Erkek İnfertilitesi Varikosel Ameliyatından Sonra Hamile Kalanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
bilmiyorum ki ben de,doktor ne derse onu yapıyorum :KK1: ben de aylar öncesi kullanıyordum folik asidi,sonra baktım ne gelen var ne giden :KK1: angarya gibi geldi bıraktım ama ben de kesin başlamayı düşünüyorum inşallah :)

cnm mrb nasılsın folik asitten bassetmişsin bilgin olsun diye yazmak istedim ben yakın zamanda kontrol amaçlı kadın doğumcuya gittim çok şükür birsey çıkmadı ben dr folikasiti kullanıyorum dediğimde 2 ay kullan yarım olarak 2 ay ara ver sonra tekrar başlamamı söyledi gebelik oluşana kadar sebebiyse folikasit ilerki yaşlarda ciğerlerde et parçası oluşturuyormuş paylaşmak istedim bir tarafta faydası varken bir taraftan zararıda olabiliyormuş yani

canım bak benim kopyaladığım linki sıkılmadan bi oku.
Sonra sen karar ver.
Ben ameliyat ol ya da olma demem.
Ama bizim durumumuz da pek farklı değildi.
sayımız hep çok düşük ya da 0'dı,
sebebi belli değildi.sonra bi varikosel teşhis edildi.
başlangıç derecesinde grade 1.
Dr'lar ''gerek yok bu kadarcık varikosel sayıyı bu denli etkileyemez dediler.
Ama eşim ameliyat oldu buna rağmen.
Ve ameliyatta 3. dereceden 3 büyük varikosel olduğu anlaşıldı.
ameliyatın 10. ayında da hamile kaldım.
Allahım tamamına erdirsin inşallah.Hepinize en kısa sürede versin.
İnşallah kimse bizim gibi beklemesin.Hemen kavuşsun mucizesine.

mutluluk merhabalar.cok sevındım hamıle olmana.inş bizlerde en kısa surede bu mutluluğu yaşarız.sizin değerler nasıldı,amelıyat öncesı neler yaptınız bu surecte bızlerı aydınlatırsanız sevınırım.şimdiden teşekkürler.

mutluluk merhabalar.cok sevındım hamıle olmana.inş bizlerde en kısa surede bu mutluluğu yaşarız.sizin değerler nasıldı,amelıyat öncesı neler yaptınız bu surecte bızlerı aydınlatırsanız sevınırım.şimdiden teşekkürler.

Çok teşekkür ederim.Darası en kısa sürede sizlerin başına olsun inşallah.
O kadar uzun ki ameliyat öncesi ve sonrası yaptıklarım.
Hepsini hem bu topikte,hem de açtığım topikte uzun uzun anlatmıştım.
Bir şey atlamayım şimdi bir oku istersen.
ilk sayfanın ortasın da ki bir mesaj da bulabilirsin.

http://www.kadinlarkulubu.com/erkek-faktoru-erkek-infertilitesi/582209-1000000la-gelen-mucizem.html

Son düzenleme:
cnm mrb nasılsın folik asitten bassetmişsin bilgin olsun diye yazmak istedim ben yakın zamanda kontrol amaçlı kadın doğumcuya gittim çok şükür birsey çıkmadı ben dr folikasiti kullanıyorum dediğimde 2 ay kullan yarım olarak 2 ay ara ver sonra tekrar başlamamı söyledi gebelik oluşana kadar sebebiyse folikasit ilerki yaşlarda ciğerlerde et parçası oluşturuyormuş paylaşmak istedim bir tarafta faydası varken bir taraftan zararıda olabiliyormuş yani

sağol canım bilgi için.kadın doğum doktorum folik asitle ilgili bişey dememişti bana kullan ya da kullanma diye,ama hep kullanılması gerekli diye duyduğum için ben de artık kullanmaya başlayayım demiştim.daha önceleri de aile hekimime sormuştum kullansam diye,olur kullanabilirsin demişti,başka da bişey demedi.tekrar ona bi sorayım olmazsa nolur nolmaz,sağol :KK1:

offf canim yaa ameliyat tarihimiz size gore cok eski INSALLAH siz benim kadar beklemezsiniz (4 kasim 2011):KK14::KK14::KK14::KK43::KK43::KK43:

