Vajinismusu Nasıl Yendik? Başarı öykülerimizle birbirimize destek olalım:)

işşalah yeneriz ALLAH ın izniyel çok istiyorum bi an önce hepimiz kurtulalım şuilletten bu zamana kadar kendimi hep ALLAH böyle olmasını istiyo gününü o bilir diye rahatlatmaya çalışıyorum hani derler ya herşeyde bi hayır vardır o misal işte

Öle bende diorum derdini veren dermani verir . Sen neden yapamiorsun ne sorun var .

Nilüfer abla parmak egzersizleri işe yarıyor mu peki?? Yapaamam diyorum ama biliorum yapmak zorundayım..

parmak egzersizleri işe yarıyor evet..serçe parmak azda olsa girdikten sonra emin ol kendine güvenin geliyor..yapamam deme bence denemeye çalış ben 2.5 sene çektim..

Birde baskı hissetmeniz çok normal 2 3 ay alışana kadar baskı gibi tuhaf şeyler hissediliyor..Allah yardımcınız olsun..

kızlar ben de yeniyim burda ama sorunum aynı :KK43: 3 haftalık evliyim aslında benim en büyük sorunum her seferinde ağız kısmında perine bölgesi yani, yırtılma ve kanama oluyor. sanırım girişi de çok dar benim ve hiç zorlamaya gelmiyor.. biraz fazla yüklenirsek hemen açılıyor kanıyor, ilk günler tuvaletimi yaparken yanıyor ve iyileşmesi 2-3 günü buluyor. bu sureklı tekrarladığı ıcın hep beklemek zorunda kalıyoruz ama her denemede sonuç aynı :KK43: doktor korkumu yendım sonunda bu haftasonu doktora gidicez umarım düzelicek bişeydir :/ aynı sorunu yaşayıpta çözen ya da atlatan var mı? yazarsa sevinirim...

arkadaşlar merhaba 2 haftalık evliyim hala aşamadığım bir sorunum var.evlendiğimizin ertesi günü eşimle emla krem ile birlikte olduk.ben bir şey hissetmedim tabiki.eşimin ikinci girişinde kan geldi bıraktık.evliliğimin 3.gününde emla krem ile tam birliktelik oldu eşim içime boşaldı fakat benim vajinam kızardı ve 2 gün acı hissettim.daha sonra ailelerin yanına gittik orada yüzeysel şeyler yaşadık.

şuan evliliğimizin 2.haftasındayız 2 gündür eşimle emla ile birliktelik yaşıyoruz emlayı azaltmaya çalışıyorum fakat emlasız yapamayacakmışım gibi geliyor.normalde emlasız kendi parmağımı alabiliyorum eş parmağını da penise gelince ucu giriyor ama ilerleyemiyorum.

emla ile birliktelikte ise hiç zevk alamıyorum sadece baskı hissediyorum büyük bir baskı.git gel lerde o baskı basınç ne derseniz artık beni m canımı acıtıyor ve bir an önce bitsin istiyorum.o baskından dolayı aferdesiniz ama büyük tuvaletimi yapacakmışım gibi hissediyorum.

bu yaşadıklarım normal mi
1.zevk alamam
2.baskıyı hissetmem
3 emlasız bir birliktelik mümkün mü

Merhaba,
Bu yaşadıkların normal degil. Birliktelikten zevk alman gerekiyor ve bunun için krem falan kullanmana gerek yok. Biz kadınların vajinasının ıslanmasının sebebi kolay giriş içindir. Vajinan ıslanıyor mu? Ne kadar ön sevişme yapıyorsunuz?

Merhaba,
Bu yaşadıkların normal degil. Birliktelikten zevk alman gerekiyor ve bunun için krem falan kullanmana gerek yok. Biz kadınların vajinasının ıslanmasının sebebi kolay giriş içindir. Vajinan ıslanıyor mu? Ne kadar ön sevişme yapıyorsunuz?

evet ıslanıyor.en son birlkte olduğumuzda kreme ihtiyaç duymadık baskıda çok az hissettim fakat zevk hala yok.

Merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum yeni yeni korkmama rağmen parmak egzersizine başlamaya karar verdim fakat başaramıyorum yapamadıkça da dahada üzülüyorum lütfen burdaki yazıları okuyorum herkes yapabiliyoda ben neden bunu bile başaramıyorum diye üzülüyorum ne kadar sürede olması normal. yardımlarınızı bekliyorum
öncelıkle herkeze merhaba arkadaşlar,2 ay önce bu sıtede vajınusmusum dıye yardım ıstemıstım o zaman 6aylık evlıydım ve moral denen bırsey kalmıyordu,kendımı kadın olarak evlı olarak bıle görmuyordum...ama sımdı dr a para vermeden bırcok arkadaşımızın yaptığı gıbı bu durumu yendım...ben ılk başta vajınamın ıcıne dokunamıyordum bıle ve oranın kapalı olduğunu gördumm ..meğerse kendımzı sıktığımızdan öyle oluyormuşş... neyse serçe parmakla başladım olaya...gırdı o kadar mutlu oldum kı o zaman kafamda oraya bırsey gırebılceğı yerleştı... tamam bunu yaptıysan ışaret parmağınıda yaparsın dedım burnumda derın nefes alıp ağzımdan vererek onuda aldım ve en son parmak aşamam 2 parmağı dıer parmaklarda olduğu gıbı eldıvenın tek parmağına çıft parmağı yerleştırerek yaptım azda olsa gırdı... hemen pns aşamasına geçtım yapamadım ılk başta ve azım ettımm acımayacak acımayacak dıye kendımı şartlandırdımm vee 27martta esımın pns bebeyağını surduk ve azda kendı vajenıme vee BURASI ÇOK ÖNEMLI elımle kendım vajıne yerleştırdım ve derın bı nefes alıp cocuk doğurur gıbı ıkınırken beraber pns aşşağı yöne doğru yavaşca bı yıttıkkı HIÇBIRSEY ANLAMADIM olmuştu.. emın olmak ıcın 1 daha yaptım baktımm aşşağı doğru ıtınce oluyor...meğerse 8ay sırf vajınanın ıcıne yerleştırdıkten sonra yukarı doğru ıtıp canımı acıtmaktan dolayı olmamışş... arkadaşlar bunun yönu pns vajı ağzına yerleştıkten sonra ıkınarak yada nefes aldıktan sonra yavas yavaş verırken aşşağı doğru yıtmek.... kendımı aylarımı boşa harap etmısım... bu arada bende dr dr aradım ama sımdı param cebımde..umudunuzu kaybetmeyın cunku o kadar kolaymış kı olan zamana oluyor...deneyın azmedın arkadaşlar...[/QUOTE]

canım inan seni çok iyi anlıyorum bende sorunumu tam olarak çözemedim ama parmak mum ve nefes egzersizleri için sana yardımcı olabilirim ben önce
nefes egzersizlerine başladım burnunda derin nefes alıp ağzından veriosun ayrıca ıkınmada çok önemli ıkınınca açılıo orası
sonra parmak egzersizlerine geçiosun önce serçe parmağını sırayla diğer parmaklarını kullanıosun ama kullanırken prezervatife geçir ve jel ya da bebe yağı sür ve yüksek müzik aç dikkatin dağılıo :)
en son mum egzersizi var uzun beyaz mumu aynı parmak egzersizi gibi prezevatife geçirip jelliosun yavaş yavaş uyguluosun hergün en az yarım saat uygula canım
biz p... aşamasındayız hala umarım orayı da başarıyla atlatırım :)ub
egzersizlerle ilgili bişey sorarsan her zaman cevaplarım canım ben de bu kadarını forumdakiler sayesinde aştım inşallah hepimiz başaracağız :) herkes yapıo bunu doğanın bi kuralı sonuçta içini ferah tut ve başaracağına inan :)

Egzersizlere bende yeni korkaa korka başlamaya karar verdim ama yazanlar serçe parmak hemen girdi diyolar ben başaramadım bir türlü hele de 2 parmakla nası olcak şimdiden onu düşünmeye başladım lütfen bana yardımlarınızı bekliyorum

arkadaşlar kesinlikle başkalarının düşüncelerini boş verin bende ilk evlendiğimde 3 ay ilişkiye giremedim çok kötü bi duygu çok sıkıldım bunladım Allahtan eşim çok anlayışlıydı herkez bişe dedi ama en sonunda bi pisikologa gittim söyledim 2 tane hap verdi korku hapı dedi adına ilişkiye girmeden 20 dakika önce yut dedi bende yuttum sonradaaa olan oldu inanın sanki hapkar beni uyuşturdu hiç gıkım bile çıkmadı okadar kaçan ben kedi gibi oldum acayip gevşedim ve oldu sonrada halime güldüm bumuymuş dedim sakın korkmayın hemen bi pisikologa gidin hemen halledin zaten bi kere kullandım o hapı sonra baktım hiç bişi yok pisikolojikmen beyn,m kabullendi ve hapı kullanmadan ilişkiye girdik sonra hemen bi uzmana görünün.....

