Üzülüyorum eşim farkında mı değil mi bilmiyorum

Kirpapatyam46

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2015
999
391
Merhabalar bilen birileri vardır ben geldim yine.

Eşim memur bende özel sektör de çalıştım ama şimdi kızım hem birinci sinnif olduğu için hemde çalıştığım yer çok fazla çalıştırip az para verdiği için ayrıldım .
Bir yıl oldu totelde işi bırakalı.

Kpss hazirlanicam.
Bir yandan iş de arıyorum denk gelirse çalışırım diye .

Ama eşim her fırsatta calis çalış diyor bıktım artık aslında demiyor dese üzülmeyecegim bu kadar belki.Sen bilirsin deyip hep ima yapıyor.

Mesela başvurdugum bir yer geri dönüş yaptı.
Sabah 8 akşam 6 maaş 7.500 bana diyor ki git nolcak emeğime uzulmuyor.

Mesela para istedim
Şakasına aşkım borç istemeyedee utanıyorum artık alıp alıp vermiyorum dedim gulerek
İşe mi başlasam dedim.

Sitemli bir ses tonuyla yani bencede yeterr dedi çok üzüldüm.

Bir arada ekmek elden su gölden yaşıyorsun demişti .

Ben kendimi feda ettim kendimi geçtim demişti bir ara

Hep sitem ediyor bişey yapamıyorum birşeyden kastı ne bilmiyorum

Yani şuan orneklesem çok fazla yazıp hatırlamak üzülmek istemiyorum..

Bu sene kpss çalışıp atanmam lazım.
Kendim için.

Ama liseyi ünv Yo dışardan yani açıktan okudum.
Temelim yok
Dersaneye gidemem.
Bu sene olmazsa yaş geçiyor
Önlisans zaten 2 yıl daha bekliyemem.

Şuan agliyarak yazıyorum moral verin lütfen.
Eşim bayanlarin yoğun çalıştığı bir iş kolunda çalışıyor kesin diyorum beni onlarla kiyasliyordur.keske çalışmaydı falan diye daha çok üzülüyorum 😔

Kpss için ne yapabilirim.

Üzülüyorsa üzülsün. Çok üzülüyorsa daha çok çalışıp kazansın. 7.500 liraya çalışmanızı istemesi ne demek?
Ayrıca evdeki işlerin, çocuğun sorumluluğunun kendi kendine olduğunu düşünüyor galiba. Siz kendiniz için kpssye çalıp kazanın, işinize girin. Kompleks yapıp borç istemeyin. Evlisiniz siz. Gelirleriniz ortak olmalı. Bir süre de evdeki yaptığınız işleri, çocuğun okuluna nasıl koşturduğunuzu gözüne sokarak anlatın bence.

Kpss artk çok zor ama özel sektörde bir çok alanda çok komik rakamlar teklif ediyor. Eşiniz anlar mı bilmiyorum çok sanmıyorum konuşup anlatmayı deneyin. Ayrıca ev hanmlığı ve çocuk bakımı çok çok zor... 7500 lira için çalışıp 6bini bakıcıya mı vereceksiniz.Empati yapıyor ve sizi anlıyorum. Bende pandemide aktif çalşmayı bıraktım yine eğitim koçluğu tarzı uğraşlarım olsa da öyle düzgün bi gelirim yok. Kpss den yoruldum mülakat vs uğraşacak gücümde yok dayımda yok istememde zaten... çalşmıyorum eşim eşiniz gibi davransa çok üzülürdüm Allahtan eşimin hiç böyle bi talebi yok Allah size de yardm etsin eşiniz tam bi hödük...

