Tüp Bebek Deneyimleri Tüp Bebek Başarı Hikayeleri

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yenı katıldım, yaşadıklarımı sizinle paylaşma istiyorum belkı biraz morel bulurum

5 yıllık evliyim ve 27 yaşındayım sorunum p.over düzenlı yumurtlamam olmuyor
2004yılında 1 normal 1de dondurulmuş tüp bebek denemem oldu sonuş NEGATİFTİİİİ
2005 yılında dr aşılamayla bile olabilir onu deeyelım dedı sonuç NEGATİF
2007 1 normal tüp bebek ve yıne sonuç aynı NEGATİF
2008 Şuanda dondurulmuşları denedık ve 10mayısta bellı olucak ama hiç ümidim kalmadı

Dr lar rahım duvarıma kadar baktılar tutmasını engellıcek bişey bulamadılar 3 dr değiştirdim keşke bı problemım olsaydıda tedavısını olabilseydım aa ALLAHA şükredıyorum o nezaman isterse verir hep dua ediyorum .. Allahım isteyen herkese o duyguyu yaşat :KK43:(

merhaba tülincim. beterin beteri var derler ya aynen oyle durumdayım benim tüpler tamamıyla kapalı bende laporoskopi oldum ama sonuç malesef açılmadı.ço üzüldüm 3 yıllık evlyım şuan tüp bebek sırası beklıyorum ayretende eşimde sperm kalıtesi düşük cıktı.suan eşimde bende bitlisel tedavi görüyoruz. tanıdıgım bi herbalıste gıdıyoruz cok tuplerı kapalı olupta orda tedavi görüp acılan insanlar var ben suan tedavi aşamasındayım iyisallah bende faydasını gorurum.belkı acılır tuplerım tüpbebege gerek kalmaz insallah.butun bunlar yetmezmiş gibi birde pisikolojı bozma sanatçısı kayınvalıdemle mucadele ediyorum.canını hiç sıkma canım allah nasip ettıkten sonra hepsi olur hayırlısıyla ben ilk zamanlar senin gibiydim.ama zamanla düzeldim önce kendim dedim kendime ben iyi olursam hersey ıyı olur dedim kendime.inanki işe yarıyor.hersey daha normal ve stressiz oluyor beynım yorulmuyor artık.umudum cok var ama kendime olsada olur olmasada olura alıştıdım ve eşimide buna alıstırdım suan bebişimiz olursa süpriz olur.ama olmasada hazırız olmayacagına.biz yapılması gerekenı yapalım gerısi yüce rabbimizin bilecegi iş.....

Merhaba arkadaşlar .. Ben aranıza yeni katıldım bu siteyi arama motorundan bıldum araştırdım ve sıcak ilişkiler kurulan ayrıca güzel dostluk ve sohbetleri olan bi site oldugunu farkettim. Bilgi alıp dertleşmek çok güzel, insan yakın çevresindeki herkezle dertleşip bilgi alamıor böyle.. Bu arada bende tüp Bebek tedavisi olup negatif sonuç alanlardanım..:a015::a015: Benim hikayem söyle biz eşimle iki senelik evliyiz.. evlenir evlenmez çocuk sahibi olmaya karar verdik fakat bir sene boyunca çocugumuz olmadı eşimle beraber doktora gittik benim için herşeyin yolunda oldugunu çocuk sahibi olabilecegimi söyledi eşimide uruloga gönderip sperm testi yaptılar sperm sayısı çok düşük çıktı en az 20.000.000 olması gereken sperm 122.000 çıktı testi doktora götürdük normal yolla gebe kalmanın mümkün olmadıgını söyledi aşılamayı bile önermedi direkt tüp bebek yaptırmamız gerektini söyledi eşimde bende yıkılmıştık.. neyse hastaneleri araştırıp tedaviye başladık ilk tüp bebek denememi uyguladık bu seferde doktor bana çok fazla yumurta ürettigimi ve polikistik over oldugumu söyledi neyse 22 adet yumurta toplandı 18 olgun yumurtadan sadece 3 tanesi emriyo haline geldi bitanesi transferden önce gelişimi tamamlayamadı ve 2 emriyo transfer edildi.. onlarda transferden sonra gelişimini tamamlayamadı ve sonuç negatif bu arada çıktı ki eşimin spermlerinde baş anamonisi varmış ve yumurtayı dönlüyemiomuş bundan sonra ki tedvi için doktor 4 ay ara verdi bilimiorum umudum çok az ama yinede sabırlı ve istekli olmak gerekio ve allaha çok dua etmemiz gerekio kısmette varsa zaten olucaktır ama yinede ikincide olmassa diye çok korkuyoruz dogrusu.. ALLAH OLMAYAN HERKESE YAŞATSIN ANNELİGİ İŞALLAHH:emir_bebek::roflol::roflol:

