Vajinismusu Nasıl Yendik? Başarı öykülerimizle birbirimize destek olalım:)

arkadaşlar merhaba bende aranıza katılmak istiyorum ve hatta hala yapamadım ve hepinizden yardım bekliyorumm bence sizler bana yardım edebilirsinizzzz:18::KK17:

ben henüz başaramadımm ama yardım edebilirsiniz diye düşünüyorum arkadaşlar 2 yıldr uhraşıyorum daha bir haftadır sadece bir parmak kadar ileriedim benim için büyük bir adım tabiki ama iknci parmakla devamm etmek istedim ama acıyla karşılaştım kastım işte kendimi tabiki bebe yağı sürekli elimde:KK43:(

Merhaba kızlaarr..

ben henüz 1 aylık evliyim...ve ilk gecee.. aklıma gelmeyen şey başıma gelmişti..eşimin de benim de moraller sıfırdı. neyse balayında olur inşallah dedik..kayganlaştırıcı kullandık..anestol kullandık olmadı olmadı olmadı..daha sonra balayında bile kafayı yemek üzerekeyken kadınlar kulubü takipçisi oldum..dr ulusoyu aradım 5 bin tl deyince vazgeçtik..sonra burada bir arkadaşımızın başarı öyküsünü okudum ve aynen uyguladım..ve inanılmaz bir şekilde ben de BAŞARDIM...olay şu psikolojik olarak tamamen başaracağımıza inanmak ve parmak egzersizi yapmak..Ben vaj...ma dokunmak istemediğimden eşimin parmaklarıyla egzersiz yapmaya başladım..daha ilk günden olumlu olacağına inandık..birkaç gün 1 parmak denedik..derken 2 parmak da girince hemen pen..e geçtik..Ağrı sızı hiçbirşey yok..ama bebe yağı da kullandık onun çok faydası var..Şuan çok mutluyum sadece başaracağınıza inanın..

arkadaşlar ben bugün üye oldum.bu ilk mesajım.2 aylık evliyim,eşimle severek ve aşkla evlendik.hiç böyle bir sorunum olacağı aklıma gelmezdi.aslına bakarsanız rahat bir yapım vardır o yüzden vajinusmus olmama çok şaşırdım.ilk gece olmayınca diğer günlerde de denedik,elbette yapamadım.sanki bi sey içime batıyor gibi geliyor.derken balayına gittik ama yine aynı sey oldu.ilk ay sürekli ağlıyordum basarısız olunca.sonra sonra biraz daha toparladım.allahtan eşim çok anlayışlı ve sevecen.kayganlık sorunumuz yok ona rağmen kayganlaştırıcı,farklı prevervatifler denedik olmadı.eşim elini soktuğunda çok rahatsız oluyorum.derken doktora gitmek istedim,eşim zamana bırakalım dedi ama doktora gitmeye de karsı çıkmadı.doktor,bende fiziksel bir sorun olmadığını sorunumun vajinismus olduğunu söyledi.bu arada doktorla konuşurken sürekli ağladım.doktor muayene ederken de rahatsız oldum ama en azından sorunumu öğrendim.dr ulusoyu ben de buldum ve çok pahalı.evet bu her seye değer ama en sonraki iş o.bugün bu siteyi buldum ve her sayfayı okudum.sanırım genel olarak egzersizler ve yağ faydalı olacak.ancak 1-2 güne regl olacağım için denemeleri regl sonrasına bırakacağım.hamile kalmak şimdilik hayal gibi görünüyor,yine de umutluyum çünkü kesin çözümü olan bir rahatsızlıkmış.
inşallah ben ve benim gibi sorunu olan herkes en kısa sürede sevdiği erkekle,eşiyle beraber o noktaya ulaşır ve sevgileri farklı bir anlam kazanır...

emla kremi ben de denedim işe yaramadı belki de yanlış kullandım bilemiyorum.ancak 3 gün boyunca yanma ve kasııntı oldum.senin adına sevindim,darısı basıma

arkadaşlar vajinusmus olmamızda erkeğin de etkisi varmış, o an ki davranışı .(zorlaması,olacak olacak diye diretmesi vs) eşinde böyle şey yaşayan oldu mu

Merhaba arkadaslar iki yillik evliyim egzesizlerle p... denemesinde bugun yariya kadar acisiz agrisiz alabildum ama yaridan sonra yine duvar nasil asacagim eksik birseyler mi yapiyorum acaba yardim edinnn lutfen..

yardımmm:KK43: yarın dört ayımız dolacak ve hala ses yok malesef...biz eşimle iş durumu nedeniyle yanlızca haftasonları görüşebiliyoruz ve hep iyi değerlendirmeye çalışıyoruz ama olmauyor. psikolojimi uygun şekilde yönetemiyorum sanırım:KK43: eşimin sabrı da tükenmek üzere bense tümden tükenmek üzereyimm...

