Tüp bebek mi aşılama mı

2 ayrı hastahanede 2 asilama yaptırdım. (Tup için şehir dışına çıkmam gerekiyordu denemek istedik) şimdiki aklım olsa hiç aşılamaya ne para ne zaman harcarım. Şahsi fikrim tüp bebek daha iyi. Evet maliyet açısından tüp fazla gibi. Ama 2 asilama 1 tüp bebeğe nerdeyse denk geliyor. Ve yukarıdaki arkadaşların dediği gibi başarı oranı doğal yolla gebe kalma oranıyla aynı. Asilamada yumurta kalitesi tam manasıyla anlaşılmıyor o ay ne gelistiyse şansa ama tüp de hem yumurtanın en kalitelisi seçiliyor hem spermin sağlıklı olanları ayiklanip yumurta ile döllenme elle ediliyor. Asilama ile gebelik elde eden yok değil denemek gerek. Eger doktor asilama derse 1 kere deneyin sonrasına zaman ve para harcamayın derim
Çok doğru bende tüp bebekte karar kıldım gerekirse telefonumu satıcam🥲

Durumumuza bağlı yumurta toplama sonrası ya iki ay dinlendirilir ya hemen transfer yapılır doktor planlayacak onu bu fiyatlara ek ilaçlar olursa daha fazla tutabilir ilaçlar dahil mi diye sorun mutlaka Allah size de nasip etsin inşallahah
Amin inşallah canım haftaya gidicez çok heycanlıyım ilaçlarlar içindeyse bi şekil halletmeye çalışıcam

1. Si Aşılama daki hormon ilaçla tüp bebekte ki aynı.
2. Si aşılama başarı yüzdesi %15-20 (normal gebe kalma yüzdesi)
3.sü aşılama ücreti merkezine göre değişir ama tüp bebek fiyatına yaklaşır. 30 - 40 bin vardır.
4.sü tüp bebek başarı oranı %70-90
5.si tüp bebekte en son aşamada bir sorun varsa onu öğrenir önleminizi alırsınız paranız heba olmaz. Ama aşılama meçhul.
döllenme, yumurta kalitesi ve sonuçta embriyolardaki kaliteye sayıya göre bir sıkıntı varsa Dr yönlendirmesiyle hareket edersiniz. Duruma göre transfer olur. Rahim uygunsa ve kaliteli transfer edilecek embriyo olursa transfer taze yapılır. Şartlar uygun değilse dondurulabilir embriyolarda. Ya da hiç donduralacak kaliteli embriyo olmazsa bunun için çabalarsınız.
Yani 3 yıl evlilik ve yıpranma üzerine eğer olmazsa neden aşılama ile yıpranacaksın paranı kaybedeceksin? Kesinlikle Tüp bebepe git vakit kaybetme.
Çok teşekkür ederim bende tüp bebekte karar kıldım aşılamada sonuç alan sadece bi kaç kişiyi gördüm

15 günde bitiyor tüp bebek süreci diyolar 2 ay nasıl oldu bide bana 55 dediler :KK43:
Merhaba ben şuan transfer sonucu bekliyorum yani henüz çok yeni bu süreci geçirdim Allah inşallah hepimize sağlıklı gebelikler sağlıklı evlatlar nasip etsin 🙏 aşılama vakit kaybi diyenlere full destek tüp bebek için maddi olarak hazır olmanız ve merkeze ayrıntılinolarak sormanızi öneririm arkadaşlarin verdikleri fiyatlar geçmiş aylardan şuan siz güncel halini biliyorsunuz muhtemelen bu fiyata ilaçlar dahil değil embriyo dondurma ücreti ekstra alınıyor bazı tahliler içinde para vermek gerekebilir bunlara gittiğiniz merkeze göre değişebilir bunları iyice sorun inşallah yolun sonunda hepimiz evlat sahibi oluruz 🥰🥰

Merhaba ben şuan transfer sonucu bekliyorum yani henüz çok yeni bu süreci geçirdim Allah inşallah hepimize sağlıklı gebelikler sağlıklı evlatlar nasip etsin 🙏 aşılama vakit kaybi diyenlere full destek tüp bebek için maddi olarak hazır olmanız ve merkeze ayrıntılinolarak sormanızi öneririm arkadaşlarin verdikleri fiyatlar geçmiş aylardan şuan siz güncel halini biliyorsunuz muhtemelen bu fiyata ilaçlar dahil değil embriyo dondurma ücreti ekstra alınıyor bazı tahliler içinde para vermek gerekebilir bunlara gittiğiniz merkeze göre değişebilir bunları iyice sorun inşallah yolun sonunda hepimiz evlat sahibi oluruz 🥰🥰
İki ay kısmı şöyle taze transfer 15gunde biter dondurulmuş olursa rahim dinlendirme yapılıyor

15 günde bitiyor tüp bebek süreci diyolar 2 ay nasıl oldu bide bana 55 dediler :KK43:
Herkesin süreci ayrıdır. 55 i ne zaman dediler? Benim gittiğim merkez mayısta 32 idi bakın mayısta diyorum. Kasımin son günlerinde bi hastadan duydum muayene gittiğimde suan 58 bin olmuş. MAyis ayındaki ücret ile su anı karsilastirmayin

Kızlar bugün mersin tüp bebek merkezine gittik 3 yıldır evliyiz hamile kalamadım sizce aşılama mı yaptiriyim yoksa tüp bebek mi mersin tüp bebek merkezinde ya da başka merkezde aşılamada tekte sonuç alan varmı

Selam canım,

Öncelikle rabbim sana bana ve isteyen herkese anneliği nasip etsin.

Bütün testlerinizi yaptınızmı?

İkinizin tam kan testleri
Sperm testi
Vajinal ultrason
Rahim hsg

Eğer durumunuz müsaitse direk tüp bebek yaptırın.

Aşılamanın tutma şansı daha az.

Tahlillere 12 bin tl verdik tüp bebek fiyatı da 55 dedi ilaçlarda sanırım 15 20 tutuyor öyle okudum hep yine bilgi veririm teşekkür ederim

Selam canım,

Öncelikle rabbim sana bana ve isteyen herkese anneliği nasip etsin.

Bütün testlerinizi yaptınızmı?

İkinizin tam kan testleri
Sperm testi
Vajinal ultrason
Rahim hsg

Eğer durumunuz müsaitse direk tüp bebek yaptırın.

Aşılamanın tutma şansı daha az.
Evet hepsi yapıldı teşekkür ederim yarın sabah tüp bebek sürecim başlıyor

Kızlar bugün mersin tüp bebek merkezine gittik 3 yıldır evliyiz hamile kalamadım sizce aşılama mı yaptiriyim yoksa tüp bebek mi mersin tüp bebek merkezinde ya da başka merkezde aşılamada tekte sonuç alan varmı
2asilama yaptırmış ve şuanda da tüp bebek yaptıran biri olarak kesinlikle tüp bebek.cok pişmanım gözumde büyütüp aşılama ile oyalandigima aynı ilaçları ,iğneleri kullaniyosun aşılamada ve olasılık dusuk

2asilama yaptırmış ve şuanda da tüp bebek yaptıran biri olarak kesinlikle tüp bebek.cok pişmanım gözumde büyütüp aşılama ile oyalandigima aynı ilaçları ,iğneleri kullaniyosun aşılamada ve olasılık dusuk
Perşembe transferim var benimde bende direk tüp bebek yaptırdım

X