Tüp Bebek Tedavisinde Ananas ve Çörek Otlu Karışım Hakkında Bilgi Verebilirmisiniz?

nevrosky

Doruk Paşa Sen Çok Yaşa
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
12.985
46
45
Arkadaşlar ben de kısa protokol ile Tüp Bebek tedavisine başladım ve burada bazı topiklerde okuduğum bir konuyu ; konu olarak açarak bu konuda detaylı bilgiye ulaşmayı ümit ediyorum. Ve devamı gelirse çoğu arkadaşımıza da faydası olur. :1hug:

Tüp Bebek tedavisi boyunca (yumurtlama dönemi ve transfer sonrası) ananas suyu ve ananas meyvesinin tüketilmesi önerilmiş. Kullanıma ne zaman başlamamız gerekir? Yani adetimizin kaçıncı gününde? Günde ne kadar tüketmemiz gerekir? Suyunu mu meyvesini mi önerirsiniz? Ne zamana kadar devam etmeliyiz? :1rolleyes:

Bir başka önerilen karışım ; keten tohumu , çörek otu , karanfil , tarçın , bal.. Ne zaman başlamalıyız , ne kadar kullanmalıyız , ne zamana kadar devam etmeliyiz? :1rolleyes:

Bilgi sahibi olanlar , deneyim etmiş olanlar , memnun kalanlar , memnun kalmayanlar ; burada paylaşalım lütfen. a.s.

Buraya kullanırkenki deneyimlerimizi , yumurta sayımız ve kalitelerimizdeki gelişmeleri , sonuçlarımızı da yazarız. Şeniz

nevrosky yine güzel bir topik açmışsın canım.ben de bir sonraki tedavimde bunları kullanmayı istiyorum ve aynı sorular benim kafama da takıldı.İnşallah denyimli arkadaşlar cevap yazar....

canım çörekotlu karışımı bende okumuştum ama denemedim açıkçası

ananası öylece yedim transferden sonra ara ara toplam 1,5 tane yemişimdir. sonuç şuan 6 haftalık hamileyim valla faydası olmuşmudur bilemem ama denemeye değer diyorum arkadaşım hayırlısı olsun

arkadaşlar ben çörekotlu karışımı uyguluyorum, tedaviden önce bu karışımı tarif eden Sakin arkadaşımızın dediği gibi adetin 1. günü başladım , sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı, tadı fena değil..hatta bol balla iyi oluyor.. benim transferim gerçekleşemedi maalesef, son anda embriyomuz kalitesiz olduğu için.. ama bu karışım bence faydalı, ben 2. denemeye kadar yine yapacağım..ananası da yemeye başladım akşamları 1-2 dilim..

bende çörek otuna bailıcam
ananası taze alıp içmek lazım bende ilk denememde içmiştim ama tutmadı ben bu denememdede içmeyi düşüyorum

bende ananası kullandım. transferden 3 gun once falan yemeye basladım. vucudun direncini attıran ve bol vıtamın saglayan harıka bır meyva. elınızde meyvası varsa suyunu sıkmaya ugrasmayaın.
çörekotlu karısımı yumurta rezervı çok az olan bır arkadasım kullanmıstı. memnun kalmıstı. ama ben daha once denemedıgınız bişeyin tup bebek tedavısınde kullanılmasının çok uygun olmayacagını düşünüyorum. aranızda benım gibi kullandıklarına aşırı tepkıler verenler olabılır. ben ne zaman adacayı içsem yumurtalarım geregınden fazla buyurdu. bunu bıldıgımden tedavımde asla bıtkı cayı dahıl içmedim. meyva sebze bol bol tukettım. balık et süt bunlarda onemlı. bırde su tuketımı çok onemlı. vucumuz tedavıde çok fazla ılaç alıyor. su ılacların zararlı etkılerını azaltıyor.

