Vajinismusu Nasıl Yendik? Başarı öykülerimizle birbirimize destek olalım:)

Tabikiii yazarim cnm bnm. Dualarimda snnle iinan. Rabbim bütün islerini rast gtrsin ::)

Son düzenleme:
slm arkadaşlar en yakın arkadaşımın sıkıntısını benimle paylaştıktan sonra sizi sürekli takip ediyorum arkadasım nete girme imkanı pek olmuyor sizin yazdıklarınızı sürekli ona anlatıyorum 4 aylık evli ve hala eşiyle ilişkiye giremiyor dr da gitti rahim agzı kalın demiş kzlık bile bozulmamış hala ben ona neler yapması gerektiğini anlattım zeytin yagıyla bile denemesini söyledim dün denemişler ama olmuyor diyor aglamaktan ölüyorum cok canım yanıyor diyor artık caresiz bi şekilde aglıyor ne varsa yaparım yeterki düzelsin diyor eşide tabiki soguk davranıyormuş araları acılmaya başlamış tıbbı olarak yada başka sekilde neler yapması gerekir bize yardım edebilirmisiniz. durumuna cok üzülüyorum ben 5 yıllık evliyim böyle bi problemle karsılasamadım onu sizin kadar iyi anlayamam yardım edin lütfen

eşiniz yada siz farketmez oraya birşey girebileceğine beyninizi ikna etmek amaç , hem eşiniz le yaparsanız o da vajina eğimini görmüş alışmış olur, p nin girişi sırasında daha bilinçli olabilir.aynen devam edin.

canım bende 1 yıllık evliyim herşeyi denedim pskoloğa kadın dogumcuya da 4 kez gittim sanırım parmak egzersizlerini yaptım mumla olan egzersizide yaptım tamda sona yaklasmıstımki sizin zeytin yagla yaptıgınızı okudum ve denemekte yarar var dedin ilk mum egzersizlerime devam ederken kendi parmagımla içimi yağladum ve sitreclemiş olduğum mumu da yagladım gerçekten girişi kolaylaştırdı sora eşimle denedim ve aynen senin anlattığın gb denemeye çalıştım girişinde büyük fark vardı daha kolay giriyo idi ama ben yönünü ayarlayamadığımı düşünüyorum o ikinci duvar kısmı gelio ve geçemedim ama bırakmıycam ve devam edecegim pozisyonu nasıl ayarladın canım ben onu ayarlayamıyorum sanırım yoksa cesaretim öncekine göre çok daha fazla ama şu yönü tama çözemedim yardım ett lütfenn...

canım bende 1 yıllık evliyim herşeyi denedim pskoloğa kadın dogumcuya da 4 kez gittim sanırım parmak egzersizlerini yaptım mumla olan egzersizide yaptım tamda sona yaklasmıstımki sizin zeytin yagla yaptıgınızı okudum ve denemekte yarar var dedin ilk mum egzersizlerime devam ederken kendi parmagımla içimi yağladum ve sitreclemiş olduğum mumu da yagladım gerçekten girişi kolaylaştırdı sora eşimle denedim ve aynen senin anlattığın gb denemeye çalıştım girişinde büyük fark vardı daha kolay giriyo idi ama ben yönünü ayarlayamadığımı düşünüyorum o ikinci duvar kısmı gelio ve geçemedim ama bırakmıycam ve devam edecegim pozisyonu nasıl ayarladın canım ben onu ayarlayamıyorum sanırım yoksa cesaretim öncekine göre çok daha fazla ama şu yönü tama çözemedim yardım ett lütfenn...

bence çok güzel ilerlemişsiniz arkadaşım burayı tesadüfen okudum
http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/625082-vajinismusu-zeytin-yag-yendim.html#post32658181 buraya yazar mısınız bu benim sürekli baktığım sayfa olduğu için , başka sayfalarda sorunuzu görmeyebilirim. birde konumun ilk sayfasında yönle alakalı resimler var, ayrıca pozisyon resimleride var, o duvara denk geldiğinde kabız olmuş gibi ıkın canım,ıkınarak yavaş yavaş ilerle, acele etmezsen kendiliğinden bulur yönünü, üstteyken mesela yarıya geldi ya derin derin nefes al derin derin huzurla ver o nefesi, huzur bulmuş gibi gevşe, ve ıkınarak p nin üstüne oturmaya devam et, poponu öne arkaya minik minik salla ve öne doğru eğimli ol dik durma.

