Tüp Bebek Serüveninde Başınıza Neler Geldi?

Tabi ki. Gonalf, meriofert ve saizen kullandım. Sonrasında cetrodite idi ismi sanırım. Dozları 10 günde farklıydı. İlkinde sadece gonalf ve cetrodite kullanmıştım.
Bende gonalf ve meriofert kullandım inşallah sağsalim kucağınıza da alırsınız

Çok iyi 2 ay içinde transfer hazırlığı yapılacak o zaman. Harika haber. Hayırlısı olsun, umarım mucizeniz hemen gelir size🧡
İnşallah biraz moralmen kötü hissediyorum açıkçası 12 yumurta vardı yalnızca 2 tanesi 5. Güne ulaştı endişeli korkuluyum

Hiç korkmayın zaten önemli olan 1 adet sağlıklı yumurta. Genetik test yaptıracak mısınız?
Düşünmüyorum açıkçası bundan önce düşük yapmıştım normal yolla gebeliğim olmuştu 2 aylıktı kaybettim onda genetik testte yolladık temiz gelmişti

Düşünmüyorum açıkçası bundan önce düşük yapmıştım normal yolla gebeliğim olmuştu 2 aylıktı kaybettim onda genetik testte yolladık temiz gelmişti
Anladım, kaybınıza üzüldüm. Ben 7 adet dondurdum 4 adet sağlıklı vardı içinde o yüzden iyi ki yaptırmışım diyorum. Ama belki 2 tanede gerek olmaz zaten seçenek 2 tane .

Anladım, kaybınıza üzüldüm. Ben 7 adet dondurdum 4 adet sağlıklı vardı içinde o yüzden iyi ki yaptırmışım diyorum. Ama belki 2 tanede gerek olmaz zaten seçenek 2 tane .
2 tane az pgt gidince bazen bozulabiliyormuş diye okudum o yüzden düşünmüyorum yaptırmayı inşallah gerekte kalmaz

Merhaba herkese. 2021 Temmuz ayından beri bu konular ile ilgili sürekli forumu okuyorum. Ne kadar çok insan, ne kadar çok çeşit. Ve kendime söz verdim, paylaş ki seninle derdi aynı olanlara fikir olsun. Eşimde bende 34 yaşındayız. 2021 Temmuz ayında eşim çift taraflı varikosel ameliyatı oldu. Tam 6 ay değerlerinin iyileşmesini bekledim ama olmadı. Öncelikle söylemek istediğim eğer tüp bebek tedavisi olabilecek noktadaysanız boşuna varikosel ameliyatına girişmeyin. Bizim için büyük bir zaman kaybıydı. Ocak ayında değerlerin değişmediğini görünce, benim tüm değerlerimde olması gerekenden iyi durumda olunca, daha fazla zaman kaybetmemek için yaşadığım şehirdeki doktorları araştırdım. Kendi doktorum tüp bebek tedavisi uygulamıyor. Sonuçta 3 ayrı doktorla görüşüp ani bir kararla 3 gün içerisinde tedaviye başladım. Eşime yaptırdığımız ameliyattan sonra verdiğimiz 2.büyük hatada buydu. Tüm bu sürece gireceklere tavsiyem bol bol öğrenin, araştırın, ani kararlar vermeyin, hayırlısı olsun diyin, zamanı iyi yönetin. 10 günlük gonalf iğnesi derken opu günü geldi, şehrimizin en iyi merkezini seçtik. Süreç hakkında ne kadar cahil olduğumu şimdi düşünüyorumda, resmen aptallıktı. Opuda 12 yumurtam toplandı ve ben şok oldum çünkü amh 3.9du ve beklenti en az 20-25 yumurtaydı. 7 yumurta döllendi, 4ü yaşadı ve 3.gün kalan tek embriyomu transfer ettik. 15 gün sonra hüsran, zaten hiç pozitif beklemiyordum açıkçası her şey çok saçma gelmişti. Daha sonra yine kendi doktoruma gittim ve bu işlem için Türkiye’nin en iyisini sordum, bana Acıbadem Maslak Bülent Tıraş veya Kıbrıs Dünya IVF hastanesini önerdi. Tamda bu esnada yolum Embriyolog İdil Bozkurtla kesişti. Ve gerçekten tüp bebek deneyimim o anda başladı, bu süreci en iyi yönetmenin yolu meğer bilen birilerinden gerçek bilgiler ışığında destek almakmış. İdil hanım yıllardır embriyolog olarak çalıştıktan sonra bu sürece destek veren danışman olarak kariyerine devam etmekteydi. Kendisi bana ve eşime bir çok vitamin takviyesi ve beslenme önerilerinde bulundu. Bunları eksiksiz yerine getirdim. Tüm araştırmalarım, İdil Hanımdan öğrendiklerim ve doktorumunda desteği ile Acıbadem Maslak hastanesi ile iletişime geçip reglimin 2.gününe randevu aldım. Size ne kadar profesyonel olduklarını kapıdan girdiğim anda anladım desem? 10gün boyunca Gonalf, meriofert, saizen iğnelerini uyguladım, bu süreçte başlamış olduğum takviyelere devam ettim, 2 günde bir östrojen testi yaptırdım. Bana sorarsanız tüm bu hormon değişiminde İdil hanım olmasaydı nasıl başa çıkabilirdim bilmiyorum. Opu günü geldi, bingo, 35 yumurtam toplantı, 24 tane m2, 19döllendi ve 19 tane 3.gün embriyosu ile hiç korkmadan 5.güne gittik ve tam 7 adet embriyodan biyopsi alıp dondurduk. Maddi durumunu ayarlayabilen herkese pgt yaptırmasını tavsiye ediyorum. Biraz pahalı olduğu çok doğru fakat en pahalı bedel boş yere geçen, evlat hasreti bekleyen ailelerin hisleri bence. Ve sonunda beklenen haber 7 embriyodan 4 adet sağlıklı, 2 adet az hasarlı sonucumuz var. Anladım ki bir opuyu yapan doktor ve laboratuvar her şey demekmiş, ve yine anladım ki bu süreçte ki en önemli şey gerçek bilgilerle aydınlanıp, korkmadan süreci geçirmekmiş. Şimdi haziran ayında transferim olacak. İdil hanımla birlikte bu seferde transfer için hazırlanıyoruz. Sonuçları yine yazacağım ama şu noktaya kadar bile farklar benim için çok tatmin edici. Umarım herkes en kısa zamanda evladına kavuşur. Birazda olsa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Her türlü sorunuza destek olmaya çalışacağım. Herkese muhteşem bir süreç diliyorum.
Allahim öyle hızlı okudum ki çok güzel anlatmişsin sağol cnm bilgilendirdigin için zor bir süreç ve hiç bir şey bilmiyorsun ne derlerse o 🤲🤲🤲inş herkesin yüzü gülsün

