Üzülüyorum eşim farkında mı değil mi bilmiyorum

Memurum şu an doğum izindeyim yakında ise döneceğim bazen bebegimi bırakıp ise dönmek zor geldiğinden yakindigimda eşim istersen işi bırak der bana nasıl geçineceğiz tek maaşla diyorum gerekirse ek iş yaparım dedi sizin eşiniz kusura bakmayın ama neyse söylemeyeceğim olmayacak çünkü...

Eşinizi haklı buldum.
Kendi paranızı kazanmadan, sürekli evde oturarak nasıl yaşıyorsunuz ya
Bir insandan eşiniz bile olsa nasıl para isteyebiliyorsunuz
Her şeyi geçtim, insan yaşlanır, sıkıcılaşır evde

Ha siz de çalıştığınız zaman eşinizden ev işlerine destek beklemek sonuna kadar hakkınız

Eşiniz evde otursa siz çalışsanız isyan etmez misiniz
Ne diyeceksiniz şimdi bana, ama ben anayım anaaaa, o erkek mi diyeceksiniz

Madem para kazanıp birine bakmak kolay, KPSS kazanın, eşiniz evde otursun

Eee çalışmayan kadın da kocadan para beklemiş olmuyor mu? Anne olmak mı bu kuralı yıkıyor?
Bir kadın ile bir erkeğin çalışmaması aynı olmuyor. Kadının sorumluluğu evde de bitmiyor annelikte de. bu kadın ben çalışmak istemiyorum demiyorki elbette çalışacak ama insani bir ücret aldığında. Ayrıca kadın kaç parçaya bölünecek herşey onda birde eve para getirmeye mecbur mu olacak.

Bir kadın ile bir erkeğin çalışmaması aynı olmuyor. Kadının sorumluluğu evde de bitmiyor annelikte de. bu kadın ben çalışmak istemiyorum demiyorki elbette çalışacak ama insani bir ücret aldığında. Ayrıca kadın kaç parçaya bölünecek herşey onda birde eve para getirmeye mecbur mu olacak.
Yani bizim ülke kültürüne göre adaletli aslında.sanki kadın çalışıyor olsa adam ev işi yapıp, çocukla ilgilenecek.balık baştan kokuyor yani.bir de evlilik, ev arkadaşlığı değil ki üst düzey bir fedakârlık ve şefkat istiyor.haklısınız.yoksa evlenmemek gibi bir seçenek de var.herkes kendi parasını harcar gider yani.

Bu erkekler iyice tuhaflasti borc gibi istemeyin parayi vermek zorunda. Erkek ailesinin gecimini saglamak zorunda. Iyi bir is bulursunuz girersiniz calisirsiniz 7 bin liraya yorulmaya degmez. Cok ihtiyaciniz mi var bu paraya yoksa sirf calisin diye mi istiyor? Sanki evde bos duruluyor sanki cocuk kendi kendine yetisiyor bu adamlar herseyi kadindan bekliyorlar artik.

Kpss artk çok zor ama özel sektörde bir çok alanda çok komik rakamlar teklif ediyor. Eşiniz anlar mı bilmiyorum çok sanmıyorum konuşup anlatmayı deneyin. Ayrıca ev hanmlığı ve çocuk bakımı çok çok zor... 7500 lira için çalışıp 6bini bakıcıya mı vereceksiniz.Empati yapıyor ve sizi anlıyorum. Bende pandemide aktif çalşmayı bıraktım yine eğitim koçluğu tarzı uğraşlarım olsa da öyle düzgün bi gelirim yok. Kpss den yoruldum mülakat vs uğraşacak gücümde yok dayımda yok istememde zaten... çalşmıyorum eşim eşiniz gibi davransa çok üzülürdüm Allahtan eşimin hiç böyle bi talebi yok Allah size de yardm etsin eşiniz tam bi hödük...
7500 liraya çalıştıran yerler mi var 🤯 o kadar maddiyat meraklısıysa memur olduktan sonra whatsapp gruplarından mantık evliliği yapıp, güçlerini biriyle birleştirseymiş beyefendi.