Son düzenleme:

ay ınanmıyorummmmmmmmmmmmmmmm ıkımızde aynıyızz bende çoğunu hallettımm aparatla yönünü kolay buluyorum ıkınmadan bile giriyo ama pnnns e gelınce yarısı gçrdi hiç yapamazken düşün z.yagı ılee yarısına kadar ılerledım ama yönünü ayarlayamadım içinn pes ettim dün gece bu gece tekrar denicezz şu yönüde hallettıkkmı tamamdırr :) çünkü girişi çok kolay

ay ınanmıyorummmmmmmmmmmmmmmm ıkımızde aynıyızz bende çoğunu hallettımm aparatla yönünü kolay buluyorum ıkınmadan bile giriyo ama pnnns e gelınce yarısı gçrdi hiç yapamazken düşün z.yagı ılee yarısına kadar ılerledım ama yönünü ayarlayamadım içinn pes ettim dün gece bu gece tekrar denicezz şu yönüde hallettıkkmı tamamdırr :) çünkü girişi çok kolay

arkadaşlar birazı grdikten sonra lütfen pes etmeyın, bıde biz yön yön diyoruz ama aslnda kastıgmz için yön arıyoruz, bı bıraksak kendımızı yönü falan kendı buluo zaten,,

1. si; bırazı gıttı ise sağa eğilin sola eğilin one arkaya vs... yapabıldgnz herseyı hissederek deneyın sakın sakın bırakmayın, ay birazı girdi diye sevinip bırakmayın, azcık girince acıyo asıl, hepsi olursa hıc bırşey hıssedılmıyor,

2. si ; eşlerde yon konusunda cabalasın bıraz, öle sap gibi durup bızden bişey beklemesınler, bırde bızden dolayı korkuyorlar ve ilerletemıyorlar, soyleyın sızı takmasınlar hiç,, hadi inşallah geçmiş olsun dıyeceğiz :)

ilk gecem tabiki kabus gibiydi tabi bunda kaynana ve görümcelerinde parmagı vardı. balayım deseniz tam bir zehire dnmüştü elimde telefon arastrmalar vs vs vs vs ve o kadar cahil ve bilgisizmki internette arastırırken hymen operasyonuna rastladım ve herseyden kurtulacagımı düşündüm ve tabki jınekoluguma gttm bunun öncesi elbette eşimi ikna ettim ve kızlık zarımı ameliyatla aldrdım. Ve sonrası yine kabus olay kızlık zarında degilde beyin ile alakalıymıs fakat dr dr gtsemde yapamadım ve nolursunuz yalvaryorum ya bana yardım edin cep telmi vereblirim.....:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

ya bu arada ne terbiyesiz doktorlar var ya tutup yardım edeceği yerde para almak için operasyona götürüyo milleti. cidden sağlık ya bu bundan önemli bişe olamaz. Sağlık bile ticarete dökülmüş

