Üniversite okumalı mıyım yoksa direk işemi başlamalıyım?

Lalekalem72

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2024
29
0
18
18 yaşına gireceğim açık lisedeyim dünden beri aklıma çok takılıyor bu soru yazılım mühendisliği istiyorum ama bazı sıkıntılar var birincisi ben çok ders çalışan birisi değilimdir o yüzden o mesleğide yapamam diye korkuyorum ikincisi yurta kalmam ben asosyel biriyim zaten sürekli saçma saçma düşünceler düşünürüm sizce ne yapmalıyım mezun olunca direk işe mi başlıyım yoksa yks ye hazırlanıp yazılım mühendisliği mi tercih etmeliyim?

Aklım çok karışık hala hayalim mesleğim yazılım mühendisliği ama gerçekten bende piskolojik sıkıntılar var ben orda bile yapamam gibi hala çok kararsızım

Lütfen öneri verin ne yapıcağımı bilmiyorum uğraşmaya devam mı etsem yoksa direk ailemin belirlediği işe mi başlasam

Yaşınız çok küçük hedef koyun tam. Olarak ne istediğinizi bilmelisiniz üniversite okumak özellikle şehir dsinda maddiyat gerektirir yeterli bilgi birikimi izi yapın bu yandanda psikolog terapisi alın okuyun ınsallah erken yaşta meslek sahibi olursunuz

18 yaşına gireceğim açık lisedeyim dünden beri aklıma çok takılıyor bu soru yazılım mühendisliği istiyorum ama bazı sıkıntılar var birincisi ben çok ders çalışan birisi değilimdir o yüzden o mesleğide yapamam diye korkuyorum ikincisi yurta kalmam ben asosyel biriyim zaten sürekli saçma saçma düşünceler düşünürüm sizce ne yapmalıyım mezun olunca direk işe mi başlıyım yoksa yks ye hazırlanıp yazılım mühendisliği mi tercih etmeliyim?
Ne güzel bir hedefin var
Bir hayal kurmussun..
Hazırlan çalış sınava gir. Kazanırsan da oku.
Hayatın daha çok başındasın psikolojik sorunlarını aşabilmek için çok vaktin var. İnsallah kazanırsın ve hayatını yoluna koyarsın :)

Aşama aşama düşün önce yks sınavına çalış puanını al ondan sonra bölüm ve yurt olayını düşünürsün. Üniversite de herkes sosyal veya yurt ortamına alışkın kişiler olmuyor farklı şehire gittiğinde illa bir alışma sürecinden geçiyorsun. Gözünde büyütme bu kadar

Yaşınız çok küçük hedef koyun tam. Olarak ne istediğinizi bilmelisiniz üniversite okumak özellikle şehir dsinda maddiyat gerektirir yeterli bilgi birikimi izi yapın bu yandanda psikolog terapisi alın okuyun ınsallah erken yaşta meslek sahibi olursunuz
Hedefim zaten yazılım mühendisliğiydi ama artık vazgeçiyorum gibi çünkü piskolojik olarak iyi değilim çocukken piskolog olsun psikiyatr olsun onu geçtim benim ailemin durumu zaten iyi değil borçları var en iyisi üniversite okumamak zaten okusamda çalışmadığım için bir şey olamıcağım

Hedefim zaten yazılım mühendisliğiydi ama artık vazgeçiyorum gibi çünkü piskolojik olarak iyi değilim çocukken piskolog olsun psikiyatr olsun onu geçtim benim ailemin durumu zaten iyi değil borçları var en iyisi üniversite okumamak zaten okusamda çalışmadığım için bir şey olamıcağım
Siz bilirsiniz hayat sizin hayatınız ileride güzel bir mevkide maaşınız işiniz olsun isterseniz okursunuz

Ne güzel bir hedefin var
Bir hayal kurmussun..
Hazırlan çalış sınava gir. Kazanırsan da oku.
Hayatın daha çok başındasın psikolojik sorunlarını aşabilmek için çok vaktin var. İnsallah kazanırsın ve hayatını yoluna koyarsın :)
Of valla istemiyorum ama hayalimdeki mesleği çok istiyorum seviyorumda ama üniversitede yurt kalmam gerekicek onu geçtim sosyal birisi değilim arkadaşım olmadan 4 sene geçiriceğim ve psikolojik sıkıntılarımı halledebilirdim ama ailem hap kullandırtmıyor

Aşama aşama düşün önce yks sınavına çalış puanını al ondan sonra bölüm ve yurt olayını düşünürsün. Üniversite de herkes sosyal veya yurt ortamına alışkın kişiler olmuyor farklı şehire gittiğinde illa bir alışma sürecinden geçiyorsun. Gözünde büyütme bu kadar
Evet ama onlar en azından uğraşıyorlar ben en son dün uğraştım artık kafam bile dayanmıyor 3 gündür stresliyim

Bir kadın ne olursa olsun ekonomik olarak özgür olmalı, istediğini kendi paranla almak kadar güzel bir şey var mı?

Ailevi sorunlar herkeste var maalesef, o zaman herkes bu sorunu bahane edip hayata küsüp otursun yok öyle dünya.

Kendine gel evet istediğin bölüm yüksek puan olabilir ama en azından çalış farklı bir bölümde olsa oku, belki oturduğun şehirde bir yer kazanır, part time işe girersin. Herkes yurtta veya öğrenci evinde kalarak okumadı.

X