Allahim öyle hızlı okudum ki çok güzel anlatmişsin sağol cnm bilgilendirdigin için zor bir süreç ve hiç bir şey bilmiyorsun ne derlerse o 🤲🤲🤲inş herkesin yüzü gülsün
Evet zor bir süreç ama güzelleştirmek bizim elimizde. Sonunun iyi olacağına ve kavuşacağımız şeye odaklanıp mutlu olmalıyız. Gerçekten hep gördüm merkezdeki insanlar çok gerginler, bence moralle çok alakası var. Gerçekten.

Evet zor bir süreç ama güzelleştirmek bizim elimizde. Sonunun iyi olacağına ve kavuşacağımız şeye odaklanıp mutlu olmalıyız. Gerçekten hep gördüm merkezdeki insanlar çok gerginler, bence moralle çok alakası var. Gerçekten.
Şu an tedaviye yeni başladık bizde, çok gergin ve stresliyim zaman geçmek bilmiyor Rabbim yardım etsin inş herkese

Şu an tedaviye yeni başladık bizde, çok gergin ve stresliyim zaman geçmek bilmiyor Rabbim yardım etsin inş herkese
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki ve eminim burada yazan herkes. Ama gerçekten pozitif olmaya çabalayın, ruh halinin bedene ne kadar yansıttığının bir sürü kanıtı var🧡 ben hep onlineda bebek mağazalarına bakmıştım, haftada 3 gün spor yaptım (transfer öncesine kadar), hep güzel güzel bebek videoları izledim. Size ne iyi geliyorsa onu yapın:) sonra onlineda favorilediğim kıyafetlerin bazılarını satın aldım, sağlıkça üstündede görmek nasip olsun umarım. Kurduğum hayaller gerçek oldu yani sizde hayaller kurun🧡

Teşekkürler cnm, doktorum da hemşireside çok güzel anlatıyor motive edici bende güzel düşünüyorum ama farklı degişken oluyor insan umutla devam diyorum. Sen şu an kaç aylık oldun

Teşekkürler cnm, doktorum da hemşireside çok güzel anlatıyor motive edici bende güzel düşünüyorum ama farklı degişken oluyor insan umutla devam diyorum. Sen şu an kaç aylık oldun
Ben 20 haftalığım yarısı bitti. Çok zor bir hamilelik geçirdim kusma bulantım geçen hafta anca durdu. 10kilo verdim ama olsun oğluma değer diyorum. Sizde böyle düşünün sizi seçen bebek size gelecek💙

Ben 20 haftalığım yarısı bitti. Çok zor bir hamilelik geçirdim kusma bulantım geçen hafta anca durdu. 10kilo verdim ama olsun oğluma değer diyorum. Sizde böyle düşünün sizi seçen bebek size gelecek💙
Sağol cnm inş öyle olur, daha çok başındayım ben cumartesi yumurta toplama olacak bakalım hayırlısı.Sende sağlıkla al bebişini inş . Banada dua et, o duyguları yaşamak için çok bekledim

Sağol cnm inş öyle olur, daha çok başındayım ben cumartesi yumurta toplama olacak bakalım hayırlısı.Sende sağlıkla al bebişini inş . Banada dua et, o duyguları yaşamak için çok bekledim
Senin için dua edeceğim, sende moralini yüksek tut. Cumartesi için bol şans, çok kolay bir işlem zaten ilk kez yapılıyorsan hiç gerilme👍🏻

X