Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

merhaba canım burdayımmm sureklı yazıları takıp edıyorumda yazmaya bazen fırsatbulamıyorum malum iş:):KK1:

tamam canım bebiş nasıl merak ettim dikkat et inşallah Allahım sağsalim dünyaya getirmeni nasip etsin teyzeleri hoplata hoplata sevsin onu :)

tamam canım bebiş nasıl merak ettim dikkat et inşallah Allahım sağsalim dünyaya getirmeni nasip etsin teyzeleri hoplata hoplata sevsin onu :)

tskur ederım dusunduğun ıcın teyzesı ıyı heralde ben ıyıyım oda ıyıdır 4 ekımde gıdıcem cınsıyetını oğrenıcezzz allah kucağıma almayı naısp etsın ısteyen butun teyzelerıne versın ın:emir_bebek:ss

arkadaşlara ben hep şu örneği veriyorum canım hani parmağından yüzüğü çıkarmaya çalışırsın birtürlü çıkmaz, kıpkırmızı olur tenin, sanki parmak kalınlaştıkça kalınlaşır, yüzükte küçüldükçe küçülür adeta böyle hissedersin, ama krem yada sabun sürersin ya sanki az önce zorlayan yüzük birden genişlemiş gibi kayıp gider parmağından, işte aynı şey biliyor musun? olmuştur mutlaka, afedersin o an eğilip bakmasam anlamazdım bende acımadı yani, uyuşturmak içinde hiçbirşey sürmeye gerek kalmadan hemde.eskiden bitmek bilmeyen bir yol gibiyken :KK17: yağ sürdüğümde hepsi bu kadar mı dedirtti :KK1:
o baskıda çok normal başlarda oluyor canım sonra düzenli bir ilişki yaşandığında, mümkünse gün aşırı, yada haftada 2 kez,normale dönersin inşallah.p eğer ki sönerse canım afedersin ama ereksiyon sorunu olursa zaten içine girmez o sertlik şart yani, girdiysede zaten normaldir, afedersin kasıklarda baskı hissettiysen büyük ihtimalle girmiş yani.gözün aydın :) bugün tam olarak emin ol bakalım

evet canım o örneğini okumuştum ama garip bir his hala inanamıyorum olsada olmamış gibi hissediyorum sanırım tam bi ilişki gitgel falan yaşamadığım sürece yendim hissini kabul edemicem :KK17: bu arada regl oldum bugün deneyemicem artık 10 gün sonrasına attı :KK17:

tskur ederım dusunduğun ıcın teyzesı ıyı heralde ben ıyıyım oda ıyıdır 4 ekımde gıdıcem cınsıyetını oğrenıcezzz allah kucağıma almayı naısp etsın ısteyen butun teyzelerıne versın ın:emir_bebek:ss

maşallah valla günler nasıl geçip gidiyor değil mi hayret ya, az kaldı az, inşallah sağlıklı, sıhhatli ,akıllı, fikirli ,bütün herşeyi sağlıklı düzgün, dinli ,imanlı, vefalı bir evladın olsun kuzum bizede aynısından nasip etsin Rabbim.

evet canım o örneğini okumuştum ama garip bir his hala inanamıyorum olsada olmamış gibi hissediyorum sanırım tam bi ilişki gitgel falan yaşamadığım sürece yendim hissini kabul edemicem :KK17: bu arada regl oldum bugün deneyemicem artık 10 gün sonrasına attı :KK17:

oyy kıyamam sana ya o da olur inşallah, zor kısmı gitti artık, bu arada sakın korkma 10 gün ara olacak diye benim 20 gün ara olmuştu iş yüzünden sadece paniklemeden yavaş yavaş ilerledim ki canım hiç acımadı yani.

Ben daha egzersizlere başlamadım daha doğrusu cesaret edemiyorum :KK43:

cnm ben de edemiyordum eşim ben yapıyım dedi tam yapacakken birden ne oldu anlayamadan aparatı aldım ve kendim ucunu soktum ilk zor oldu tabi beklettim biraz içinde tv ye bakarken kafam başka şeye kaymış o ara bir baktım ittiriyorum ve gidiyor ilk başlar yavaş yavaş aşama aşama oluyor ama eş denemesinde de şunu çok iyi anladım tamamen beyinsel bir şey kastığın anda otomatik olarak
duvarlarla karşılaşıyorsun kendini rahat bıraktığın anda ortalık bomboş rahatça gidiyor yani tamamen kendimizi rahatlatmakla alakalı onu
başarmak yolun yarısını kat etmek demek ben de kaç zamandır uğraşıyorum ama çok şükür..sen de bir cesaretini topla ve adımını at..

