tüp bebek yaptıranlar....

Ankara başkent hastanesi Prof Dr Göğşen Önalan...Benimle gülen,benimle üzülen ,desteğini hiç bırakmayan Canm doktorum ,hatta amcam,Abi'm,Göğşen hocam...7 aylık evliyken başladım bu formları okumaya,2-3 yıldır çocuğu olmayanları okuyup "nasıl dayanıyorlar bu acıya"derdim içimden...İlk tüp bebeği tutmayanları okuyup ağladım onlarla birlikte.Ben Naapardım,yaşayamazdım heralde dedim içimden.Sonuçta 5 yıllık evliliğime 3 aşılama 3 tüp bebek sığdırdık.Hem de ne çalkantılı ne zor bi 5 yıl...20 bin masraflı trafik kazalarımız,birden bire işsiz kalışlarımız ,ailelerimizin bozulan sağlık durumları..Hep dedim ki"bebeğim öyle bi zamanda gelecek ki'iyi ki şimdi gelmiş'diyeceğim "yılmadık ,eşimle kenetlendik birbirimize,ve her şeye rağmen bebeğimiz için mücadele ettik.En sonuncuda eşime dedim ki "tutmassa ne yapacağız?" paramız yok,borcumuz çok...Eşim dedi ki"yine deneriz,yine,yine..tutana kadar "...Veee sonunda 3. Denememiz Göğşen hocamın rahmime yuvarladığı embriyo ile bebeğim hayata tutundu !!! Hocam Sımsıkı sarıldı bana...bu iş bitti Merve dedi...Artık hamilesin ! Benle birlkte transfer olan 2 arkadaş da benle aynı gün keseyi gördüler.yine buradan tanıştığım bir arkadaş aynı günlerde aşılama yapmıştı ve o da bugün 2 kese gördü:) Hoplaya zıplaya çıktık hastaneden gözyaşlarıyla...Ve bebeğim öyle zor bi zamanda geldi ki...En büyük yaşama sebebim oldu.ve diyorum ki "iyi ki şimdi gelmiş" 5 yıldır hep buraya bu cümleyi yazmanın hasretini çektim :Evet...Hamileyim!!! Gebeyim! Güzel günlere,mutlu zamanlara,bebeğimin rızgıyla doğacağı nasipli günlere gebeyim!!!
Ayy nasıl güzel yazmışsın. Nasıl Ağlıyorum allah bize de nasip etsin inşallah. Kurban olduğum rabbim kucagimizi boş koymasin.2 tup denemem var negatif. 3. İçin hazır olmayı bekliyorum.allah analı babalı büyütsun. Kucağına almayi nasip etsin inşallah.

Ayy nasıl güzel yazmışsın. Nasıl Ağlıyorum allah bize de nasip etsin inşallah. Kurban olduğum rabbim kucagimizi boş koymasin.2 tup denemem var negatif. 3. İçin hazır olmayı bekliyorum.allah analı babalı büyütsun. Kucağına almayi nasip etsin inşallah.
Aminnnn canm benim ben de her yazanla ağlardım,tutnanla da tutmayanla da ağlardım..Rabbim sana da her kese nasip etsin bu pıt pıtlarııı...Dr unu iyi seç,sana destek olan bi Dr olsun muhakkak..

Çok güzel yazmışsınız gerçekten benimde bir aşılamam var ama olmadı tüpe geçeceğiz cok korkuyorum

Gunaydin herkese hayırlı günler olsun. Ben bayadır girip yazamıyorum ama sizlerede vesile olmak ıstiyorum. Hikayemi anlatayim bende.Bahçeci umut tüp bebek merkezinde tedavi oldum bende eşim azospermi hastasıydi önce dr selen hanıma gittik o bizi eşim için Tansel beye yönlendirdi.Durumumuzun bu kadar sıkıntılı oldugunu bilmiyorduk esasında. Selen hanim anlatınca çok kötü olduk. Tansel bey eşime tedaviye başladı ve tese ameliyatı yaptı. Bu arada selen hanımda bana tedaviye başlamıştı sağolsun hem düzgün hem işinı iyi bilen bir kadın hemde acik sözlü. Allahin izniyle eşimden sperm çıktı allahin izniyle şu an ikiz kızlarım var. 1 yaşına girecekler hayırlısıyla. Allah herkese nasip etsin inşallah.doktorumu herkese tavsiye ederim bu kadar zor durumda bizim evlat sahibi olmamıza vesile oldu.

