Tüp Bebek Deneyimleri Tüp Bebek Başarı Hikayeleri

merhabalar
bende bu ay tüp bebek tedavisine başladım.yumurtaları büyütme aşamasındayız.önümüzdeki hafta sonuç belli olacak isteyen olursa tedavi aşamalarını size anlatabilirim.lütfen gerçeketen güvendiğiniz ve inandığınız bir doktora gidin.sevgiler

benimde tüp bebek hikayem beklemediğim bir anda başladı.halada olayın şoku içindeyim.ben 5 senelik evliyim ve iki sene önce gittiğim doktor kontrolü sırasında çikolata kistimin olduğunu ve kısırlık yapabileceğini bir an önce bebek yapmamız gerektiğini öğrendim.kistin tahlilleri yapıldı ve temiz olduğu anlaşıldı.ama tabi biz olayın şokuyla başka bir doktora gittik. bu doktorumuz korkulacak bir şey olmadığı hatta önemsiz olduğu ve bir çok kadının yaşadığı bir durum olduğunu anlattı ve o ana için bizi rahatlattı.(keşke hiç rahatlamasaydık)bir senemiz böyle rahat bir şekilde geçtikkten sonra biz bebek istediğimize karar verdik ama 1 sene içinde korunmamaıza rağme olmayınca ablamın ısrarıyle başka bir doktora gittik daha doğrusu bir profösöre.
öncelikle benden adetimin 3. günü bir kan testi istedi bu test hormonlar,kistim vs. bayağı detaylı bir testti
daha sonra rahim içi film istedi bu da adetin 9. günü çekildi.
sonrada eşimden semen testti istedi
ve bunların sonucunda sol tüpün tıkalı olduğu sağ tarafta çikolata kistimin olduğu ve rahim ağzında uzun zamandan beri orda olan bir yaramın olduğunu öğrendim
tabi en önemlisi smer testide yapıldı
daha önceki dr um buna gerek olmadığını yaşımın daha çok genç oldğunu söylemişti(kafamı duvarlara vurmam için bir neden daha)
testlerin sonucunda hiç beklemeden tüp bebğe karar verildi ve tedaviye başladık.benim gibi bir insanın dr konusunda nasıl yanıldığımı hala anlamış değilim kim iyi şeyler söylüyorsa ona inanıyoruz malesef.
neyse gelelim tüp bebek tedavisine:
benim durumuma en uygunu uzun protokol denilen tedaviydi
önce hormanları baskılamkla işe başladılar her gün düzeni olarak aynı saatte uyguladığım bir iğnem vardı adetimin 21. günü başladık bugün tedavinin 14. günündeyim yarın doğumgünüm:) inşallah bu sene bizi bebeğimize kavuşturacak:)
tedavinin 12 günü ikinci bir iğneye daha başladım artık günde iki iğnem var.biri yumurtaları baskılamak diğeri aynı hızda ve boyda çoğalıp büyümelerini sağlamak için.cuma günü kontrolüm var şimdiye kadar herşey yolunda ve güzel gidiyor inşallah bundan sonrası da güzel geçer ve hayırlısıyla bebeğimize kavuşuruz.şimdi yumurtaların gelişimi, bekliyoruz ona göre yumurtalar toplanır eşimin spermiyle dışarıda döllenip rahmime yerleştirilecek ve tutunması için dua edicez :) işlem bu kadar sizi diğer geişmelerden de haberdar ederim.
size tavsiye edeceğim tek şey lütfen inanın ve bu işe odaklanmayın hayatınıza devam edin ne kadar kafa yorarsanız o kadar hüsran olur
inanın
gerekli tedaviyi yaptırın
hayatınızı yaşayın
tüm olumsuzlukları hayatınızdan çıkarın bunlar etrafınızdaki insanlar olsa bile
gülün
gülümseyin....
hayat bi günse o da bu gündür UNUTMAYIN....
sevgiler

slm tere benimde bebek konusunda bunca zamandır uğraşmamın nedeni son doktorum.Şimdi gittiğim doktoruma eğer dikkatli olunsaydı kürtajımı yapan doktor tarafından önlenebilirmiydi tüplerimin enfeksiyon kapması diye sorduğumda "oda böyle olsun istemezdi ama bir şoför yüz kez araba kullanır hiçbirşey olmaz 101. de kaza yapar"dedi ve bu cümle günlerce aklımdan gitmedi.
bukadarmı talihsizim allahım ben demeden geçemedim. O yüzden herkeze doktor seçiminde çok titiz davranmalarını öneriyorum. Umarım senin tedavinin kalan aşamasındada herşey yolunda gider ve 27. yaşını kucağında bebişinle kutlarsın.Bizimle gelişmeleri paylaşırsan sevinirim.
sevgiler.........