kızlar ben de evleneli 7,5 ay oldu ve takii 9 Ekim'e kadar bu illeti çekiyordum. 6,5ay boyunca her türlü yolu denememe rağmen eşimle ilişkiye giremiyordum. Rabb'ime şükürler olsun ki 9 ekim akşamı bu kabusu yendim. hemde nasıl olduğunu bile anlayamadan bir anda oldu arkadaşlar. hatta inanamadım eşime gerçekten oldu mu diye sorup durdum ilişki sırasında ve olduğunu görünce hıçkırıklara boğularak ağladım dakikalarca. nasıl oldu diye sorarsanız ben hiç egzersiz felan yapmadım çünkü buna tahammülüm bile yoktu. gizli gizli hep burda yazılanları okuyordum. bir arkadaşın yazısı beni çok umutlandırmıştı, kendinizi ne kdr sıkarsanız o kdr kasılırsınız, serbest bırakın ve başka şeyler düşünün, inanın vajina bir hortum gibi çekiyor penisi diye yazmıştı. ben de öyle yaptım, korkumun üstüne gittim, o andan zevk almaya çabaladım kendimi.. bu arada ilişki öncesi kayganlaştırması için zeytinyağı sürmüştüm. ve gerçekten öyle oldu, bir hortum misali :))) ama şimdi başka bir sorunum var.. artık ilişkiye girebiliyoruz ancak benden hala kan gelmedi neredeyse 10 defa girdik ama hala kan felan yok kızlar. bu bni inanılmaz derecede rahatsız ediyor. hangi konu altına yazacağımı bilmediğim için buraya yazıyım dedim, sizlerle aynı sorunu yaşamış biri olarak acaba sonrasında sizde de böyle bir problem oldu mu, nolur bana yardım edin bir şey söyleyin. acaba ne yapmam gerekiyor, dr'a gitmeli miyim ?

tatlım ben inetrnetten fln çok araştıryorum kafaya taktım her şeyi. üzülme her ilişkide kan gelmiyo. bide herkesin kızlık zarı aynı yapıda değilmiş kimininki esnek olabilip yırtılmıyomuş. kimininki yırtılınca kan gelmiyomuş.
kızlar bu konularda da birbirimizi bilgilendirelim lütfen. toplumuzda ki bu kızlık ve kan takıntısı yüzünden vajinismus olduk zaten!

ben de bu yıl içersinde evlenicem arkadaşlar. henüz evli olmamama rağmen küçükleükten beri tabi topluumda buna etken içimde acaip bi korku var. duş alırken bile kendim orama dokunamıyorum.evlendiğimdede uzun bi süre eşiminde dokunmasına bile izin vermeyeceğimden eminim:2:bunu nasıl yenebilirim bilmiyorum. ki ilişki olacağında sanki kalbim duracak nefessiz kalacakmışım ölecekmişim gibi düşünüyorum :KK43:(( bu düşünceler içersinde olduğum içinde zorlanıcamdan eminim . ama inşallah eşim o noktada anlayışlı davranır ve beni anlayışla bekler. umarım hepinizde bu durumu aşarsınız RABBİMİN izniyle. Allah bu durumu yaşayan herkesin yardımcısı olsun.. :KK43:

Sanki umutsuz bir vaka gibiyim evet istiyorum ama bi yandan egzersiz zor geliyor bana kendime o cesareti nasıl vericem oraya bise degdiremiyorum ama sevisme esnasında sürtünuyorum azda olsa icine değiyor p...Ozaman kasilmiyirum cok ittirince hemen bacağım kasiliyor açamıyorum Minikte olsa parmağımı sokmak istedim kasilmalari hissettim ileri itmeye cesaret edemiyorum aynada vajiyi inceliyorum cok derinline bakamıyorum tuhaf olup bırakıyorum cesaret yok aslında herseye cesareti Olan ben bu konuda yok iste yok

canım negüzel sende büyük kısmını halletmişsin çalışmaların şuan ne durumdasın biraz geç yazdım bakamadım çünki canım bende yapıyorum mumla 1 saat falan ugraşıyorum ama az az sokup büyük kısmını sokuyorum kalınlaştırdım birazda aparatı nerden alıyosun canım mumla aynı görevde sanırım sonuçta mumda oraya girişi yapıyo herneyse canım ya ne durumdasın düzelme kaydettinmi gelişme varmı sende ben henüz eş denemedine geçmedim z.yagı ile denedik seninkisi gb oldu bi kısmı giriyo sora ilerlemio gb gelio eger yukarda isek öne egimli giriş yapcakmışız dik oturmyacakmışız bide o şekilde deneyecegim ama bi kaç gündür malesef çalışmalarımı aksattım bugun yapmam lazım mum egzersizi sanırım biz yönünü ayarlayamıyoruz ben mumla yaparlen oturur vaziyette ve düz sokuyorum yanlız oda biyerden sora takılıyo çözemedim orayı bi atlatsak sanırım yenecez arkadaşım dualarım seninle alllah hepimizin yardımcıcı olsun gelişmelerden haberdar et canım görüşmel üzere

Merhaba arkadaşlar...