Bu arada benim durumda olup gebe kalmayı başaran arkadşlar varsa onladan cvp alırsam gerçekten çok motive olurum .. inanın tüp bebek tedavisi çok yorucu ve stresli bi tedavi...:a015:

Merhaba arkadaşlar .. Ben aranıza yeni katıldım bu siteyi arama motorundan bıldum araştırdım ve sıcak ilişkiler kurulan ayrıca güzel dostluk ve sohbetleri olan bi site oldugunu farkettim. Bilgi alıp dertleşmek çok güzel, insan yakın çevresindeki herkezle dertleşip bilgi alamıor böyle.. Bu arada bende tüp Bebek tedavisi olup negatif sonuç alanlardanım..:a015::a015: Benim hikayem söyle biz eşimle iki senelik evliyiz.. evlenir evlenmez çocuk sahibi olmaya karar verdik fakat bir sene boyunca çocugumuz olmadı eşimle beraber doktora gittik benim için herşeyin yolunda oldugunu çocuk sahibi olabilecegimi söyledi eşimide uruloga gönderip sperm testi yaptılar sperm sayısı çok düşük çıktı en az 20.000.000 olması gereken sperm 122.000 çıktı testi doktora götürdük normal yolla gebe kalmanın mümkün olmadıgını söyledi aşılamayı bile önermedi direkt tüp bebek yaptırmamız gerektini söyledi eşimde bende yıkılmıştık.. neyse hastaneleri araştırıp tedaviye başladık ilk tüp bebek denememi uyguladık bu seferde doktor bana çok fazla yumurta ürettigimi ve polikistik over oldugumu söyledi neyse 22 adet yumurta toplandı 18 olgun yumurtadan sadece 3 tanesi emriyo haline geldi bitanesi transferden önce gelişimi tamamlayamadı ve 2 emriyo transfer edildi.. onlarda transferden sonra gelişimini tamamlayamadı ve sonuç negatif bu arada çıktı ki eşimin spermlerinde baş anamonisi varmış ve yumurtayı dönlüyemiomuş bundan sonra ki tedvi için doktor 4 ay ara verdi bilimiorum umudum çok az ama yinede sabırlı ve istekli olmak gerekio ve allaha çok dua etmemiz gerekio kısmette varsa zaten olucaktır ama yinede ikincide olmassa diye çok korkuyoruz dogrusu.. ALLAH OLMAYAN HERKESE YAŞATSIN ANNELİGİ İŞALLAHH:emir_bebek:::a015::a015:

Kizlar Ben De Tup Yaptirdim Simdi Sonuc Bekliyorum 22mayisi.
Heyecanliyim Ama Sanki Adet Belirtilerine Benzer Belirtilerim Var.
Kasiklarimda Agri Var..ama Insalllah Hamileyimdir...

Şuleciğim benim de sonucum 20sinde. Benim de kasıklarımda ağrı oluyor. yrıca sırtıma da vuruyor bu ağrılar. Çok endişeleniyorum. Ama yine de umutlu olmaya gayret gösteriyorum. Olumlu düşünürsek sonucu da olumlu etkiler arkadaşım. Allah herkesin dileğini gerçekleştirsin:teselli:

nergıscım canım yarın buyuk gun o zaman sana hayırlar dılıyorum ınsalllah hamılesın canım mujdenı de alalım ınsalllah..
pekı baska belırtın var mı agızda tad degısıklıgı halsızlık falan...vb