Allah hepınıze yardım etsın canımcıklarım.bebıslerınızı alın kucaklarınıza.banada haber verın....

pasmenika çok teşekkürler
cuma günü kontrolüm var bakalım gelişmeleri sizlere aktarırım :)

rüyacım ben şuanda bana hiçbir doktorun söz etmediği bir tedavi yöntemi uyguluyorum.Doktorum rahimden ilaç vererek tüplerimi açmaya çalışıyor,bu işlem 4 aydır her adet dönemimden hemen sonra uygulanıyor.Önümüzdeki ay tekrar ilaç verildikten sonra rahim filmi çekilip tüplerimin açılıp açılmadığına bakacağız.İnşallah olumlu bir sonuç alırım ve sanada bu tedavi yöntemini sevinçle önerebilirim.
Herşeye rağmen hayat gülümsemeye değer ....

Sakın üzülme hayatın hızına,en güzel yıllar çabuk geçenlerdir....
çabuk geçen nice mutlu yıllara terecim
Doğum günün kutlu olsun
a.s.

pasmenika
çok teşekkür ederim...
hayat bize bazen acı şakalar yapsada yaşamak nefes almak çok güzel...
evet hayat çok hızlı geçiyor ve ben bu hıza yetişmek için hergün güne büyük bir şükran ve mutlulukla uyanıyorum(tabi arada isyan etmeden olmaz :)
allah herkezin gönlüne göre versin herkezin gönlünde de sevgi sağlık mutluluk ve huzur olsun...
benimle birlikte bugün doğanlarında doğum günü kutlu olsun nice yaşlara...

merhaba arkadaşlar ben 13 yıllık evliyim 1 yılı geçkin süreden beri tedavi görüyorum daha öncesinde eşim istemediği için tedavi görmedik
tedaviye ilk önce adetin üçüncü günü yaptırdığım hormon testiyle başladım adetin sekizinci günü rahim filmide çekilince doktoruma gösterdim eşim
de semen analizi
yaptırdı ve ilk sonuç hiçbir problem yok

3 aysadece hormonlar baskılanıp çatlatma iğnesi yapıldı ve normal yollarla olmasıiçin uğraştık
sonuç;NEGATİF

sonraki 3 ay aşılama yapıldı

aşılama tedavisini kısaca anlatayım
adetin üçüncü günü doktorunuzdan randevu alıyorsunuz ultrasonlu muayene olup tedaviye başlıyorsunuz ben iğne tedavisi gördüm hergün aynı saatte dr mun belirttiği dozda iğnemi yaptırdım 2 günarayla dr gidip yumurta büyüklüğü takibi yapıldı her ay farklı sayıda yumurta elde edildi yumurta yeterli büyüklüğe gelince çatlatma iğnesi yapılıp 36 saat aşılama işlemi yapıldı aşılamada gerçekten çok fazla acı yok hastanede yarım saat dinlendikten sonra evime döndüm

sonuç:NEGATİF

OLMADI TEDAVİYE GÜZEL YANIT VERMEME RAĞMEN AŞILAMALAR TUTMADI

geçtiğimiz cuma laparoskopi ve histeroskopi yaptı doktorum bilmeyenler için laparoskopi göbek deliği altına yaklaşık 5 cmdelik açılarak karına gaz veriliyor ve kamera sokularak problem olup olmadığına bakılıyor gerekirse kasıktan bir delik daha açılarak müdahale yapılıyor
histeroskopiyi anlatamıyacağım çünkü bende ogun oğrendim ve hiç araştırmamıştım sadece rahim içinde yapılan bır müdahale oldugunu biliyorum
gözünüz korkmasın bu işlemler genel anestezi altında yapılıyor eh biraz ağrı oluyor ben bu akşam dikişlerimi aldırıcam birazda ondan korkuyoruM

SONUÇ :yapılan işlemler sonucu gebelik sağlanamamıştır hastaya nedeni bilinemeyen infertilite raporu verilmesi uygundur

kapı gibi raporum var artık neden böyle söylüyorum çünkü ben ssk lıyım ve tedavide sigortadan yararlanabilmem için bu engelleri aşmam gerekiyordu çünkü devletimiz bu işlemleri şart koşmuştu malum çok pahalı tedavi ve bu nedenle raporu almam gerekiyordu

şimdi anadolu yakasındaki merkezleri netten araştırıyorum çok iyi hastaneler var ama çok pahalı

benim tavsiyem tedaviye başlayan arkadaşlar psikolojik destek alarak başlasınlar sonuçlar negatif oldukça çok bunalıma giriyorsunuz
benim kk ile buluşmam bu dönemde oldu bunalıma girmiştim kimseyle görüşmek istemiyordum eşim bilgsayar ve net aldı oyalanayım diye ama şimdi bin pişman(şaka şaka)

evet erkadaşlar şimdilik bu kadar 1.5 ay sonra tüp bebek maceramıda yazarım tabi gerekli parayı denkleştirebilirsek
hakkımızda hayırlısı
rabbim isteyen herkese nasip etsin(amin)
canım şu an aynı durumdayım 2 yıldır bebek düşünüyorum ama olmuyo bendede eşimdede sorun yok.Aşıllamanın 2,denemeside negatif çıktı 3.yü yaptırayımmı yoksa direkt tüp bebekmi yaptırayım diye düşünüyorum.Sebepszi yere olmaması ssk yardımı alamayacağımız anlamınamı geliyoki

arkadaşlar aranızda polikistik over sendromu olupta, ilaçla tedavi sonucunda bebek sahibi olan var mı? ben 23 yaşında 9 aylık evliyim ve 3 aydır korunmuyoruz. ilaçla tedaviye başlıyacağım. aydınlatırsanız sevinirim.

