Tüp Bebek Tedavisinde Ananas ve Çörek Otlu Karışım Hakkında Bilgi Verebilirmisiniz?

arkadaşlar benim bala polene yani arının bütün ürünlerine alerjim var ve şu çörek otunu yapmak istiyorum neyle yapayım bana bir akıl verin sade çörek otuda acı gelir.......mesela, reçelle olurmu yada pekmezle :uhm:

canim inan bu konuda hic bilgim yok bende simdi yapicam sanirim balla oluyormus ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN INSEALLAH AMINa.s.:1hug:

Kızlar nerdesınız yardım lutfennnn nasıl yapacaz bu karısımı polende konuluyormu cadıarzu

21. haftada kalbi durdu..... senağlama
suni sancıyla doğum yaptım......................senağlama
pıhtılaşma olmuş kanımda....antifosfolipit antikoru sendromu......
gebe kalırsam iğne kullanıcam doğuma kadar....

canım cok uzuldum cok zor bebımde gecekı 24. haftada erken doğdu kayıplar cok zor canım ınş bu kez gelır melegın sıkı sıkı tutunur sana ..............ben hala korkuyorum ama kısmet rabbım ne demış bılemeyız ınşşşşşşşşş asla bı daha sıkıntı yasatmaz .............ınş canım...........

nil selam canım
ben arı sütü bal polen karışımı kullandım daha önceki tedavimde. hazır aldım eczaneden. her markaya güvenmediğim için araştırıp aldım istersen özelden yazabilirim. ama bazı arkadaşlar aktardan alıyor bu karışımı. tercih kişiye kalmış.
bu tedavimde de çörek otu bal tarçın yapayım diyorum. balın içine ne kadar ölçüde olduğunu tam bilmiyorum ama bir tatlı kaşığına bir tutam tarçın ve bir tutam çörek otu diyorlar genelde.
hem tarçın hem çörek otu taze çekilmiş olmalı. çörek otu mide de sindirilmiyormuş yoksa tam olarak.
göz kararı hazırlanır herhalde. çok seyreltik olmamalı veya çok katı olmamalı diye düşünüyorum.

yapan arkadaşlardan birebir tarif bilen varsa yazar belki.

kızlar tam bir ölçü veremiycem malesef ,ben göz kararı hazırlıyorum...yaptığınız karışım çok akışkan olmamalı ama macun gibi karıştırırken de zorlanmayın...kıvamı anlatabilmişimdir herhalde....
bir de yemeden önce mutlaka karıştırıp öyle yeyin...

bir arkadaş bal kullanamadığını söylemiş.....pekmez de aynı işi görür sanırım.....

ınşallah hepimize faydalı olur.............

canım cok uzuldum cok zor bebımde gecekı 24. haftada erken doğdu kayıplar cok zor canım ınş bu kez gelır melegın sıkı sıkı tutunur sana ..............ben hala korkuyorum ama kısmet rabbım ne demış bılemeyız ınşşşşşşşşş asla bı daha sıkıntı yasatmaz .............ınş canım...........

evet canım çok zor...rabbim kimseye yaşatmasın......hele bir de zor bulmuşken kaybetmek daha da zormuş.....

Aminn.........cümlemize......

nil selam canım
ben arı sütü bal polen karışımı kullandım daha önceki tedavimde. hazır aldım eczaneden. her markaya güvenmediğim için araştırıp aldım istersen özelden yazabilirim. ama bazı arkadaşlar aktardan alıyor bu karışımı. tercih kişiye kalmış.
bu tedavimde de çörek otu bal tarçın yapayım diyorum. balın içine ne kadar ölçüde olduğunu tam bilmiyorum ama bir tatlı kaşığına bir tutam tarçın ve bir tutam çörek otu diyorlar genelde.
hem tarçın hem çörek otu taze çekilmiş olmalı. çörek otu mide de sindirilmiyormuş yoksa tam olarak.
göz kararı hazırlanır herhalde. çok seyreltik olmamalı veya çok katı olmamalı diye düşünüyorum.

yapan arkadaşlardan birebir tarif bilen varsa yazar belki.

momi buraya yazabilirsin markayı. her türlü marka yazılıyor gördüğüm kadarıyla galiba ben de yazdım birşey olmuyor. burada belli bir ürünü veya yeşil reçeteli özel bir ilacı pazarlamadığın sürece bir sakıncası yoktur bence.

denizcim benim kullandığım dynabeille di. izmirde üretiyorlarmış. eczanelerde satılıyor. ben extra dozunu kullanmıştım. hepsi gerçek kalitede olmuyor ürünlerin diye biliyorum. o yüzden dikkatli seçmek lazım.

eğer çevrenizde arıcılıkla uğraşan birileri varsa güvendiğiniz direk onlardan da alabilirsiniz.