Arkadaşlar günaydın,

5 ayın sonunda cumartesi gecesi yendim.
Planlı ve düşünülmüş birşey değildi, hatta misafirlikteydik ama artık kafamdaki olumsuzlukları tamamen atmış ve forumda okuduğum (sadece olumlu) düşünceleri sürekli beynimde tekrarlıyordum günlerdir.

Reglim o sabah bitmişti eşimin çok stresli bir gecesinin ardından kayınvalidemin evine geçtik, orda biraz konuşarak o geceyi unutturmaya çalışırken spontane gelişti olaylar ve eşim hiç böyle bir sorunum yokmuş gibi davranmaya başladı (biraz alkolluydu) bende fırsat bu fırsat sakın karşı koyma diyerek forumda yazılan tüm kolay, acı yok vb cümleleri içimden tekrarlamaya, beynime kabul ettirmeye çalıştım.
Eşim bambaşka birşey yapıyor ben bambaşka şeyler düşünüyordum konsantre olmak için. (hatta bi ara zevk alıyor musun diye sordu, ben de girdin mi ki? dedim. o kadar acısız ve anlaşılmaz oldu yani)

Bu arada herhangi bir kayganlaştırıcı, zeytinyağı vb bile kullanmadık. dediğim gibi plansız oldu ve günlerdir eşim eve ben uyurken geldiğinden çok özlemiştim, kendi zevk suyum yetti yani.

Sadece şuna dikkat edin; ağrıyı, sızıyı, yanmayı kafanızdan atın. öyle bir şey yok. Yalnız, yanlış yöne ittirildiğinde hafif bir baskı hissediyorsunuz, o an anlayınki popo yönüne doğru yön verilmeli p....e
Ben çeşitli pozisyonlardan sonra bunu anladım ve en uygun pozisyonu buldum; eş üstte, sizin bacaklarınız onun beline düğümlenmiş halde. Bu şekilde p.... tamamen doğru yönde gelgit yaptığından baskıyı da ortadan kaldırmış oldum.

Benim için henüz erken olsada eşim çok zevk aldı, eminim bir kayganlaştırıcımız olsaydı yanımızda ben de daha fazla sürdürebilir belki zevk alabilirdim.
Lütfen sadece olumlu düşüncelerle doldurun kafanızı, forumdan bir kaç başarı hikayesi seçin ve sürekli onları okuyun. Onlara inanın. Vucudunuzu beyniniz, siz beyninizi yönetin.

Forumdakilerden ricam buraya sadece olumlu düşünceler, başarı hikayeleri yazın, en azından; iyi güzel olanı açık açık, olumsuzları sansürlü yazın. Ben son zamanlarda burada bir yazıyı okumaya başlayıp hafif olumsuzluk sezdiğimde hemen atlıyordum o yazıyı çünkü biz vucudumuzu yöneten beynimizi olumsuz düşüncelerle doldurmuş insanlar olduğumuzdan bu mutsuzluğu yaşadık ve yaşıyoruz zaten...
Daha fazlasına ihtiyacımız yok!

Yardımcı olması açısından hikayemi yazma gereği hissettim çünkü bu form sayesinde yendim.
İsimleri tek tek veremesemde yenmiş ve forumda yardımcı olmak için hala emek sarfeden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Egzersiz yapmışmıydınız? Bugün doktora gittiğimde ilişki kesinlikle yasak dedi

arkadaşlar yaklaşık bir buçuk yıllık evliyim ve hiç bir şekilde ilişkiye giremedik doktora da gittik psikolojik olduğu söylendi ama bu tedavilerin de çok para gerektiğini öğrendik elimiz kolumuz bağlandı artık çok yıprandık bana da yardımcı olun lütfen bu sorunu aşmak istiyorum ama bi o kadar da korkuyorum.

arkadaşlar yaklaşık bir buçuk yıllık evliyim ve hiç bir şekilde ilişkiye giremedik doktora da gittik psikolojik olduğu söylendi ama bu tedavilerin de çok para gerektiğini öğrendik elimiz kolumuz bağlandı artık çok yıprandık bana da yardımcı olun lütfen bu sorunu aşmak istiyorum ama bi o kadar da korkuyorum.

canım biz çoğumuz burdaki sitede birbirimize destek olarak yendik. burdaki yazılanları güzelce oku. ve burayı bırakma emin ol kısa zamanda yenersin.
ama en yakın zamanda parmak yada aparat egzerszlerine başlaman lazım. başta çok itici gelebilir ama hiç öle değil emn ol. egzerslere başlamaya kesin kararlıysan sana burdaki herkes yardımcı olur bilgilendirir.
aklına takılan ne olursa sor çekinme :)

