Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

off yine hüsran eşimle deneme yaptık ucu bile girmedi 2 gündür egzersizde yapamadım misafir vardı. Misafir gitti egzersiz yapayım dedim birinci boğum bile zor oldu bu ne şimdi ikiden bir e mi düştüm sanırım ben iyileşimiycem kusura bakmayın açık açık sorucam tam bilgi sahibi olamadığımdan soruyorum sanırım benim eş p.. si büyük normalden ölçtüm parmakla 3 parmak genişliğinde bu fazla geniş değil mi? Bence bu yüzden olmuyor çok büyük sanki bana korku veriyor onu öyle görünce aslında deneme yaparken istiyorum ama o kadar geniş olduğunu görünce korkuyorum ve zaten oraya 1 parmak bile girmezken3 parmak genişliğinde şey nasıl girsin. Sanırım ben vazgeçiyorum egzersizleride bırakmayı düşünüyorum çünkü hiç ilerleyemiyorum hep yerimde sayıyorum yani yapabilseydim zaten 5 yılda yapabilirdim olmadığına göre bundan sonrada olmaz

hayatım sakın korkma ve vazgeçme ben de yedi yılda yendim senin gibiydim yeneli bir yıl olacak neredeyse ve inan bana korkulacak birşey yok tamamen pisikolojik şimdi kaybettiğim yıllara acıyorum ben de senin gibiydim o şey oraya nasıl girer diyordum aklım almıyordu fakat vajina çok esnek bir organ çok rahat giriyor fakat senin kendini rahat bırakman gerekiyor bu da egzersizler sayesinde oluyor ben de bu işi becerene kadar az egzersiz yapmadım ama çok şükür bitti egzersize devam

sen bitene kadar yorulsan bile vazgeçmeyeceğine karar ver,söz ver kendine inan ki Allah ında izniyle kurtulacaksın.oldu bil:)

Canım telefondan okuyorum yazdığını görmemişim kusura bakma.

Bugün ilk iş günüm akşam eve gidince aparatı hazırlayıp hemen çalışmalara başlayacağım. Sizlerin yardımıyla yeneceğim inşallah.

inşallah canım sen de yaparsın ben de yapabilirim .sen başarmıştın ama bunun öteside bu kadar uğraştırıyor mu ya ?yoksa senin de mi eşin evde pek kalmıyor benimki gibi:KK43:

evet canım ilkinde ben p.yi içime 1 kere tam olarak alabilmiştim haftasonu da 2.denememizdi sanki hepsini tam olarak alamadım gibi bilmiyorum pek bişey hissedemedim yani nasıl olacak bu iş :KK8: ben de eşimi çok az görebiliyorum hep çalışıyo bu aralar işleri daha da yoğunlaştı pazar günü bile evde değil artık nasıl olacak bu iş bilmiyorum o da çok yorgun oluyo haliyle istek güç kalmıyo tam olarak bi ilişki yaşayabilirsem kafam işte o zaman rahatlicak:KK17:

evet canım ilkinde ben p.yi içime 1 kere tam olarak alabilmiştim haftasonu da 2.denememizdi sanki hepsini tam olarak alamadım gibi bilmiyorum pek bişey hissedemedim yani nasıl olacak bu iş :KK8: ben de eşimi çok az görebiliyorum hep çalışıyo bu aralar işleri daha da yoğunlaştı pazar günü bile evde değil artık nasıl olacak bu iş bilmiyorum o da çok yorgun oluyo haliyle istek güç kalmıyo tam olarak bi ilişki yaşayabilirsem kafam işte o zaman rahatlicak:KK17:

canım yağ kullandıysan hissetmezsin, hepsi girdiğinde ben daha azıcık girmiş gibi hissetmiştim.zamanla hepsi rayına oturur birkere aldıysan bundan onrası gelir merak etme.

evet bende bunu bir yerde okumuştum.o şekilde zile basar gibi birkaç saniye baskı yapıp çekince kaslar açılıyormuş aynı iliişkideki gibi

ilişki sırasında bu şekilde oluyor bilmem hala kasıyor muyum kendi mi? normal mi buuu :KK1: birde bana fikir verin bakıym arkadaşlar.

