Tüpbebekte döllenmesi gerçekleşmeyen arkadaşlar,olumlu sonuç alan yokmu?

ilk denemem de her şey sçok güzeldi.. 17 yumurta 16 sı döllendi.. 3 transfer ve ikiz gebelik.. ama malesef 19. haftada kaybettim.. ikinci denemede ise 10 yumurta 3 döllenme.. ve son anda döllenme gerçekleşmiş..kalite 2. kalite idi.. ama bebeğim öyle sıkı tutunmuşki bana.. sonuç tek gebelik.. şu an 5. ayımız bitti... inşallah seninde böyle sonu güzel olur.. ben hastaneye tlefon açmıştım döllenme gerçekleşmedi demişlerdi.. 2 gün sonra tekrar arayın dediler..o 2 gün geçmek bilmemişdi..seni çok iyi anlıyorum.. dualarım seninle...
yıllar geçmiş üzerinden ama aynı durum benimde başıma geldi.ilk gün arayıp döllenme olmadı dediler.yarın tekrar arayacaklar ümitli mi olmalıyım.görüp cevap yazarsan çok sevinirim.

mrb arkadaşlar allah bizim gibi olan arkadaşların yardımcısı olsun
benim olayım döllenme sorunu yok ama gelişim olmuyor
hem mikro hem tüp bebek ikisi aynı anda denendi yumurta sayım 33 olduğu için
zaten mikroda direk dölleniyor tüp bebektede döllenme oluyor
ama embriyo gelişimi yavaş ve 3-4 gün duruyor
fragmasyon (ölü hücre) atığı fazla
umarım bebişlerimize kavuşuruz
Canım mesajın geçmiş yıla ait ama okuyunca yazmak istedim. Benim de aynı sorunum var embiryolar dolleniyor ama günüyle uyumlu bölünmüyorlar gelişimleri çok yavaş. Acaba sizde Bi gelişme oldu mu bu konuyla ilgili. 3 tüp bebek denemem var 3 unde de aynı sorunlar oldu. inşaallah bebeğiniz olmuştur canım umut arıyorum bu konuda. 3 kere tüp bebek deneyip 3 unde de aynı olunca 4. Tüp bebeği denemeye gerek yok gibi gelmeye başladı. Tıbbın embiryolarin gelişimine bi müdahalesi yokmuş çünkü

Canım mesajın geçmiş yıla ait ama okuyunca yazmak istedim. Benim de aynı sorunum var embiryolar dolleniyor ama günüyle uyumlu bölünmüyorlar gelişimleri çok yavaş. Acaba sizde Bi gelişme oldu mu bu konuyla ilgili. 3 tüp bebek denemem var 3 unde de aynı sorunlar oldu. inşaallah bebeğiniz olmuştur canım umut arıyorum bu konuda. 3 kere tüp bebek deneyip 3 unde de aynı olunca 4. Tüp bebeği denemeye gerek yok gibi gelmeye başladı. Tıbbın embiryolarin gelişimine bi müdahalesi yokmuş çünkü
Canim tekrar deneme yaptinmi bi gelisme var mi ?

Hayır canım maalesef maddi manevi yıprandık o yüzden şimdilik gelişme yok tatlım. Senden nbr var mı gelişme
Bendede durum ayni ikinci denemede bi adet 5.gun embriyosu oldu ama orta kalite dedi doktor tutmadi gerci ayni hastanede denedim 2 sinide simdi 3. Baska hastanede denesemmi kararsizim ole bekliyorum.

Bendede durum ayni ikinci denemede bi adet 5.gun embriyosu oldu ama orta kalite dedi doktor tutmadi gerci ayni hastanede denedim 2 sinide simdi 3. Baska hastanede denesemmi kararsizim ole bekliyorum.
Yaa geçmiş olsun canım üzüldüm. Hayırlısı olsun bende iki tüp bebeği aynı 3. Tüp bebegi farklı hastane de denedim ama maalesef hep aynı embiryo elde edildi kısmet canım kısmette yoksa ayrı Dr ayrı hastane işin bahanesi oluyor. Ne zaman denemeyi düşünüyorsun hangi hastane aklında var canım

Yaa geçmiş olsun canım üzüldüm. Hayırlısı olsun bende iki tüp bebeği aynı 3. Tüp bebegi farklı hastane de denedim ama maalesef hep aynı embiryo elde edildi kısmet canım kısmette yoksa ayrı Dr ayrı hastane işin bahanesi oluyor. Ne zaman denemeyi düşünüyorsun hangi hastane aklında var canım
Aynen canim kismet onceki tedavim kasimdaydi mart gibi tekrar denemek istiyorum gebzede anadolu saglik merkezi aydin beyde denicem galiba bu sefer bide bahceci de kararsiz kaldim ama bakalim bize ne care olur ne zaman ilerler embriyolar.