Bende aranızda yeniyim bizde 5yillik evliyiz buzamana kadar calistigimiz icin cocuk düşünmemiştik.bu yıl karar verdik ama maalesef varikosel cikti eşimde benimle ilgili bir problem yok allahtan. Dr.teshisi koydu 19 Kasım aynı gün 3 özel Dr gittik hepsi ameliyat dedi 20 Kasım'da esim ameliyat oldu İzmir şifa da Doç.musa bey yaptı ameliyatı 6 ay sonra test dedi ama biz okalar bekliyemicez sanırım 3 ay sonrada yapılabiliyormus ,yaptırmayı düşünüyoruz.benide aranıza eklersiniz bakalım merakla bekliyorum hiç olmaması yok dedi dr az olsa bir şans var deneyin dedi pek umut yok içmde Ama esime belli etmek istemiyorum bakalım görelim ne olucak olmadı tüp bebek artık cok karamsarim galiba ama elimde değil ve cok üzülüyorum malesef:)))

Arkadaşlar herkese iyi akşamlarr...aşılama için şifayı duydunuz mu arkadaşlar ya?? bir de izmirde kadın-doğum doktorunuz kim??memnun olduğunuz bir doktor varsa önerebilir misiniz bana??

merhaba canım ben izmirliyim benım dr um kadomer de levent erkan mukemmel bır doktor alsancakta kesınlıkle tavsıye edıyorum.araştırırsan bıraz nekadar ıyı bır dr <olduğunu görüceksın..selamlar

Bende aranızda yeniyim bizde 5yillik evliyiz buzamana kadar calistigimiz icin cocuk düşünmemiştik.bu yıl karar verdik ama maalesef varikosel cikti eşimde benimle ilgili bir problem yok allahtan. Dr.teshisi koydu 19 Kasım aynı gün 3 özel Dr gittik hepsi ameliyat dedi 20 Kasım'da esim ameliyat oldu İzmir şifa da Doç.musa bey yaptı ameliyatı 6 ay sonra test dedi ama biz okalar bekliyemicez sanırım 3 ay sonrada yapılabiliyormus ,yaptırmayı düşünüyoruz.benide aranıza eklersiniz bakalım merakla bekliyorum hiç olmaması yok dedi dr az olsa bir şans var deneyin dedi pek umut yok içmde Ama esime belli etmek istemiyorum bakalım görelim ne olucak olmadı tüp bebek artık cok karamsarim galiba ama elimde değil ve cok üzülüyorum malesef:)))

uzulme canim ben coook uzuldum ama magalesef ki uzulmenin faydasi olmuyor aksine hormonlar kotu etkileniyor bu durumda pozitif olmanda pozitif dusunmen de fayda var, sizin degerler nasildi ameliyat oncesinde?

uzulme canim ben coook uzuldum ama magalesef ki uzulmenin faydasi olmuyor aksine hormonlar kotu etkileniyor bu durumda pozitif olmanda pozitif dusunmen de fayda var, sizin degerler nasildi ameliyat oncesinde?

canım bizim sonuçlar böyle ama ben çok fazla anlamıyorum çok yenı hala araştıryorum neyın ne olduğunu anlamaya çalışıyorum bide kımseyle konuşamıyoruz halıyle böyle bişeyi işte hala olayın şokundayım kendımde çıksa hiç şaşırmazdım çünki daha once polip alınmıştı kansızlık prob. vardı onlar düzeldi herşey yolunda tamam dedık yapalım işler güçler yoluna girdi malesef bunu hiç beklemıyrduk eşimde bende şok olduk ama hiç beklemeden düşünmeden hemen amelıyat olduk aynı gun 3 dr gıttk dedığım gıbı eşimde bu konularda çok bılınçlı allahtan hıc öle bende sorun olmaz bılmem ne falan dıe düşünmedı hemen kontrole gırdı offf bılemıyorum işte bakalım neler olucak geç kalmadan tüp bebekmı düşünmeyliyim acaba dr olabılır dedı ama onlarında neye dayanarak dediğine guvenemıyoum para için mi yoksa gerçekten gereklimi karar veremedim:KK43:(
sende bakarmısın sonuçlara çok mu kötü??
selamlar,sevgiler

yuvarlak hücre : 1-2
spermiyogenez hücresi : 5-6
agglütinasyon : yok
viabiilte : %40
sayı : 8 000 000/ml
totol sayı : 16 000 000
normal sperm : % 15
anormal sperm : % 85
motolite : % 20
ileriye doğru hızlı hareketli : % 0
ileriye doğru yavaş hareketli : % 10
yerinde titrek hareketli : %10
hareketsiz : % 80