Ya arkadaşım niye eşinden aldığın parayı borç diye adlandırıyorsun. Tabii ki kadın çalışmalı ama çalışmıyorsa da o eş EŞŞEK gibi bakacak eşine ve evine.
Sen hem çocuk bak, hem evi çekip çevir hem de paşanın donlarını yıka, paşam da ihtiyacın olan parayı sana borç diye burun kıvırarak versin.
Madem götüne güvenmiyordu niye evlenmiş o zaman

Ne güzel onerebileceginiz .bir şey ler varsa yazarsanız çok sevinirim
Kvniz çalışan bir kadın mıydı? Eğer degilse hayırdır ev gecindirmek zor mu geldi babandan böyle mi gördün de. Altta kalma parasınıda borc görme öyle hissettirme. Kadın erkek eşit değildir. Çünkü fıtrat başkadır eşitlik adalet sağlamaz. Ev geçindiremeyeceksen neden evlendin de sende.
Yanlis anlamayin erkek calissin kadin hep otursun demiyorum bu kafadada degilim fakat boyle erkeklere müstehak olan bu, kafalarina kakılması gerekende bu, biz kadinlar calisiyorsak diger tum ev ve cocuk islerini bölüsmeli eşit sorumluluk almaliyiz fakat toplumda bunu yapan bir elin parmağini gecmez. Kadin hem calissin hem iyi bir ev hanimi olsun hem bakimli olsun hem cocuk baksin bunu biz yaptik, calisan maasli köleler olduk. Yasiniz kac bilmiyorum size tavsiyem kpsseye asılın ve atanin, atandiginiz paradanda zırnık kokatmayın. İster verir ister vermezsiniz

Birde bunlari size ev hanimi olarak değil memur çalisan anne olarak söylüyorum yani evdeyim diye ev güzellemesi yapmiyorum hic üzülmeyin gercekten

Merhabalar bilen birileri vardır ben geldim yine.

Eşim memur bende özel sektör de çalıştım ama şimdi kızım hem birinci sinnif olduğu için hemde çalıştığım yer çok fazla çalıştırip az para verdiği için ayrıldım .
Bir yıl oldu totelde işi bırakalı.

Kpss hazirlanicam.
Bir yandan iş de arıyorum denk gelirse çalışırım diye .

Ama eşim her fırsatta calis çalış diyor bıktım artık aslında demiyor dese üzülmeyecegim bu kadar belki.Sen bilirsin deyip hep ima yapıyor.

Mesela başvurdugum bir yer geri dönüş yaptı.
Sabah 8 akşam 6 maaş 7.500 bana diyor ki git nolcak emeğime uzulmuyor.

Mesela para istedim
Şakasına aşkım borç istemeyedee utanıyorum artık alıp alıp vermiyorum dedim gulerek
İşe mi başlasam dedim.

Sitemli bir ses tonuyla yani bencede yeterr dedi çok üzüldüm.

Bir arada ekmek elden su gölden yaşıyorsun demişti .

Ben kendimi feda ettim kendimi geçtim demişti bir ara

Hep sitem ediyor bişey yapamıyorum birşeyden kastı ne bilmiyorum

Yani şuan orneklesem çok fazla yazıp hatırlamak üzülmek istemiyorum..

Bu sene kpss çalışıp atanmam lazım.
Kendim için.

Ama liseyi ünv Yo dışardan yani açıktan okudum.
Temelim yok
Dersaneye gidemem.
Bu sene olmazsa yaş geçiyor
Önlisans zaten 2 yıl daha bekliyemem.

Şuan agliyarak yazıyorum moral verin lütfen.
Eşim bayanlarin yoğun çalıştığı bir iş kolunda çalışıyor kesin diyorum beni onlarla kiyasliyordur.keske çalışmaydı falan diye daha çok üzülüyorum 😔

Kpss için ne yapabilirim.
Siz neden eşinizden borç olarak adlandirarak para istiyorsunuz..paraya ihtiyacınız varsa eşinizden isteyeceksiniz elbette kimden isteyeceksiniz başka..nedir bu laflar ekmek elden su gölden yasiyosun falan ?? Ev arkadaşımı var zannediyor karşısında ya..Sizde lütfen biraz dik durun ne için uzuluyosunuz bu kadar..şartları uygun bir iş bulursaniz çalışırsınız bulamazsanız da evinizin işlerini yaparsiniz çocuğunuzla ilgilenirseniz .beyefendi de evi geçindirecek ihtiyaçlarınızı karşılayacak..ezik durmayın karşında onun bu kadar ..

Merhabalar bilen birileri vardır ben geldim yine.

Eşim memur bende özel sektör de çalıştım ama şimdi kızım hem birinci sinnif olduğu için hemde çalıştığım yer çok fazla çalıştırip az para verdiği için ayrıldım .
Bir yıl oldu totelde işi bırakalı.