Merhabalar iki aşılama birde tüp bebek yatırmıştım tutmamıştı sonunda Amerikan hastanesi dr Bülent beye gittim 12 yumurta aldılar o8 tanesi dollendi 4 taneside 5.gün embriyosu olarak saklandı 1 ay dillendirip 1 ay sonra 2 embriyo transfer ettiler ve şükürler olsun hamile olduğumu öğrendim coooooook güzel bir duygu rabbim isteyen herkese nasip etsin. Ben Amerikan hastanesi ve doktorumdan çok memnun kaldım ekip güleryüzlü

Merhaba 5 senelik evliyim eşim varikosel ameliyatı oldu yüzde 10 hareketlilik vardı o da sıfıra düştü ameliyatın ikinci senesi doktor tüp bebek dedi ve şuan korkuyorum yaptıran arkadaşlar bana bu süreçten biraz bahsedip yardımcı olabilir mi lütfen :KK43:

Merhaba 5 senelik evliyim eşim varikosel ameliyatı oldu yüzde 10 hareketlilik vardı o da sıfıra düştü ameliyatın ikinci senesi doktor tüp bebek dedi ve şuan korkuyorum yaptıran arkadaşlar bana bu süreçten biraz bahsedip yardımcı olabilir mi lütfen :KK43:
Canım korkma. Korkacak birsey yok ki hatta sevinmelisin bile. Ben 3 kez yaptırdım. 2 si tutmadı. 3.su tuttu 3 aylikken kalbi durdu. 4. Yu yaptiracam kendimi hazır hissettiğimd.
Kendini motive et. Sadece morale ihtiyacın var.ve gerçekten hazirsan başla. Korkularını endişelerini at öyle başla. Allah kolaylik versin.rabbim gonlundekini versin insallah

Canım korkma. Korkacak birsey yok ki hatta sevinmelisin bile. Ben 3 kez yaptırdım. 2 si tutmadı. 3.su tuttu 3 aylikken kalbi durdu. 4. Yu yaptiracam kendimi hazır hissettiğimd.
Kendini motive et. Sadece morale ihtiyacın var.ve gerçekten hazirsan başla. Korkularını endişelerini at öyle başla. Allah kolaylik versin.rabbim gonlundekini versin insallah
Amiinn ecmain .. çok teşekkür ederim burası moral oluyor destek oluyor zira etrafımdakiler anlamıyor beni .. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar versin hayırlısıyla isteyen herkese ana baba olmayı nasip etsin (amin)

Amiinn ecmain .. çok teşekkür ederim burası moral oluyor destek oluyor zira etrafımdakiler anlamıyor beni .. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar versin hayırlısıyla isteyen herkese ana baba olmayı nasip etsin (amin)

Aminnnn. İlk tüp bebeğimi 2008 yılında yaptım ve şükürler olsunki 8,5 yaşında kızım var. 2016 da tekrar denedik 3 aylık hamile iken kalbi durdu. 3 ay sonra dondurulmuş ile denedik tutmadı. Nisan 2017 de tekrar denedik ve 5 haftalık hamileyim. Allahım tüm isteyenlere sağlıklı evlat nasip etsin

Etraftakilere kulağıni tika. Kim ne derse desin duyamamazliktan gel.
Herkes doktora gitmeyi bilir herkes çocuğu olsun ister. Bosbogazlik ediyorlar sadece moral dusuruyirlar..
Hiç moralini dusurmelerine izin verme. Salla gitsin. Herkesin imtihanı farklı. Ağzı olan konuşur kimse halden anlamaz.boşver sene bu hayat bizim dilediğin gibi yaşa. Allah nasip ederse 10 yıl sonra yine olur.hayatını Zindan etme.
Merak Etme allahim insallah bizi ve bizim gibilerin de yüzünü güldürecek insallah.