o kadar kızıyorumki arkadaşım.hayır bu işi hakkıyla yapan doktorlar olduğuna inanıyorum.bu forumda başka sayfalarda yazıyorlar birbirlerine gayet güzel.inanıyorumda.böyle heryere reklam yapalım dertleri yok gerçekten çözenlerin bile.ama bu ekip kaç aydır bu forumdayım,habire girip şöyle mükemmel,böyle sevecen hep aynı üstelik asla doğru olmayan cümlelerle yazıyor.doğru olmadığını biliyorum.eskilerden kaç kişinin de ağzı yanmış bu doktordan.insanların çaresizlikleriyle oynuyorlar.inanıp gidecekler bu doktora ona kızıyorum.son yazan arkadaşta yeni üye olmuş ilk ve tek mesajı süleyman eserdağ mükemmel bir doktor falan filan.yazık ya

sonuna kadar katılıyorum,insanların çaresizliğini birileri ticarete dönüştürüyor bende buna kızıyorum, zaten dr a para verebilecek durumdakiler gidiyor kardeşim burda dr a gitmek için imkanı olmayan , o paralara büyük meblalar diyen arkadaşlarla birşeyler yapmaya çalışıyoruz, daha neden birde gözlerini bu insanlara dikiyorlar anlamıyorum bazıları,işini iyi yapan dr un zaten reklama ihtiyacı yok,bazıları neden anlamıyor yok yani zaten olmayan bir parayı nereye verelim.

Eşimin parmağını içerideyken hareket ettirdi hareket ettirince ben zevk aldım sanki belkide ondan oldu

canım g noktasına falan denk geldiyse bazı noktalar var vajina içinde dokunduğunda zevk almışsındır, kaçırdığım başka birşey oldu mu bilmiyorum ama bu msj ını okudum o yüzden bilgin olsun diye yazdım.

canım yağ kullandıysan hissetmezsin, hepsi girdiğinde ben daha azıcık girmiş gibi hissetmiştim.zamanla hepsi rayına oturur birkere aldıysan bundan onrası gelir merak etme.

evet canım z.yağı ile denemiştim ama afedersin sanki o anda p.küçülüyo mu ne oluyo anlayamadım hissedemedim :KK55: bide sanki bi baskı oluyo eşim hareket eder gibi olunca korkup bırakıyorum hiç gitgel falan yapamıyoruz haliyle olmuş mudur sence kaderim :KK17:

harika:)aparatta rahat ettiğine sevindim.çok akıllıca düşünüyorsun acele etme evet.zaten çalışmaya devam edip yapabildiğini gördükçe aslında hızla çözüme gidiyorsun.5 cm kötü değil.9-10 cmleri de göreceğiz.üstelik aynı yazdığın gibi nasıl oldu diyeceksin ama olacak:)kolay gelsin

teşekkür edrim çok saoll bugün yeni bir aparat yapacağım daha kalın 6-7 gibi inş. olur eşim ve ben sabrediyoruz tek korkum bu kadar isteyip sonun hüsran olması çünkü 2 yıl olacak evleneli artık bebeğim olsun istiyorum düşündükçe üzülüyorum ama inş. olacak

hosgeldin canm... kisaca yazayim hemen.. egzersizler zardan kurtulmak icin degil kaslari alistrmak icin. beyni kabullendirmek icin.. hazirlanmak korkulari tedirginlikleri taniyarak yenmek icin.. tedirgin etmek istemem zardan kurtulunca gecmiyor vaji.. cnku kas kasilmasi sonucu vajiyiz..yani basitce sktigmiz icin.. dogum dahi cozum degil... ama egzersize tam gaz devam.. :-)

Evet kaslarla orayı öyle bir sıkıştırmışım ki nasıl girecek içeri aklım almıyor..egzersizleri yaptıkça esnemeyi umuyorum. çok teşekkür ederim.

girişteki zorlanmanın zarla bir ilgisi yok.o tamamen kaslarla ilgili söylendiği gibi.aparat yada parmağı kalınlaştırırdığında yani egzersizde ilerlediğinde gidebilir.tabi biliyorsun zarın farklı yapıları olabiliyor.kiminde esnek,kiminde daha içerde.sen o zarı hiç sorun etme.seni engelleyen birşey değil.ayrıca bir aylık evli ve egzersizlerde iki parmağa kadar ilerlediysen bu süper bir başarı.seni kutluyorum.