canım bizim sonuçlar böyle ama ben çok fazla anlamıyorum çok yenı hala araştıryorum neyın ne olduğunu anlamaya çalışıyorum bide kımseyle konuşamıyoruz halıyle böyle bişeyi işte hala olayın şokundayım kendımde çıksa hiç şaşırmazdım çünki daha once polip alınmıştı kansızlık prob. vardı onlar düzeldi herşey yolunda tamam dedık yapalım işler güçler yoluna girdi malesef bunu hiç beklemıyrduk eşimde bende şok olduk ama hiç beklemeden düşünmeden hemen amelıyat olduk aynı gun 3 dr gıttk dedığım gıbı eşimde bu konularda çok bılınçlı allahtan hıc öle bende sorun olmaz bılmem ne falan dıe düşünmedı hemen kontrole gırdı offf bılemıyorum işte bakalım neler olucak geç kalmadan tüp bebekmı düşünmeyliyim acaba dr olabılır dedı ama onlarında neye dayanarak dediğine guvenemıyoum para için mi yoksa gerçekten gereklimi karar veremedim:KK43:(
selamlar,sevgiler

canımm merhabaaa değerleriniz hemen hemen bizimle aynı gibi sadece sizin hızınız düşükk oda çıkar inşallah onun içinde kürler yapmanı tavsiye ederim harektliliğe ve hıza iyi gelen macunlar var onlardanda yapabilirsin sakın canını sıkma üzülme bende ilk öğrendiğimde çok üzülmüştüm ama başa gelen çekilir be arkadaşım bizimde kaderimizde bu varmış bununla sınanıcakmışız bizde amileyat olalı 3 ay oldu bekliyoruz sabırla sizin ne kadar oldu? sizede çok geçmiş olsun allah hepimize şifa versin

merhaba cnm.geçmiş olsun diyeyim.umarım bu yolda çok fazla yorulmadan kavuşursunuz bebeğinize...bizde 5 kasımda musa beye ameliyat olduk:))6 ay bekliycez sonra gebelik olmazsa ilaç tedavisi dedi bize...inşallah gerek kalmaz diyorum hepimiz için:)bizim varikosel 1.derece dediler doktorlar musa bey ameliyata gerek gördü bizde olduk.umarım faydası olur.sizin varikosel derecesi kaçtı acaba?birde eşinizin değerleri?bizim sayımız çok dalgalı 12-19-20-8 milyon olarak değişiyor.hareketlilikte düşük .morfolojimizde %2 yada % 3 çıkıyor.Allahım inşallah tez zamanda hayırlı sağlıklı bebişler verir:))

slm
bizede musa bey kesinlikle kür, keçiboynuzu vs.. hiç bişey yapmayın dedi ameliyat nekadar işe yarıcak görmemiz lazım dedi.Biz ameliyat olalı tam 1 ay 4 gün oldu .20 kasım ameliyat tarıhi. varikosel derecesini bilmiyorum ama çok yüksekti derece olarak bilmiyorum dr sonuçları görünce gözü açıldı çok büyük dedi amelita kesınlıkle çok işe yarıcak dedi ama benim içimde nedense hala şüphe var.geç kalmasak diyorum eşimde istersen tüp bebek için gidip görüşelim diyor oda çok sabırsız bu konuda bütün arkadaşlarımızın çocukları oldu hatta bu yıl en yakın 2 arkadaşım şuan ikiside 2 aylık hamıle onlarla sohbet ederdık onumuzdekı yıl hep beraber yaplım diye malesef bizimki olmadı işte offffffffffff ....onlarda bizim knuşmalrı bıldığı için hadi ama söz vermiştik hanı hep beraberdi diye baskı yapıyorlar görüşmek bile istemiyorum nerdeyse bilseler tabiki muhabbetını bıle yapmazlar ama nerden akıllarına gelıcek ..allah kımseyı bununla sınamasın gerçekten çok kötü allah inşşallh hepimeze sağlıklı sıhatli hayırlı evlatlar nasip eder hergece böyle dua ederım yıllardır gene dua etmekten başka hiç bir şansımız yok allah yardımcımız olsun..