Hic inanmazdım birgün buraya başarı öykümü yazıcağıma.
Baştan başlıyım.

2012 Şubat da evlendik. Cok zor yollardan gecerek coğu kişiyi karşımıza alarak evlendik.
İlk günler olmadı... acıkcası pek de önemsemedik olur ya birgün yeterki biz beraber olalım dedik.
evlendıkten 1 ay sonra balayına gittik ve orda kesin olcak derken
cok kötü bi tecrübe edindim. Şuan biliyorumki tamamen kasılmadan ve yanlış yönlendirmeden kaynaklanıyordu o gece yaşadığım
acılar. o günki tecrübeden sonra soğudum denemelerden ve birdaha hic deneme yapmadım.
Diğer yollarla devam ettik hayatımıza.
Taaa ki 2012 kış aylarına kadar
doktora gitmeye karar verdim cnki artık calışıyordum ve eşimi zorlamadan kendi kazandığım paramla
karşılıyabilirdim bunu ama öyle olmadı doktorlar cok pahalıydı ve biz
kredi cektik . cektik ama ne fayda
ocak ayında güldane hanıma gittik ama ne fayda...
Evet gitmem biraz bazı şeyleri değiştirdi
mesela eşimi daha iyi anladım oda beni..
daha cok vakit gecirmemize ve birbirmize ilgi göstermizi sağladı
ama 5 seans sonra parmak egzersizi gelince ağaca tosladım.
irendim.
burayı zaten sürekli takip halindeydim.
telefonumda bu sayfa zaten sürekli acık . her an her yorumu okuyordum
burdaki kızlar sağolsun temmuz gibi ben tek parmak calışmalarına başladım
orta parmağımı aldığım gün algılıyamadım
nasıl olur nasıl bukadar rahat olur diye ağladımı bilirim
bu arada eldivenle yapıyordum parmagımla ıcındekini hissetmek hosuma gıtmıyordu
sonra agustos ayında biz bodruma gittik
planda o gune kadar yenmek vardı ama olmadı 2 parmak alamadım
tatil de ise 2 parmak 1 boguma kadar aldım ve sonrasında
eşimin orta parmagını aldım
ınanamadım
ama es denemesı yapamadım.

Sonra tatılden sonra ne parmak ne egzersiz istemedım
yapamadım
birden sogudum
araya sogukluk gırdı
malum bu hastalık erteleme hastalıgı
artık dedım p. ile denicem
deneme yaptım zeytin yağ ile
kaderimin dediklerini okudum ve cabasından dolayı cok teşşekür ederim birebir görüşmedm ama
bukadar caaba göstermesi cok hosuma gitti.
zeytın yag ile kafası gırdı ve ben sok daydım
bu bıle yetti bana ..ama o yanma benım daha fazla ileri gitmemi engelıyordu
sonra kocamın ısteksızlıgı
sürtmeye alışkanlık
bunlar başladı
kavgamız hep bu yönden ben isterken o istememesi vs

