Tüp Bebek Deneyimleri Tüp Bebek Başarı Hikayeleri

...... canım üzme kendini bak yalnız değilsin...

Teşekkür ederim canım benim, zaten buradan okuduklarımla yalnız olmadığımı anlıyorum,birilerinin beni anlayabildiğini bilmek çok rahatlatıcı..

Teşekkür ederim sevgili Hoceee .....:1hug:

Tülincim biz zaten bunun için buradayız.. Bizim çevremizdeki insanlara istediğimiz kadar anlatalım gerçekten anlamaları biraz zor.. Bu psikolojiyi yaşamayan insan için herşeyi söylemek kolay.. Belki biz de burada birbirimize aynı şeyleri söylüyoruz ama aynı şeyleri yaşayan birisinden duymak daha farklı.. Problemlerle karşılaşılaştığımızda ''dünya da bir tek bende var'' ya da ''niye ben'' düşüncesi işte buraya girip yazılanları okuyunca kayboluyor.. Elimizde olmayan ve benim özellikle bir türlü üstümden atamadığım, kafadam çıkaramadığım ''biran önce çocuk olsun'' düşüncesi.. Nasıl kafamdan atıp rahatlayacağım bilmiyorum. Bir kaç ay hiç bir şey yapmayıp beklemek istiyorum olmazsa tüp bebek deneyeceğim.. Ama bu arada o bir kaç ay nasıl geçer bilmiyorum.. Tek dileğim, (kendim ve herkes için geçerli) hiç bu tedavilere gerek kalmadan hamile kalmak.. İnşallah Allah en kısa zamanda herkesin arzusunu verir.. Öpüyorum canım..

arkadaşlar tedavi aşamlarını yazarsanız çok sevinirim bende 1 ay sonra amerikan hastanesinde tedaviye başlıcam allah aratıyo ama çok bekletmez inşallah

SLM kader arkadaşlarım...bu bölümde belki aradığım sorulara cevap bulurum yoksa aklımı oynatacağım herkese fikir olması ümidiyle...
4 yıllık bir tedavi sürecim var testler,iğneler,filmler ,3 aşılama vb bir sürü işlemden geçtikten sonra son gittiğim dr 3 gün önce laparoskopi yaptı kanallarım açık olmasına rağmen karaciğerime kadar saran yapışıklık teşisi koydu:uhm: tüp bebek için bile şansımın çok az olduğunu mutlaka adelizasyon adını verdiği açık ameliyat önerdi.bu güne kadar bütün hormon değerlerim normal kanallarım açık yumurtlamam normalin 2 katı olduğu halde nasıl bu hale gelebildim anlayamıyorum moralim çok bozuk cerrahi işlem sonrası hamile kalma ihtimalimi çok merak ediyorum allahım bu nasıl bir sınav yardım et bana...
aranızda buna benzer bir süreçten geçen varmı ne olur konuşmama lazım...:teselli:

nelo cum geçmiş olsun canım umarım yapışıklık açılır ve hemen hamile kalırsın.
sevgili hocaee senin güzel haberlerini bekliyordum ama adet olmuşsun.sağlık olsun canım.inşallah bir sonraki ayda hamile kalırsın bu aralar pek yazamadım kusura bakma araştırmalara devam ediyormusun canım

herkese merhaba arkadaşlar, herşeyin hayırlısı herşey gönlünüzce olsun..
sevgili hocaee senin güzel haberlerini bekliyordum ama adet olmuşsun.sağlık olsun canım.inşallah bir sonraki ayda hamile kalırsın bu aralar pek yazamadım kusura bakma araştırmalara devam ediyormusun canım

canım ben de giremiyordum bir süredir.. çok da araştıramıyorum ama aklıma geldikçe soruyorum diğer forum da o hastanede tedavi olan biriyle yazıştım..bir kaç ay bekleyip ondan sonra düşünüyorum bu arada eşim de sigarayı bırakacak inşallah.. sen naptın beklemeye devam mı?? bir de biraz unutmak lazım bu işleri sanırım..

Allah herşeyin hayırlısını versin bilgisayar,neticede hayatın bizlere neler getireceğini bilemeyiz.Herşey insanlar için.Her işte vardır bir hayır böyle düşün bence:)

merhaba arkadaşlar bende 3kere tup bebek denedım üçüncü denememde hamıle kaldım ve kızım oldu çok zor bır süreç ama ınanın emeğinizin karşılığını kucağınızda gördüğünüz zaman çektiğiniz sıkıntıları unutuyorsunuz .sabırlı olun ve asla vazgeçmeyın allahherkesın emegının karşılığını bır gün mutlaka verecektir

