Türkiyeye taşınan kişi nelere dikkat etmeli ?

Kimse yanlis anlamasin türk oldugum icin gurur duyuyorum almanyada yasiyorum. Allah turkiyeye düsürmesin diyorum bu sene tatile geldim. Herseye yuzde 200 zam gelmis biz euroyla gittigimiz halde bizi bukadar etkiliyorsa orda yasayanlara Allah yardim etsin. Sadece maddi yönden degilki. Cocuk parkina gidiyorsun heryerde suriyeliler koca koca adamlar cocuklari gozetliyor migdem bulandi. Ben tasinmayin derim yeni bir duzen kurmak yapayanliz hic bilmediginiu biyerde kolay olmayacak sizin icin.

piraye piraye Hatta böyle bir durum olsa, adamlara Türkiye'de evlilik amaçlı talip çıkma ihtimali daha yüksek. 😂
Bacım Türkiye'de zaten heryerimiz mafya değil mi... Otoparkından tut kokoreçcisine inşaatından tut çöp karıştıranına kahvecisinden tut tefecisine kadar herkes bı ucundan tutuyor....He biz de Türk kadınları olarak zaten bu tiplere sokakta evde alışık olduğumuz için avrupadan gelenler bize süt çocuğu gibi gelir...Havada kapılır valla

Yurtdışından yazıyorum. Türkiyedeki yaşamla alakalı birkaç sorum var internette bulamadığım.. (biliyorum ekonomi çok kötü..,..) başka biyere git vs demeyin. Öyle olmalı. Genç bekar bir kadınım, ve tanıdığın kimse yok, ve oraya taşınmaya karar verdim. Hiç gözü açık insan değilim😩. Yani tamamen nasıl başlarım ne yaparım bilmiyorum. Tabi ilk başta bi miktar parayla gelicem. Eve tutmak için vs..
birkaç sorumu sormak istiyorrum; şimdiden teşekkür ederim herkese 🌸

1. Oraya gittiğimde hemen, ev kiralamak istiyorum, ama içimde hep "ya dolandırıcıysa, nerden bileceğim" diye geliyor. Yani sokakta gördüğüm herhangi bi emlakçı ya girsem güvenebilirmiyim? Yani belgelerin gerçek olduğunu nerden anlarım?

2. İnternette bazı ilanlarda ev kira arkadaşı yazıyor, siz olsanız böyle birşey yaparmıydınız? Kadın veya erkeğin yanına, daha az ödemek için..

3. Sgk sigortaymış, onu yaptırmasam olurmu? İlk başta..?

4. Tabi ilk işim orda bi banka hesabı açmak, bunda dikkat etmem gereken birşey varmı?

5.Ve genel olarak nelere dikkat etmeliyim? Veya şunu yap bunu yapma dediğiniz birşey varmı?

6. Ayrıca, büyük şehirlermi daha iyi (ankara istanbul gibi) yoksa daha küçük yerlerimi tavsiye edersiniz?
Başlığa cevap veriyorum

Suriyelilere 😂😂😂

Derdim evlilik değilki orda yaşamak
Sosyal çevren yok, işin yok, okulun yok buraya bağlayan bir şey yok. Oldukça marjinal bir karar alıyorsun ama altını dolduracak hiçbir şey yok, bir de üzerine yalnız kalmamak için evlenirim gibi bir mantık yapın var. Elbette kadınlar istediğini yapsın, tek başına ama böyle uçuşarak değil. Gerçi ben bir gönül meselesi olduğunu düşünüyorum. Aslında derdine çare arıyorsan anonim bir yerde, detaylı anlatırsan biz de niyet okumaya çalışmayız.

E varsa evlen kal orda....Ya da evlen buraya gel....Başta niye yalnız gelicem dedin ki o zaman?

Bı adamakıllı anlatmadin derdini, saatlerdir bi gizemler bi değişik haller ... Fuhuş çalışanı mısın dedik yok? Aile baskısı mi dedik yok? Psikopat kocadan mafyadan mi kaçıyorsun dedik ona da yok??? Ergen misin, dalga mı geçiyorsun, sosyal deney mi yapıyorsun nedir ben anlamadım ki derdini

Son düzenleme:
Bekar ve evlenmek isteyen , normal insan evladı biri var mı şu an hayatınızda ? Yok.

Türkiye'de de ortalık bekar , evlenmeye hazır ve istekli adam kaynamıyor.

Herkesin gönlünden geçen bir yerlerde böyle insanların var olması tabi.

Peki sizin hayatınızda böyle biri var mı ? Yok.

O zaman, var dediğiniz adamlar neredeyse ; sevabına buraya da yazın. Forumda yüzünü dahi görmediği adamlarla yazışanlara da bir umut olur.

E varsa evlen kal orda....Ya da evlen buraya gel....Başta niye yalnız gelicem dedin ki o zaman?

Bı adamakıllı anlatmadin derdini bı gizemler bi değişik haller ... Fuhuş çalışanı mısın dedik yok? Aile baskısı mi dedik yok? Psikopat kocadan mafyadan mi kaçıyorsun dedik ona da yok??? sosyal deney mi yapıyorsun nedir ben anlamadım ki derdini

Derdi yok işte. Olmadığı için biz soydaşlarının yanına gelmek istiyor.

Biz durumu anlattıkça inanmamakta da haklı. Avrupa'dan gelip "Türkiye cennet cennet ; biz sürünüyoruz oralarda , aklın varsa gelme yeğen" türküsünü çığırdıkları için her konuşanı da kendileri gibi sanıyorlar.

K kaydo gel bence.

Derdi yok işte. Olmadığı için biz soydaşlarının yanına gelmek istiyor.

Biz durumu anlattıkça inanmamakta da haklı. Avrupa'dan gelip "Türkiye cennet cennet ; biz sürünüyoruz oralarda , aklın varsa gelme yeğen" türküsünü çığırdıkları için her konuşanı da kendileri gibi sanıyorlar.

K kaydo gel bence.
Gelsin valla yaa... Sılaya kavuşmak onun da hakkı....ben artık ikna oldum şahsen

Gel kız gel valla ne olursan ol yinede gel gelde anyayı gonyayı gör gözün açık akraban eşin dostun olsa ne ala ama hiç birisi yok
Bu konu sahibindeki gizem nedir arkadaş herkes sormuş kaçak göçek cevap vermiş
Israr ettikçe nazlanmış :işsiz:

Son düzenleme:
Türkiye'de bir Türk erkeği ile Evlilik...
Bende bu konuda dikkatli olmanızı öneririm. Bilmenizi isterim ki, üzerinizden oturum hakkı edinmek isteyen milyonlarca talip sizi bekliyor.

X