YAĞMUR 38 BU YAZIYI PAYLAŞMIŞ BİLEN VARMI BU HAP NEDİR ?? BENDE 1 YILDIR VAJİYİM NE YPTIYSAM OLMADI AMA SU HAP BİRAZ UMUT VERDİ BANA :KK43:

kızlar merhaba, geçen gün yazmıştım ben de 1 aylık evliyim ve ilişkiye giremiyoruz çok canım yanıyo, yırtılma kanama oluyo diye..
sonunda bugun doktora gıttık Hisar Hastanesinde Ayşe Kara'ya.. sonuç keşke düşündüğüm gibi ya da sizin yaşadığınız gibi vajinismus olsaydı.. ama hem darlık çok fazla hem de girişte et parçası var dedi.. vajinam yarım gibiymiş yani yarısı kör dedi :KK43: doktor bile parmagını ve tıbbi çubuk sokmaya calıstı o bile giremedi o kadar dar yani :/
Bizi Prof.Kılıç Aydınlı ya yönlendirdi. ancak o anlar ben çok karşılaşmadım böyle bir durumla dedi..o kadar korktum ki..
ve en kötüsü açık açık söylemedi ama operasyon gerekebilir dedi yani vajina genişletme :KK43:
yarın kılıç beye de görünücem ama o da amelıyat derse kaçışı yok sanırım.. prof. sonuçta başkasına görünmem saçma olur..
ama bunun psikolojik yada ilaçla çözülebilecek bir durum olmasını o kadar istiyodum ki.. hastaneden çıktık eve gelene kadar ağladım :KK43:
hayatımda hiç ameilyat hatta ciddi bir hastalık geçirmemişken şimdi böyle bir sebepten olmak çok zor gelıyor..
eşim en büyük desteğim Allah razı olsun hep yanımda hiç kötü bi şey hissettirmedi bana.. bugunde agladıgımda ben beklerim sen iyi ol yeterki dedi.. ama ben onun benim yüzümden şanssız oldugunu düşünüyorum ve çok üzülüyorum :KK43: onu mutlu etmeyi çok istiyorum çünkü..
umarım kolay aşabileceğim bir sorundur kızlar dua edin bana.. ve eğer sorununuz sadece Vajinismus yani psikolojıkse şükredin ve pes etmeyin bence.. keşke psikolojik olsaydı da uzun sürseydi sonucta beyninde bitiyo ama tıbbi olunca daha endişeli oluyosunuz sonrasını bılmıyosunuz çünkü.. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

arkadaşlar kesinlikle başkalarının düşüncelerini boş verin bende ilk evlendiğimde 3 ay ilişkiye giremedim çok kötü bi duygu çok sıkıldım bunladım Allahtan eşim çok anlayışlıydı herkez bişe dedi ama en sonunda bi pisikologa gittim söyledim 2 tane hap verdi korku hapı dedi adına ilişkiye girmeden 20 dakika önce yut dedi bende yuttum sonradaaa olan oldu inanın sanki hapkar beni uyuşturdu hiç gıkım bile çıkmadı okadar kaçan ben kedi gibi oldum acayip gevşedim ve oldu sonrada halime güldüm bumuymuş dedim sakın korkmayın hemen bi pisikologa gidin hemen halledin zaten bi kere kullandım o hapı sonra baktım hiç bişi yok pisikolojikmen beyn,m kabullendi ve hapı kullanmadan ilişkiye girdik sonra hemen bi uzmana görünün.....

YAĞMUR 38 BU YAZIYI PAYLAŞMIŞ BİLEN VARMI BU HAP NEDİR ?? BENDE 1 YILDIR VAJİYİM NE YPTIYSAM OLMADI AMA SU HAP BİRAZ UMUT

Son düzenleme:
yaklaşık 1 saat önce kurtulduk çok şükür:)))) bu forumu aylardır sessiz sedasız takip ediyordum o yüzden hemencik yazim dedim:)))

arkadaşlar özelden msj atamadığım için buraya yazıyorum, malesef ki henüz bir başarı öyküm yok , o yüzden buraya yazmak istemedim :KK43: yardımınıza ihtiyacım var :KK43: hem de çook acil