Kızlar daha tedavi me başlanması yarın histereskopi var ananas yemeye basladm vücudumu hazirlaym doe yanlismi yapıyorum sizce

kızlar selam daha once ananasla ilgili bir iki yazı okumustum. sizin konuyu da gorunce paylaşmadan geçemedim. asagida da buldugum bir yazıyı ekliyorum size de bilgi olsun diye. kısaca yanlarına tercume ettim ozet olarak. umarım faydası olur.

Ayrıca aşağıda bahsi geçen Bromelain denen enzim endometriosis hastalarında sıkıntı yaratan prostaglandin hormonundan kaynaklanan ağrıları azaltabiliyor ve ameliyat vb. sonrası daha hızlı iyileşme sağlayabiliyormuş.
--------------------------------

They say it's actually the core of the pineapple that works best, not the pineapple itself. It's an enzyme called Bromelain, you can also take tablets from the health food store, but I don't know if it would work as well. Some say it needs to be fresh pineapple, because it is an enzyme. (özellikle ananasın ortasındaki sert bölümün işe yaradığını söylüyorlar. Bromelain denen bir madde çok yoğun miktarda bulunuyormuş burada ve toz/tablet formatında da satılıyormuş. Ananasın için faydalı olan bu enzim olduğu için ananası taze tüketmek gerekli diyorlar)

However, some say that fresh pineapple, if eaten in excess could cause a miscarriage, as it can cause uterine cramping. yalnız taze ananası çok yememeye dikkat etmek gerekiyor. rahim kasılmaları yapabileceği için düşük sebebi olabilirmiş.

So if you are going to try it, it might be better to stick to the following routine: Eğer deneyecekseniz aşağıda yazdığı şekilde uygulamanızda fayda var

Implantasyonu desteklemek için

Using Pineapple to Assist Implantation: Pineapple contains bromelain. Bromelain is a proteolytic enzyme that breaks up proteins that inhibit embryo implantation. Consuming a whole pineapple (focusing on the core as it has the highest concentration of Bromelain) during a fertility cycle can be beneficial.Bromelain embriyonun tutunmasını engelleyen proteinleri parçalarmış. gün vermemiş ama herhalde yumurtlamadan sonra kullanmak gerekli tutunması için ???

Tüp Bebek Tedavisinde

For IVF [in vitro fertilization] cycle: one pineapple, divided into 5 portions - consume one portion each day, over five days, beginning on the day of your embryo transfer. Transfer yapıldığı günden başlayarak bir ananası 5 eşit porsiyona bölün 5 gün boyunca her gün bir parçasını tüketin.

Aşılama tedavisinde

IUI [intra-uterine insemination] cycle: one pineapple, divided into 5 portions - consume one portion each day, over five days, beginning on the day of your IUI. Aşılama yapıldığı günden başlayarak bir ananası 5 eşit porsiyona bölün 5 gün boyunca her gün bir parçasını tüketin.

Zamanlamalı ılişki için

Timed intercourse cycle: one pineapple, divided into 5 portions - consume one portion each day, over five days, beginning on the day after ovulation. Yumurtlamanın gerçekleştiği günün ERTESı gününden başlayarak bir ananası 5 eşit porsiyona bölün 5 gün boyunca her gün bir parçasını tüketin.

Note: Be careful not to start consuming pineapple too early in the cycle. Beginning to consume pineapple BEFORE the recommended days above can actually affect your vaginal and cervical mucus PH, making it more acidic.
Bu not önemli!!! Ananası dönemin çok erken zamanlarında tüketmeye başlamayın diyor. Yukarıda tavsiye edilen günlerden önce tüketmeye başlarsanız vajen ve serviks sıvısını asidik yapar ki bu da spermlerin yaşamasını ve rahme geçişini engeller.

elimden geldiğince çevirmeye çalıştım umarım işinize yarar :)
Emeğine sağlık çok güzel bilgiler var Allah razı olsun canım

denizcim benim kullandığım dynabeille di. izmirde üretiyorlarmış. eczanelerde satılıyor. ben extra dozunu kullanmıştım. hepsi gerçek kalitede olmuyor ürünlerin diye biliyorum. o yüzden dikkatli seçmek lazım.

eğer çevrenizde arıcılıkla uğraşan birileri varsa güvendiğiniz direk onlardan da alabilirsiniz.
Sene 2023 ben de bu ürünlerden kullanıyorum Dynabeille 50 senelik firma (imiş) tüp bebek ve erkek infert. birebir. Oyle bim de şok da her yerde satılan veya instagram bloggerları ile ün yapan markalara güvenmeyin derim.

X