Etraftakilere kulağıni tika. Kim ne derse desin duyamamazliktan gel.
Herkes doktora gitmeyi bilir herkes çocuğu olsun ister. Bosbogazlik ediyorlar sadece moral dusuruyirlar..
Hiç moralini dusurmelerine izin verme. Salla gitsin. Herkesin imtihanı farklı. Ağzı olan konuşur kimse halden anlamaz.boşver sene bu hayat bizim dilediğin gibi yaşa. Allah nasip ederse 10 yıl sonra yine olur.hayatını Zindan etme.
Merak Etme allahim insallah bizi ve bizim gibilerin de yüzünü güldürecek insallah.
Amin inşallah canım çok doğru diyorsun moral çok önemli

Amin inşallah canım çok doğru diyorsun moral çok önemli
Ben çok ağladım cigerim parcalandi yüreğim sizliyordu.
Vallah kafayı kirdim kim ne derse desin kaderden kısmet ten öteye gitmiyor hicbirsey. Herkes dönüp kendi hayatına baksın moduna girdim.kimseyi takmiyorum.çünkü zamanla saplantı haline geliyor bu durum.
Allah nasip etmeyecegi şeyin hayalini kurudurmazmis. Allah buyuk o bize sabrini veriyor. Önemli olan dermansiz dert vermesin rabbim

Merhabalar iki aşılama birde tüp bebek yatırmıştım tutmamıştı sonunda Amerikan hastanesi dr Bülent beye gittim 12 yumurta aldılar o8 tanesi dollendi 4 taneside 5.gün embriyosu olarak saklandı 1 ay dillendirip 1 ay sonra 2 embriyo transfer ettiler ve şükürler olsun hamile olduğumu öğrendim coooooook güzel bir duygu rabbim isteyen herkese nasip etsin. Ben Amerikan hastanesi ve doktorumdan çok memnun kaldım ekip güleryüzlü
Ben de Amerikan Hastanesinde Bulent Urmana gittim. Pozitif sonuc aldik, kalp atışını da duyduk cok şükür. Ekip olarak çok ilgilendiler. Zehra hanım kafama takılan her konuda destek oldu. Güzel sonuç aldik şükür...

Korkacak bişey yok. Her konuda bilgi veriliyor. Iyi bir merkez bulmani öneririm. Ben Amerikan Hastanesini tercih ettim. Cok memnun kaldım. Zehra hanimi arayip öngörüsme randevusu alabilirsin. Ucret almıyorlar.

Merhaba kızlar Sizlerle paylaşacağım bir şey var. Ben reklam yapıyorum, yazılarımı dikkate almayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
tüp bebek yaptıran arakadaşlar... nerde yaptırdınız (hem şehir olarak hemde kurum olarak) söylermisiniz... ben şu anda tüp bebek için araştırma içerisindeyim iyi bir yer nerde??? şartları nasıl falan...ve bu konuda yorumlarınızı bilgilerinizi yazarsanız bana çok yardımcı olacaksınız... 2 yıldır evliyim ve doktor konusunda şu 2 yılda gitmediğim doktor kalmadı... ve doktor işi bence şans işi birazda...ve ben bu konuda çok şansızım...karşıma istediğim gibi bir doktor çıkmadı.. ne olur sorularımı cevapsız bırakmayın lütfen...senağlama
Merhaba ben Amerikan hastanesinde Dr Bülent Urman da tüp bebek tedavisi oldum. Hamileligim devam ediyor. Gitmediysen mutlaka tavsiye ederim. Telefonla Zehra hanımdan bilgi al mutlaka. Gelismelerden haberdar et lütfen bizi

Merhaba kızlar Sizlerle paylaşacağım bir şey var. Ben reklam yapıyorum, yazılarımı dikkate almayın.

Merhaba arkdaslar bn 2 yillik ewliyim bekarken cikilota kisti tanısı kondu evlendiğim beri korunmadim ve hala daha çocuğun yok gitmediğim doktor kalmadi.rahim filmleri mr tahliller ne varsa oldim.2 aşılama oldum tutmadı ve enson tüp bebeğe karar verildi.doktorum bana 3 aylık lucrin depot iğne verdi 75.ci günü gel e2 bakılacak dedi 15.93 cıktı az daha düşmesini bekleyelim 10 nun altına düşsün dedi bi hafta sonra yani bugün tahlil yaptim benm e2 düşeceğine yükselmiş 34.45 smdi sonuç ne oluyor iğnenin etkisini geçti yani kiralık çok bozuk açıkçası

X