arkadaşlar vajiyi bi kaç gün önce yenmiş biri olrak yazıyorum.ben doktor yardımı da aldım takip ettiğim süreci aynen yazıyorum umarım faydalı olur:
1-ılık bi duş al
2-rahatsız edilmeyeceğin bi odada bi aynayı al ve vajinayı incele
3-ıkın ve deliğin açıldığını gör(ilk bakışta görünmeyecek kadar küçük olabilir ama görene kadar ıkınmaya devam et ve deliği görmeden kesinlikle herhangi bi parmak egzersizi deneme)
4-vajinayı inceleyip yapısını iyice kavradıktan ve esnek bi organ olduğunu anladıktan sonra eczaneden bi paket doktor eldiveni ve kayganlaştırıcı jel al
5-15 defa nefes egzersizi yap(nefesini en az 3 saniye tut ve bırak).eldivenini tak serce parmak kısmına bolca kayganlaştırıcı sür,ıkın ve deliği görünce serçe parmağını yavaş yavaş sok(acımayacak emin ol).Bunu her 15 nefes egzersizinden sonra yap
6-serçe parmak egzersizinde başarılı olduysan işaret parmağına geç(nefes egzersizlerine de devam)
7-işaret parmağındada başarılı olursan orta ve işaret parmağıyla çalış. Parmaklar girince bi süre çıkarma-parmaklarını içerde hareket ettir
8- egzersizlerin hepsini başarıyla tamamladıktan sonra penis başıyla deneme yap(öncesinde denemek hayal kırıklığına sebep verebileceğinden denememek faydanıza olur)
not=egzersizleri yaptığınız bi kaç hafta boyunca günde en az 45 dk yürüyüş yapın gerçekten çok faydalı oluyor
Allah yardımcınız olsun...

yaklaşık 1 saat önce kurtulduk çok şükür:)))) bu forumu aylardır sessiz sedasız takip ediyordum o yüzden hemencik yazim dedim:)))

çok sevindim sizin adınıza gerçekten ne büyük bi dert bende yaklaşık 1 yıl olacak kazımda evlenmiştim hala yapamadık çok bunaldım hayat okadar sıkıcı geldi ki çok zor bişeyi atlatmışsınız umarım bizde kurtuluruz nasıl yaptınız iltibata gececek birisine ihtiyacım var çok sıkıntılar çektim lütfen benle iltibata geçin bu sıkıntıyı derdi yaşamış biri olarak anlarsınız beni nasıl yaptınız sanki hiç yapamıcam sanıyorum en önemlisi eşim çocukları çok seviyor ben kendimden geçtim ona çocuk veremeiycem baba olamıycakmı falan die garip garip düşüncelere dalıyorum sonumu göremiyorum sizin gb arkadaşlarımıza ihtiyacımız var bizi en iyi anlayacak olan sizsiniz lütfen nasıl başardınız bunu paylaşın...çooook sevindim allah bundan sonraki hayatında böyle sıkıntılarla karşılaştırmasınn tüm bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarıma yardım etsim rabbim çok yüce onunda bi bildigi vardır diyorum allah yardımcımız olsun hepimizin..

Bende yaklasik 2 senelik evliyim.evliligimin ilk haftasinda anladim bu sorunu.doktora gittik.onu yaptik bunu yaptik olmadi.ben parmak egzersizlerini bile yapamadim.evliligim bir zindana donustu hergun agliyordum.en sonunda bi bayan doktor bulduk ve saka gibiydi aylar boyunca cektigim acim 2 SAATTE BİTTİ.inanamadim.Allah yardimcisi olsun olmayanlarinda...

nasıl yendiniz lütfen bizle paylaşın çok ihtiyacımız var.

arkadaşlar özelden msj atamadığım için buraya yazıyorum, malesef ki henüz bir başarı öyküm yok , o yüzden buraya yazmak istemedim :KK43: yardımınıza ihtiyacım var :KK43: hem de çook acil

bende 1 yıldır yenemedim burda okuduklarımın genelini yapabiliyorum aslında kadın doguma gittim bi kaçkez bi problem yok hatta muayene edenler sen vaji deilsin dio acabiliyorun ve dokunduyosun diolar muayenede pskolaga gitim 4 ay öncesinde sora bi ara egzersizleri bıraktım malsef sogudum iice bi an önce yapayım bitsin diyorum ama egzersiz olmayınca olmuycak gb gelio sanki sen ne aşamadasın
,

bende 1 yıldır yenemedim burda okuduklarımın genelini yapabiliyorum aslında kadın doguma gittim bi kaçkez bi problem yok hatta muayene edenler sen vaji deilsin dio acabiliyorun ve dokunduyosun diolar muayenede pskolaga gitim 4 ay öncesinde sora bi ara egzersizleri bıraktım malsef sogudum iice bi an önce yapayım bitsin diyorum ama egzersiz olmayınca olmuycak gb gelio sanki sen ne aşamadasın
,

ben de aynı senin gibiyim ,doktor muayenesi oldun parmak egzersizi de yapabiliyorum ama gel gelelim o şeyi yapamıyorum. anlayamadığım nokta da o zaten. doktor bilinç altına yeni bilgiler eklicez fln dedi bi dünya para, gitmedim ben de

X