Mesaj iki gonderildiğinden diğer mesajıma bakmanızı rica ederim...
Tesekkurler

Merhaba Sakura,
Büyük geçmiş olsun, ama herşeye rağmen hala ne kadar umutlu olduğun belli...Hiçbir zaman umudunu yitirme...
Yazdıklarını okuduğum zaman sanki seninle birebir yaşadım.Eminim ki çok zor anlardı.Bende tedaviye başladım henüz 3.günüm (kısa protokol)...her iki türlü sonuca da kendimi hazırlamaya çalışıyorum...
Ne olur kendini fazla yıpratma...Yine deneyeceksin,doktorunun da dediği gibi bu zaman zarfında kendini toparla ve güç depola...Bu site de bebişine 3.hatta 4. seferede kavuşabilen arkadaşlar gördük.Azmin sonucu zafer...Allah kısmet ederse sende zafere ulaşacaksın...
Sevgiyle Kal...

Selam Tülin,
İyi dileklerin için teşekkür ederim. Bu senin ilk deneyimin mi olacak?
Senin için dua edeceğim. Sizlerin alacağı iyi sonuçlar bizlere dah da umut vereceğinden emin ol. Yolların açık olsun
Sevgi ile

Selam Tülin,
İyi dileklerin için teşekkür ederim. Bu senin ilk deneyimin mi olacak?
Senin için dua edeceğim. Sizlerin alacağı iyi sonuçlar bizlere dah da umut vereceğinden emin ol. Yolların açık olsun
Sevgi ile

Merhaba Sakura,
Evet bu benim ilk deneyimim.Duaların için teşekkür ederim, hepimizin güzel dualara ihtiyacı var...Seninde yolun açıkolsun canım benim...

Merhabalar,
Tüp bebek için emek veren tüm dostların ALLAH yardımcısı olsun...Benimde tüp bebek yöntemiyle dünyaya getirdiğim bir oğlum var.Aslında ikizlerdi ama birini kaybettim.Allah onu benden çok seviyormuş diye düşünüyorum.Galiba tüp bebeğin en zor yönü bu çoğul gebelikler...Şu anda tedavi sürecinde olan herkese Allahım benimki gibi güzel evlatlar nasip etsin inşallah!!!
AMİN...:emir_bebek::çiçek:

selam arkadaşlar ben 5 yıllık evliyim evliliğimin ilk yılında çalışmayı düşündüğüm için korundum daha sonra korunmayı bıraktığım ay hamile kaldım ikiz bebklerim vardı ama 3 aylıkken kalp atışları durdu ve kürtaj olmak zorunda kaldım daha sonra doktorumun önerisiyle kısa bir süre korundum ve korunmayı bıraktıktan 4 ay sonra hamile kaldığımı öğrendim bukezde kese oluştu ama bebek oluşmadı:KK43: ikinci kürtajımdan sonra bir yıl boyunca korunmamamıza rağmen hamile kalmadım ama ısrarla doktorada gitmedim ben hamile kalabiliyorum diye ama olması doktora gittim birsürü tahlilden sonra rahim filmi çekildi ve tüplerimin tıkandığı anlaşıldı ve bunun nedenininde büyük bi ihtimalle ikinci kürtajım olduğu söylendi tek şansın tüp bebek dediler inanılmaz moralim bozuldu şimdi başka bi doktora gidiyorum 4 aydır rahimden ilaç vererek tüplerimi açmaya çalışıyo önümüzdeki ay tkr rahim filmi çektirip açılıp açılmadığını öğrenmiş olucaz inanılmaz moralim bozuk laporoskopi önermedi bana hiçbi doktor sizce eğer tüplerim açılmadıysa tüpbebeğe başvurmadan laporoskopi yaptırmalımıyım lütfen bildiklerinizi paylaşırmısınız

Merhaba Pasmenika,
Gecirdigin surec gercekten cok zor oldugu belli. Ama doktoruna guvenmek zorunda oldugunu dusunuyorum. Yani laparoskopi sana onerilmedi ise bunu yapmanın bir faydası yok demektir.
Tup bebek deneyip denememene gelince, tup bebek mikroenjeksiyon yontemi tum dollenme ileminin laboratuvarda yapıldıktan sonra rahime atılmasından ibaret bu da; spontan yontemle hamile kalan ciftlerde oldugu gibi falloplardaki (tuplerdeki) dollenmeden sonra embryoların rahime dusme isleminin laboratuvar ortamında yapılarak tupleri kullanmadan embryoların direkt rahime atılması almanına geliyor.
Bence cok fazla korkulacak bir sey yok. Eger cocuk sahibi olabilmen icin sana bu yontem alternatif olarak sunulmuş ise denemekten zarar gelmez diye dusunuyorum. Ve tabii ki bir kez denemiş ve başarısız olmuş biri olarak seni yureklendirmek benim ve bu forumdaki tum bayanların gorevidir. Yardıma ve destege ihtiyacın oldugunda her zaman yanında oldugumuzu unutma.
Sevgi ile kal ve kendine guven...

