :) Sivilce ve ter etkisi okuduysan diğer arkadaşlarda da oldu. Ter etkisi mesela geçen yıl bende oldu, ilk başladığım zamanlarda. :)

evet en baştan okuduğum için etkileri normal olarak görüyorum daha yeni olmama rağmen bu etkilern olması beni mutlu bile ediyor demekki işe yarıyor diyorum kendi kendime :KK1:

videoları da gördüm bikaç haftaya daha da oturacaktır hareketler, daha kitabı almadım burdan ve netten okuduğum bilgilerle yetiniyorum umutluyum :KK16:

X