Toksik ilişki

Ailesinden dolayı çocuklukta travma yaşamış olabilir genelde ailede şiddet gören insanlar çocuklukta bunu beyin normal kabul edebiliyor ve ilişkilerinde şiddeti normalleştirebiliyor....
O kısmının bir çözülmesi şart....
Evet olabilir normaldir. Ama iş hayatında, gündemde olanlardan haberdar normal insan içinde yaşayan biri nasıl tekme tokat dayağı sindirebilir? Bile bile ölüme gider mi? Evli kimsesi olmayan kocaya bağlı arkasında tek bir kişi olmayan kadın olur anlarsın biraz da olsa. Ama özgür hayatı olan bir insanın bunları sürekli kabul etmesini anlayamıyorum. Konu sonuna kadar yıllar önce böyleydi demesini bekledim ama daha dün olmuş olanlar. Ki eminim o dayakçı geri dönse hanım kızımız tekrar kabul eder

Herkese merhaba. Psikolojik olarak çok yıprandığım bir süreçten geçtim ve şuan hiç sağlıklı bir insan değilim. Yaklaşık üç yıllık bir ilişkim vardı. Sürekli ayrıl barış durumları vardı. İlişki içinde fiziksel şiddete ve psikolojik şiddete maruz kaldım.defalarca bütün vücudum morarıncaya kadar dayak yedim. Ama ayrılamadım. 27 yaşındayım ailemden uzakta yaşıyorum. Acaba tek olduğum için mi bitirmedim onu bilmiyorum. Her tartışmada ayrıldı. Ben yalvarıyordum ama bni kapı dışarı ediyordu. Kolumdan tutup atıyordu. Cinsel birlikteliğimizde olmuştu. Benim ilkimdi. Bir gün yine ayrıldı benden ortada hiç bir sebep yokken. İki ay ayrı kaldık. Sonra döndü bana. Bizim ayrı olduğumuz süreçte başkalarıyla cinsel birlikteliği olmuş. Ben bunu o geldikten sonra öğrendim. Hayatımın en kötü gününü yaşadım sanırım. Ama üç sene boyunca beni manipüle edip psikolojik oyunlarıyla beni kendine öyle bir bağlamıştı ki.yinede vazgeçemedim. Barıştıktan sonra bir şey için tartıştık yine. Bu sefer bana iftira attı. Sende beni aldatmışsın ayrıyken elimde deliller var dedi. Ben yeminler ettim kimseyle birlikte olmadım diye. Yine gitti bir ay sonra döndü. Ben yine affettim. Bu sefer de her şeyde ayrılıkla tehdit etti beni. Şunu yapmazsan ayrılırım. Ben buyum. Affetmeseydin beni. İnsanlar senle dalga geçiyor zaten salak diyorlar arkandan beni affettiğin için dedi. Elide artık hiç inmez oldu. Konuştuğum zamanlar direkt yapıştırırdı yere yatırıp tekmelerdi. Salak diyenleriniz olacak belki. Ama lütfen paikolojimi ne kadar bozduğunu hayal edin. Bunları yapınca ben o evden çıkamıyordum. Cesaretim yoktu. Gücüm yoktu. Dün tekrardan konuşmak için yanına gittim. Çok ağır laflar söyledi. Yine kızlarla birlikte olduğunu söyledi. Hatta ispatladı da. Evdeki prezervatifleri gösterdi. Canım çok acıyor. Ben neden bunları yaşadım. Bunun yaptıkları yanına kalacak mı. Allah belasını versin diyorum. Ben sadece çalışmak için ailemden uzak bir yerde yaşayan biriym. Tektim. Çok saf bir sevgiyle sevdim. Üç senedir kendi seçimimi yaşıyorum. Ama rabbim onun belasını verir mi. Namusuma defalarca laf etti. Aileme bana küfürler etti. Evde tek kalmaktan acı çekmekten yoruldum. Bunlar travma oldu artık bende. Geceleri uyuyamıyorum. İşe gitmek istemiyorum. Günlerdir yemek yemiyorum. Ama o öyle bir keyfine bakıyor ki. Bunu ve yaşattığı şeyleri nasıl unutucm hayatıma nasıl devam edicm. Bir daha nasıl sağlıklı bir insan olcm. Başka birini nasıl sevcm. Ve bunun yaptıkları yanına kalır mı. Başka bir kızla birlikte olmasını düşünüyorum. Hepsi gözümde canlanıyor. Yaşadığım acının tarifi yok. Lütfen dua edin bana ne yapabilirim bir yol gösterin
Aklıma nedense okurkern aleyna çakır geldi :KK43: allah sonunuzu benzetmesin tabi kii.. kaçın kurtulun bu adamdan. Gerekirse şehir değiştirin işinizide değiştirin ama onunla aynı çevrede şehirde bulunmayın. Telefon numaranızı değiştirin. Sosyal medyalardan engelleyin, hesaplarınız açık ise gizliye alın. Şiddetin oldugu ve saygının olmadıgı lişkilerden korkarım ben.

X