Kpss hazirlanicam.
Bir yandan iş de arıyorum denk gelirse çalışırım diye .

Ama eşim her fırsatta calis çalış diyor bıktım artık aslında demiyor dese üzülmeyecegim bu kadar belki.Sen bilirsin deyip hep ima yapıyor.

Mesela başvurdugum bir yer geri dönüş yaptı.
Sabah 8 akşam 6 maaş 7.500 bana diyor ki git nolcak emeğime uzulmuyor.

Mesela para istedim
Şakasına aşkım borç istemeyedee utanıyorum artık alıp alıp vermiyorum dedim gulerek
İşe mi başlasam dedim.

Sitemli bir ses tonuyla yani bencede yeterr dedi çok üzüldüm.

Bir arada ekmek elden su gölden yaşıyorsun demişti .

Ben kendimi feda ettim kendimi geçtim demişti bir ara

Hep sitem ediyor bişey yapamıyorum birşeyden kastı ne bilmiyorum

Yani şuan orneklesem çok fazla yazıp hatırlamak üzülmek istemiyorum..

Bu sene kpss çalışıp atanmam lazım.
Kendim için.

Ama liseyi ünv Yo dışardan yani açıktan okudum.
Temelim yok
Dersaneye gidemem.
Bu sene olmazsa yaş geçiyor
Önlisans zaten 2 yıl daha bekliyemem.

Şuan agliyarak yazıyorum moral verin lütfen.
Eşim bayanlarin yoğun çalıştığı bir iş kolunda çalışıyor kesin diyorum beni onlarla kiyasliyordur.keske çalışmaydı falan diye daha çok üzülüyorum 😔

Kpss için ne yapabilirim.
Ohaa yok artk bu nasıl eş ya ekmek elden su gölden yaşıyorsun ne demektir terbiyesiz adam ben çalışmıyorum hiçte çalışmadım ve bu benim kendi tercihim eşim asla öyle bir ima yapmadı şükürler olsun ki ve ben para da istemem kendisi maaşını alınca hesabıma atyor direk birde borç olarak eşten para almak nedir ya hayat arkadaşın o senin

Mesela para istedim
İşe mi başlasam dedim.
Su cumleyi niye kuruyorsunuz ki
Yaninda sigintiymissiniz gibi davraniyorsunuz
"Sana da yük oluyorum ama" der gibi
Adam zaten insan gibi davranmiyor
Beni boyle kucumseyip baskalariyla kiyaslayip fazlalik gorecek esten ayrilir, yine ise girer en azindan ona para yedirmem ben olsamm

Bende De var aynısından ve benimkide memur çok uğraştım kpss için gece uykularından feragat ettim 80 kusur puan aldım ama yetmedi bugün yine aynı konudan tartışmalıyiz denk geldi konu:) sanki biz evin içinde çalışmıyoruz sabah 7 gece 12 kahvaltısı hazır yemeği hazır çocuklarına gül gibi bakılıyor boklu donlari yıkanıyor ekstra bir harcamam gezmem vs yok evlenirken bisey istemedim evlendikten sonra yine mecbur olmadıkça bisey istemiyorum ne fedakarliklar yaptım anlatsam bir tarafınızla dalga geçersiniz heralde is ortaklığı gibi oldu bizim evlilik çocukları büyütüyoruz aynı evde bende kpss başlıcam ama vücudum beynim o kadar yorgun ki nasıl olacak bilmiyorum bugün bir konuşma yapacağım ağır bir konuşma olacak bakalım nereye varacak konuşmanın sonu aslında anlatılacak çok şey var ama konu açmak istemiyorum buda burda kalsın aynı öküzden etrafta çok sadece sizinki değil bunu bilin sadece ne faydası olacaksa artik:)

Yani şöyle normalde eşiniz çalışın diyebilir tek maaşla geçinmek zor artık.
Fakat burada esas nokta hiç iş güç maaş ayırt etmeden gir çalış modunda olması hiç insanca değil.
Asgari ücret 11 bin 7.500 maaş veren yer nasıl bir yer onu anlamadım ?
Neresi burası ? Vergi mi kaçırıyor bunlar asgari ücret altında işçi çalıştırmak yasal değil ki.
Kpss zor hele liseyi üniversiteyi dışardan bitirmiş biri için daha da zor.
Ayrıca sadece puan almak yetmiyor maalesef torpil denilen bir durum var ülkemizde.
O genç yaşta atanmış dediği insanlar araya kimleri sokmuş acaba bir sorsun bakalım.

X