Bugün sabah işyerinde eşime mesaj attım
ben artık dayanamıyorum bugün oldu oldu yoksa benden bukadar
birdaha hıc bı sekılde denemıcem yapmıcam
dayanamıyorum
oda bana bırakıyorsun yarıda bıraz dayansan hepsı olucak dedı
herneyse eve geldım
yatak odasını balonlarla ve mumlarla süsledim
ilk gece kulandığım süslü örtümü ve bohcamda gecelik ve onun pjamasını serdim yataga
ama tabi eşim yine son dakika toplantısı yüzünden gec geldi
o geldiğinde ben uyumustum
gec dediğim 8 =)
yanıma girdi odayı cok beğendi ve evet
başladık
detaylı anlatıyorum ama gercekten burdakı arkaşlara yardım etmek istıyorum
zeytinyağ ile yapmaya kararlıydım
eşim rahatsız oluyordu ama olayı cözdüm üst tarafına cok dökmeyince bısı olmuyor
parmağını almak istedim önce kaderimin yazdıgı gıbı ama birden itici geldi ve yapmadım
ben üst e gectim sirtim dönük
önce biraz sürttüm sonra biyerde takılınca anladımki orası
ıkındıkca felaket derecede acılıyordu o giriş..
hafif ce girdi gibi ama cok az yine o baskı hissi
bacaklarım agrıyordu ve nasıl oturcagımı bilemiyordum
cok rahatsız bı pozısyon bana göre
cnki bacaklarıma kramp girdi
sonra tekrar kalktım
elime yağ sürmek istedim kendime ve parmagım direk girdi
baya acılmıstı artık
yüzzüm dönük denedim bu dahada rahatsiz ediciydi
sonra bı arkadasın dedıgı pozısyon geldı aklıma
kım dedı hatırlamıyorum ama allah razı olsun
yatagın ucuna gittim ve eşim ayaktaydı
korktum ...eşim birden haraket eder ve hemen olur diye ( sankı olsa nolcaksa)
ama işte yapamadım
tekrar ben üste gectım
ve baya girdi ama eşim ınanmadı yok dedı üstünden kalkarken anladık icerdeydi
sonra tekrar eşim ayaga kalktı ve ben yatak ucuna gectım ( altıma yastık koydum)
ve bu arada sürekli yaglıyoruz
ve önce eşim okşadı sonra nefes ver dedi
ben nefes alıp yavas yavas verirken ve ıkınırken
girdiiiiiiiiiiiiiiiiii
ve ben ınanmadım
eşim git gel yapmaya başladı ama ınanılmaz gelıyo
baskı hıssedıyorum evet ama nasıl olur anlamadım
sonra bı ara kaydı dısarıya gıt gel yaparken
tekrar dedı
terledım ama feci derecede
birdaha oldu yine gıt gel yapmaya basladı
sonra basım dönünce eşim bıraktı
alnımdan öptüüü ve bızzz cok mutluyuzz
gözümle gördüm dedi eşim
git gel yaptım dahası varmı dedii..

kızlar resmen oldu ..
artik sürekli yapmalıyız alışmam için..

allahım 2 yıldır bunun icinmi...
bu arada yatak odasının duvarına buyuk bı pankart astım
ACI YOK - AŞK VAR
NEFES AL VER VE BOL BOL IKIN
BU GECE OLACAK
kacma!!!
ve bu gece olmadan o yatak odasından cıkılmıcaktı
kafamda bıtırdım
yetti artık dedım
arkadaşlar bılıyorum sıze de suan o heycan geldı evet acımıyomus vs
ama adetlıyım işte mısafır var
vs bunlar bahane!
işyerınde karar verip eve gelınce
yorgunum camasırlar ütü yemek diyip ıste haftaıcı olmaz haftasonu olsun
işte 2 gun sonra adet olcam diyişp cok erteledım ben
ama olmaz
hemen bıran önce başlamak lazım
ben egzersiz yapmadım
tek parmak alabılıyorudm
egzersizin mantıgı da bu zaten
birşeylerin gırdıgını anlamak
cm lerle ölcmek gereksiz
hemen yapın bence gec kalmayın

bohcamda geceliklerimi gıydım 2 yıl sonra dolaptan cıkardım =)
ve cok mutluyum
acıkcası ınanamıyorum da hala
ama eşim gördü ve -ıcımde hala o doluluk hissi

Lütfen gec kalmayın
ertelemeyin
2 yılım boşa gitti !