Arkadaşlar,
Eşle denemede yarıya kadar yapabildik ama kasıklarımda o gün hiç ağrı yoktu ertesi gün şiddetli ağrılar oluştu?
Başına gelen var mı bu tür olay??

ilk gecem tabiki kabus gibiydi tabi bunda kaynana ve görümcelerinde parmagı vardı. balayım deseniz tam bir zehire dnmüştü elimde telefon arastrmalar vs vs vs vs ve o kadar cahil ve bilgisizmki internette arastırırken hymen operasyonuna rastladım ve herseyden kurtulacagımı düşündüm ve tabki jınekoluguma gttm bunun öncesi elbette eşimi ikna ettim ve kızlık zarımı ameliyatla aldrdım. Ve sonrası yine kabus olay kızlık zarında degilde beyin ile alakalıymıs fakat dr dr gtsemde yapamadım ve nolursunuz yalvaryorum ya bana yardım edin cep telmi vereblirim.....:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

ilk gecem tabiki kabus gibiydi tabi bunda kaynana ve görümcelerinde parmagı vardı. balayım deseniz tam bir zehire dnmüştü elimde telefon arastrmalar vs vs vs vs ve o kadar cahil ve bilgisizmki internette arastırırken hymen operasyonuna rastladım ve herseyden kurtulacagımı düşündüm ve tabki jınekoluguma gttm bunun öncesi elbette eşimi ikna ettim ve kızlık zarımı ameliyatla aldrdım. Ve sonrası yine kabus olay kızlık zarında degilde beyin ile alakalıymıs fakat dr dr gtsemde yapamadım ve nolursunuz yalvaryorum ya bana yardım edin cep telmi vereblirim.....:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Arkadaşım hiç telaş yapma kafanda büyütme. insan kendini tek ve yalnız hissediyor bu durumda benimde çoğu kadınında aynı şeyler geçti başımızdan.iş sana düşüyor bu konuda ben 2.5 sene evliyken yendim ve şu an 2.5 yaşında birde kızım var.Ben nasıl yendiğimi anlatayım umarım seninde işine yarar..öncelikle aynanın karşısına geçip kendi vücudumu tanımaya çalıştım sonra serçe parmağımla egzersizlere başladım ve serçe parmak azda olsa girdikten sonra iş bitiyor ve insan rahatlıyor aslında sonra aşamayla iki parmak gibi kendini nasıl rahat hissedersen dene ve en son vazelin bebeyağı v.b şeyler sürüp eşinle dene..ama sakın bırakma en başta pes etme ilkin baskı falan hissetmen çok normal ve abartılacak birşey değilmiş yendikten sonra anlarsın...

ben 5 yıllık evliyim ve 1.5 yaşında kızım da var vajinismus değildi srn ama ayda bir defa veya hiç ilişkiye giremiyoduk çünkü 5 yıldır geçmeyen ağrım vardı sanki parçalanır gibiydi
dr.lara gittim bi sürü para döktüm cinsel sağlık psikolog fln da olmadı
srn u masturbasyonla çözdüm eğer ki eşin anlayışlıysa o zmn beraber masturbasyon yapar sonra ilişkiye girersiniz
yoksa kendin artık önce sadece klitorisi uyarırsın sonraki seans tek parmak sonra ortaparmak sonra iki parmak ve sonrası son zaten
bu kdr basit ilişkiden önce anestol pomat sür vajina girişine en az yarım saat ön sevişme bilhassa göğüs uçları ve klitoris uyarılacak sonra da sen üste geçip hafifce penisi içeriye işte bu
aşağıdaki de dr tavsiyesi