İki parmak ama iki boğum diyelim:) rahatladım ya artık zarı problem etmeden çalışabilirim. yardımlarınız için çok teşekkür ederim. bir ay önce düğünüm oldu, bu sitede daha iki ay önce çeyiz topiklerini takip ederdim.. şimdi buraya transfer olacağım aklımın ucundan bile geçmezdi.bir iki seneye de tüp bebek muhabbetlerinde görmezsiniz inşallah beni :) Neyse ki bu çaresi olmayan bir dert değil arkadadaşlar. Her şey bizim elimizde ve beynimizde. Ama ah işte bir söz geçirebilsek..İnşallah herkesler beyninin iplerini eline alır ve mutluluktan mutluluğa koşar diyorum :KK1:

evet canım z.yağı ile denemiştim ama afedersin sanki o anda p.küçülüyo mu ne oluyo anlayamadım hissedemedim :KK55: bide sanki bi baskı oluyo eşim hareket eder gibi olunca korkup bırakıyorum hiç gitgel falan yapamıyoruz haliyle olmuş mudur sence kaderim :KK17:

arkadaşlara ben hep şu örneği veriyorum canım hani parmağından yüzüğü çıkarmaya çalışırsın birtürlü çıkmaz, kıpkırmızı olur tenin, sanki parmak kalınlaştıkça kalınlaşır, yüzükte küçüldükçe küçülür adeta böyle hissedersin, ama krem yada sabun sürersin ya sanki az önce zorlayan yüzük birden genişlemiş gibi kayıp gider parmağından, işte aynı şey biliyor musun? olmuştur mutlaka, afedersin o an eğilip bakmasam anlamazdım bende acımadı yani, uyuşturmak içinde hiçbirşey sürmeye gerek kalmadan hemde.eskiden bitmek bilmeyen bir yol gibiyken :KK17: yağ sürdüğümde hepsi bu kadar mı dedirtti :KK1:
o baskıda çok normal başlarda oluyor canım sonra düzenli bir ilişki yaşandığında, mümkünse gün aşırı, yada haftada 2 kez,normale dönersin inşallah.p eğer ki sönerse canım afedersin ama ereksiyon sorunu olursa zaten içine girmez o sertlik şart yani, girdiysede zaten normaldir, afedersin kasıklarda baskı hissettiysen büyük ihtimalle girmiş yani.gözün aydın :) bugün tam olarak emin ol bakalım

Son düzenleme:
Evet kaslarla orayı öyle bir sıkıştırmışım ki nasıl girecek içeri aklım almıyor..egzersizleri yaptıkça esnemeyi umuyorum. çok teşekkür ederim.

İki parmak ama iki boğum diyelim:) rahatladım ya artık zarı problem etmeden çalışabilirim. yardımlarınız için çok teşekkür ederim. bir ay önce düğünüm oldu, bu sitede daha iki ay önce çeyiz topiklerini takip ederdim.. şimdi buraya transfer olacağım aklımın ucundan bile geçmezdi.bir iki seneye de tüp bebek muhabbetlerinde görmezsiniz inşallah beni :) Neyse ki bu çaresi olmayan bir dert değil arkadadaşlar. Her şey bizim elimizde ve beynimizde. Ama ah işte bir söz geçirebilsek..İnşallah herkesler beyninin iplerini eline alır ve mutluluktan mutluluğa koşar diyorum :KK1:

Aman Allah korusun arkadaşım öyle tüp bebek falan deme , olursa Allahtan ama kötüyü çağırma derler ya iyi düşünelim iyi olsun inşallah.
birde konuyla alakalı şu linki incelerseniz belki işinize yarar.
http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/625082-vajinismusu-zeytin-yag-yendim.html#post32012120

Son düzenleme:
Arkadaşlar günaydın,

5 ayın sonunda cumartesi gecesi yendim.
Planlı ve düşünülmüş birşey değildi, hatta misafirlikteydik ama artık kafamdaki olumsuzlukları tamamen atmış ve forumda okuduğum (sadece olumlu) düşünceleri sürekli beynimde tekrarlıyordum günlerdir.

Reglim o sabah bitmişti eşimin çok stresli bir gecesinin ardından kayınvalidemin evine geçtik, orda biraz konuşarak o geceyi unutturmaya çalışırken spontane gelişti olaylar ve eşim hiç böyle bir sorunum yokmuş gibi davranmaya başladı (biraz alkolluydu) bende fırsat bu fırsat sakın karşı koyma diyerek forumda yazılan tüm kolay, acı yok vb cümleleri içimden tekrarlamaya, beynime kabul ettirmeye çalıştım.
Eşim bambaşka birşey yapıyor ben bambaşka şeyler düşünüyordum konsantre olmak için. (hatta bi ara zevk alıyor musun diye sordu, ben de girdin mi ki? dedim. o kadar acısız ve anlaşılmaz oldu yani)

Bu arada herhangi bir kayganlaştırıcı, zeytinyağı vb bile kullanmadık. dediğim gibi plansız oldu ve günlerdir eşim eve ben uyurken geldiğinden çok özlemiştim, kendi zevk suyum yetti yani.