Üzülüyorsa üzülsün. Çok üzülüyorsa daha çok çalışıp kazansın. 7.500 liraya çalışmanızı istemesi ne demek?
Ayrıca evdeki işlerin, çocuğun sorumluluğunun kendi kendine olduğunu düşünüyor galiba. Siz kendiniz için kpssye çalıp kazanın, işinize girin. Kompleks yapıp borç istemeyin. Evlisiniz siz. Gelirleriniz ortak olmalı. Bir süre de evdeki yaptığınız işleri, çocuğun okuluna nasıl koşturduğunuzu gözüne sokarak anlatın bence.
Para gelsin çalış da ne iş olursa olsun ne kadar yorulursan yorul kafasinda.ve bu beni çok üzüyor konuşsam anlamiyacak.
Kendim için istiyorum zaten.

Eşiniz çok kırıcı. Siz onun ev arkadaşı değil eşisiniz. Zaten ömür boyu çalışmayı düşünmüyorum da dememişsiniz. Geçici bir süreliğine bu durum. Böyle durumlarda erkekler gayet de evi tek başına geçindirmeli şikayet etmemeli. Siz yarın çalışmaya başlarsınız ama bu dediklerini hiç unutmayacaksınız bilmem farkında mı. Kpss önceliğiniz olsun bence. Kendinizi garantiye alın.

Eşim memur bende özel sektör de çalıştım ama şimdi kızım hem birinci sinnif olduğu için hemde çalıştığım yer çok fazla çalıştırip az para verdiği için ayrıldım .

Kpss hazirlanicam.

Ama eşim her fırsatta calis çalış diyor bıktım artık aslında demiyor dese üzülmeyecegim bu kadar belki.Sen bilirsin deyip hep ima yapıyor.

Mesela para istedim
Şakasına aşkım borç istemeyedee utanıyorum artık alıp alıp vermiyorum dedim gulerek
İşe mi başlasam dedim.

Kendim için.

Temelim yok
Dersaneye gidemem.

Eşim bayanlarin yoğun çalıştığı bir iş kolunda çalışıyor kesin diyorum beni onlarla kiyasliyordur.keske çalışmaydı falan diye daha çok üzülüyorum 😔

Yaaa eşiniz çok kötü..

İnanın gerçekten seven insan öyle cümleler kurmaz.

Oturun kendi kendinize çalışın. Youtube de hocalardan ders dinleyin. Hırsla çalışın atanın bunlar size hayat dersi olsun.

Yaaa eşiniz çok kötü..

İnanın gerçekten seven insan öyle cümleler kurmaz.

Oturun kendi kendinize çalışın. Youtube de hocalardan ders dinleyin. Hırsla çalışın atanın bunlar size hayat dersi olsun.
İnşallah sıkıntı dan stresden gözüm seyiriyor artık.
Ona sorsan dünya iyisi ama artık laf anlatmaya taakim yok hırsla calisicam inşallah başarırım iyi bir puan almayı.

Yanlarına 85 puanla atanan kişilerden bahsediyor 18 yaşında küçük ama ne güzel atandı diye

Ona sorsan dünya iyisi ama artık laf anlatmaya taakim yok hırsla calisicam inşallah başarırım iyi bir puan almayı.

Yanlarına 85 puanla atanan kişilerden bahsediyor 18 yaşında küçük ama ne güzel atandı diyeİnşAllah atanır ve kocanza haddini bilddrsnz.

Yanlarına 85 puanla atanan kişilerden bahsediyor 18 yaşında küçük ama ne güzel atandı diye
Siz onun karısısınız çocuğu değilsiniz..

İnsan çocuğuna öyle cümleler kuramazken eşine böyle ağır şeyler söylememli. derin sularda derin sularda ya katılıyorum boşanılacak zihniyette birisi eşiniz.

Sizin evliliğiniz zaten normal bir evlilik değil ki.
İkinizde bosanamiyorsunuz işin özünde, öyle değil mi?
Bunu kabullenmek gerekiyor sanırım, cok incinip,üzülmemek için.
Eşinden para isterken de borç mevzusu yapma neden yapıyorsun?
Sen kendini kötü hissetmeyi birak ilk önce.
İs bulup çalışmalısın ama kompleks yapıp bunu eşine hissettirmen onu daha da coşturmanin ötesine götürmez.

