Trisomy 18 yüksek nolur bakın

Hanimefendi97

Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2022
193
146
26
Kızlar yalvarırım benim gibi olan varsa bana yardımcı olun ikili taramamda hiç bir risk yoktu üçlü tarama da trisomy 18 1:50den yüksek olarak çıktı. Doktor amniyosentez ya da fetal dna dedi. Kandan dna verdim şimdi amniyosentezin daha çok riski var diye 😔😔 usgde beyninden kitleler var dedi doktor. 17 haftalık gebeyim şuan gelişiminde problem yok. Nolur benim gibi olan var mı yaşadığınız yakınlarınız var mı bana nolur anlatın. Doktor risk varsa doğunca ölür dedi sonlandirmamiz gerekir dedi sonuca göre.

Kızlar yalvarırım benim gibi olan varsa bana yardımcı olun ikili taramamda hiç bir risk yoktu üçlü tarama da trisomy 18 1:50den yüksek olarak çıktı. Doktor amniyosentez ya da fetal dna dedi. Kandan dna verdim şimdi amniyosentezin daha çok riski var diye 😔😔 usgde beyninden kitleler var dedi doktor. 17 haftalık gebeyim şuan gelişiminde problem yok. Nolur benim gibi olan var mı yaşadığınız yakınlarınız var mı bana nolur anlatın. Doktor risk varsa doğunca ölür dedi sonlandirmamiz gerekir dedi sonuca göre.
Bir bilgim yok konu üstte kalsın diye yazıyorum. Çok geçmiş olsun öncelikle ama sakin olun bu tarama testlerinin bi kesinliği yok fetal dna yaptırarak kesin sonuca ulaşırsınız. Kitle ve kist aynı mı oluyor bilmiyorum ama kistler olup o kistlerin daha sonra kaybolduğunu bir çok yerde okudum. İnşallah sonuçlar tertemiz gelir

Sonucunuz kaç günde çıktı acaba bende 2 şubatta yaptırdım 5 iş gününde çıkar dediler ama zaman geçmiyor sanki

Beta hcg ve pap değeriniz kaçtı ? Benimde 499/1 risk görünüyor trisomy 18 çok korkuyorum

Canım hatırlamıyorum ama hcg çok düşüktü korkma inan o testlerin hata payı çok yüksek özellikle üçlünün önemli olan detaylı USG. Usgde herşey belli oluyor zaten ne dediler
Biliyorum aslında hiç yaptırmıcaktım ama yaptım işte orta riskli dedi doktor inan kalbim ağrıyor kaç gündür nipt yaptır dedi ama ben yaptırmıcam hiç bişey çünkü ne olursa olsun aldırmayı düşünmüyorum detaylı ultrasonu beklicem. 14. Haftadayım benimde hcg çok düşük

Biliyorum aslında hiç yaptırmıcaktım ama yaptım işte orta riskli dedi doktor inan kalbim ağrıyor kaç gündür nipt yaptır dedi ama ben yaptırmıcam hiç bişey çünkü ne olursa olsun aldırmayı düşünmüyorum detaylı ultrasonu beklicem. 14. Haftadayım benimde hcg çok düşük
Beklemene gerek yokki canım biz aynı gün özel bı doktora gittik detaylı usgye içimiz rahat etti. Sonra 21.haftada tekrar gittik. Benim ki çok yüksek risk çıkmıştı

Evet canım normalde o tarihlerde ama bizimki ektra bı durum olduğu için bakıyorlar perinotoloji uzmanına gidiyosun.mesela trizomi olanlar parmaklarını acamazmis damak yapısı gelismezmis o kadar çok şey söylemiştiki uzman tek tek göstermişti bize hatta bak parmaklarını açabiliyor felan diye

Evet canım normalde o tarihlerde ama bizimki ektra bı durum olduğu için bakıyorlar perinotoloji uzmanına gidiyosun.mesela trizomi olanlar parmaklarını acamazmis damak yapısı gelismezmis o kadar çok şey söylemiştiki uzman tek tek göstermişti bize hatta bak parmaklarını açabiliyor felan diye
Çok sevindim sizin için canım inşallah benimde normaldir herşey teşekkürler yorumların için 🙏

Canım bize ikili tarama yapacağımız gün doktorumuz detaylı ultrason yaptı yani elleri ayakları beyni herşeyi gösterdi çok güzel dedi herşeyi çok hareketli dedi cinsiyetide belli oldu . Senin dediğin ekstra mı yapılıyor detaylı ultrason kusura bakma çok soru sordum
Evet yanii detaylıca tüm organlarına kan akışına baktı 25 dk felan sürdü bizimki o zamn

X