Teşekkür ederim iyi dileklerin için. Ben tedavime başlamadan önce sigara iöiyordum malesef. Şimdi içmiyorum tabii. Ama sanki içiyormuşum gibi acı bir ağızla uyanıyorum. Bilmiyorum belki de hepsi psikolojik. Yorgunluk belirtin var mı diye sormuşsun, sürekli uzandığım için(tabii okulda olmadığım zamanlar) fark hissetmiyorum canım. Dediğn gibi büyük gün yarın. İnşallah güzel haber vereceğim. Sonra da senden o güzel haberi alacağım. Sevgiler.:teselli:

canım netten herbalıst selcuk kaya nın sıtesıne gır bız orda tedavı goruyoruz ve cok işe yarıyor eşimin sperm sayısı cok düşüktü baya yulseldı.

ben artık biraz ara vermek istiyorum.polikistover hastasıyım.iğne ile yumurtaları geliştirdik.2 kere aşılama yapıldı.sonuç tekrar negatif.
herseferinde umutlanıp bütün umutlarının gitmesi çok kötü bişey arkadaşlar
ben şimdi 1-2 ay tedaviye ara vermek istiyorum
umarım herkese istediği o küçük masum bebeği kucağına almayı nasip eyler allah

Merhaba arkadaşlar, bende yeni üyeyim ilk merhaba da bu forumdaki arkadaşlara,benim hikayem 9 senelik evliyim,1 kızım var kızımdan sonra normal yollardan hamile kaldım yalnız boş gebelik oldu iki kere küretaj oldum.Daha sonra hatalı küretaj olduğu için içimde kalan parça karın boşluğumda patladı bundan ötürü açık ameliyatla parça alındı ölümden döndüm yani,daha sonra geçirdiğim oprasyonlardan dolayı tüplerim tıkandı rahim filmi çekildi ordan tıkalı olduğu anlaşıldı.
Açtırmak için laparoskopi yaptırdım güya açıldı ama normal yollardan çocuğum olmadı bu defa tüp bebek yaptırmaya karar verdik ve bahçeci klıniğini tercih ettim MUSTAFA bey geçirdiğim cerrahi müdahalelerden ötürü tüplerimin yapılarının bozulduğunu tüp bebek yaptırmam gerektiğini ve 1. denememde uzun protokol uygulandı lucrin,gonal-f,östrojen bantı,bebe aspirini ve vitamin kullandım işlemin sonunda 12 yumurta döllendi,9 tanesi donduruldu,2 tane 8 hücreli embriyo transfer edildi bu denememde ne yattım ne de başka birşey ıstanbulda işlemin ertesi günü memlekete geldim tahlil sonucu pozitifti ama ultrasonda boş gebelik olduğu ortaya çıktı ve tekrar küretaj oldum.
1 sene sonra dondurulmuş yumurtalarımı kullandım ama olmadı.1 sene sonra tekrar denedim ve PJD yönteminden yararlanmak istedim Mustafa bey gerek görmediğini söyledi eşime ve bana genetik test yapıldı normal çıktı.2.mikro denemem başladı oda uzun protokol ilaçlarda aynı bu işlemin sonunda 14 yumurta döllendi,2tane blast tarnsfer edildi,3 tane blast donduruldu.Tahlil sonucu pozitif çıktı ama ultrasonda biyokimyasal gebelik olduğu anlaşıldı yani buda hüsranla bitti.
Şimdi 3.mikro denememi Ankarada anatolia da yaptırdım işlemden 1 ay önce histeroskopi yaptırdım rahim harika dediler kanda pıhtılaşma olup olmadığına bakmak için bazı tahliller yaptırdım,tiroit tahlilleri yaptırdım hepsi normal çıktı dr Hakan bey boş gebeliğimin sebepsiz olduğunu söyledi.Aslında sebebin bulunması benim için çok önemliydi ama olmadı.Yine uzun protokol uygulandı lucrin,menagon kullandım.8 yumurta döllendi,5 tanesi donduruldu, 3tane 8 hücreli embriyo transfer edildi.Büyük gün 4 haziran yani şuanda heyecanla biraz sitresli o günü bekliyorum.
Bu süreci geçirmiş arkadaşlar bir şey histtiler mi tahlil gününden önce merak ediyorum .Kişisel gelişim kitapları aldım olumlu düşüne bilmek için onları okuyorum.Böylece stresi biraz azaltıyorum.Yazım hatalarım ve yazımın uzunluğu için özür dilerim.ALAH isteyen herkese evlat nasip etsin inşallah