slm
bizede musa bey kesinlikle kür, keçiboynuzu vs.. hiç bişey yapmayın dedi ameliyat nekadar işe yarıcak görmemiz lazım dedi.Biz ameliyat olalı tam 1 ay 4 gün oldu .20 kasım ameliyat tarıhi. varikosel derecesini bilmiyorum ama çok yüksekti derece olarak bilmiyorum dr sonuçları görünce gözü açıldı çok büyük dedi amelita kesınlıkle çok işe yarıcak dedi ama benim içimde nedense hala şüphe var.geç kalmasak diyorum eşimde istersen tüp bebek için gidip görüşelim diyor oda çok sabırsız bu konuda bütün arkadaşlarımızın çocukları oldu hatta bu yıl en yakın 2 arkadaşım şuan ikiside 2 aylık hamıle onlarla sohbet ederdık onumuzdekı yıl hep beraber yaplım diye malesef bizimki olmadı işte offffffffffff ....onlarda bizim knuşmalrı bıldığı için hadi ama söz vermiştik hanı hep beraberdi diye baskı yapıyorlar görüşmek bile istemiyorum nerdeyse bilseler tabiki muhabbetını bıle yapmazlar ama nerden akıllarına gelıcek ..allah kımseyı bununla sınamasın gerçekten çok kötü allah inşşallh hepimeze sağlıklı sıhatli hayırlı evlatlar nasip eder hergece böyle dua ederım yıllardır gene dua etmekten başka hiç bir şansımız yok allah yardımcımız olsun..

bak cnm dr ların dedikleri tabi ki çok önemli ama sırf dr yaptığı ameliyatın başarısını görsün die ben neden takviyelere başlamayım ki.boşuna zaman kaybetmekten başka bir şey değil bu.benim nacizane fikrim hemen başlayın takviyelere sonuçta faydası olmasada zararı yok.bu yol zaten uzun ve sıkıntılı bir süreç neden onu kısaltmak varken uzatacaksınız ki.takviyeler konusunda sormak istediğin bir şey olursa sor cnm.ama en önemlisi keçiboynuzu kürü veya saraçoğlunun sitesinden alınan keçiboynuzu pekmezi ve e vitamini.

selamlar,sevgiler

sizin testinize krugere göremi yoksa who ya göremi bakıldı.eğer kurugerse morfolojniz çok iyi.sayı problermi ve hız var sayı ve hız için keöi boynuzu kürü çok iyi gelecektir.birde maddi durmunuz ,iyiyse proxed plus eğer değilsede argınmax-man i mutlaka öneririm.araştırırsan bu topice ve bu konuyla alakalı diğer topiclerde de bu ilaç (aslında bitkisel takviye) isimlerini duyarsın.çinko tablet ve omega-3 te sık kullanılan takviyeler arasındadır.aklıana takılanları çekinmeden sor cnm

selam kızlar benim eşimd 2 sene önce amelıyta oldu geçen sene sayı iyiyid ama ileri hareketli %0 ve morfolojı %3 buay test yaptırdık aşılama yaptırcaktık bende de pko var sayı iyi ama morfoloji %0 düşmüş doktora aşılammı iptal etti eşimin doktoru ilaç takviyesi verdi pruvion ve Q10 diye bir ilaç verdi bide ben evicap kullandırıyorum bide keçiboynuzu tozu süte karıştırıp içirtiyorum şubat gibi test yenilenecek ve inş. değerrlerimiz artar.

sizler neler yapıyorsunuzzz banada yardımcı olurmusunuz

bak cnm dr ların dedikleri tabi ki çok önemli ama sırf dr yaptığı ameliyatın başarısını görsün die ben neden takviyelere başlamayım ki.boşuna zaman kaybetmekten başka bir şey değil bu.benim nacizane fikrim hemen başlayın takviyelere sonuçta faydası olmasada zararı yok.bu yol zaten uzun ve sıkıntılı bir süreç neden onu kısaltmak varken uzatacaksınız ki.takviyeler konusunda sormak istediğin bir şey olursa sor cnm.ama en önemlisi keçiboynuzu kürü veya saraçoğlunun sitesinden alınan keçiboynuzu pekmezi ve e vitamini.

ewet canım çok haklısın herdenılenı yapmamak lazım keçiboynuzu kürü nasıl hergun kaynatıp suyunumu içicek bıde pekmez hergun aç karnına 1 tatlı kaşığı verıyorum zaten arkadaşın dediği ilaç e vitamini onuda bır sorayım eczecıma bakalım olmadı başlıcaz bişileri boş durmakla olmuyor malesef..ılgılerın için çok tşk ederım..