Merhaba arkadaşlar. Ben 3 aylık evliyim ve ne yazıkki hala eşimle birlikte olamadık. 6 yıllık birliktelikten sonra evlendik. Sevgiliyken eşimi inanılmaz arzuluyordum şimdi ise yatakta hiç heycan duymamaya başladım. Aslında sevişirken herşey normal ama ne zaman o noktaya geliyoruz bende bir kasılma soguma oluyor. Bir kaç kez birlikte olamaya çaliştik ama bende inanılmaz bir acı oluyor. Ve ben vajinama aynayla bakamayacak kadar korkuyorum. çekiniyorum. Geçen eşimin zorlamasıyla aynadan baktım ve sanki kapalı gibi görünüyordu. Yani hiç bir delik yok sanki ve penis ordan nasıl girecek bilmiyorum. Parmak egzersizlerinden bahsetmiş arkadaşlar ama ben bunu düşünürken bile kasılıp kalıyorum nasıl yaparım bilmiyorum. Gerçekten çok mutsuzum ve çaresizim lütfen banada yardımcı olun....:KK43::KK43:

öncelikle herkese merhaba...
bende 2,5 ay önce evlendim...ilk gece korkum olmamasına rağmen evlendiğim gece yaşadıklarım tam bir kabus gibiydi.sanırım ya zar kalındı yada ben kendimi çok kastım,inanılmaz canım acıdı ve kanama giderek artmaya devam etti..ve biz gecenin 3 de soluğu acil serviste aldık..muayeneye kadar yinede dikiş atılacağını tahmin etmedim.gözümde yaşlar karşımda suratsız bir doktor ve kapıda bekleyen eşim..Genel anesteziyle bana dikişler atıldı..yaşadığım hayal kırıklığının tarifi yok kesinlikle.ertesi gün balayına çıktık ve ben ayakta bile zor duruyordum..eriyen iplikle dikiş attıldığı söylendi 1 haftaya kalmaz geçer denildi.biz yinede 2 haftaya yakın bekledik tekrar kanama olmasın diye..ilişkiye girme teşebbslerimiz p.. daha yanaşmasıyla birlikte inanılmaz bir baskıya döndü..baskı o kadar şiddetli ve acılıydıki sürekli eşimi ittim.bir süre sonrada daha dokunmadan bile kendimi kasmaya,çekmeye başladım..Neden böyle oldu niye bunlar başıma geldi diye günlerce gecelerce ağladım.ama ne çare sonuçta bu dert başımdaydı ve ben henüz üstesinden gelememiştim..Daha sonra bir kadın doğumcuya gittim doğru düzgün bakmadan bir parmağını ittirerek vajene doğru soktu ve bana dediki"senin vajinan çok dar ,bu normal değil" bunu aşmam için yılların bile gerekebileceği uzun ve sancılı bir süreç olduğunu söyledi..o gün hayatımın en karanlık en çaresiz günlerinden biriydi...bende vajinusmus tedavisi için hemen en iyi doktor kim diye araştırmalara girerken eşim bir gece kendisinin bakmak istediğini söyledi.kendini serbest bırak dedi sadece..bende bıraktım ve dikişlerin üzerinden 1 ay geçmiş olmasına rağmen hala içimde mavi iplikler olduğunu söyledi..kızlık zarından kalanda 1-2 parça et salkıntısı vardı.şok olduk ikimizde ve hemen özel bir hastaneye gidip ameliyat olmaya karar verdim..ameliyat sonunda doktorum o 1-2 e parçasını ve dikişleri aldı...aradan yine zaman geçti artık ilişkiye girebilirdim ama evlendiğimden beri yaşadığım 2 ameliyat,ilk gece yaşadığım acı ve korku beni vajinusmus hastası yapmıstı..
kendimi eksik,çaresiz,yetersiz ve çok güçsüz hissettim..3 farklı doktora gittim inanın şu sitede okuduklarım kadar bana yardımcı olamadılar..
evliliğim tam bir kabusa dönmüştü..bende ilk ayna ile başladım inceledim baktım ve hiç hoşuma gitmedi.hatta oraya dokunurken sanki kırılacak dökülecek birşeye dokunur gibi dokunuyordum..parmak egzersizlerinde serçe parmakla başladım inanın 1-2 cm bile girdiğinde mutlu oluyor insan...egzersizleri hergün düzenli ve sabırla yapmak lazım ama yaparken bile insanın sinirleri bozulduğu için bölük pörçük arada yapıyordum..Ama hayatımda evliliğimde bazı şeylerin kötüye gittiğini ve bu sorunu aşamazsam gerçekten dahada kötüye gideceğini bildiğim için sürekli kendimi cesaretlendirmeye başladım..doktorumun bana verdiği emla krem ve S'xtiva krem ile denemeye başladık..bu ürünler bana yardımcı oldu..emla kremi ilişkiden 15 dakika önce içine ve dışına sürdüm..tuhaf bir hissizlik veriyor..zaten bendeki en büyük sorun daha girmeye çalışırken ki o acı ve baskı hissi.emlayla bunu aştım.ilişkiden 1-2 dakika öncede s'xtiva yı içime 2-3 puf sıktım.ve tüm gücümü cesaretimi toplayarak artık ne olacaksa olsun diyerek ilişkiye başladık ve oldu.tam anlamıyla oldu gidip gelmeler başladı.tabi ben emlayla kendimi vajinamın bir kısmını uyuşturduğum için tuhaf bir duygu yaşıyordum ama ne hissettiğim umrumda değildi.olmus olması bunu aşmıs olmam ve 2.gittiğim doktorun koyduğu yanlış teşhis gibi vajinamda darlık yoktu ve herşey normaldi.zaten 1-2 gidip geldikten sonra dahada rahatlıyorsun.

