Üzülüyorum eşim farkında mı değil mi bilmiyorum

Merhabalar bilen birileri vardır ben geldim yine.

Eşim memur bende özel sektör de çalıştım ama şimdi kızım hem birinci sinnif olduğu için hemde çalıştığım yer çok fazla çalıştırip az para verdiği için ayrıldım .
Bir yıl oldu totelde işi bırakalı.

Kpss hazirlanicam.
Bir yandan iş de arıyorum denk gelirse çalışırım diye .

Ama eşim her fırsatta calis çalış diyor bıktım artık aslında demiyor dese üzülmeyecegim bu kadar belki.Sen bilirsin deyip hep ima yapıyor.

Mesela başvurdugum bir yer geri dönüş yaptı.
Sabah 8 akşam 6 maaş 7.500 bana diyor ki git nolcak emeğime uzulmuyor.

Mesela para istedim
Şakasına aşkım borç istemeyedee utanıyorum artık alıp alıp vermiyorum dedim gulerek
İşe mi başlasam dedim.

Sitemli bir ses tonuyla yani bencede yeterr dedi çok üzüldüm.

Bir arada ekmek elden su gölden yaşıyorsun demişti .

Ben kendimi feda ettim kendimi geçtim demişti bir ara

Hep sitem ediyor bişey yapamıyorum birşeyden kastı ne bilmiyorum

Yani şuan orneklesem çok fazla yazıp hatırlamak üzülmek istemiyorum..

Bu sene kpss çalışıp atanmam lazım.
Kendim için.

Ama liseyi ünv Yo dışardan yani açıktan okudum.
Temelim yok
Dersaneye gidemem.
Bu sene olmazsa yaş geçiyor
Önlisans zaten 2 yıl daha bekliyemem.

Şuan agliyarak yazıyorum moral verin lütfen.
Eşim bayanlarin yoğun çalıştığı bir iş kolunda çalışıyor kesin diyorum beni onlarla kiyasliyordur.keske çalışmaydı falan diye daha çok üzülüyorum 😔

Kpss için ne yapabilirim.
Herkes tepki göstermiş ama şuan da ekonomi inanılmaz kötü tek maaşla geçinmek sadece karın tokluğu bunalıyordur , erkek diye onunda sürekli çalışacak hiç nefes alamayacak hakkı yok değil ki. Bende bebek bekliyorum çalışmıyorum ama eşime üzülüyorum bazen tamam evlendi sorumlulukları var ama oda bi hobi edinmek isteyebilir üzerine beğendiği kıyafetleri almak isteyebilir ne kadar süredir çalışmıyorsunuz bilmiyorum ama çok da haksız değil bence.

Eskiden kadının çalışmasına karşı olan erkolar şimdi çalışmıyor diye laf sokuyorlar. Valla çekilecek çile değil bunlar ya. Bence bu tarz konular evlenmeden önce netleştirilmeli. Kesinlikle konuşulması gereken bi durum. Erkek '' ben ikimizin de çalışmasını ve masrafları ortak olarak paylaşmayı istiyorum evlilik anlayışım bu '' o zaman eyvallah. Kadının çalışmadığı, işten çıktığı bi an olabilir zaten anne olduğunda yine mecbur kalıyor. Ayrıca her ne kadar ev işlerini paylaşan evlilikler görsem de ne yazık ki hala çoğunluğu kadına yükleniyor. Hala bu konuda çok eksiğiz. Kadın hem ev işlerini yapacak, yemek yapacak, çocukla ilgilenecek ( bu görevi erkek üstlense istifa eder ) hem de çalışarak yıpranacak. Tabi ki çalışmak güzel çoğunlukla bunu destekledim zaten ancak bununla birlikte erkekte ev işlerine yardımcı olmalı o zaman olur. O asgari ücreti vermeyen yeri şikayet etsenize.

Kötü hissetmenizi istemem bunu söylediğim için ama o kadar üzüldüm ki fazla empati kurdum sanirim . Bana dense böyle ben de üzülürdüm. Ben çalışıyorum ama bazen diyorum kendi kendime çalışmasam eşim bekler miydi çalışmamı. Beklemesi neyse de böyle bit baskı cok kötü. Hele de 7 .500e. Belki geri kafalı gelecegim size ama hayatta herkese yakışan roller vardır evin geçimini sağlamak da erkeğe yakışır ve düşer bence. Kadin çalışır katkıda bulunursa ne ala. Ben inancım gereği de böyle olduğuna inanıyorum. Ama bu mesele inancın da ötesinde , hayattaki denge ile ilgili .

X