selam arkadaşlar ben 5 yıllık evliyim evliliğimin ilk yılında çalışmayı düşündüğüm için korundum daha sonra korunmayı bıraktığım ay hamile kaldım ikiz bebklerim vardı ama 3 aylıkken kalp atışları durdu ve kürtaj olmak zorunda kaldım daha sonra doktorumun önerisiyle kısa bir süre korundum ve korunmayı bıraktıktan 4 ay sonra hamile kaldığımı öğrendim bukezde kese oluştu ama bebek oluşmadı:KK43: ikinci kürtajımdan sonra bir yıl boyunca korunmamamıza rağmen hamile kalmadım ama ısrarla doktorada gitmedim ben hamile kalabiliyorum diye ama olması doktora gittim birsürü tahlilden sonra rahim filmi çekildi ve tüplerimin tıkandığı anlaşıldı ve bunun nedenininde büyük bi ihtimalle ikinci kürtajım olduğu söylendi tek şansın tüp bebek dediler inanılmaz moralim bozuldu şimdi başka bi doktora gidiyorum 4 aydır rahimden ilaç vererek tüplerimi açmaya çalışıyo önümüzdeki ay tkr rahim filmi çektirip açılıp açılmadığını öğrenmiş olucaz inanılmaz moralim bozuk laporoskopi önermedi bana hiçbi doktor sizce eğer tüplerim açılmadıysa tüpbebeğe başvurmadan laporoskopi yaptırmalımıyım lütfen bildiklerinizi paylaşırmısınız
Merhaba Pasmenika,
Gecirdigin surec gercekten cok zor oldugu belli. Ama doktoruna guvenmek zorunda oldugunu dusunuyorum. Yani laparoskopi sana onerilmedi ise bunu yapmanın bir faydası yok demektir.
Tup bebek deneyip denememene gelince, tup bebek mikroenjeksiyon yontemi tum dollenme ileminin laboratuvarda yapıldıktan sonra rahime atılmasından ibaret bu da; spontan yontemle hamile kalan ciftlerde oldugu gibi falloplardaki (tuplerdeki) dollenmeden sonra embryoların rahime dusme isleminin laboratuvar ortamında yapılarak tupleri kullanmadan embryoların direkt rahime atılması almanına geliyor.
Bence cok fazla korkulacak bir sey yok. Eger cocuk sahibi olabilmen icin sana bu yontem alternatif olarak sunulmuş ise denemekten zarar gelmez diye dusunuyorum. Ve tabii ki bir kez denemiş ve başarısız olmuş biri olarak seni yureklendirmek benim ve bu forumdaki tum bayanların gorevidir. Yardıma ve destege ihtiyacın oldugunda her zaman yanında oldugumuzu unutma.

Merhaba Pasmenika,

teşekkür ederim sakuracım önerilerin ve desteğin için.Aslında tüp bebeğe hemen başvurmamamın nedenlerinden biriside ilk denememde tutmama endişesi,belki burada defalarca tüp bebek denemesinde bulunmuş kişiler varken bunu yazmam yanlış ama tkr olumsuzluk yaşarsam kaldıramayacakmışım gibi geliyor ama başka bi şansımda yok dediğin gibi sanırım.Herşeyden önce pozitif düşünceye ihtiyacımız var hepimizin.Önce biz inanmalıyız birgün kucaklarımızda bebeklerimizle birbirimizle mutluluklarımızı paylaşmaya başlayacağımıza
umarım ogün yakınbirgündür isteyen bütün herkez için

arkadaşlar ben daha sizleri yeni yeni okuyorum önümüzdeki ay tüp bebek denemesi yapacam fakat çok tedirginim.geçeceyim süreç beni çok korkutuyor rahatlamaya çalışıyorum ama olmuyor randevuyu aldığım günden uyukularım kaçtı.eşim herzaman için yanımda olan biri ama onu dahi korkutuyor.yaolursa ya olmasa bu iki soru beni deli edecek bana rahatlatıcı bişeyler yazın şimdiden teşekürler

umarım herşey yolunda gider zehracım senin için ama unutma olmaması demek hayatın sonu anlamına gelmiyo mücadeleye devam etmek zorundayız hepimiz.canımız çok yansada yılmadan bütün yolları denemeliyiz,başka şansımızda yok zaten. burdaki arkadaşların başından geçen yorucu ve zahmetli süreçleri eminim sende okumuşsundur yılmadan ve inanarak yolumuza devam edersek inş bizde olumlu sonuçlar alıcaz günün birinde.inanan ve gönülden isteyen herkez gibi

X