Vajinal mantar

leilanaz01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2023
11
-6
23
Merhaba arkadaşlar benim bir iki ay sonra düğünüm var ve vajinal mantar oldum hayatımda İlk kez enfeksiyon ilaçlarından olmuştum 3,4 ay önce ilaçlarla geçmişti ama bir iki haftadır gene başladı ne yapabilirim yumurta akı gibi akıntım var evlenince cinsel hayatım nasıl olacak en hızlı nasıl geçirebilirim lütfen yardımcı olun 🙏🏻

Merhaba arkadaşlar benim bir iki ay sonra düğünüm var ve vajinal mantar oldum hayatımda İlk kez enfeksiyon ilaçlarından olmuştum 3,4 ay önce ilaçlarla geçmişti ama bir iki haftadır gene başladı ne yapabilirim yumurta akı gibi akıntım var evlenince cinsel hayatım nasıl olacak en hızlı nasıl geçirebilirim lütfen yardımcı olun 🙏🏻
eğer mantarsa doktorun vereceği tedavi ile geçer. kokusuz şeffaf bir akıntıysa normaldir yani geçirmeye çalışmanın bir anlamı yok, sağlıklı yumurtalık belirtisidir

eğer mantarsa doktorun vereceği tedavi ile geçer. kokusuz şeffaf bir akıntıysa normaldir yani geçirmeye çalışmanın bir anlamı yok, sağlıklı yumurtalık belirtisidir
Kokusuz bir akıntı hiç koktuğunu görmedim sadece böyle bazen peynirimsi parçalar düşüyor bazende yumurta akı gibi koku yok sadece kaşıntı var

Sadece pamuklu iç çamaşırı kullanın. Kesinlikle sabunla vs yıkamayın. Probiyotik hap öneririm, özellikle vajinal bölge spesifik var eczacınıza danışın. Kefir gibi gıda takviyeleri de olabilir ilave olarak. Bol bol hava aldırın. Yer etmeden atmaya çalışın hem bu takviyelerle hem de doktorun reçete edeceği ilaçla.

Sadece pamuklu iç çamaşırı kullanın. Kesinlikle sabunla vs yıkamayın. Probiyotik hap öneririm, özellikle vajinal bölge spesifik var eczacınıza danışın. Kefir gibi gıda takviyeleri de olabilir ilave olarak. Bol bol hava aldırın. Yer etmeden atmaya çalışın hem bu takviyelerle hem de doktorun reçete edeceği ilaçl

Hap ve krem kullanıyorum şuan zaten nioli yağı da arada iç çamaşırima damlatiyorum kaşıntı azaldı ama beyaz peynirimsi parçalar ve akıntı maalesef bitmiyor

eczaneden krem alabilirsin bi de her gün sirkeli su ile temizle kendini. eğer tekrarlarsa probiyotik tüket bol bol floran düzenlensin canım.

Sirke çok sakıncalı, tahriş olup günlerce hastane de yatan hastalar var, lütfen vajinanıza bu tür işlemler uygulamayın.

X