Ben ilk gecesini ameliyathanede geçirmiş..
Üzerine dikişleri erimediği için tekrardan ameliyat olmus ve doktorlarında katkılarıyla!
Vajinada darlık olduğu için ilşkiye girmemin bana sürekli kanama getireceği ve tedavimin yıllarca sürüleceğinden bahsedildi..
Ben bunların hiç birini kendime konduramadım ve kendim aştım...
Sadece cesaret.Ana kelime bu...
Bu fizyolojik birşey değil sadece psikolojik..Benim bunu yaşamama belki şartlar zorladı ama yaşadım hemde en yoğun şekilde yaşadım..İnançlı biriyim çok dua ettim ve Allaha yalvardım..Bu sınav gerçekten beni çok yordu ve yıprattı...Ben sadece 2 ay vajinusmusu yaşadım..Ama bu 2 ay bile bana yetti..Kimse değil yine ben çözdüm.çünkü bu erteleyerek çözülecek bir sıkıntı değildi.ayrıca günler ilerledikçe kendime olan güvenimide kaybediyordum ve çaresizdim..

İlişkiye ilk hafta o ürünleri kullanarak devam ettim ama cesaretimde yerine geldikçe o ürünleride bıraktım...

Kızlar size tek söyleyebileceğim kendinizi şartlayın..1 kere olursa hep olacak unutmayın..Aynayla bakın parmak egzersizi yapın eczaneden ürünler alın ve gerekli alt yapıları oluşturup bu sorunu aşmaya çalışın.zaman sizin düşmanınız..

Hepinizin Allah yardımcısı olsun...