bak şimdi doktora bitmişsin srn yok sıra cinsel terapist ve psikologta
sonra
Kızlık Zarı Genişletme ve Esnetme Egzersizleri
İlk ilişkide ağrı ve acı hissetmemek mümkün mü? Kesinlikle evet. İlişki öncesi vajen ve kızlık zarını yumuşak ve nazikçe esnetmek yeterlidir. Hiymen ilişki olmadan önce yeterli düzeyde esneyebilir. Her kadın bunu kendi kendine yapabilir. Kendi parmaklarıyla kızlık zarını esnetebilir. İşaret parmağını bebe yağıyla yağladıktan sonra yumuşak bir şekilde vajene doğru itmek yeterlidir. Mastürbasyon yapar gibi yavaş yavaş parmağı ileri geri hareket ettirmek kızlık zarını esnetecektir. Bunu yaparken zevk alınır. Diğer el ile aynı anda klitoris okşanarak zevki arttırmak mümkündür. Başlangıçta sadece parmağın ucu sokulur. Parmağın ucu içerdeyken yavaşça vajenin duvarlarına bastırılır. Sanki parmak bir saatin yelkovanı gibi döndürülür. Hafif baskı hissedecek derecede bastırılır. Acı hissedince baskıya son verilir. Sonra başka yönde tekrar denenir. Bu çalışma vajen kaslarını ve kızlık zarını esnetir. Tek parmağa alıştıktan sonra işleme iki parmakla hatta zamanla 3 parmakla devam edilir. (Tabi bu çalışmayı evli ve ilişkiden korkan kadınlar kocalarından izin alarak yapmak zorundadırlar. Ya da bekâret gibi takıntısı olmayan genç kızların ilk ilişkiye başlamadan önce bu çalışmayı yapmaları tavsiye edilir.) Bazı kişiler bir hafta içinde arzu ettikleri esnekliğe ulaşırlar. Ama bazı kadınlar için çalışma birkaç ayı bulabilir. Başlangıçta aşırı sertlik ve direnç hissedenlerin sabırlı olması gerekir. Önce sadece vajenin ağzında parmak gezdirmek yeterlidir. Zamanla beden parmak ilişkisi kuruldukça milim milim ilerleme sağlanır. Deliğin yerini tam bulamayanlar ayna kullanabilir. Anlayışlı bir eş varsa bu işlemleri erkek de yapabilir. Ama gerçekten sabırlı ve anlayışlı olması koşuluyla. Her an iyi bir iletişim olmalı ve erkek kadının yönlendirmelerine harfiyen uymalıdır. Erkekler kendileri mastürbasyon yaparken sert ve hızlı davranmaya alışırlar. Hâlbuki kadın vulvası çok daha yumuşaktır. İşlem sırasında kadın bacaklarını iyice açmalı ve kendini gevşek bırakmalıdır. Dar yerlerde ve külotun arasından yapmaya çalışmak faydadan çok zarar getirebilir.

canım yanlış topiktesin aslında buraya gelmelisin... http://www.kadinlarkulubu.com/jinek...ube-deneyimlerimizle-vajinismusu-yenelim.html

burada bütün sorularına cevap alabilirsin

Arkadaşım hiç telaş yapma kafanda büyütme. insan kendini tek ve yalnız hissediyor bu durumda benimde çoğu kadınında aynı şeyler geçti başımızdan.iş sana düşüyor bu konuda ben 2.5 sene evliyken yendim ve şu an 2.5 yaşında birde kızım var.Ben nasıl yendiğimi anlatayım umarım seninde işine yarar..öncelikle aynanın karşısına geçip kendi vücudumu tanımaya çalıştım sonra serçe parmağımla egzersizlere başladım ve serçe parmak azda olsa girdikten sonra iş bitiyor ve insan rahatlıyor aslında sonra aşamayla iki parmak gibi kendini nasıl rahat hissedersen dene ve en son vazelin bebeyağı v.b şeyler sürüp eşinle dene..ama sakın bırakma en başta pes etme ilkin baskı falan hissetmen çok normal ve abartılacak birşey değilmiş yendikten sonra anlarsın...

Nilüfer abla parmak egzersizleri işe yarıyor mu peki?? Yapaamam diyorum ama biliorum yapmak zorundayım..

merhaba arkadaşlar. vajinismus olupta normal doğum yapan var mı aranızda. yada bildiğiniz?

Merhaba
5 yillik vajinusmus hastasi olup vaji topigi sayesinde egsersizlerle burdaki desteklerle yendim
Mayis ayinda normal dogum yaptim cok rahat korkmadan...
Allahimtum vajililere once bu illeti yenmeyi sonra anne olmayi nasip etsin.

arkadaşlar merhaba 2 haftalık evliyim hala aşamadığım bir sorunum var.evlendiğimizin ertesi günü eşimle emla krem ile birlikte olduk.ben bir şey hissetmedim tabiki.eşimin ikinci girişinde kan geldi bıraktık.evliliğimin 3.gününde emla krem ile tam birliktelik oldu eşim içime boşaldı fakat benim vajinam kızardı ve 2 gün acı hissettim.daha sonra ailelerin yanına gittik orada yüzeysel şeyler yaşadık.