Benim sorunum yoktu esimin Sperm sayısı eksikti 1sefer denedim ilk denememde tuttu hatta embriyo dondurdum kullanacagim ama dogacak cocuk hasta ve yasli görünümlü oluyor demisler esime o da istemiyor

Bizde sorun yok sozde ama 3 seneyi gecti olmuyo 2 kere tup denedik ikisindede embriyolar 3.gun ilerlemiyo yavasliyo bana yumurta kalitesi kotu dedi doktorum yas 29 ama kotu kaliteli yymurta diyo

Bunun yaşla bir alakası yok benim esimin Sperm sayisi eksik dediler sonrada var ama hemen ölüyorlar dediler tup bebekle oldu benimde 3sene olmadiydi cocugum olur insallah nerde yaptirdin ve nerelisin sen

Bizde sorun yok sozde ama 3 seneyi gecti olmuyo 2 kere tup denedik ikisindede embriyolar 3.gun ilerlemiyo yavasliyo bana yumurta kalitesi kotu dedi doktorum yas 29 ama kotu kaliteli yymurta diyo
Ah canım ya bende 29 yaşındayım aynı şeyleri yaşıyoruz senden kaç yumurta toplanıyor? Bi gelişme olursa bana haber ver canım olur mu Bizim durumumuz aynı çünkü benim embiryolar da üçüncü günden sonra gelişimi geriliyor. Bide yeni bı bilgi öğrendim acaba diyip duruyorum sen duydun mu bilmiyorum ama antisperm antikor diye birşey varmış yumurta spermi red ediyormuş yani eğer böyle durum varsa normal yolla gebelik olmazmış. Tüp bebekte de spermler iyi yıkanmazsa embiryo gelişimine gerilemesine sebep olurmuş. Cd 56 diye bı test ile anlaşılıyormus eğer değer 14 un üstünde ise Dr normal yolla olmasi için serum veriyormus kimi bu serumu kullandıktan sonra normal yolla hamile kalıyormus. Benim hiç normal yolla gebelik olmadı ve embiryolar gelişimi geriden geliyor acaba bu değerim mı yüksek off allahım hergun yeni birşey öğreniyorum

Ah canım ya bende 29 yaşındayım aynı şeyleri yaşıyoruz senden kaç yumurta toplanıyor? Bi gelişme olursa bana haber ver canım olur mu Bizim durumumuz aynı çünkü benim embiryolar da üçüncü günden sonra gelişimi geriliyor. Bide yeni bı bilgi öğrendim acaba diyip duruyorum sen duydun mu bilmiyorum ama antisperm antikor diye birşey varmış yumurta spermi red ediyormuş yani eğer böyle durum varsa normal yolla gebelik olmazmış. Tüp bebekte de spermler iyi yıkanmazsa embiryo gelişimine gerilemesine sebep olurmuş. Cd 56 diye bı test ile anlaşılıyormus eğer değer 14 un üstünde ise Dr normal yolla olmasi için serum veriyormus kimi bu serumu kullandıktan sonra normal yolla hamile kalıyormus. Benim hiç normal yolla gebelik olmadı ve embiryolar gelişimi geriden geliyor acaba bu değerim mı yüksek off allahım hergun yeni birşey öğreniyorum
Nerde takiliyormus bu serum hastanede mi tüp bebek merkezinde mi bende normal yolla ikinciyi dogurmak istiyorum ama 5 sene gecti bi daha olmadi beni de bilgilendirir misin canim

Nerde takiliyormus bu serum hastanede mi tüp bebek merkezinde mi bende normal yolla ikinciyi dogurmak istiyorum ama 5 sene gecti bi daha olmadi beni de bilgilendirir misin canim
Valla canım daha hiç bu konuda drlarla görüşmedim sanırım evde kullanılan bı serum Dr hazırlayıp veriyormus. Bu konuyu drla görüşmek istersen eğer kısırlıkla ilgilenen drlar bilirmis normal kadın doğum Drlari bilmiyor galiba iki hafta sonra normal kadın doğum druna gideceğim soracam bu konuyu eğer bilgisi varsa yazarım buraya canım

Valla canım daha hiç bu konuda drlarla görüşmedim sanırım evde kullanılan bı serum Dr hazırlayıp veriyormus. Bu konuyu drla görüşmek istersen eğer kısırlıkla ilgilenen drlar bilirmis normal kadın doğum Drlari bilmiyor galiba iki hafta sonra normal kadın doğum druna gideceğim soracam bu konuyu eğer bilgisi varsa yazarım buraya canım
Tamam canim sen bilgi alinca buraya yaz mutlaka şimdiden teşekkür ederim cok saol işime yarar insallah

Evet canim bizim durumumuz ayni bide ozlemo vardi onun normal yoldan olmus galiba.o test nerde yapilir yaptirsak bari ama ben onu okudum tup bebek olunca ona gerek yok diyolar o yuzden onemsememistim.olmassa yaptiririm ben simdi ari sutune basladim.bide adet olunca hayit tohumu kullanicam.bide adet bitimi iranli nasit aksel diye bi doktor varmis ona gidicez bakalim esimin arkadasi illa gidin cok iyi bi doktor dedi esimde basimin etini yiyo bi iki gune adet olurum bilgi veririm sana gelişme olursa .

X