slm pasmenika bende aynen senin gibi dr kurbanlarındanım evlenmeden önce bir kist ameliyatı oldum şuan bu durumda olmamın sebebi de bu tüplerim tıkalı ve içim i mahvetmişler resmen sana katılıyorum iyi dr bulmak çok önemli şuan 2. tüp bebek denememe rağmen olmadı.eğer o ameliyat olmasaydı hiçbir problem yoktu ne deyim artık isyan etmek istemiyorum bunun için arkadaşlar gerçekten iyi dr bulma konusunda titiz olun bencede. sevgiler.

Özel değilse ameliyatın nerde oldu şu anki dr.un kim

merhaba acarboncuk bence 3.üncü aşılamayıda dene.belli olmazz,belki seninki tutar.Allah hepimizin yardımcısı olsun

Allah hepınıze yardım etsın canımcıklarım.hepınız yumuk yumuk bebıslerınızı kucagınıza alın ınsallah.

arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar böyle bir sitenin olması harika insan yalnız olmadığını hissediyor ben başımdan geçenleri ve tecrübelerimi anlatayım.3 yıllık evliyim evlendiğimizden beri hiç korunmadık tabi bu arada eşimin başının etini yiyorum ama siz benim gibi yapmayın 24 yaşındayım ilk önce spermmiogram testi ve sperm analiz testi yaptırdık bu sonuçlara göre eşimde çok az sayıda sperm olduğu ortaya çıktı direk tüp bebek dediler peki ama nasıl olur maddi imkanlarda eklenince zor gibi gözüküyor ama hiç birşey imkansız değildir neyse başladık para biriktirmeye sonrada iyi bir tüp bebek merkezi armaya bulduk ve tedaviye başlamaya karar verdik adetin 2veye3. günü bazı hormon testleri isteniyor eşten ise hepatit testleri falan bunları taptırdıktan sonra çıkan sonuçları dr gösterdik bende şeker çıktı testleri adetin 2. günü yaptırırsanız iyi olur böylece 3.günü tedaviye başlarsınız yoksa birdaha ki ay adetinizi beklemek zorunda kalırsınız 3.günü bazı ilaçlar veriliyor yumurtalıkları uyarmak ve belirli büyüklüğe ulaşması için annenin yaşı çok önemli 20ve 30 yaş arası daha şanslı ilçlar derken göbek deliğinin 4 parmak alt çevresinden yapılan iğneler ve ağız yoluyla alınan tabletler yumurtalar istenilen seviyeye ve sayıya ulaşıldığında çatlatma iğnesi yapılıyor 36 saat sonra 10 saatlik bir açlık isteniyor yumurta toplamından bir gün önce akşamı vajinal temizlik için 1ad fitil veriliyor ve sabahına yumurta toplama işlemi genel anestezi altında ultrasan eşliğinde ben 24ad yumurtladım o yüzden 1 saat kadar sürdü yumurtaların döllenmesi ve bölünmesiyle 2 gün sonra transfer yapıldı kişiye göre transfer günü değişebilir tarsfer yapılınca 3 saat kadar merkezde dinlendikten sonra eve geldik zorlu bekleyiş başlamıştı sabırlı olmalısınız kötü düşünmeyin özellikle stresten uzuk durun ve avde size bakacak biri olsun 12 gün sadece tuvalete gidin yemeğiniz yayağa gelsin 12 gün boyunca bazı ilaçları kullanmaya devam edeceksiniz sabır beklenen gün gelmişti bütün gece uyumadım ve dua ettim bizimle beraber 6 kişiye daha transfer yapıldı aynı gün artık akraba gibi olmuştuk dr görkem ve aydın cengiz diye seslsnince tamam ölüyorum dedim içeriye girdik önce oturun dedi dr öyle söyleyince tamam yok dedim dr gözümüz aydın deyince delirecektim bizimle beraber onlarda ağladı şuan 3 aylık hamileyim eşimin desteyi çok büyük dediğim gibi stresten uzak durun ve hep güzel düşünün allahım herkesin isteyen nerde varsa kucağını doldursun umarım herşey gönlünüzce olur allahım bebek bekleyenlerede sağlıkla kucağına almayı nasip etsin hiçbirşey için üzülmeyin

çok sevindim okurken tüylerim diken diken oldu içim coştu sanki mevlam kucağına da almayı nasip etsin inşallah rabbim bana da hayırlı evlat versin isteyen herkese kardeşim doğum haberlerini de alırız inşallah bizi haberdar et sevgiler

görkem
senin adına çok sevindim darısı bizim de başımıza inşallah
benimde tedavim bitti kan tahlili için gün sayıyorum inşallah bende o mutlu haberi duyarım

X