topuk dikeni başlangıcı hakkında

Annem cok uzun yillar cekti. Topuktan kortizonlu igne vs de oldu hicbir sey care olmadi. Soyleyebilecegim birinci tavsiye evde bile aşırı degil, biraz topuklu terlik ve ayakkabi giyin. Ayagin on kısmına ağırlık verip arkadan yükü almaniz lazim. İkincisi bol bol ayak altindaki kas dokuya ve aşil tendonuna masaj yapin. Esnek kalmasi gerilmemesi gerekiyor. Ayaginizin altinda maden suyu şişesi yuvarlayin oturdugunuz yerde mesela. Bu rahatlatiyor. Bir de son olarak, bu rahatlatan yontemlerle annem yillarini gecirdikten sonra internette bir seye demk geldik. Asla bu tarz seylere inanmazdim ben, ama annem caresizdi ve her şeyi denemeye hazırdı. Denedi ve o zamandan beri kurtuldu. 6 ay 1 senede bir falan tekrarliyor. Erman Toroglu'nun kendisinin deneyip memnun kaldigi icin köşe yazisinda yayınladığı bir yontem. "Erman toroglu topuk dikeni" diye aratirsaniz cikiyor. Bir sey kaybetmezsiniz bence deneyin
Bu viksle yapılan yöntemi bende uyguladım, topugumun üstüne basamiyordum özellikle sabah kaltigimda. Gün içinde biraz azaliyordu ama sabahlari gerçekten sakat gibi oluyor insan. Doktora gitmedi internetten araştırıp topuk dikeni teşhisi koydum kendime🤣, sonra tedavisini araştırdım ve bu viksle yapılan yöntemi uyguladım mucize gibi geçti gerçekten. Çok kolay bişey zaten yapın faydasını görürsünüz. Yazın evde çıplak ayak gezmek sebep oluyor bence, mutlaka hafif topuklu yani duz taban olmayan terlik giyin.

X