sizin testinize krugere göremi yoksa who ya göremi bakıldı.eğer kurugerse morfolojniz çok iyi.sayı problermi ve hız var sayı ve hız için keöi boynuzu kürü çok iyi gelecektir.birde maddi durmunuz ,iyiyse proxed plus eğer değilsede argınmax-man i mutlaka öneririm.araştırırsan bu topice ve bu konuyla alakalı diğer topiclerde de bu ilaç (aslında bitkisel takviye) isimlerini duyarsın.çinko tablet ve omega-3 te sık kullanılan takviyeler arasındadır.aklıana takılanları çekinmeden sor cnm

mrb canım krugere mı? yoksa who? derken nedemek istedin anlamadım ben daha konuya çok hakm değilim dedim ya şoku ancK atlatıyorum.proxed plus e vitamını nedir siz kullanıyormusunuz acaba? bende araştırıcam şimdi..bide omegaya gerek varmı biz haftada en az 2 kez balık yıyın dedı dr ve bız çok balık yıyoruz beyaz et de çok tuketıyoruz.valla aklıma gelenı soruyorum zaten başka kımınle konuşucamki çok tşekkurederıım..

mrb canım krugere mı? yoksa who? derken nedemek istedin anlamadım ben daha konuya çok hakm değilim dedim ya şoku ancK atlatıyorum.proxed plus e vitamını nedir siz kullanıyormusunuz acaba? bende araştırıcam şimdi..bide omegaya gerek varmı biz haftada en az 2 kez balık yıyın dedı dr ve bız çok balık yıyoruz beyaz et de çok tuketıyoruz.valla aklıma gelenı soruyorum zaten başka kımınle konuşucamki çok tşekkurederıım..

limoncello slm canım kruger ve who sperm anlalizinde yapılan morfolojiye ait terimler demek!!! herkiside farklı yöntemlerle yapılıyor .normalde krugere göre yapılan tercih ediliyor.yani sizin morfolojiniz kaç onu ortaya koyuyor.şu kısma bak canım normal % anormal % yazar sayı ile ...yani spermin ne kadar hasar görüp görmediğini gösteriyor bilmem anlatabildimmi cnm:)eğer birşey sormak istersen sor canım cevaplarız daha konuya hakim olmadığın çok belli çünkü..bizde başta senin gibiydik inan herşeyi buranın sayesinde öğrendik.bazı doktorlar hep düz konuştuğu için birşey anlaşılmıyor ki zaten aydınlatmadada özürlülerr(hepsi değil) o yüzden iyiki burası var iyiki buradaki arkdaşlarımız var burası sayesinle aydınlanıyoruz birbimize destek oluyoruz kimileri içn kadınlar klübü çok sıradan bir paylaşım alanı birde manevi yönden düşünseler kimlere umut olduklarını ah bir bilseler!!!!

Son düzenleme:
Hımm hayırlısı olsun.. Bizde 3. ayımızı doldurduk henüz spermiogram testi yaptırmadık.. :KK43: çok şükür bizimde şikayetimiz olmadıı ... bekleme sürecideyiz.
yerleşme kanaması dedkleri acaba öyle birşeymi. Umutlandırmam istemem :KK43: bilmiyorum bşaıma gelmedi ama...Birde kist faln olabilirmi ozmanda kahverengi leke geliyormuş sanırım...... Birde hamilemisin deseeemmm siziin ameliyattan sonra ilişki yasaklamadımı dr. bizim 20 gün yok demiştii .. oyüzdenn soruyorum ..

Malesef regl oldum bize bir hafta yasaktı canım hepimizin hakkında hayırlısı olsun bir doktora görüneceğim bu konu için inşallah

slm kızlar uzun zamandır sizleri takip ediyorum benim eşim de temmuzda varikosel ameliyetı oldu daha önce 3 milyon olan sayı 1 buçuk milyona düşmüş ileri hareket 0 dı şimdi %20 olmuş ileri hareket dışında kötüye gitmiş aslında şimdi proxeed kullanmaya başlayacağız inşallah hepimiz bebişlerimize kavuşuruz :)bir de merak ettiğim ileri hareket kaç olmalı

Son düzenleme:
X