Tüp Bebek Tedavisinde Ananas ve Çörek Otlu Karışım Hakkında Bilgi Verebilirmisiniz?

Çok faydalı bir topik olmuş. nevrom ve bilgilerini paylaşan arkadaşlarım ellerinize sağlık. Ben de tedavi öncesi deneyeceğim bunları inşallah

BU IKI KARISIMIDA YAPTIM FAYDASINI GORDUM arkadaslar onerı ısteyen herkese yazdım bu ıkı onerıyı corekotlu karısımı ıgneler baslayınca yemeye basladım oyle ac karnına falan yemedım yuurta sahyısını ve kalıtesını artırıyor ılk basta 3 yumurtam olustu sadece dunya basıma coktu ama karısıma devem ettım opuda 7 ye cıkmıs ve ınanırmısınız 4 u kalıtelıydı 3 u transfer edıldı 2 sı tuttu ananasın faydasıda bebeklerın tutunmasını saglıyor ben ananasın hem meyvesını yedım (sonucta katkısız) ve meyve suyunuda ıctım baska sormak ıstedıgınız varsa burdayım hıc bır kucak bebeksız kalmasın

selam arkadaşlar nevrocum nasılsın......bende doktora gıttım yenı geldım bu ay başlayalım dedı şaşkınım işlerımı nasıl ayarlıcam bılmıyorum ben hazıranda başlar demıştım ama muayene ettı ve herşey çok ıyı başlayalım dedı bende çorekotu bal karışımına sabah başladım......burayı takıpteyım....herkese guzel gunler

BU IKI KARISIMIDA YAPTIM FAYDASINI GORDUM arkadaslar onerı ısteyen herkese yazdım bu ıkı onerıyı corekotlu karısımı ıgneler baslayınca yemeye basladım oyle ac karnına falan yemedım yuurta sahyısını ve kalıtesını artırıyor ılk basta 3 yumurtam olustu sadece dunya basıma coktu ama karısıma devem ettım opuda 7 ye cıkmıs ve ınanırmısınız 4 u kalıtelıydı 3 u transfer edıldı 2 sı tuttu ananasın faydasıda bebeklerın tutunmasını saglıyor ben ananasın hem meyvesını yedım (sonucta katkısız) ve meyve suyunuda ıctım baska sormak ıstedıgınız varsa burdayım hıc bır kucak bebeksız kalmasın

merhaba öncelikle bebeklerin sağlıklı sıhatli büyüsün nerde tedavi gördün ben onu merak ediyorum bende küre başlamayı düşünüyorum inşallah kucaklar boş kalmaz

selam arkadaşlar nevrocum nasılsın......bende doktora gıttım yenı geldım bu ay başlayalım dedı şaşkınım işlerımı nasıl ayarlıcam bılmıyorum ben hazıranda başlar demıştım ama muayene ettı ve herşey çok ıyı başlayalım dedı bende çorekotu bal karışımına sabah başladım......burayı takıpteyım....herkese guzel gunler

Canım hayırlısı olsun. Demekki böylesi hayırlıymış. Benim de tedavim böyle apar topar başlamıştı. Allah yardımcın olsun. Dualarımız seninle. Gelişmelerden haberdar et beni. Öpüyorum çok. :1hug: :asigim:

merhaba öncelikle bebeklerin sağlıklı sıhatli büyüsün nerde tedavi gördün ben onu merak ediyorum bende küre başlamayı düşünüyorum inşallah kucaklar boş kalmaz

amin inşallah Allah herkese bu duyguyu yasatır.. ınsallah bebeklerımde zamanında doğarlar ben ızmırde smyrna da tedavı gordum çok arastırdım gıttıgım merkezın emrıyologları cok ıyıcok tecrubelıler ve cok basarllar uzun arastırmalar sonunda oraya karar verdım memnundaa kaldım ınternet sıtelerı de var bak ıstersen kurede basla ben colk faydasını gordum benım durumum gercekten zordu

amin inşallah Allah herkese bu duyguyu yasatır.. ınsallah bebeklerımde zamanında doğarlar ben ızmırde smyrna da tedavı gordum çok arastırdım gıttıgım merkezın emrıyologları cok ıyıcok tecrubelıler ve cok basarllar uzun arastırmalar sonunda oraya karar verdım memnundaa kaldım ınternet sıtelerı de var bak ıstersen kurede basla ben colk faydasını gordum benım durumum gercekten zordu