arkadaslar okadar zor bısey kı kımseye anlatamıyosun doktora gıdıyosun cevap alamıyosun valla burdakı arkadaslardan Allah bın kere razı olsun ben burdakıler sayesınde yendım.sakınlestırıcıler kas gevsetıcıler ıctım kas gevsetıcı ıgne vurundum ama hıc bırının cozum olmadıgını anladım 14 ay sonra bu sıteyı basaran kadınların oykusunun nerdeyse hepsını okudum zeytın yagı parmak egzersızlerını ınanın 3 gun parmak egzersızı yaptım ılk gun aynayı aldım ınceledım kı bu oncelerı mıdemı bulandırıyodu daha sonra kulak copu ıle denedım bı baktım hepsı gırıyo ınanın oturdum hungur hungur agladım bı kulak copunun benı bukadar mutlu edebılecegını hıc dusunmezdım :) daha sonra cesaretlendım amelıyat eldıvenını parmagıma gecırdım emla krem surdum ve yavas yavas ıttırdım tabı aynadan bakıyorumda ve parmagımında gırdıgını gordum bunun ıkıncı gun yıne denedım bıraz daha kalın bıseyler denemek ıstedım tabı parmaktan sonra zor oldu ama oldu amelıyat eldıvenını gecırerek zyag surerek yapabıldım 3 gun aynı seylerı en az 1 saat yaptım 4.gun esımle denemek ıstedım ama artık kendımı oyle bı hazırladım kı ya olacak ya olacak daha fazla deneme sansım olmadı cunku kurban bayramı ıcın 4.gun sonrası memlekete gıdecektık oraya gıtmeden olmasını ıstıyordum ve kafama koydum esıme anlattım herseyı bana bırakmasını hıc bısekılde hareket etmemesını saolsun tamam dedı esım bana cok anlayıslıydı Allah ondan razı olsun ama bıyerden sonra artık oda bıkmıstı nyse bıraz acık yazcagım kusra bakmayın amacım arkadaslara yardımcı olmak esımın p. yagladım sonra ben ust pozısyonda esıme donuk pozısyonda denemeye calıstık olmuyo ben dedım yok yıne basaramadım ama nasıl Allahıma dua edıyorum nolur yardım et dıe kafayı yıyecem ben tam vazgeccektım esım bana don dedı yıne ben ust pozısyondeyım ona dondum elımle yerlestırmeye calıstım bı an ben bıle anlamadım esıme uf puf olmuyo derken bı baktım esım guluyo ınanın hıc anlamadım bıle ve artık esımın gercekten karısıydım okadar cok agladım kı suan bunları yazarken bıle kalbımın atısları hızlanıyo hatta buraya o gece hemen yazmak ıstedım ve yazdım :) nolur arkadaslar ertelemeyın ben erteledım korktum ama keske daha once burdakı yazıları okusaydım eger sormak ıstedıgınız bısey olursa herzaman yardıma hazırım cunku yasamayan bılemez bız ancak bırbırımızı anlarız sımdıde dua ıstıyorum bebegımın olmasını cok ıstıyorum Rabbım bunuda nasıp eder ınsallah :)

Kızlar ıkı haftadır belkıde daha uzun süredır bebek düşünüyorum fakat hala gebe değilim.. en büyük sebeplerınden biri vajınısmus. tam olmasada afedersınız girme oluyor ve ıttırme yöntemıyle denıyorum. tam yumurtlama dönemımdeyım adetım yenı bıttı. arada yumurtalıklarımda batma oluyor ve bel agrısı. bılmıyorum yıne heveslenmekte ıstemıyorum sımdı test yapsam cıkarmı sızce???????

Kızlar ıkı haftadır belkıde daha uzun süredır bebek düşünüyorum fakat hala gebe değilim.. en büyük sebeplerınden biri vajınısmus. tam olmasada afedersınız girme oluyor ve ıttırme yöntemıyle denıyorum. tam yumurtlama dönemımdeyım adetım yenı bıttı. arada yumurtalıklarımda batma oluyor ve bel agrısı. bılmıyorum yıne heveslenmekte ıstemıyorum sımdı test yapsam cıkarmı sızce???????

adetim yeni bitti demişsin canım ovulasyon dönemin ne zamana denk geliyor? adet göremezsen 2-3 gün sonra anca çıkıyor test ama kan yada idrar testinde çıkar onu yapmak için de adetin ne kadar geçti diye soruyorlar, ben de bel ağrısı diye gitmiştim öyle öğrenmiştim hamileliğimi.

adetim yeni bitti demişsin canım ovulasyon dönemin ne zamana denk geliyor? adet göremezsen 2-3 gün sonra anca çıkıyor test ama kan yada idrar testinde çıkar onu yapmak için de adetin ne kadar geçti diye soruyorlar, ben de bel ağrısı diye gitmiştim öyle öğrenmiştim hamileliğimi.

adetıme daha 10gün var. Bakalım nasip hayırlısı.. Pek belırtı yok. Uyku düzenszlıgı arada mıde bulantısı üşüme var bıraz

X