şuan evliliğimizin 2.haftasındayız 2 gündür eşimle emla ile birliktelik yaşıyoruz emlayı azaltmaya çalışıyorum fakat emlasız yapamayacakmışım gibi geliyor.normalde emlasız kendi parmağımı alabiliyorum eş parmağını da penise gelince ucu giriyor ama ilerleyemiyorum.

emla ile birliktelikte ise hiç zevk alamıyorum sadece baskı hissediyorum büyük bir baskı.git gel lerde o baskı basınç ne derseniz artık beni m canımı acıtıyor ve bir an önce bitsin istiyorum.o baskından dolayı aferdesiniz ama büyük tuvaletimi yapacakmışım gibi hissediyorum.

bu yaşadıklarım normal mi
1.zevk alamam
2.baskıyı hissetmem
3 emlasız bir birliktelik mümkün mü

arkadaşlar merhaba 2 haftalık evliyim hala aşamadığım bir sorunum var.evlendiğimizin ertesi günü eşimle emla krem ile birlikte olduk.ben bir şey hissetmedim tabiki.eşimin ikinci girişinde kan geldi bıraktık.evliliğimin 3.gününde emla krem ile tam birliktelik oldu eşim içime boşaldı fakat benim vajinam kızardı ve 2 gün acı hissettim.daha sonra ailelerin yanına gittik orada yüzeysel şeyler yaşadık.

şuan evliliğimizin 2.haftasındayız 2 gündür eşimle emla ile birliktelik yaşıyoruz emlayı azaltmaya çalışıyorum fakat emlasız yapamayacakmışım gibi geliyor.normalde emlasız kendi parmağımı alabiliyorum eş parmağını da penise gelince ucu giriyor ama ilerleyemiyorum.

emla ile birliktelikte ise hiç zevk alamıyorum sadece baskı hissediyorum büyük bir baskı.git gel lerde o baskı basınç ne derseniz artık beni m canımı acıtıyor ve bir an önce bitsin istiyorum.o baskından dolayı aferdesiniz ama büyük tuvaletimi yapacakmışım gibi hissediyorum.

bu yaşadıklarım normal mi
1.zevk alamam
2.baskıyı hissetmem
3 emlasız bir birliktelik mümkün mü

Merhaba arkadaslar Bende yeniyim uc aylik evliyim Ben ilk denemede UCu girdi aci hizettim biraktik simdide emla kullanmak istiorum o aciyi hizetmemek Icin acaba bilen varmi o aci hizedilmuormu??? Basinc Bendede var sanki delik yokmus gibi devami yokmus gibi Bir Hiz

banada yardım edin 11 aydır evliyim çok korkuyorum napcam bilmiyorum bazen sorunumu unutup iyi oluyorum bazende çok ağlıyorum ilk zamanlar kasılma oluyodu şimdi yok ama içten içe sıkma var izin veremiyorum.ben daha yeni katıldım bu siteye uzun zamandır okuyodum ama üye olmamıştım.iyide oldu üye olmam :KK25:

banada yardım edin 11 aydır evliyim çok korkuyorum napcam bilmiyorum bazen sorunumu unutup iyi oluyorum bazende çok ağlıyorum ilk zamanlar kasılma oluyodu şimdi yok ama içten içe sıkma var izin veremiyorum.ben daha yeni katıldım bu siteye uzun zamandır okuyodum ama üye olmamıştım.iyide oldu üye olmam :KK25:

Bende yeniyim aramiza hosgeldin 11ay evlisin hic birsey olmadi yani sende aci Dan korkuorsun Ben daha birsey denemedim ama arkadaslar dedi parmakla caliscan diye regelim bitsin yapcam sende uzulme yencez bunu insallah

Bende yeniyim aramiza hosgeldin 11ay evlisin hic birsey olmadi yani sende aci Dan korkuorsun Ben daha birsey denemedim ama arkadaslar dedi parmakla caliscan diye regelim bitsin yapcam sende uzulme yencez bunu insallah

işşalah yeneriz ALLAH ın izniyel çok istiyorum bi an önce hepimiz kurtulalım şuilletten bu zamana kadar kendimi hep ALLAH böyle olmasını istiyo gününü o bilir diye rahatlatmaya çalışıyorum hani derler ya herşeyde bi hayır vardır o misal işte

X