Sadece şuna dikkat edin; ağrıyı, sızıyı, yanmayı kafanızdan atın. öyle bir şey yok. Yalnız, yanlış yöne ittirildiğinde hafif bir baskı hissediyorsunuz, o an anlayınki popo yönüne doğru yön verilmeli p....e
Ben çeşitli pozisyonlardan sonra bunu anladım ve en uygun pozisyonu buldum; eş üstte, sizin bacaklarınız onun beline düğümlenmiş halde. Bu şekilde p.... tamamen doğru yönde gelgit yaptığından baskıyı da ortadan kaldırmış oldum.

Benim için henüz erken olsada eşim çok zevk aldı, eminim bir kayganlaştırıcımız olsaydı yanımızda ben de daha fazla sürdürebilir belki zevk alabilirdim.
Lütfen sadece olumlu düşüncelerle doldurun kafanızı, forumdan bir kaç başarı hikayesi seçin ve sürekli onları okuyun. Onlara inanın. Vucudunuzu beyniniz, siz beyninizi yönetin.

Forumdakilerden ricam buraya sadece olumlu düşünceler, başarı hikayeleri yazın, en azından; iyi güzel olanı açık açık, olumsuzları sansürlü yazın. Ben son zamanlarda burada bir yazıyı okumaya başlayıp hafif olumsuzluk sezdiğimde hemen atlıyordum o yazıyı çünkü biz vucudumuzu yöneten beynimizi olumsuz düşüncelerle doldurmuş insanlar olduğumuzdan bu mutsuzluğu yaşadık ve yaşıyoruz zaten...
Daha fazlasına ihtiyacımız yok!

Yardımcı olması açısından hikayemi yazma gereği hissettim çünkü bu form sayesinde yendim.
İsimleri tek tek veremesemde yenmiş ve forumda yardımcı olmak için hala emek sarfeden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

MERHABA arkadaşlar bugün doktora gittim 2 parmak bir boğum ödevini verdi umarım başarılı eşimede bir parmak 2 boğum ödevi verdi umarım başarılı oluruz Allah hepimizin yardımcısı olsun

gözün aydın arkadaşım gelmiş geçmiş olsun, Allah başka sıkıntı vermesin inşallah.çok güzel bir başarı hikayesi bu, herşeyin beyinde bittiğini gösteriyor, biraz da eşe olan aşkta yardımcı olmuş bence, kayganlaştırıcıya ne gerek değil mi, ortada aşk varken :) tabi yanlış anlaşılmasın, eşine aşık birsürü insan yaşıyor bunu , bu işin şakası.
bu arada şuraya değinmek istiyorum, mümkün olduğunca olumsuz düşüncede olanlara özelden msj yazmaya çalışıyorum, birçok arkadaşta bunu yapıyordur eminim, ama burda yeri geliyor olumsuzlukları paylaşıyor arkadaşlarımız telaşla ama haklı olarak, ama o olumsuzluklarda bizi doğruya götürüyor çoğu zaman,çünkü bir kişi yazıyor biz normal olduğunu söyleyince soramayan belki kaç kişi vardır ki onlarda hah demek ki normalmiş deyip rahatlıyor,mesela aştıktan sonra bir olumsuzluk yaşanırsa ben burdan değil özelden tecrübeli arkadaşlara sorulması taraftarıyım, yoksa herkes panik olabilir, zaten herkesin yeterince gereksiz korkusu var.ayrıca denedik çok kan geldi ne yapıcam gibi şeylerde mümkünse özelden yazılsın, çünkü normalde çok az bir kan gelir zardan, istisnai durumlar vardır, ya çok zorlayıp zedelenme yapılmış yada zar yapısından kaynaklı durumlar, böyle olunca hepimizin söylediği kan çok gelmeyecek sözü; tabi egzersiz yapan arkadaşların gözünde geçersiz kalıyor.bunlarıda söylemek istedim.

MERHABA arkadaşlar bugün doktora gittim 2 parmak bir boğum ödevini verdi umarım başarılı eşimede bir parmak 2 boğum ödevi verdi umarım başarılı oluruz Allah hepimizin yardımcısı olsun

olursun canım Allah yardımcın olsun inşallah http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/625082-vajinismusu-zeytin-yag-yendim.html#post32012120 yeni resim ekledim ordan bir bakar mısın vajina eğimine ona göre giriş yaparsın olur mu? birde poponun altına yastık koymayı ayrıca derin nefes alıp ıkınmayı unutma :KK66:, birde yağ sür denerken

X