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, bende yeni üyeyim ilk merhaba da bu forumdaki arkadaşlara,benim hikayem 9 senelik evliyim,1 kızım var kızımdan sonra normal yollardan hamile kaldım yalnız boş gebelik oldu iki kere küretaj oldum.Daha sonra hatalı küretaj olduğu için içimde kalan parça karın boşluğumda patladı bundan ötürü açık ameliyatla parça alındı ölümden döndüm yani,daha sonra geçirdiğim oprasyonlardan dolayı tüplerim tıkandı rahim filmi çekildi ordan tıkalı olduğu anlaşıldı.
Açtırmak için laparoskopi yaptırdım güya açıldı ama normal yollardan çocuğum olmadı bu defa tüp bebek yaptırmaya karar verdik ve bahçeci klıniğini tercih ettim MUSTAFA bey geçirdiğim cerrahi müdahalelerden ötürü tüplerimin yapılarının bozulduğunu ve içlerinin sıvıyla dolduğunu kapatılması gerektiğini söyledi.Bende onu dinledim ve tekrar laparoskopi yöntemiyle tüplerimi bağlattım, ve 1. deneyimim başlamış oldu uzun protokol uygulandı lucrin,gonal-f,östrojen bantı,bebe aspirini ve vitamin kullandım işlemin sonunda 12 yumurta döllendi,9 tanesi donduruldu,2 tane 8 hücreli embriyo transfer edildi bu denememde ne yattım ne de başka birşey İstanbulda işlemin ertesi günü memlekete geldim tahlil sonucu pozitifti ama ultrasonda boş gebelik olduğu ortaya çıktı ve tekrar küretaj oldum.
1 sene sonra dondurulmuş yumurtalarımı kullandım ama olmadı.1 sene sonra tekrar denedim ve PJD yönteminden yararlanmak istedim Mustafa bey gerek görmediğini söyledi eşime ve bana genetik test yapıldı normal çıktı.2.mikro denemem başladı oda uzun protokol ilaçlarda aynı bu işlemin sonunda 14 yumurta döllendi,2tane blast tarnsfer edildi,3 tane blast donduruldu.Tahlil sonucu pozitif çıktı ama ultrasonda biyokimyasal gebelik olduğu anlaşıldı yani buda hüsranla bitti.
Şimdi 3.mikro denememi Ankarada anatolia da yaptırdım işlemden 1 ay önce histeroskopi yaptırdım rahim harika dediler kanda pıhtılaşma olup olmadığına bakmak için bazı tahliller yaptırdım,tiroit tahlilleri yaptırdım hepsi normal çıktı dr Hakan bey boş gebeliğimin sebepsiz olduğunu söyledi.Aslında sebebin bulunması benim için çok önemliydi ama olmadı.Yine uzun protokol uygulandı lucrin,menagon kullandım.8 yumurta döllendi,5 tanesi donduruldu, 3tane 8 hücreli embriyo transfer edildi.Büyük gün 4 haziran yani şuanda heyecanla biraz sitresli o günü bekliyorum.
Bu süreci geçirmiş arkadaşlar bir şey histtiler mi tahlil gününden önce merak ediyorum .Kişisel gelişim kitapları aldım olumlu düşüne bilmek için onları okuyorum.Böylece stresi biraz azaltıyorum.Yazım hatalarım ve yazımın uzunluğu için özür dilerim.ALAH isteyen herkese evlat nasip etsin inşallah

Merhaba aradasim.Ben de 9 yillik evliyim.Iki defa tup bebek denedim.Negatif.Fakat ikisi arasinda 5 sene var.Simdi tekrar deneme yapacagiz.Yarin adetin 3.gunu .Kontrole gidecegim.Zor bir surec bu.Insallah bu sefer basaracgiz.Insallah zamani gelmistir.Troid kontrolunu ben de yaptirdim.Birproblem yok.Ben de su a´na kadar hic gebelik olmadi.PJD yontemi nasil.Ilk defa karsilastim.

Merhaba Hülya34 pjd embriyoya yapılan genetik tanı döllenen embriyodan bir hücre alınıyor ona genetik tanı yapılıyor böylece sağlıklı embriyolar seçiliyor benim sana söyleyebileceğim bu kadar

X