Egzersiz yapmışmıydınız? Bugün doktora gittiğimde ilişki kesinlikle yasak dedi

düzenli olmamakla birlikte sorunumu farkeder farketmez yani yaklaşık 5 aydır egzersiz yapıyordum evet. parmakla başlayıp bakkal mumunu kalınlastırarak devam etmiştim. Egzersizler de psikolojimi oldukça rahatlattı tabii, oranın kapalı bir kutu olmadığını, ne kadar esnek olduğunu gösterdi bana..

canım biz çoğumuz burdaki sitede birbirimize destek olarak yendik. burdaki yazılanları güzelce oku. ve burayı bırakma emin ol kısa zamanda yenersin.
ama en yakın zamanda parmak yada aparat egzerszlerine başlaman lazım. başta çok itici gelebilir ama hiç öle değil emn ol. egzerslere başlamaya kesin kararlıysan sana burdaki herkes yardımcı olur bilgilendirir.
aklına takılan ne olursa sor çekinme :)

ben nedensiz bi şekilde korkuyorum ve cesaret edemiyorum ama bi yerden başlamak istiyorum artık aslında baya okudum ama nerden başlayacağımı bilemiyorum o yüzden en azından beni yönlendirmenizi istiyorum bu şekilde ne yapacağımı bilerek ilerlerim belki çok teşekkür ediyorum bu arada hemen ilgilendiğin için

arkadaşlardan bazıları doktora gidiyo egzersiz ödevi falan veriyo bu arkadaşların gittiği doktor herhangi bir psikologmu yoksa özel bir doktoru var mı

içinizden biri bi liste hazırlayabilirmi tablo şeklinde.kim hangi aşamada bu ay kim gelin oldu falan.daha teşvik olur diye düşünüyorum.
önceden bu listeyi hazırlayan arkadaş vardı şimdi göremiyorum ama faydası oluyo

ben nedensiz bi şekilde korkuyorum ve cesaret edemiyorum ama bi yerden başlamak istiyorum artık aslında baya okudum ama nerden başlayacağımı bilemiyorum o yüzden en azından beni yönlendirmenizi istiyorum bu şekilde ne yapacağımı bilerek ilerlerim belki çok teşekkür ediyorum bu arada hemen ilgilendiğin için

merhaba canımaramıza hosgeldın ınan doktora ıykı gıtmıosun cunku bosuna para harcamıs olcaktın burası aynı doktorun verdığı seylerı verıyor zaten.bız hepımız sana yardımcı olucaz melısa arkadasımız yazmıs sana zaten.bence sen ılk once bugun aynayı karsına al vajınanı ıncele ıkın ıkındığın zaman delığın acıldığını gor yerını belırle yarında egzersızlere baslarsan bızım yonlendırmemızle olurmu:KK14:

canm ben yenmeden önce bu siteyi hep okudum egzersz bana çok uzak geliyordu hep olur die egzersz yapmadan yenmeye çalışıyordum...ama boşuna vakit kaybetmişim.
inan korkacak gerçekten bişey yok çünkü bu beynimizin bi oyunu inan...
egzersizlerini parmaklada yada evde hazırladığın aparatla yapabilirsin. sana hangisi daha rahat gelecekse.kendini hangisinde daha rahat hissedeceksen.en başta kendine kayganlaştırıcı jel al. okey inkinide alabilirisn. bebek yağı kullanan arkadşlarmızda var:)
parmağınla yapacaksan serçe parmağından başla. sonrasıda diğer parmaklarına geçeceksin.
ama parmağmla yapamam diyorsan kulak çubuğuna peçete sar üstünüde streçle. kalem kalınlığında bişi oluo. kayganlaştırıcı ile egzerszlere başla cnm. sakın ama sakın korkma. ilk egzerszde ilk aparatı yada parmağını alabildiğini görünce öyle umutlanac öle güzel ilerleyeceksinki yetrki vazgeçme. başka şansımız olmuo çünkü:13::13::13::13::13:
evdeysen şuan bile başla bence ve bizi adım adım haberar et aklna takılanı hemen sor cnm:KK6::KK6::KK6::KK6:

merhaba canımaramıza hosgeldın ınan doktora ıykı gıtmıosun cunku bosuna para harcamıs olcaktın burası aynı doktorun verdığı seylerı verıyor zaten.bız hepımız sana yardımcı olucaz melısa arkadasımız yazmıs sana zaten.bence sen ılk once bugun aynayı karsına al vajınanı ıncele ıkın ıkındığın zaman delığın acıldığını gor yerını belırle yarında egzersızlere baslarsan bızım yonlendırmemızle olurmu:KK14:

çok teşekkürler inanın çok ihtiyacım var elimden geleni yapıcam tam olarak buna ihtiyacım var sizin önerdiklerinizi gün gün uygulamak istiyorum ve bu gün başlıyorum .

X