Canım hayırlısı olsun. Demekki böylesi hayırlıymış. Benim de tedavim böyle apar topar başlamıştı. Allah yardımcın olsun. Dualarımız seninle. Gelişmelerden haberdar et beni. Öpüyorum çok. :1hug: :asigim:

canım çok sağol ..........rabbım herkese kolaylık versın ..........sende kendıne ıyı bak......gelışmelerı yazarım elbete...........bebşin nasıl........

kızlar ben arı sütü+bal+polen karışımı aldım. Onu karıştırcam çörekotu ile. Bu karışımın biçok faydası var. Kraliçe arılar sürekli bununla beslenir ve diğer arılara göre çok uzun yasarlar, çok ürerlermiş. Balı değil de bunu denemek istedim. Bir de dr. bana keten tohumu her gün bir çay kaşığı ye dedi.Omega3 olduğu için.Üzüm çekirdeüinin öğütülmüşü satılıyormuş ondan da ye dedi. kekik de faydalıymış.

canım çok sağol ..........rabbım herkese kolaylık versın ..........sende kendıne ıyı bak......gelışmelerı yazarım elbete...........bebşin nasıl........

Tamam bitanemm. Bebiş Allaha bin şükür çok iyi. Arada gidip görüyoruz. Çok güzel bir duygu. Bu yaza siz de bu duyguları yaşayacaksınız inşallah. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

kızlar ben arı sütü+bal+polen karışımı aldım. Onu karıştırcam çörekotu ile. Bu karışımın biçok faydası var. Kraliçe arılar sürekli bununla beslenir ve diğer arılara göre çok uzun yasarlar, çok ürerlermiş. Balı değil de bunu denemek istedim. Bir de dr. bana keten tohumu her gün bir çay kaşığı ye dedi.Omega3 olduğu için.Üzüm çekirdeüinin öğütülmüşü satılıyormuş ondan da ye dedi. kekik de faydalıymış.

Canım şifa olsun inşallah. :Saruboceq: Öpüyorum. Şeniz

çok guzel nevromm...........rabbım tamamına erdırsın...............herkese kolaylık versın .....guzel haberşler versın....çok sağol canımmmmmmm

çok guzel nevromm...........rabbım tamamına erdırsın...............herkese kolaylık versın .....guzel haberşler versın....çok sağol canımmmmmmm

Sağol canısı. Allah razı olsun. Amin inşallah. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

kızlar selam daha once ananasla ilgili bir iki yazı okumustum. sizin konuyu da gorunce paylaşmadan geçemedim. asagida da buldugum bir yazıyı ekliyorum size de bilgi olsun diye. kısaca yanlarına tercume ettim ozet olarak. umarım faydası olur.

Ayrıca aşağıda bahsi geçen Bromelain denen enzim endometriosis hastalarında sıkıntı yaratan prostaglandin hormonundan kaynaklanan ağrıları azaltabiliyor ve ameliyat vb. sonrası daha hızlı iyileşme sağlayabiliyormuş.
--------------------------------

They say it's actually the core of the pineapple that works best, not the pineapple itself. It's an enzyme called Bromelain, you can also take tablets from the health food store, but I don't know if it would work as well. Some say it needs to be fresh pineapple, because it is an enzyme. (özellikle ananasın ortasındaki sert bölümün işe yaradığını söylüyorlar. Bromelain denen bir madde çok yoğun miktarda bulunuyormuş burada ve toz/tablet formatında da satılıyormuş. Ananasın için faydalı olan bu enzim olduğu için ananası taze tüketmek gerekli diyorlar)

However, some say that fresh pineapple, if eaten in excess could cause a miscarriage, as it can cause uterine cramping. yalnız taze ananası çok yememeye dikkat etmek gerekiyor. rahim kasılmaları yapabileceği için düşük sebebi olabilirmiş.

So if you are going to try it, it might be better to stick to the following routine: Eğer deneyecekseniz aşağıda yazdığı şekilde uygulamanızda fayda var

Implantasyonu desteklemek için
Using Pineapple to Assist Implantation: Pineapple contains bromelain. Bromelain is a proteolytic enzyme that breaks up proteins that inhibit embryo implantation. Consuming a whole pineapple (focusing on the core as it has the highest concentration of Bromelain) during a fertility cycle can be beneficial.Bromelain embriyonun tutunmasını engelleyen proteinleri parçalarmış. gün vermemiş ama herhalde yumurtlamadan sonra kullanmak gerekli tutunması için ???