merhaba,

ben 4 tüp bebek denememdede hiçbirşey denemedım açıkcası ama 5. denememde hergün bir dilim ananas , kabak çekırdeği, kuru incir yedım bunları burdan okumuştum gebe kaldım ama bunların etkısı nekadar oldu onu bılemem uygulamakta fayda var bu arada bebeğim gelişimini durdurdu onu kaybettim ..

ben 6.tüp bebek denememde basarıya ulastım.diğer tedavilerimden farklı olarak transferden 3 gün önce ananas yemeye basladım. tranferden sonrada bol bol yedim bir ananası 2-3 günde bitirdim.lifli olduğu için bağırsak problemimede iyi geldi.ayrıca hersabah kahvaltıda taze sıkılmıs portakal suyu içtim.halada devam ediyorum

benimde ihtiyacim var onerilere benim tup bebek tedavisine tam bir ay var bugun adet oldum diger adetimde tedavi baslayacak bana neler onerirsiniz yumurtalarim kaliteli olabilmesi icin

benim sorunum yok kızlar ilk tedavimde hiç bişi kullanmamıştım
bu tedavime 7 hafta var ben balın içine çörek otu tozu vetarcın karıştırdım sabah akşam ac karnına kaşıklıyorum.
arı polenini akşamları yemekten sonra sütle içiyorum..

ananası toplama işleminden sonra gün aşırı taze alıp sıkılıp içmiştim çok vitaminli bir meyve ve tropikal meyve oldundan taze sıkılması lazım kutularından tavsiue etmem zehir gibi tadı var zira

bende kabak ve ayçiçeğinin zararkı oldunu duydum tutunmayı engeelliyor diye duymuştum

benim sorunum yok kızlar ilk tedavimde hiç bişi kullanmamıştım
bu tedavime 7 hafta var ben balın içine çörek otu tozu vetarcın karıştırdım sabah akşam ac karnına kaşıklıyorum.
arı polenini akşamları yemekten sonra sütle içiyorum..

ananası toplama işleminden sonra gün aşırı taze alıp sıkılıp içmiştim çok vitaminli bir meyve ve tropikal meyve oldundan taze sıkılması lazım kutularından tavsiue etmem zehir gibi tadı var zira

bende balin icine corek otu, karanfil, keten tohumu ve detarcin koyuyorum sabahlar kalkinca birer kasik yarin basliyacagim
esimede keci boynuzu uygulayacagim bakalim insallah emeklerimiz bosa gitmez

bende bu ballı karışımdan kullanıyorum ama içine karanfil koymayı unutmuşum... ee herhalde bukadarındanda bişey olmaz..... tedavime devam ediyorum. bugün yarın ananasa başlıycam. ama ben meyvesini alıp hergün bir iki dilim yiycem.... bakalım sonuç ne olacak...

arkadaslar benımde transferımın 4.günü bende ananas kivi portakal ve kebek çekırdeğını bol miktarda tüketıyorum bakalım hayırlısı

Ananasi Amerikada gebeler erken donem gebeliklerde tavsiye etmiyolar. ICinde oksitosin var oda rahim kasilmasina sebeb olup dusuk tehlikesi olabiliyor, Bir yerde okumustum eskiden istemmeyen gebelikleri kadinlar gunde bir butun ananas yiyerek sonlandirlarmis.
Doguma yakin ise cok faydali ben ilk hamileligimde sonlarinda bilmeden cok ananas tukettim 37. haftada dogum yaptim. Rahim muayenelerimde cok fazla incelme oldugunu soylemisti doktorum. nitekim erken dogdu oglum.(2. de yemedim 43. haftada dogdu malesef:KK43:

Yani gununuz geciyorsa kesinlikle tavsiye ederim vede dogumdan sonra sut yapar..
not:eek:ksitosin. pitocin denen dogumda verilern sentetik hormonun dogal hali.. Bebeginiz sizi emerken de oksitosin salgilanir hem rahiminiz toparlanir hemde sutunuz cogalir.

X