çok kötü kalpli bi adam yaa çok
bende her zaman karı koca meslek ve gelir sahibi olunmasından yanayım geçim rahatlığı
maddi konfor ve kadının eşine bel bağlamaması açısından (dünyanın bin türlü hali var biliyorsunuz) maddi özgürlüğü olmasından yanayım
ki sizde aman çalışmayayım modunda biri değilsiniz geçici bi süreç ne olmuş yani
geçici süreçlerde birbirinize destek olmayacaksanız neden evlenmiş sizinle
ister çalış ister çalışma, senin kararındır saygı duyarım , ben her durumda ailemize yeterim emin ol diyen adam candır
böyle saçma sapan imalar falan ayy erkek olarak bile göremem
çok çok haksız çok

şu embesil erkeklerin zorbalıyım ki harekete geçip bir an önce iş bulsun itelemelerine sinir oluyorum. Üzüldüğünü belli etme başını hep dik tut o paraya çalışmam işine geliyorsa de. Ayrıca sen kendini suçlu hissetme bir işte çalışmıyorsun diye sana çalışmıyo muamelesi yapamaz. O evin temizliğini yemeğini kim yapıyor? Çocukla büyük ölçüde ilgilenen yine sen. kalkıyor yemek önünde işten geliyor yemek yine önünde evi temiz kapasın çenesini.
(düzeltme: benim gerginlik halis mi? :KK48:)

Son düzenleme:
memur olup ya da işe girip bu adamı rahat ettirmenizi asla istemem.ne iğrençç birisi ya.Siz iş bulun veya bulmayan boşanın bence.Yakında lokmalarınızı sayar sizin ki sayıyor ekmek elden su gölgen dediğine göre.yerinizde olsam net boşardım benden para bekleyen adamı

Kpss hazirlanicam.

Mesela para istedim
İşe mi başlasam dedim.

Kendim için.

Temelim yok
Dersaneye gidemem.

Kocanızı haklı bulmamakla birlikte, işi sağlam olmayan insanların evlenirken bu tarz şeyleri göze alması gerektiğini düşünüyorum.sevgi varsa da annen değil baban değil sonuçta.istediğin kadar evinin kadınıyım, çocuğunun anasıyım desen de zorla mı adamın düşüncelerini değiştireceksiniz?

memur olup ya da işe girip bu adamı rahat ettirmenizi asla istemem.ne iğrençç birisi ya.Siz iş bulun veya bulmayan boşanın bence.Yakında lokmalarınızı sayar sizin ki sayıyor ekmek elden su gölgen dediğine göre.yerinizde olsam net boşardım benden para bekleyen adamı
Eee çalışmayan kadın da kocadan para beklemiş olmuyor mu? Anne olmak mı bu kuralı yıkıyor?

Kpss hazirlanicam.

Mesela para istedim
İşe mi başlasam dedim.

Kendim için.

Temelim yok
Dersaneye gidemem.

Bu sene asılın kpssye, beyefendi 3 kuruşa çalışıp bir de ev işi çocuk sorumluluğu ile güreşmek nedir bilmediğinden her şey kolay geliyor ona. Az daha sıkın dişinizi, kpss olmazsa düşünürsünüz bir şeyler. Değer mi son şansını 7500 TL için riske atmaya? Sabah 8 akşam 6, asgari ücret bile değil, kölelik şartları daha insaflı.

Eee çalışmayan kadın da kocadan para beklemiş olmuyor mu? Anne olmak mı bu kuralı yıkıyor?
Anne olsa da olmasa da o evin geçimini elbet erkek sağlayacak.Sonucta konuyu yazan hanımefendi özel sektörde çalışıyormuş garanti işi zaten yokmuş.Bu benim düşüncem kadın kendi isterse çalışır.Sizin düşünceniz kendinize

X