Tüp Bebek Tedavisinde
For IVF [in vitro fertilization] cycle: one pineapple, divided into 5 portions - consume one portion each day, over five days, beginning on the day of your embryo transfer. Transfer yapıldığı günden başlayarak bir ananası 5 eşit porsiyona bölün 5 gün boyunca her gün bir parçasını tüketin.

Aşılama tedavisinde
IUI [intra-uterine insemination] cycle: one pineapple, divided into 5 portions - consume one portion each day, over five days, beginning on the day of your IUI. Aşılama yapıldığı günden başlayarak bir ananası 5 eşit porsiyona bölün 5 gün boyunca her gün bir parçasını tüketin.

Zamanlamalı ılişki için
Timed intercourse cycle: one pineapple, divided into 5 portions - consume one portion each day, over five days, beginning on the day after ovulation. Yumurtlamanın gerçekleştiği günün ERTESı gününden başlayarak bir ananası 5 eşit porsiyona bölün 5 gün boyunca her gün bir parçasını tüketin.

Note: Be careful not to start consuming pineapple too early in the cycle. Beginning to consume pineapple BEFORE the recommended days above can actually affect your vaginal and cervical mucus PH, making it more acidic.
Bu not önemli!!! Ananası dönemin çok erken zamanlarında tüketmeye başlamayın diyor. Yukarıda tavsiye edilen günlerden önce tüketmeye başlarsanız vajen ve serviks sıvısını asidik yapar ki bu da spermlerin yaşamasını ve rahme geçişini engeller.

elimden geldiğince çevirmeye çalıştım umarım işinize yarar :)

MOMİ , emek vermişsin, paylaşmışsın çok teşekkürler, Allah gönlüne göre versin... sevgiler... a.s.

MOMİ , emek vermişsin, paylaşmışsın çok teşekkürler, Allah gönlüne göre versin... sevgiler... a.s.

allah hepimizin gönlüne göre hayırlı sağlıklı güzel evlatlar nasip etsin inşallah. bende tup bebek tedavisine başlayınca deneyeceğim. yazıyı okuyunca dayanamadım umarım birilerinin işine yarar da güzel bebişler sıkı sıkı tutunur. :dance:

ben 6.tüp bebek denememde basarıya ulastım.diğer tedavilerimden farklı olarak transferden 3 gün önce ananas yemeye basladım. tranferden sonrada bol bol yedim bir ananası 2-3 günde bitirdim.lifli olduğu için bağırsak problemimede iyi geldi.ayrıca hersabah kahvaltıda taze sıkılmıs portakal suyu içtim.halada devam ediyorum

orbiss senin problemin neydi? ben 4.deneme sürecine başlayacağım ve enerjimi kaybetmiş gibiyim. senin gibi ilk 3 denemede başarısız olup sonradan bebek sahibi olan birisinin eminim benimle paylaşmak isteyeceği şeyler vardır:) ?

gunaydin herkeseeeee

ananasi deneyen ve faydasini goren bizlerle paylaşmak isteyen var mı aranızdaaaaa.

evet momıcım ben bu denememde transferden bı gun once başladım hergun bır dılım yedım akşamları...........yedıncı gun bıraktım artık olan olmuştur dıye.............bılemem faydası olmuşmu ama tutundu .............denemek bedava..........ama tadını çok sevmedığım ıin zor yedım.......lıflı old ıcınde kabızlık hıç yaşamadım bu kez..............

evet momıcım ben bu denememde transferden bı gun once başladım hergun bır dılım yedım akşamları...........yedıncı gun bıraktım artık olan olmuştur dıye.............bılemem faydası olmuşmu ama tutundu .............denemek bedava..........ama tadını çok sevmedığım ıin zor yedım.......lıflı old ıcınde kabızlık hıç yaşamadım bu kez..............

valla canımcım dedigin gibi denemekten ne zarar çıkacak hem ben ananasa bayılırım. transferden gününde başlayın yazıyordu bir yerde ama bir iki gün önce başlamak daha akıllıca olabilir kanlanmayı arttırmak icin. bakalım o gunler gelir insallah da bende yerim guzel guzel ananaslarııııı..
tesekkurler paylasimin icin. buyrunnnnnnnnn

arkadaşlar,ben de toplamadan 1-2 gün önce başladım ananasa her gün 1 kalın dilim yedim.gebelik testinden sonraki 1 haftaya kadar yedim,artık sıkılıp bıraktım.kabızlık hiç yaşamadım,gerçekten lifli ve vitaminli meyva.yine toplamadan sonra her sabah 1 bardak portakal suyu içtim.

X